Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft θα προχωρήσει σε μεγάλη ανανέωση στο περιβάλλον των Windows 10 μέσα στο 2021


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συχαινομαι την πολιτικη της μικρομαλακης με τα "υποχρεωτικα" κατεβασματα, τις συμφωνιες με τις εταιριες επεξεργαστων για παυση υποστηριξης, την παρακολουθηση κ την πωληση πληροφοριων, το μονοπωλειο στα ΑΡΙ κ τα παιχνιδια, κ την επεκταση δραστηριοτητων σε ασχετα πεδια οπως τα εμβολια κ τα τροφιμα (για λογους που ξεφευγουν του θεματος).

Η αλλαγη του UI σε κατι που φερνει σε ελαφρια distro linux ποσος με ενδιαφερει, περαν της αηδιας κ της τασης για εμετο. Παει πολλα χρονια (απ τα 7αρια) που η μικρομαλακη μ@λ@κιζεται με ηλιθια interfaces, κ αυτο δεν αποτελει εξαιρεση (απ τις πρωτες φωτο μιλαω κ μονο). Το να βαλω μια υπερελαφρια distro  σε ενα μηχανημα επειδη ετσι θα δουλεψει καλυτερα, ειναι συγκεκριμενη δουλεια- με κανει κ νοιωθω χαρα που εφερα βολτα ενα θεμα κ το ελυσα. Το UI δεν με πειραζει σε τετοια περιπτωση. Το να εχω υπολογιστη ολοκληρο ομως (gaming) κ αυτος να εχει επιφανεια εργασιας κινητου..... μονο βρισιες μου ερχονται στο μυαλο..... κ το γεγονος οτι ΥΠΟΧΡΕΩΝΟΜΑΙ να εχω αυτο το κ@λ@λειτουργικο στο πισι μου (αλλοιως εχω προβλημα με τον επεξεργαστη, η δεν μπορω να εχω DX12), επειδη η @ρχιδω η μικρομαλακη δεν λεει να προσλαβει ΕΝΑΝ γραφιστα της προκοπης να φτιαξει μια επιφανεια εργασιας ανταξια της ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑΣ ΜΑΣ τοσες δεκαετιες...... μονο αντιπαθεια μου φερνει...........

Ξερω οτι ακουγομαι υπερβολικος κ σορυ απ την παρεα, αλλα εχω θεμα με το interface των δεκαριων....... Τοσα χρονια χαθηκαν τα παλικαρια που ασχολουνται με design, να φτιαξουν κατι αξιολογο??? Τοσες μοντιες κυκλοφορουν εκει εξω για να αλλαξεις την επιφανεια σου, η MS τον υπνο του δικαιου...... Κ αν δειτε καποιες απο αυτες ΘΑ ΠΑΘΕΤΕ ΠΛΑΚΑ - το ταλεντο που υπαρχει κ η φαντασια που χανεται ειναι απιστευτα..... Για οσους δεν εχει τυχει να ασχοληθουν βαζω ενα γενικο λινκ για να παρετε απλα μια μικρη ιδεα  https://www.pcworld.com/article/202941/5_amazing_windows_ui_tweaks.html -υπαρχουν χιλιαδες μοντιες που θα αξιζε να δειτε κ που σιγουρα καποια θα αγαπησετε. Κ ολα αυτα ΤΣΑΜΠΑ απ το ΜΕΡΑΚΙ καποιων παιδιων που ειπαν να παρουν ενα μολυβι, ενα στυλο, ενα ποντικι, κ να ασχοληθουν..... ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ MICROSOFT ΜΕ BUDGET ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΩΝ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΛΑΒΕΙ 2-3 ΣΧΕΔΙΑΣΤΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΟΒΑΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ????? (Για ποσο ηλιθιους μας εχουν τελικα?) 

Δλδ, τοσα χρονια που τραβαει το μαρτυριο αυτο (απο τον καιρο της αναπτυξης των 8αριων -οσο δλδ τρεχαν ακομα τα 7αρια) που η μικρομ@λ@κισμενη ανακοινωσε οτι θελει να ενωποιησει τις επιφανειες εργασιας κινητων-ταμπλετων-υπολογιστων, μας εχει παρει ο διαολος κ μας εχει σηκωσει με ολα αυτα τα ηλιθια μινιμαλιστικα ντιζαιν του π@υτσ@υ, που μονο αν ηταν αποτελεσμα εργασιας ιδρυματος για ατομα με ειδικες αναγκες θα μπορουσαν να με κανουν να χαμογελασω συγκαταβατικα !!! 

Στην τελικη γιατι η ηλιθια η μικρομαλακη δεν φτιαχνει ενα MOD HUB που ο καθε τρελαρας μαγκας που εχει κεφι να ασχοληθει, να βαζει την μοντια του, τα γραφικα του, τις ταπετσαριες του κλπ,  κ να ειναι διαθεσιμα κ για ολους εμας που θα θελαμε μια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ αναβαθμιση στην επιφανεια μας??? Το μονο που θα χρειαζοταν θαταν να πληρωνε 2-3 devs να τσεκαρουν θεματα τελικης συμβατοτητας (ασε που η κοινοτητα θα εκανε το 99% αυτης της δουλειας...) κ θα ειχαμε εναν παραδεισο επιλογων να φτιαξουμε ο καθενας το λειτουργικο μας οπως μας αρεσει...... Αλλα τι να λεμε τωρα..... 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 minutes ago, SilverMachine said:

Συχαινομαι την πολιτικη της μικρομαλακης με τα "υποχρεωτικα" κατεβασματα, τις συμφωνιες με τις εταιριες επεξεργαστων για παυση υποστηριξης, την παρακολουθηση κ την πωληση πληροφοριων, το μονοπωλειο στα ΑΡΙ κ τα παιχνιδια, κ την επεκταση δραστηριοτητων σε ασχετα πεδια οπως τα εμβολια κ τα τροφιμα (για λογους που ξεφευγουν του θεματος).

Η αλλαγη του UI σε κατι που φερνει σε ελαφρια distro linux ποσος με ενδιαφερει, περαν της αηδιας κ της τασης για εμετο. Παει πολλα χρονια (απ τα 7αρια) που η μικρομαλακη μ@λ@κιζεται με ηλιθια interfaces, κ αυτο δεν αποτελει εξαιρεση (απ τις πρωτες φωτο μιλαω κ μονο). Το να βαλω μια υπερελαφρια distro  σε ενα μηχανημα επειδη ετσι θα δουλεψει καλυτερα, ειναι συγκεκριμενη δουλεια- με κανει κ νοιωθω χαρα που εφερα βολτα ενα θεμα κ το ελυσα. Το UI δεν με πειραζει σε τετοια περιπτωση. Το να εχω υπολογιστη ολοκληρο ομως (gaming) κ αυτος να εχει επιφανεια εργασιας κινητου..... μονο βρισιες μου ερχονται στο μυαλο..... κ το γεγονος οτι ΥΠΟΧΡΕΩΝΟΜΑΙ να εχω αυτο το κ@λ@λειτουργικο στο πισι μου (αλλοιως εχω προβλημα με τον επεξεργαστη, η δεν μπορω να εχω DX12), επειδη η @ρχιδω η μικρομαλακη δεν λεει να προσλαβει ΕΝΑΝ γραφιστα της προκοπης να φτιαξει μια επιφανεια εργασιας ανταξια της ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑΣ ΜΑΣ τοσες δεκαετιες...... μονο αντιπαθεια μου φερνει...........

Ξερω οτι ακουγομαι υπερβολικος κ σορυ απ την παρεα, αλλα εχω θεμα με το interface των δεκαριων....... Τοσα χρονια χαθηκαν τα παλικαρια που ασχολουνται με design, να φτιαξουν κατι αξιολογο??? Τοσες μοντιες κυκλοφορουν εκει εξω για να αλλαξεις την επιφανεια σου, η MS τον υπνο του δικαιου...... Κ αν δειτε καποιες απο αυτες ΘΑ ΠΑΘΕΤΕ ΠΛΑΚΑ - το ταλεντο που υπαρχει κ η φαντασια που χανεται ειναι απιστευτα..... Για οσους δεν εχει τυχει να ασχοληθουν βαζω ενα γενικο λινκ για να παρετε απλα μια μικρη ιδεα  https://www.pcworld.com/article/202941/5_amazing_windows_ui_tweaks.html -υπαρχουν χιλιαδες μοντιες που θα αξιζε να δειτε κ που σιγουρα καποια θα αγαπησετε. Κ ολα αυτα ΤΣΑΜΠΑ απ το ΜΕΡΑΚΙ καποιων παιδιων που ειπαν να παρουν ενα μολυβι, ενα στυλο, ενα ποντικι, κ να ασχοληθουν..... ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ MICROSOFT ΜΕ BUDGET ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΩΝ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΛΑΒΕΙ 2-3 ΣΧΕΔΙΑΣΤΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΟΒΑΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ????? (Για ποσο ηλιθιους μας εχουν τελικα?) 

Δλδ, τοσα χρονια που τραβαει το μαρτυριο αυτο (απο τον καιρο της αναπτυξης των 8αριων -οσο δλδ τρεχαν ακομα τα 7αρια) που η μικρομ@λ@κισμενη ανακοινωσε οτι θελει να ενωποιησει τις επιφανειες εργασιας κινητων-ταμπλετων-υπολογιστων, μας εχει παρει ο διαολος κ μας εχει σηκωσει με ολα αυτα τα ηλιθια μινιμαλιστικα ντιζαιν του π@υτσ@υ, που μονο αν ηταν αποτελεσμα εργασιας ιδρυματος για ατομα με ειδικες αναγκες θα μπορουσαν να με κανουν να χαμογελασω συγκαταβατικα !!! 

Στην τελικη γιατι η ηλιθια η μικρομαλακη δεν φτιαχνει ενα MOD HUB που ο καθε τρελαρας μαγκας που εχει κεφι να ασχοληθει, να βαζει την μοντια του, τα γραφικα του, τις ταπετσαριες του κλπ,  κ να ειναι διαθεσιμα κ για ολους εμας που θα θελαμε μια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ αναβαθμιση στην επιφανεια μας??? Το μονο που θα χρειαζοταν θαταν να πληρωνε 2-3 devs να τσεκαρουν θεματα τελικης συμβατοτητας (ασε που η κοινοτητα θα εκανε το 99% αυτης της δουλειας...) κ θα ειχαμε εναν παραδεισο επιλογων να φτιαξουμε ο καθενας το λειτουργικο μας οπως μας αρεσει...... Αλλα τι να λεμε τωρα..... 

Δικό της είναι το OS, ό,τι γουστάρει κάνει. Αν δεν σ' αρέσει, κάνε δικό σου. Ή πιστεύεις ότι αν φωνάζεις και βρίζεις θα αλλάξεις τα Windows? Στο κάτω-κάτω, αφού υπάρχουν τόσες ωραίες λύσεις, όπως λες, τι πρόβλημα έχεις; Γκρίνια; Α, κάτι ακόμα. Εμένα μ' αρέσουν τα Windows έτσι όπως τα κάνει η MS, κι εσύ λέγε ό,τι θες. Η δική σου γνώμη μετράει περισσότερο νομίζεις;

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεχομαι οτι τα Windows πλεον ειναι service. Συμφωνώ μάλιστα. Αλλά MS μου δεν γλιτώσαμε απο την εγκατασταση νεων windows καθε 3-4 χρονια (με οτι συνεπαγεται αυτο σε υποστηριξη, drivers κτλ) για να εχουμε ενα λειτουργικο που καθε 2 update ειναι διαφορετικο το UI. Ας βρούνε ενα που τους κανει και ας δουλεψουν σε αυτο. Γιατι καλο το service αλλά πολλά προβλήματα σε καθε update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, γρήγορα, σταθερά τα Windows 10 αλλά κατά την άποψη μου, τα 7άρια συνεχίζουν να έχουν με διαφορά το καλύτερο UI για desktop, ever.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, stelrp said:

δεν είναι καθόλου διάτρητα αν δεν τα έχεις στο internet!

Αν θες στιγμιαία να μπεις υπάρχει η λύση του deep freeze και του disk image. Ένα τυπικό disk image των xp τρώει 2-5gb max se acronis με ΌΛΑ! τα προγράμματα του γραφείου φορτωμένα.

Πληρωμές/web banking κάνω από το ANDROID κινητό μου, πιο εύκολα από το PC.

Δεν μπορώ καθόλου το Lag που παρουσιάζουν τα win10 , και σε καινούργιες εφαρμογές x64., έχω απενεργοποποιήσει όλα τa VISUAL EFFECTS, να μοιάζει σαν windows 2000, 

εχω ξεφορτωθεί τη τηλεμετρία και το firewall του ρουτερ κόβει όλη την αθέλητη εξερχόμενη κίνηση στα 10 (πιστέψτε με υπάρχουν πράγματα που δεν ξέρετε τί κάνουν).

αλλά καταλαβαίνω τα transitions του λειτουργικού, και ότι σε παρακολουθεί, ΒΛΑΚΩΔΩΣ βέβαια καθώς πρόκειται για την MS .

 

Αν δεν τα έχεις στο internet δεν μπορούν να έιναι το βασικό σου σύστημα εν έτει 2020. Εκτός κι αν ανήκεις σε όσους έχουν μεταβεί στην μετά-windows, μετά-PC εποχή και χρησιμοποιείς mobile συσκευές ως βασικά συστήματα οπότε more power to you. 

Ειδικές χρήσεις όπως αυτές που περιγράφεις με τη χρήση deep freeze kai disk image με προφορτωμένα τα πάντα, δεν αποτελούν επ ουδενί ρεαλιστικό usage case για τον μέσο χρήστη.

Εγώ χρησιμοποιώ κατά περίπτωση Windows 10 (βασικό σύστημα), κινητό (Android) και tablet (iPad OS) μεταξύ άλλων και για οnline πληρωμές, όμως βρίσκω ιδιαίτερα ενδιαφέρον πως θεωρείς το Android σίγουρα ασφαλέστερο από τα Windows για τέτοιες εργασίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, SilverMachine είπε

Συχαινομαι την πολιτικη της μικρομαλακης με τα "υποχρεωτικα" κατεβασματα, τις συμφωνιες με τις εταιριες επεξεργαστων για παυση υποστηριξης, την παρακολουθηση κ την πωληση πληροφοριων, το μονοπωλειο στα ΑΡΙ κ τα παιχνιδια, κ την επεκταση δραστηριοτητων σε ασχετα πεδια οπως τα εμβολια κ τα τροφιμα (για λογους που ξεφευγουν του θεματος).

Η αλλαγη του UI σε κατι που φερνει σε ελαφρια distro linux ποσος με ενδιαφερει, περαν της αηδιας κ της τασης για εμετο. Παει πολλα χρονια (απ τα 7αρια) που η μικρομαλακη μ@λ@κιζεται με ηλιθια interfaces, κ αυτο δεν αποτελει εξαιρεση (απ τις πρωτες φωτο μιλαω κ μονο). Το να βαλω μια υπερελαφρια distro  σε ενα μηχανημα επειδη ετσι θα δουλεψει καλυτερα, ειναι συγκεκριμενη δουλεια- με κανει κ νοιωθω χαρα που εφερα βολτα ενα θεμα κ το ελυσα. Το UI δεν με πειραζει σε τετοια περιπτωση. Το να εχω υπολογιστη ολοκληρο ομως (gaming) κ αυτος να εχει επιφανεια εργασιας κινητου..... μονο βρισιες μου ερχονται στο μυαλο..... κ το γεγονος οτι ΥΠΟΧΡΕΩΝΟΜΑΙ να εχω αυτο το κ@λ@λειτουργικο στο πισι μου (αλλοιως εχω προβλημα με τον επεξεργαστη, η δεν μπορω να εχω DX12), επειδη η @ρχιδω η μικρομαλακη δεν λεει να προσλαβει ΕΝΑΝ γραφιστα της προκοπης να φτιαξει μια επιφανεια εργασιας ανταξια της ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑΣ ΜΑΣ τοσες δεκαετιες...... μονο αντιπαθεια μου φερνει...........

Ξερω οτι ακουγομαι υπερβολικος κ σορυ απ την παρεα, αλλα εχω θεμα με το interface των δεκαριων....... Τοσα χρονια χαθηκαν τα παλικαρια που ασχολουνται με design, να φτιαξουν κατι αξιολογο??? Τοσες μοντιες κυκλοφορουν εκει εξω για να αλλαξεις την επιφανεια σου, η MS τον υπνο του δικαιου...... Κ αν δειτε καποιες απο αυτες ΘΑ ΠΑΘΕΤΕ ΠΛΑΚΑ - το ταλεντο που υπαρχει κ η φαντασια που χανεται ειναι απιστευτα..... Για οσους δεν εχει τυχει να ασχοληθουν βαζω ενα γενικο λινκ για να παρετε απλα μια μικρη ιδεα  https://www.pcworld.com/article/202941/5_amazing_windows_ui_tweaks.html -υπαρχουν χιλιαδες μοντιες που θα αξιζε να δειτε κ που σιγουρα καποια θα αγαπησετε. Κ ολα αυτα ΤΣΑΜΠΑ απ το ΜΕΡΑΚΙ καποιων παιδιων που ειπαν να παρουν ενα μολυβι, ενα στυλο, ενα ποντικι, κ να ασχοληθουν..... ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ MICROSOFT ΜΕ BUDGET ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΩΝ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΛΑΒΕΙ 2-3 ΣΧΕΔΙΑΣΤΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΟΒΑΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ????? (Για ποσο ηλιθιους μας εχουν τελικα?) 

Δλδ, τοσα χρονια που τραβαει το μαρτυριο αυτο (απο τον καιρο της αναπτυξης των 8αριων -οσο δλδ τρεχαν ακομα τα 7αρια) που η μικρομ@λ@κισμενη ανακοινωσε οτι θελει να ενωποιησει τις επιφανειες εργασιας κινητων-ταμπλετων-υπολογιστων, μας εχει παρει ο διαολος κ μας εχει σηκωσει με ολα αυτα τα ηλιθια μινιμαλιστικα ντιζαιν του π@υτσ@υ, που μονο αν ηταν αποτελεσμα εργασιας ιδρυματος για ατομα με ειδικες αναγκες θα μπορουσαν να με κανουν να χαμογελασω συγκαταβατικα !!! 

Στην τελικη γιατι η ηλιθια η μικρομαλακη δεν φτιαχνει ενα MOD HUB που ο καθε τρελαρας μαγκας που εχει κεφι να ασχοληθει, να βαζει την μοντια του, τα γραφικα του, τις ταπετσαριες του κλπ,  κ να ειναι διαθεσιμα κ για ολους εμας που θα θελαμε μια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ αναβαθμιση στην επιφανεια μας??? Το μονο που θα χρειαζοταν θαταν να πληρωνε 2-3 devs να τσεκαρουν θεματα τελικης συμβατοτητας (ασε που η κοινοτητα θα εκανε το 99% αυτης της δουλειας...) κ θα ειχαμε εναν παραδεισο επιλογων να φτιαξουμε ο καθενας το λειτουργικο μας οπως μας αρεσει...... Αλλα τι να λεμε τωρα..... 

Σπάνια βρίσκεις posts με τόση ασχετοσύνη μαζεμένη. Νομίζεις πως στο αρμόδιο τμήμα της Microsoft δεν έχουν λεφτά να προσλάβουν κανέναν... "Γραφίστα" επειδή θεωρείς το μινιμαλιστικό design δουλειά ατόμων με ειδικές ανάγκες. Θαυμάζεις τα mods, τα περισσότερα των οποίων είναι σαν να ξέρασε ο Λιμπεράτσε πάνω σε έργο του Κουνς και θέλεις να γίνουν έτσι τα windows.

Ευτυχώς, η εποχή με τα γυαλιστερά μπαλάκια και τις ραφές στο δέρμα των εικονιδίων, πέρασε.

Αν τα νοσταλγείς, πάντα υπάρχουν mods να βγάλεις τα μάτια σου. Το 2020 ένα λειτουργικό δεν μπορεί να έχει ξύλινα ράφια, λάμψεις, και φερμουάρ.

Ούτε μπορεί το λειτουργικό που χρησιμοποιεί το 80% του πλανήτη να έχει interface όπως το φαντάζεται ο κάθε "τρελάρας μάγκας".

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Δικό της είναι το OS, ό,τι γουστάρει κάνει. Αν δεν σ' αρέσει, κάνε δικό σου. Ή πιστεύεις ότι αν φωνάζεις και βρίζεις θα αλλάξεις τα Windows? Στο κάτω-κάτω, αφού υπάρχουν τόσες ωραίες λύσεις, όπως λες, τι πρόβλημα έχεις; Γκρίνια; Α, κάτι ακόμα. Εμένα μ' αρέσουν τα Windows έτσι όπως τα κάνει η MS, κι εσύ λέγε ό,τι θες. Η δική σου γνώμη μετράει περισσότερο νομίζεις;

Παντρεψου τα φιλε.

Εσυ αυτα τι μου τα λες? Για να μου πεις οτι μια εταιρια κανει οτι γουσταρει? Εγω βαζω ενα θεμα προς ολους---> υπαρχουν μοντακια που η ΜS ποτε δεν λαμβανει υποψην της κ δινουν απιστευτα περισσοτερες επιλογες. Εσυ τι μου απαντας? Οτι κανει οτι θελει κ τα γουστα σου...... Καλα κρασια δλδ.......

1 λεπτό πριν, unforgiven είπε

Σπάνια βρίσκεις posts με τόση ασχετοσύνη μαζεμένη. Νομίζεις πως στο αρμόδιο τμήμα της Microsoft δεν έχουν λεφτά να προσλάβουν κανέναν... "Γραφίστα" επειδή θεωρείς το μινιμαλιστικό design δουλειά ατόμων με ειδικές ανάγκες. Θαυμάζεις τα mods, τα περισσότερα των οποίων είναι σαν να ξέρασε ο Λιμπεράτσε πάνω σε έργο του Κουνς και θέλεις να γίνουν έτσι τα windows.

Ευτυχώς, η εποχή με τα γυαλιστερά μπαλάκια και τις ραφές στο δέρμα των εικονιδίων, πέρασε.

Αν τα νοσταλγείς, πάντα υπάρχουν mods να βγάλεις τα μάτια σου. Το 2020 ένα λειτουργικό δεν μπορεί να έχει ξύλινα ράφια, λάμψεις, και φερμουάρ.

Ούτε μπορεί το λειτουργικό που χρησιμοποιεί το 80% του πλανήτη να έχει interface όπως το φαντάζεται ο κάθε "τρελάρας μάγκας".

Το θεμα ειναι ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ που εχεις οχι τα συγκεκριμενα γραφικα κ τα υποκειμενικα γουστα του καθενος. Αλλα.... καλα κρασια κ συ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Χαλαρώστε στο άρθρο του Windows Central λέει:

Quote

I'm also told that for some features, users will be able to switch between the new and old experiences, giving users a choice rather than forcing it upon them. Sun Valley is all about improving and modernizing the familiar Windows UX, and not radically changing it up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατως ειμαστε περιπτωσεις ολοι. Γραφω για windows xp και καθημερινη χρηση και το οτι δεν μπορω να σκεφτω καθημερινο χρηστη που να κανει καθημερινες (σικ με τις επαναληψεις της λεξης καθημερινος) και γραφουνε καποιοι για οδοντιατρεια και ακτινολογικα. Ω, βρε αδερφια, ειναι αυτες καθημερινες χρησεις?

Γραφει ο αλλος, ειναι το καλυτερο λειτουργικο και το ασφαλεστερο , ΑΡΚΕΙ να μην το εχεις συνεδεμενο στο ιντερνετ.

Νταξ, μια χαρα ολα.

Ζουμ τριαλαριλαλο.

υ.γ ο αλλος θελει να του διαθεσει το λειτουργικο η εταιρια για να το φτιαξει οπως θελει αυτος και ζοριζεται γιατι δεν το κανει κιολας.

Τα δις που χρειαζονται για αυτο το λειτουργικο ποιος θα τα πληρωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Thresh είπε

Χαλαρώστε στο άρθρο του Windows Central λέει:

χαχαχαχα!!! Καλα νεα φιλε μου δλδ.... να κοιμηθω ησυχος..... Εχω επιλογη το παλιο UI που με εκανε να μην θελω να αλλαξω απο 7αρια, η το καινουργιο που με κανει να κολλησω στα Linux ακομα περισσοτερο.... λολ... Οκ τωρα νοιωθω καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SilverMachine είπε

 

Το θεμα ειναι ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ που εχεις οχι τα συγκεκριμενα γραφικα κ τα υποκειμενικα γουστα του καθενος. Αλλα.... καλα κρασια κ συ....

Έχεις επιλογές. Δεν είναι δυνατόν η Microsoft να ικανοποιήσει, επίσημα, κάθε έναν με ιδιαίτερα γούστα. Βάλε mods και βγάλε τα μάτια σου. Μπορείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Makatsoras είπε

Τα δις που χρειαζονται για αυτο το λειτουργικο ποιος θα τα πληρωσει.

Ο μπαμπας ο τραπεζιτης (οπως κ εγινε to begin with), η μαμα η αριστοκρατισσα, οι αλλες πολυεθνικες που ειναι στην ιδια ομπρελα εταιριων, οι κολλητες τραπεζες που δινουν χρηματοδοτησεις. Διαλεξε ενα, η all of the above. 

Κ αν ενα λειτουργικο χρειαζοταν δισεκατομμυρια να γινει, θα ειχαμε linux? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SilverMachine είπε

Ο μπαμπας ο τραπεζιτης (οπως κ εγινε to begin with), η μαμα η αριστοκρατισσα, οι αλλες πολυεθνικες που ειναι στην ιδια ομπρελα εταιριων, οι κολλητες τραπεζες που δινουν χρηματοδοτησεις. Διαλεξε ενα, η all of the above. 

Κ αν ενα λειτουργικο χρειαζοταν δισεκατομμυρια να γινει, θα ειχαμε linux? 

Διαλεξε εσυ. Μιας και τους εχεις κολλητους ολους αυτους.

Εγω δεν ξερω κανεναν τους, για αυτο και μενω με ενα ταπεινο λαπτοπακι που του εχω βαλει πλεον manjaro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...