Προς το περιεχόμενο

[Photo Editor / Organizer] Luminar 3, δωρεάν


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι ασχολούνται με φωτογραφία πιθανόν γνωρίζουν αυτό το πρόγραμμα που είναι ανταγωνιστικό και απευθύνεται στο κοινό του Lightroom. 

Είναι προσωρινά διαθέσιμο δωρεάν ως Halloween προσφορά: https://skylum.com/fr/luminar-3-for-free  Το site είναι απευθείας η σελίδα του developer.

Είναι η προηγούμενη έκδοση που κόστιζε 59€ όταν ήταν διαθέσιμη προς πώληση. Η τρέχουσα έκδοση είναι η 4.

  • Like 9
  • Thanks 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ ο offline installer αν ενδιαφέρεται κάποιος.

(Αφού πάρεις το serial το link σε παραπέμπει σε ένα setup file που είναι 2.8 mb και προφανώς είναι μόνο ο installer, όχι το πρόγραμμα)

Επεξ/σία από saxos55
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, saxos55 είπε

Εδώ ο offline installer αν ενδιαφέρεται κάποιος.

(Αφού πάρεις το serial το link σε παραπέμπει σε ένα setup file που είναι 2.8 mb και προφανώς είναι μόνο ο installer, όχι το πρόγραμμα)

ειναι επιφοβος ο installer?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, saxos55 είπε

Από το επίσημο site της εταιρίας είναι

το εχω απο παλιοτερη προσφορα. δεν θυμαμαι αν ειχε installer μονο. να το ψαξω με κανενα αnti-malware ή να το επαναγκαταστησω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. ο offline installer είναι καθαρός. Είναι εκτελέσιμο αρχείο και κατά την εκτέλεση του το antivirus το ελέγχει έτσι κι αλλιώς. Αλλά δεν έχει τίποτα πρόσθετο, adware ή malware.

4 λεπτά πριν, ribo7 είπε

Οταν σου στείλουν το activation code με email, θα έχει εκεί link για τον installer. Δε ξέρω τι διαφορά έχει ο "offline" installer.

Ο online installer κατεβάζει το αρχείο εγκατάστασης από το server της εταιρείας. Τίποτα δε σου λέει ότι 1 χρόνο μετά το αρχείο θα είναι ακόμα hosted στο server του developer. 

Με τον offline installer έχεις το αρχείο σε δικό σου μέσο και είσαι σίγουρος ότι μετά από π.χ. format θα έχεις το αρχείο που χρειάζεσαι για να εγκαταστήσεις ξανά το πρόγραμμα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, bjj-p είπε

το εχω απο παλιοτερη προσφορα. δεν θυμαμαι αν ειχε installer μονο. να το ψαξω με κανενα αnti-malware ή να το επαναγκαταστησω;

Αφου το εχεις το Luminar 3  απο παλιοτερη περιπτωση (οπως και εγω) γιατι να το ξαναβαλεις; Ληγει καποια στιγμη το παλιο που εχουμε; Νομιζω οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Αφου το εχεις το Luminar 3  απο παλιοτερη περιπτωση (οπως και εγω) γιατι να το ξαναβαλεις; Ληγει καποια στιγμη το παλιο που εχουμε; Νομιζω οχι.

Ανεφερε ο φιλος οτι ειναι υποπτος ο online installer, οποτε υπεθεσα οτι θα κρυβει τιποτα adware ή spyware παρεα με την εγκατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους φίλους που είναι με macOS, το Luminar3  εκτός από Windows είναι διαθέσιμο και για mac 😉

off-line mac installer (517MB): https://downloads.skylum.com/luminar/mac/Luminar3.dmg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, moustakias είπε

Εμενα παντως οταν ανοιγει ο Installer μου βγαζει error  και σταματα

Εμένα μετά την εγκατάσταση λεει το κουμπί "Launch Luminar" και crashαρει. Έκανα repair μέσω του installer, το άνοιξα από το installation path, έκανα restart, uninstall/install, και πάλι τίποτα. Μπορώ να δω τη πρώτη φορά που το πατάω το Luminar από το Task Manager αλλά φαίνεται να είναι idle. Δεν καταλαβαίνω τι πάει λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν βεβαιωθείτε ότι ο Η/Υ σας πληροί τις ελάχιστες προδιαγραφές για να τρέξει το πρόγραμμα.

Κατόπιν, αν γράψετε στη Google Luminar 3 installation problem ή κάτι αντίστοιχο θα σας εμφανίσει αρκετά αποτελέσματα από το forum της Skylum, με προτάσεις για να αντιμετωπίσετε το ζήτημα. Μπορείτε να γράψετε κι εσείς εκεί.

Επίσης, συμβουλή όταν ζητάτε support να δίνετε ολοκληρωμένες πληροφορίες (π.χ. χαρακτηριστικά του συστήματος σας, λειτουργικό, λογισμικό προστασίας κλπ) και τι ενέργειες έχετε κάνει ως τότε. Για να το δει κανείς και να έχει διάθεση να σας βοηθήσει. Φιλικά το αναφέρω, ειδικά το μήνυμα "βγάζει error ο installer και σταματά" δε πρόκειται να κάνει κανένα να ασχοληθεί. Ούτε και πιο μήνυμα λάθους εμφανίζει δε γράφετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το offline installer δεν ζητησε κανενα activation key οποτε απο οτι καταλαβαινω ειναι το σπασμενο βερσιον ( που φυσικα και δεν εχει διαφορα με το κανονικο). Δεν νομιζω να κερδιζω τιποτα παραπανω με το online installer ετσι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...