Προς το περιεχόμενο

Επιλογή για λάστιχα επιβατικού


eliashadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, terry308 είπε

Bridgestone Turanza T005 

Ψάξου σε 2-3 καταστήματα 

Απο τα καλυτερα λαστιχα για καθημερινη all around χρηση

Επισης σε αυτες τις διαστασεις δεν εχουν κανενα νοημα τα οικονομικα, οταν με +50 στην τετραδα πας σε κανονικο επωνυμο λαστιχο.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ είχα βρει michelin σε προσφορά και τα άλλαξα. Έρχεται και black friday , δεν θα κάνουν κάτι εκεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, SchinasN είπε

Εγώ είχα βρει michelin σε προσφορά και τα άλλαξα. Έρχεται και black friday , δεν θα κάνουν κάτι εκεί ;

Black Friday παίζει κυρίως στα ηλεκτρονικά/ηλεκτρικά, για λάστιχα δεν άκουσα ποτέ. 

1 ώρα πριν, imr είπε

Απο τα καλυτερα λαστιχα για καθημερινη all around χρηση

Επισης σε αυτες τις διαστασεις δεν εχουν κανενα νοημα τα οικονομικα, οταν με +50 στην τετραδα πας σε κανονικο επωνυμο λαστιχο.

+1000 

Επώνυμα καλά λάστιχα κι ας κοστίζουν ~+50€

Είχα τα Τ001 μαμά (Ibiza 185/65/15)περίπου 65000χλμ σε 2 χρόνια , κρατούσαν ακόμα βέβαια αλλά για ψυχολογικούς λόγους τα άλλαξα

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, terry308 είπε

Black Friday παίζει κυρίως στα ηλεκτρονικά/ηλεκτρικά, για λάστιχα δεν άκουσα ποτέ. 

Δίκιο έχεις , όμως κάπου είχα δει , νομίζω στο praktiker με μάρκα με έκαψες λάστιχα, προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Klobber ή clobber δε θυμάμαι πως λεγόντουσαν. Θυγατρική της Michelin που μου παρουσίασαν σαν προηγούμενης γενιάς Michelin. Το σιχάθηκα το λάστιχο. Το πιο θορυβώδες που έχω δοκιμάσει, αν και ανθεκτικό.

και εγώ είμαι της άποψης ότι το παπούτσι του αυτοκινήτου πρέπει να είναι καλό (ασφαλεσ και άνετο).

Michelin για άνεση και διάρκεια. Continental για πάτημα. Κτλ. Δες το tyre reviews link που σου έδωσε ένας προηγούμενος. Κάνουν καλά τεστ.

δυσκολες εποχές αλλά ισχύει αυτό που λέμε ότι το φτηνό σου βγαίνει ακριβό . Μάζεψε ένα μήνα ακόμα 100 ευρώ στην άκρη και βάλε καλό λάστιχο. Τόσοι στο λέμε ότι την έχουμε πατήσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, SchinasN είπε

Δίκιο έχεις , όμως κάπου είχα δει , νομίζω στο praktiker με μάρκα με έκαψες λάστιχα, προσφορά.

Μαρκα με εκαψες μακρυα

Μπορεις να πετυχεις προσφορες κυριως σε ξεστοκαρισμα και παλια ελαστικα. Πριν καποια χρονια ειχε ο λαστιχας μου καλες τιμες σε επωνυμα ακριβα λαστιχα 2 ετιας. Εφοσον ειναι αποθηκευμενα σε αποθηκη με σωστες συνθηκες κατι τετοιο αξιζει. 

Γενικα παντως και αυτο ειναι σχετικα σπανιο απο οτι εχω δει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Falken ziex ze310

Γλιτώνεις αυτά τα 50 ευρώ που λένε τα παιδιά παραπάνω.

Τα έχω βάλει και τα έχω βρει μια χαρά...με την υποσημείωση πως δεν έχω ιδέα (όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα)

τι θα έκαναν σε οριακές συνθήκες σε σύγκριση με Michelin,Conti κλπ... μόνο ότι έχω διαβάσει στο νετ

Οπότε your call

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Doubt είπε

Αντί να βάλω "δεύτερη" μάρκα, έβαλα μεταχειρισμένα Dunlop dot 02/19 με 130€.

(Το ξέρω πως θα πέσει ξύλο τώρα, αδιαφορώ πλήρως)

Βασικά με 130 όχι μόνο "δεύτερη", αλλά ούτε και τρίτη μάρκα δεν έβαζες. Εννοείται για διαστάσεις παρόμοιες με αυτές του ts.

(Σιγά μην πέσει ξύλο, εκτός αν βρεθεί κανας άσχετος από αυτούς που πλήρωσαν Barum και νομίζουν πως έχουν Continental).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, el00019 είπε

[...]με την υποσημείωση πως δεν έχω ιδέα (όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα)

τι θα έκαναν σε οριακές συνθήκες σε σύγκριση με Michelin,Conti κλπ... μόνο ότι έχω διαβάσει στο νετ

Μεγάλη κουβέντα, ήθελα να το αναφέρω κι εγώ..

Πάντα σε τέτοια νήματα βρίσκονται κάποιοι που γράφουν ότι είναι πολύ ικανοποιημένοι με τα ελαστικά τους, χωρίς να αναφέρουν τίποτα παραπάνω, όπως τρόπο οδήγησης (αν και ξέρουμε ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα οδηγούν πιο τυπικά κι απ' ότι ορίζει ο ΚΟΚ), και πώς αντέδρασαν τα ελαστικά σε ένα ακραίο φρενάρισμα και δη, σε βρεγμένο.

Δηλαδή αν οδηγείς σαν "κυρία" και ποτέ δε χρειάστηκε ένας ακραίος ελιγμός ή φρενάρισμα, σε τι ακριβώς περιμένεις να μη σε ικανοποιήσουν τα ελαστικά σου; 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Βασικά με 130 όχι μόνο "δεύτερη", αλλά ούτε και τρίτη μάρκα δεν έβαζες. Εννοείται για διαστάσεις παρόμοιες με αυτές του ts.

205/50/17

Καινούργια 94 το ένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβουλή μου, ποτέ μην τσιγκουνευτείς σε ότι χωρίζει εσένα από την γη.

Τα Primacy που είπε κάποιος πιο πάνω είναι η καλύτερη επιλογή κατ εμού, σχεδόν όλοι οι κατασκευαστές αυτοκινήτων προτείνουν αυτές, κάτι θα ξέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dstilio είπε

Klobber ή clobber δε θυμάμαι πως λεγόντουσαν. Θυγατρική της Michelin που μου παρουσίασαν σαν προηγούμενης γενιάς Michelin. Το σιχάθηκα το λάστιχο. Το πιο θορυβώδες που έχω δοκιμάσει, αν και ανθεκτικό.

και εγώ είμαι της άποψης ότι το παπούτσι του αυτοκινήτου πρέπει να είναι καλό (ασφαλεσ και άνετο).

Michelin για άνεση και διάρκεια. Continental για πάτημα. Κτλ. Δες το tyre reviews link που σου έδωσε ένας προηγούμενος. Κάνουν καλά τεστ.

δυσκολες εποχές αλλά ισχύει αυτό που λέμε ότι το φτηνό σου βγαίνει ακριβό . Μάζεψε ένα μήνα ακόμα 100 ευρώ στην άκρη και βάλε καλό λάστιχο. Τόσοι στο λέμε ότι την έχουμε πατήσει.

https://www.kleber-tyres.com/auto/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...