Προς το περιεχόμενο

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΖΩΗΣ ΑΡΩΜΑΤΟΣ


airtrelomike13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

αυτός έχει πάθει ανοσία και δεν του μυρίζει .Οι δίπλα του πως αντέχουν;

Συνήθως γελάμε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, airtrelomike13 είπε

Βέβαια, εδώ που τα λέμε, ποιος αγοράζει αυθεντικά αρώματα σήμερα. Σπάνιο.

Εγώ. Και φαντάζομαι και πολλοί άλλοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, airtrelomike13 είπε

Πρέπει να είσαι από τους ελάχιστους

Μια φορά αγόρασα μαϊμού άρωμα από αυτά τα καινούρια τα αρωματοπωλεία από περιέργεια...και πράγματι μαϊμού ήταν σε σχέση με το ορίτζιναλ που παίρνω. Για αρώματα για το σπίτι μια χαρά είναι τα μαγαζιά αυτά..για το σώμα όμως; Meh. 

Η διαφορά τιμής δεν επαρκεί για να καλύψει την διαφορά ποιότητας στο συγκεκριμένο προϊόν κατά την γνώμη μου. Θα πρέπει να βάζεις κολόνια δυο φορές την ημέρα (γιατί;) για να καταλάβεις διαφορά χρηματική στον χρόνο πάνω.

 

 

 

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, airtrelomike13 είπε

Σύμφωνοι. αλλά ξέρω ότι και στο Εξωτερικό έχει γίνει μόδα. Καλά δεν το συζητώ στην Ελλάδα, που έχει σε καθε στενο 3-4 μαγαζιά, ειδικά στις μεγαλούπολεις έγινε πλεον και αυτό σε κορεσμό. Μπορείς να ζητήσεις να βάλουν, ένα ειδικό υγρό που θα το κρατάει. Γενικά δεν έχω κακή εμπειρία, απλά έκανα αυτή την ερώτηση στο thread, γιατί εγω τα ξόδευα στο χρόνο πάνω, καθώς βάζω σε καθημερινή βάση. Βέβαια, εδώ που τα λέμε, ποιος αγοράζει αυθεντικά αρώματα σήμερα. Σπάνιο. Πριν 12 χρόνια που δεν ήταν της μόδας τα αρωματοπωλεια γιατί δεν υπήρχαν, έβλεπες σε κάθε μπάνιο φίλου/φίλης τουλάχιστον 2-3 αφεντικά αρώματα. Τώρα πας και βλέπεις καμια 15αρια χύμα των 30-50 ml

Αγγλία πάντως δεν έχω δει χυμα.Ελλάδα τωρα απλά έγινε mainstream γιατί χύμα υπάρχουν απο 1981τουλάχιστον  που θυμάμαι εγω να έχουμε στο μαγαζί.Απλά ο κόσμος προσπαθεί να την βγάλει με πιο φτηνά πλέον .Μην ξεχνάμε ότι τα καλλυντικά είναι τριτοτεταρτο στην σειρά με τα μη αναγκαία στην καθημερινότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Cell_7 said:

Ναι δεν ήταν σαφής η ερώτηση σου. Αν δεν αλλοιωθεί από τον αέρα συνήθως 3-5 χρόνια κρατάνε.

Μου εχει τύχει ακομα και 10 χρονια να αντεξει! Μιλαω για καλο και σχετικα βαρυ αρωμα ομως... Dior, Poison (μαυρο). Τα καλοκαιρινά αναλαφρα θα ελεγα 4 χρονια μαξ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, airtrelomike13 είπε

Καλησπέρα

Θα ήθελα να ρωτήσω τι διάρκεια ζωής έχει ένα αρώμα? Ας πουμε αν αγοράσω από τα μαγαζιά που πουλάνε αρώματα χύμα, ποσο θα μου διαρκέσει αν το έχω φυσικά σε ένα καλό μερος και δροσερό

Έχω περίπου 20 μπουκάλια αυθεντικά. Το πρώτο είναι 20-22 ετών (Jean Paul Gaultier - Le Male).

Δεν έχω παρατήρησει, κανένα να έχει χάσει τα χαρακτηριστικά του. (είναι στα κουτιά τους σε ίσκιο βέβαια όλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...