Προς το περιεχόμενο

Μεταφορά επαφών


gate_7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας και καλό μήνα! 

Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις. 

Πρόκειται να κάνω μία επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων σε ένα Σαμσουνγκ Γκαλαξι Σ7 Ετζ, με ανδροιντ Νουγκατ. 

Πώς μεταφέρω τις επαφές στην κάρτα σιμ, και πώς βλέπω ότι έχουν μεταφερθεί; 

Με ανδροιντ 6, ξέρω πως γίνεται. 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στην θέση σου θα έκανα εξαγωγή όλων των επαφών σε .vcf, θα το ανέβαζα σε κάποιο cloud (αν έχεις προεγκατεστημένο το google drive θα κάνεις μια χαρά την δουλειά σου), μετά επαναφορά, κατεβάζεις το .vcf, το ανοίγεις και έτοιμος. Βέβαια δεν ξέρω αν στο nougat είναι διαφορετικά όσων αφορά τα αρχεία .vcf οπότε περίμενε να σου απαντήσει και κάποιος άλλος...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gate_7 είπε

Καλημέρα σας και καλό μήνα! 

Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις. 

Πρόκειται να κάνω μία επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων σε ένα Σαμσουνγκ Γκαλαξι Σ7 Ετζ, με ανδροιντ Νουγκατ. 

Πώς μεταφέρω τις επαφές στην κάρτα σιμ, και πώς βλέπω ότι έχουν μεταφερθεί; 

Με ανδροιντ 6, ξέρω πως γίνεται. 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας! 

H SIM καρτα μπορει να παρει πολυ περιορισμενες επαφες και οχι ολα τα πεδια απο τις επαφες σου. Δεν συνισταται ουτε να κρατας τηλεφωνα σε SIM ουτε να τα μεταφερεις ειδικα απο Smartphone σε SIM (το αναποδο δεν αποτελει προβλημα).

Επισης καλό ειναι να κανεις περιοδικα (πχ μια φορα την εβδομαδα backup στο τηλεφωνο). Κανε λογαριασμο στο google drive και αφηνεις το τηλεφωνο να κανει backup το βραδυ οταν φορτιζει (και καθε βραδυ). Κατ'ελαχιστο επαφες, και φωτογραφιες και οταν χρειαστεις το backup θα το εχεις ετοιμο ειτε για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ειτε για μεταφορα στο νεο σου τηλεφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...