Προς το περιεχόμενο

Κατέβασμα ολόκληρου site


bugsbunnie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

Θέλω να κατεβάσω ένα ολόκληρο site διότι ενδέχεται κίνδυνος κατεβάσματος του, δεν αφορά κάτι παράνομο, οδηγίες επισκευής μιας συγκεκριμένης μάρκας

αυτοκινήτου! Το site ξεκινά με https και ναι είμαι γραμμένος εκεί, διάφορα προγράμματα που δοκίμασα κατεβάζουν ένα άλλο link το οποίο έχει μπλοκαριστεί στην

Αμερική και ξεκινάνε να κατεβάζουν ότι link υπάρχει σε αυτό, άσχετα με αυτά που θέλω!

Γνωρίζει κάνεις τι χρειάζεται για να ξεπεράσω αυτό το εμπόδιο και τι πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, bugsbunnie είπε

Καλημέρα,

Θέλω να κατεβάσω ένα ολόκληρο site διότι ενδέχεται κίνδυνος κατεβάσματος του, δεν αφορά κάτι παράνομο, οδηγίες επισκευής μιας συγκεκριμένης μάρκας

αυτοκινήτου! Το site ξεκινά με https και ναι είμαι γραμμένος εκεί, διάφορα προγράμματα που δοκίμασα κατεβάζουν ένα άλλο link το οποίο έχει μπλοκαριστεί στην

Αμερική και ξεκινάνε να κατεβάζουν ότι link υπάρχει σε αυτό, άσχετα με αυτά που θέλω!

Γνωρίζει κάνεις τι χρειάζεται για να ξεπεράσω αυτό το εμπόδιο και τι πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω?

Να πληρώσεις ίσως τους κατόχους ώστε να σου παρέχουν αυτό που θες!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, bugsbunnie said:

Καλημέρα,

Θέλω να κατεβάσω ένα ολόκληρο site διότι ενδέχεται κίνδυνος κατεβάσματος του, δεν αφορά κάτι παράνομο, οδηγίες επισκευής μιας συγκεκριμένης μάρκας

αυτοκινήτου! Το site ξεκινά με https και ναι είμαι γραμμένος εκεί, διάφορα προγράμματα που δοκίμασα κατεβάζουν ένα άλλο link το οποίο έχει μπλοκαριστεί στην

Αμερική και ξεκινάνε να κατεβάζουν ότι link υπάρχει σε αυτό, άσχετα με αυτά που θέλω!

Γνωρίζει κάνεις τι χρειάζεται για να ξεπεράσω αυτό το εμπόδιο και τι πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω?

Καλησπέρα. Αν το έχεις σε κάποιο δικό σου domain άλλαξε name servers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το site δεν είναι δικό μου, κατά δεύτερον είναι δωρεάν, και τρίτον σαν αρχεία pdf είναι και αναφέρει  ροπές και φωτογραφίες για το πως θα κάνεις τοποθέτηση ένα ανταλλακτικό!

Ας απαντήσει κάποιος που ξέρει και όχι μόνο εξυπνάδες παρακαλώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορώ να καταλάβω τις απαντήσεις που δίνουν τα παιδιά.

Ειχα και εγώ παρόμοιο πρόβλημα. Ήταν ένα φόρουμ για μια συγκεκριμένη μηχανή και είχε πολλές πληροφορίες, έψαχνα πως να κατεβάσω όλο το φόρουμ στο pc γιατί δεν έβλεπα κίνηση. Τελικά άκρη δεν βρηκα και μια μερα έκλεισε τελείως...χάθηκαν πολλές πληροφορίες και είναι μηχανή που έβγαινε μόνο στην Ιαπωνία, πληροφορίες δεν βρίσκεις καθόλου εύκολα... Εδώ μάστορες δεν την πιάνουν... 

Επεξ/σία από ExTaCy1337
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, bugsbunnie είπε

Το site δεν είναι δικό μου, κατά δεύτερον είναι δωρεάν, και τρίτον σαν αρχεία pdf είναι και αναφέρει  ροπές και φωτογραφίες για το πως θα κάνεις τοποθέτηση ένα ανταλλακτικό!

Ας απαντήσει κάποιος που ξέρει και όχι μόνο εξυπνάδες παρακαλώ!

Να πληρώσεις όσα σου ζητήσουν και να πάρεις τα pdf που ζητάς νόμιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/11/2020 στις 10:36 ΠΜ, bugsbunnie είπε

Καλημέρα,

Θέλω να κατεβάσω ένα ολόκληρο site διότι ενδέχεται κίνδυνος κατεβάσματος του, δεν αφορά κάτι παράνομο, οδηγίες επισκευής μιας συγκεκριμένης μάρκας

αυτοκινήτου! Το site ξεκινά με https και ναι είμαι γραμμένος εκεί, διάφορα προγράμματα που δοκίμασα κατεβάζουν ένα άλλο link το οποίο έχει μπλοκαριστεί στην

Αμερική και ξεκινάνε να κατεβάζουν ότι link υπάρχει σε αυτό, άσχετα με αυτά που θέλω!

Γνωρίζει κάνεις τι χρειάζεται για να ξεπεράσω αυτό το εμπόδιο και τι πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω?

Αυτό που ζητάς λέγεται website scraping. Υπάρχουν πολλοί τρόποι, αναλόγως τις γνώσεις σου στον προγραμματισμό. 

Νομίζω ότι με ένα google search, θα μπορείς να βρεις πολλές λύσεις. 

Από ότι φαίνεται, υπάρχει και add-on του Chrome που κάνει αυτό που θες:

https://chrome.google.com/webstore/detail/scraper/mbigbapnjcgaffohmbkdlecaccepngjd

Επεξ/σία από Sacadmerde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, το site είναι private και μόνο με πρόσκληση μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να μην μπλοκαριστεί ξανά!

ΔΕΝ ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΕΦΤΑ για τον κύριο που επιμένει να πληρώσω κάτι που δεν έχεις επιλογή να πληρώσεις και ούτε έχει διαφημίσεις, back up θέλω να το κάνω γιατί δεν ξέρω για πόσο ακόμα θα είναι online, όσο κρατάνε οι ρώσοι δηλαδή γιατί εκεί έχει ανέβει τώρα...

Το HTTRACK το χρησιμοποίησα και το άφησα όλο το βράδυ να κατεβάζει αλλά βρήκε λινκ του wikipedia που έλεγε ότι είναι παράνομο το μπλοκάρισμα του σαιτ και άρχισε να κατεβάζει ότι λινκ έβρισκε στη wikipedia.

Το να το κατεβάσω σελίδα σελίδα δεν παίζει γιατί είναι τεράστιο, μέχρι τα μοντέλα του 2009 έπιαναν 8gb σε 2 dvd...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...