Προς το περιεχόμενο

Football Manager 2021


nzeppos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκαναν βλακεία λέει,καταλάθος έβγαλαν διαφημιστικό ότι είναι available και έπεσε πολύ ξενύχτι από κάποιους....σήμερα το παραδέχθηκε ο miles άντε να δούμε,κλασικά όσο είναι beta την παναθα και μετά τους ιστορικούς Σπαρτιάτες από το λιμάνι του blyth στην βόρειοανατολικη αγγλια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι λες, αυτή ακούγεται για πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση. Έχω πολλά χρόνια να παίξω 6η Αγγλίας, εκεί δεν είναι οι Blyth Spartans;

(ναι σιγά που τους ήξερα, τώρα το γκούγκλαρα)

Ευχαρίστως θα δοκίμαζα αυτήν ή κάποια άλλη γειτονική ομάδα. Φαντάζομαι σε σχέση με δαύτους, οι ελληνικές τοπικές ΕΠΣ θα είναι τουλάχιστον Premier League.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

National league north νομίζω ναι 6η Αγγλίας είναι,με μπάτζετ γύρω στα 250 χιλιάρικα,με συμβόλαια part time η και μηδενικα,γενικά άλλη αίσθηση να ανεβάζεις τέτοιες ομάδες...εντομεταξυ λόγω μάνατζερ κ εγώ την βλέπω(την παίρνω 4,5 χρόνια αλλά φέτος ασχολήθηκα)υπάρχει σελίδα στο fb ελληνική που ο τύπος ασχολείται τερμα,επίσης φέτος έχει και 2 Έλληνες παίχτες...

Υγ:έξτρα πρόσκληση παίδες υπάρχει πινακίδα στο γήπεδο που γράφει : the spartans do not ask how the enemies are,but where they are,για όσους είναι παναθηναϊκοί φοράνε και πράσινα για κύρια μπλε για 2η...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα zeppo αξιοπιστο κλειδαδικο για αγορα με χρεωστικη πες μου.Αν καποιος το αγορασει μπορει το κλειδι να το βαλει απο τη σελιδα του steam η πρεπει μονο απο τη εφαρμογη του steam στο υπολογιστη κατεβασμενη?Το ψιλοσκεφτομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς φέτος πήραμε από Kinguin ενώ άλλες χρονιές ψωνίζαμε από Voidu ή ακόμα και από Fmscout που δεν είναι κλειδάδικο.

Γενικά αξιόπιστα κλειδάδικα υπάρχουν πάμπολλα, άλλες επιλογές είναι Gamivo, Eneba κλπ. Ρίξε μια ματιά στη λίστα του allkeyshop.com. Όλα τα γνωστά δέχονται Mastercard/Visa debits ή prepaid, όπως και Paypal. Η καλύτερη τρέχουσα τιμή που συμπεριλαμβάνει early access είναι γύρω στα 28-29 ευρώ. Όπως περίπου κάθε χρόνο δηλαδή, ένα ευρώ πάνω, ένα ευρώ κάτω.

Το άλλο που λες για το κλειδί δεν το καταλαβαίνω ακριβώς. Αν θυμάμαι καλά το key που σου δίνουν το κάνεις redeem μέσα από την εφαρμογή του Steam. Ακόμα κι αν γίνεται από τη σελίδα του Steam (που δεν νομίζω αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος αν έχει αλλάξει κάτι τελευταία) τι διαφορά θα σου κάνει; Αφού στο τέλος ούτως ή άλλως θα πρέπει να έχεις την εφαρμογή για να παίξεις και να κάνεις launch το παιχνίδι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω cdkeys βρηκα το προτεινεις?31 κατι.πρεπει να κανω και εγγραφη στο κλειδαδικο?το ποιο ασφαλες ποιο ειναι?Οσο αφορα το steam για γρηγορη εγκατασταση του κλειδιου απο το site.Διοτι εγκατασταση steam στο υπολογιστη μπορει να τη κανω και μετα απο κατι ωρες η μερα.Εχω κανει φορματ εδω και κατι μερες.Αν αγορασω σημερα δε σημαινει οτι θα παιξω σημερα.Εχω και το 20 αλλα βαριεμαι να βαλω το 20 και μετα σε 2,5 μηνες να βαλω το 21. Το σκεφτομαι ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι αυτό γνωστό είναι, δεν έχει θέμα. Τα περισσότερα δεν χρειάζονται εγγραφή. Για περισσότερη ασφάλεια προτίμησε να πληρώσεις με Paypal και όχι με debit/prepaid. Αν τυχόν το κλειδί το πουλάει κάποιος 3rd party στο marketplace του μαγαζιού, κοίτα αν παίρνει καλές κριτικές και άρα θεωρητικά είναι πιο αξιόπιστος από άλλους. 

Το άλλο που λες περί Steam δεν σχετίζεται αποκλειστικά με το Manager, αφού ισχύει για οποιοδήποτε παιχνίδι αγοράσεις από οπουδήποτε και θέλεις να κάνεις activate το κλειδί του. Αναγκαστικά γίνεται μόνο μέσω της εφαρμογής άρα θα πρέπει να την εγκαταστήσεις. Περισσότερα στη σελίδα του Steam.

Αν δεν ενδιαφέρεσαι να παίξεις άμεσα το φετινό Manager, τότε ίσως μπορείς να περιμένεις μέχρι τα Χριστούγεννα που σχεδόν κάθε χρόνο γίνονται ολιγοήμερες εκπτώσεις. Γενικά πάντως η τιμή του δεν πέφτει σημαντικά μέσα στη χρονιά οπότε δεν έχει μεγάλο νόημα να περιμένει κάποιος για να το πάρει φθηνότερα πχ. από Φλεβάρη-Μάρτη. Η αναμονή αξίζει περισσότερο αν τυχόν το αρχικό παιχνίδι έχει αρκετά προβλήματα και απαιτούνται πολλά  patches μέχρι να στρώσει, κάτι που έχει ατονίσει τα τελευταία χρόνια μιας και το Manager είναι πια αρκετά σταθερό νομίζω.

Μένει τώρα να διαβάσουμε τις πρώτες εντυπώσεις του κόσμου για το early access του FM21. Το official thread είναι αυτό εδώ: https://community.sigames.com/topic/531461-football-manager-2021-early-access-beta-official-feedback-thread/

Ήδη ακούγονται πολύ καλά λόγια για τη φετινή match engine, κάτι που είναι εξαιρετικά ενθαρρυντικό.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paypal σου χω πει δε εχω.Η αγορα αν γινει θα γινει με καρτα.Αυτο με το steam για 2 μερες διαφορα αυτο εννοω. Να γινει η αγορα σημερα και να γινει εγκατασταση και παιξιμο του παιχνιδιου αυριο βραδυ. Δε μπορω να καταλαβω γιατι να μη δινει την επιλογη να προσθεσεις κωδικο απο το site στο λογαριασμο σου.Οσο αφορα το cdkeys δε βλεπω χωρις εγγραφη να γινεται.Μαλλον θα παω στη αρχικη μου σκεψη για κουτατο απο γεναρη.

Η me αν δε κλεισει 2 μηνες δε βγαινει συμπερασμα.Εγω παιζω ποιο πολυ με το αμεσο αποτελεσμα.Δυστυχως και με το λαθος τροπο αλλα φετος ισως να παω ποιο ρεαλιστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτες εντυπώσεις ενώ έχω φτάσει Γενάρη,η m.e φαίνεται πολύ καλή γενικότερα έχει γίνει καλή δουλεια,εννοείται έχει κάποιες παιδικές αρρώστιες της beta φάσης αλλά θα λυθούν το κύριο χαρακτηριστικό είναι δυνατό,μου κάνει εντύπωση επίσης ότι μου φαίνεται πιο γρήγορο,ενώ το παίζω στο λάπτοπ μου με έναν ταπεινό i3 7020u και την 620 πάει σφαίρα και το φόρτωμα και μέσα στα παιχνίδια τρέχει παραπάνω από ικανοποιητικά ίσως και με περισσότερα frames στις ίδιες ρυθμίσεις με το 20

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και πιστεύω ότι δεν αξίζει πάνω από ~20€ (σαν ετήσια συνδρομή για σχεδόν το ίδιο προϊόν κάθε χρονιά), είδα λίγο fm streaming, υπέκυψα τελικά και το πήρα..

Match engine & performance με έψησαν. Οι παραπάνω επιλογές στις συνεντεύξεις με αφήνουν αδιάφορο.

Τη πρώτη φορά που έκανα save, "πήρα" τα μάτια μου από την οθόνη στιγμιαία και μέτα αναρωτήθηκα αν όντως το έκανε!

Η match engine φαίνεται βελτιωμένη. Σα πολύ πρώτες εντυπώσεις είδα καλύτερη ανάπτυξη και κινήσεις.

1ο save  με Leicester γιατί άφησα στη μέση ένα αντίστοιχο στο FM20!

Επεξ/σία από Diinekis21
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα συμφωνήσω για τα 20 ευρώ μιας και τα 30+ κάθε χρόνο είναι μάλλον πολλά, άσχετα αν όποιος κάτσει και ασχοληθεί θα γράψει τόσες πολλές ώρες που τελικά ακόμα και τα 30 θα αξίζουν. Γι' αυτό έβαλα το keyword "ανεπίσημα" στο τέλος του πρώτου μου σχόλιου, όσοι είμαστε παρεάκι παίζουμε πιο φτηνά εδώ και χρόνια. Τελοσπάντων άλλη ιστορία αυτή.

Για το save όντως έχουν κάνει τεράστια βελτίωση, νομίζω κάτι για 76% ταχύτερο έλεγε ο Miles και απ' ότι φαίνεται και από το δικό σου πείραμα όντως ισχύει.

Νομίζω η μεγαλύτερη και μακράν η πλέον ουσιαστική έκπληξη είναι η match engine. Δεδομένου ότι δεν είχε ακουστεί τίποτα μέχρι την κυκλοφορία της early access και παρότι δεν ξαναγράφτηκε από την αρχή, φαίνεται ότι διάφορα μικρά tweaks εδώ κι εκεί έφεραν σημαντική αλλαγή.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το έσπασα με ένα φιλαράκι και το πήραμε από το eneba 31 ευρο θεωρώ πολύ τίμιο για 15.50 για τόσες ώρες που θα βγάλει,η φάση με τις εκπτώσεις είτε από επίσημους συνεργάτες είτε από κλειδαρικα είναι ότι το βρίσκεις day one κάτω από 35 ευρο είναι ένα τεράστιο συν,έτσι και αλλιώς έχει το κοινό του που το στηριζουμε χρόνια πολλοί από εμάς ξεκινήσαμε έφηβοι να παίζουμε και είμαστε 35+,

περιμένουμε να βγουν και kits με τις νέες εμφανίσεις (κάποια έχουν βγει),facepack έβαλα το df11(προτιμώ το μεγάλο από sortitoutsi αλλά έχει πόσα part συν ότι είναι τεράστιο και θεωρώ αχρειαστο) και logos tcm επίσης σχετικά ελαφρυ, background, stadium κλπ δεν με τρελάνει απλά ελπίζω να βγάλει στο κανονικό launch dark skin γιατί παίζω χρόνια και τα χρώματα μου την σπάνε προσωπικα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ χαζή ερώτηση αλλά βαραίνει παραπάνω το παιχνίδι αν βάλω τα cut out faces που είναι 17gb σε σχέση με ένα άλλο που είναι 5gb;ο φόβος μου αυτός είναι βασικά για αυτό θέλω απλοϊκά πράγματα όσο γινεται ξέρω σίγουρα ότι κάποια σκιν όσο όμορφα και να ναι βαραίνουν την φάση πολύ 😑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...