Προς το περιεχόμενο

Πλαίσιο Ευκαρπίας Δώρο ο ΦΠΑ σε οικιακές συσκευές και κινητά μεχρι 31-10-2020


alexmi900

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ ξαναπήρα τηλ μόλις τώρα  και μου είπαν ότι δεν υπάρχει τίποτα διαθέσιμο από αυτά τα δύο κινητα..

Δεν έχω καταλαβει τι κάνουν..

Επεξ/σία από s2117
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, giorginho είπε

Η εκπτωση είναι 19,35%. Στο άλλο συμφωνώ. 

 

5 ώρες πριν, lambrospro είπε

Προφανώς παίζει. Δε γλυτώσεις το ΦΠΑ, απλά κάνουν έκπτωση 20%.

 

4 ώρες πριν, tsourisg1 είπε

Εγώ πάντως πήγα χθες στο κατάστημα Αργυρουπολης και πήρα το Xiaomi mi10 κανονικά χωρίς ΦΠΑ. Από 599 το πήρα 483. Υπολογίζεται στην τιμή όχι μείον αλλά δια 24%. Άρα 599/1,24=483.

 

4 ώρες πριν, shamrock1404 είπε

Ακριβώς αυτό ισχύει...Δεν αφαιρείται το 24%...Διαιρείται η αξία με το 1.24...Έτσι γίνεται και η αποφορολόγηση..Το θέμα είναι αν μπορείς παράλληλα με την συγκεκριμένη έκπτωση να κοπεί και τιμολόγιο σε επιχείρηση ή ακόμα πιο καλά να γίνει κι άμεσα αποφορολόγηση..Νομίζω πως η απόδειξη λιανικής θα έχει έναν φπα, δε μπορεί να τον αφαιρεί...Απλά η έκπτωση ισούται με αυτόν! 

 

4 ώρες πριν, nk9 είπε

Ακριβώς αυτό.

Αφού γίνει η πρώτη έκπτωση (αρχική τιμή:1,24), στη νέα τιμή που θα προκύψει θα πρέπει να μπορεί να αφαιρεθεί ο ΦΠΑ (νέα τιμή:1,24).

Δεν υπάρχει προϊόν δίχως ΦΠΑ. Το αν κάποιος βαφτίζει ως "αποκτήστε το δίχως ΦΠΑ" μια έκπτωση είναι άλλο θέμα.

 

5 λεπτά πριν, freelove είπε

Πήρα πριν λίγο από 649 ευρώ το mi 10t pro σε 523.40ευρω. 

Κανονικά όμως με το 24% έπρεπε να πληρώσω 493.24 ευρώ. 

Έχει γίνει λάθος??

NAI, το "υποβολή απάντησης" θα έπρεπε να εμφανίζεται αφού διαβάσει κάποιος ένα thread

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 ώρες πριν, ballin95 είπε

 

IMG_20201031_143834.jpg

Αφου δεν χρειαζετε , ολα καλα. 😛 

5 ώρες πριν, shamrock1404 είπε

Άρα, πες μας πόσο έκανε αρχική και πόσο πλήρωσες τελικά; 

 

4 ώρες πριν, Agathoklis είπε

Απο 649 το πηρα 420 +την σκουπα

Ειναι το *0.65 που λεμε απο χθες. Καμια σχεση με το "μιση τιμη" που αδικως περιμενες ισως στην απαντηση του Αγαθοκλη να δεις. Νομιζω οτι ακομα δεν καταλαβες το "επι 0.65 και οχι επι 0.52"

Για την ακριβεια 422 πρεπει να το πηρε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπων παιδια γραφω τι μου ειπαν απο το πλαισιο Ευκαρπιας που πηγα και τσιμπησα ενα κινητο σημερα.(-24% εκπτωση + -24% αρθρο 39Α)

Πηγα εξαρχης για το xiaomi 10t pro με δωρο την σκουπα αλλα μου ειπαν οτι πηγε καποιος και τα σήκωσε ολα(7000ευρω αγορα)

Μπωρουσαν να σου κανουν παραγγελια βεβαια και να παρεις την σκουπα δωρο γιατι θα ειχαν ξανα στοκ απο 17 του μηνα που μεχρι τοτε δεν θα παιζει η προωθητικη της infoquest. Το 24% δεν στο δινουν γιατι το τιμολογιο θα κοπει μετα την προσφορα η οποια ληγει σημερα 31/10

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/10/2020 στις 9:17 ΜΜ, ultimamage είπε

Λοιπων παιδια γραφω τι μου ειπαν απο το πλαισιο Ευκαρπιας που πηγα και τσιμπησα ενα κινητο σημερα.(-24% εκπτωση + -24% αρθρο 39Α)

Πηγα εξαρχης για το xiaomi 10t pro με δωρο την σκουπα αλλα μου ειπαν οτι πηγε καποιος και τα σήκωσε ολα(7000ευρω αγορα)

Μπωρουσαν να σου κανουν παραγγελια βεβαια και να παρεις την σκουπα δωρο γιατι θα ειχαν ξανα στοκ απο 17 του μηνα που μεχρι τοτε δεν θα παιζει η προωθητικη της infoquest. Το 24% δεν στο δινουν γιατι το τιμολογιο θα κοπει μετα την προσφορα η οποια ληγει σημερα 31/10

Φίλε μήπως είσαι ο εκπρόσωπος του plaisio από το παραπάνω screenshot;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...