Προς το περιεχόμενο

Meizu 16 (6GB/64GB) @ Techstores 160€ [ΤΕΛΟΣ]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εριξα παραγγελια σε μπλε χρωμα.Σε επικοινωνια στο fb μου ειπαν οτι ειναι με τον 845.Ευχαριστω ts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

45 λεπτά πριν, gustom2008 είπε

Εριξα παραγγελια σε μπλε χρωμα.Σε επικοινωνια στο fb μου ειπαν οτι ειναι με τον 845.Ευχαριστω ts.

Ενημερωσε αν μπορεις οταν το παραλαβεις αν οντως ειναι με τον 845.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κωδικός που γράφει το κατάστημα M872H είναι ο κωδικός για το απλο 16 και οχι για το 16th.

Μάλλον έχουν μπερδέψει τα specs.

https://www.kimovil.com/en/compare/meizu-16,meizu-16th-global

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μαθουμε την Δευτερα τι ειναι.Στην συνομιλια μας στο φβ μου ειπαν οτι ρωτησαν τον προμηθευτη τους και τους ειπε οτι ειναι με τον 845.αν μπορεσω να παραλαβω γιατι ερχεται Lockdown...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, gustom2008 είπε

Θα μαθουμε την Δευτερα τι ειναι.Στην συνομιλια μας στο φβ μου ειπαν οτι ρωτησαν τον προμηθευτη τους και τους ειπε οτι ειναι με τον 845.αν μπορεσω να παραλαβω γιατι ερχεται Lockdown...

M882H είναι το 16th με τον 845 (το είδα σε ετικέτα πάνω στο κουτί, από unboxing στο youtube).

Τέλος πάντων, έκανα κι εγώ παραγγελία (σε μαύρο) και βλέπουμε.

Το λιγουρευόμουν το 16th, αλλά ακόμη και τα 300€ (που το είχε μπει σε προσφορά από το Public) δε μπορούσα να τα δικαιολογήσω με την ανύπαρκτη υποστήριξη της Meizu.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα 1 μπλε και εγώ, αν έχει τον SD845 θα είναι σούπερ! Ευχαριστώ TS. 

 

Στις 3/11/2020 στις 2:33 ΜΜ, TechnoState είπε

Ανύπαρκτη υποστήριξη (παθών) κ φυσικά ένα ανεπαρκές flyme.os

Αν κάποιος ψαχτεί με custom ROMs είναι πολύ καλό deal.

Θυμάμαι, είχα απογειώσει το mx4 pro μου με Cyanogen, πριν λίγα χρόνια.

Αν μπορούσες να το αναλύσεις λίγο αυτό με το ανεπαρκές λειτουργικό, θα βοηθούσες. Δεν έχουμε όλοι μας γνώσεις! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.mobosdata.com/phone/meizu-16-m872h

 

εδω λεει για snap 845. Αν οντως ειναι 845 τοτε ειναι ευκαιρια τρελη.Ακομα και χωρις καθολου updates.Εγω θα του βαλω αλλο launcher και θα ειναι κομπλε.Ειχα παρει και ενα meizu note 8 πριν κανα χρονο περιπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώην κάτοχος  Meizu pro 6 plus  όσο καλό  hardware  και να έχουν τα  Meizu  από υποστήριξη είναι μαύρο χάλι και το  flyme  τραγικό, δεν θα ξανά έπαιρνα ούτε τζάμπα να το έδιναν, απλά πεταμένα λεφτά, πολύ κρίμα με αυτήν την εταιρεία θα μπορούσε να ήταν πολύ ψηλά αν είχε σωστή υποστήριξη.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη οθονη ,καμερα,ομορφο εμφανισιακα κλπ, γενικα καλα specs που δεν απογειωνουν ομως το κινητο,  λογω του οτι μετα την πωληση η εταιρεια δεν ασχολειται ιδιαιτερα με την υποστηριξη.

Σε μια καλη τιμη ομως νομιζω αξιζει να ασχοληθεις. Ειχα δυο τετοια...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ORFEAS1979 είπε

Παρήγγειλα 1 μπλε και εγώ, αν έχει τον SD845 θα είναι σούπερ! Ευχαριστώ TS. 

Αν μπορούσες να το αναλύσεις λίγο αυτό με το ανεπαρκές λειτουργικό, θα βοηθούσες. Δεν έχουμε όλοι μας γνώσεις! 

...θα σου μιλήσω για το mx4 pro που πραγματικά του είχα πιει το αίμα για να το παραμετροποιήσω όσο καλύτερα γίνεται...

... έχε στο μυαλό σου ότι μιλάμε για συσκευή της προηγούμενης 5ετίας την οποία χρησιμοποίησα για έναν ολόκληρο χρόνο (2015-16).

Αρχικά, τα πολύ καλά specs του υποβαθμίστηκαν απο την μέτρια υλοποίηση του flyme.os

Διαρκώς πρόβλημα με crashing εφαρμογών (ειδικά με τα άθλια ελληνικά e-banking apps, είχα θέματα).

Μια καλή μπαταρία, στην οποία ο exynos έκανε την χειρότερη δυνατή χρήση. 

Η συσκευή μετά απο λίγη ώρα χρήσης (κ φυσικά δεν εννοώ gaming) πραγματικά έκαιγε.

Καλά οπτικά κ αισθητήρας (20.7mp) / ips lcd 2K panel,  με άθλιο αποτέλεσμα (απαράδεκτο αποτέλεσμα σε χαμηλό φωτισμό/λήψη φωτογραφιών) απαράδεκτα υπερβολική κατανάλωση ενέργειας σε υψηλές φωτεινότητες (εν μέρει λογικό, τα ips lcd δεν είναι κ τα πιο αποδοτικά ενεργειακά).

Task manager κ multitasking για κλάματα...οι εφαρμογές στο παρασκήνιο απλά κατέρρεαν.

Τρομερά ασταθές fingerprint sensor (πραγματικά με τα φεγγάρια του: κάποιες φορές αστραπιαίο, κάποιες άλλες απλά σαν να μην υπάρχει).

Πολύ στιβαρή κατασκευή αλλά με υπερβολικά μαλακό σασί αλουμινίου (χωρίς θήκη προστασίας, υπερ- ευαίσθητο για σημάδια χρήσης ακόμα κ στην τσέπη).

Καμιά απολύτως αναβάθμιση (από kit-kat) νομίζω μία ή δύο εσωτερικές αναβαθμίσεις του flyme.os.

Αδύναμη λήψη σε wifi mode (αλλά κ data, εντάξει εκεί μπορεί να φταίει ο πάροχος)... αδύναμη σύνδεση την στιγμή που υποδεέστερες συσκευές (αλλά με παρόμοιο sar) ήταν κατά πολύ ανώτερες (στην ίδια ακριβώς απόσταση/περιοχή).

Αρκετό bloatware (weibo, wechat, taobao, κ ένας χάλια stock browser) με καμιά επιλογή απεγκαταστασης (μόνο σαν power user) παρόλο που η συσκευή ήταν global version.

Ευτυχώς, με το πολύ εύκολο ξεκλείδωμα του bootloader(πραγματικά με ένα tap στο σχετικό κουμπί), εγκαταστάθηκε CyanogenMod (νομίζω cm11 η 12) η οποία βελτίωσε αισθητά την κατάσταση (πιο smooth λειτουργία, λιγότερα crashings, αισθητά καλύτερο energy efficiency, βελτίωση φωτογραφικού αποτελέσματος/gcam) λίγο πρίν την δύση του, αλλά λόγω ξεκλείδωτου bootloader, πολλές εφαρμογές κατέρρεαν πριν καν ξεκινήσουν.

Οι συζητήσεις στα global official fora της εταιρίας αμέτρητες, τα παράπονα πολλά καμία αντίδραση ή αποτελεσματική λύση δεν υπήρχε σαν απάντηση (αν εξαιρέσεις τις ομάδες customising ROMs).

....στην συνέχεια, με το pro 6 plus τα πράγματα δεν βελτιώθηκαν ιδιαίτερα κ επέστρεψα σε OnePlus....τότε.

Αυτό που εισπράττω (στις μέρες μας) στα fora είναι ό,τι ελάχιστη βελτίωση έχει υπάρξει. Σίγουρα στην συνείδηση μου, δεν είναι απο τις επιλογές μου και σίγουρα δεν θα την πρότεινα.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@TechnoState

Έτσι όπως τα έγραψες είναι τα πράγματα και εμένα με ταλαιπώρησε πολύ.

Κατά την γνώμη μου τυχεροί είναι αυτοί που δεν θα το αγοράσουν, τώρα αν κάποιοι έχουν γερά νεύρα και το πάρουν μόνο για δεύτερη συσκευή καλή είναι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, TechnoState είπε

...θα σου μιλήσω για το mx4 pro που πραγματικά του είχα πιει το αίμα για να το παραμετροποιήσω όσο καλύτερα γίνεται...

... έχε στο μυαλό σου ότι μιλάμε για συσκευή της προηγούμενης 5ετίας την οποία χρησιμοποίησα για έναν ολόκληρο χρόνο (2015-16).

Αρχικά, τα πολύ καλά specs του υποβαθμίστηκαν απο την μέτρια υλοποίηση του flyme.os

Διαρκώς πρόβλημα με crashing εφαρμογών (ειδικά με τα άθλια ελληνικά e-banking apps, είχα θέματα).

Μια καλή μπαταρία, στην οποία ο exynos έκανε την χειρότερη δυνατή χρήση. 

Η συσκευή μετά απο λίγη ώρα χρήσης (κ φυσικά δεν εννοώ gaming) πραγματικά έκαιγε.

Καλά οπτικά κ αισθητήρας (20.7mp) / ips lcd 2K panel,  με άθλιο αποτέλεσμα (απαράδεκτο αποτέλεσμα σε χαμηλό φωτισμό/λήψη φωτογραφιών) απαράδεκτα υπερβολική κατανάλωση ενέργειας σε υψηλές φωτεινότητες (εν μέρει λογικό, τα ips lcd δεν είναι κ τα πιο αποδοτικά ενεργειακά).

Task manager κ multitasking για κλάματα...οι εφαρμογές στο παρασκήνιο απλά κατέρρεαν.

Τρομερά ασταθές fingerprint sensor (πραγματικά με τα φεγγάρια του: κάποιες φορές αστραπιαίο, κάποιες άλλες απλά σαν να μην υπάρχει).

Πολύ στιβαρή κατασκευή αλλά με υπερβολικά μαλακό σασί αλουμινίου (χωρίς θήκη προστασίας, υπερ- ευαίσθητο για σημάδια χρήσης ακόμα κ στην τσέπη).

Καμιά απολύτως αναβάθμιση (από kit-kat) νομίζω μία ή δύο εσωτερικές αναβαθμίσεις του flyme.os.

Αδύναμη λήψη σε wifi mode (αλλά κ data, εντάξει εκεί μπορεί να φταίει ο πάροχος)... αδύναμη σύνδεση την στιγμή που υποδεέστερες συσκευές (αλλά με παρόμοιο sar) ήταν κατά πολύ ανώτερες (στην ίδια ακριβώς απόσταση/περιοχή).

Αρκετό bloatware (weibo, wechat, taobao, κ ένας χάλια stock browser) με καμιά επιλογή απεγκαταστασης (μόνο σαν power user) παρόλο που η συσκευή ήταν global version.

Ευτυχώς, με το πολύ εύκολο ξεκλείδωμα του bootloader(πραγματικά με ένα tap στο σχετικό κουμπί), εγκαταστάθηκε CyanogenMod (νομίζω cm11 η 12) η οποία βελτίωσε αισθητά την κατάσταση (πιο smooth λειτουργία, λιγότερα crashings, αισθητά καλύτερο energy efficiency, βελτίωση φωτογραφικού αποτελέσματος/gcam) λίγο πρίν την δύση του, αλλά λόγω ξεκλείδωτου bootloader, πολλές εφαρμογές κατέρρεαν πριν καν ξεκινήσουν.

Οι συζητήσεις στα global official fora της εταιρίας αμέτρητες, τα παράπονα πολλά καμία αντίδραση ή αποτελεσματική λύση δεν υπήρχε σαν απάντηση (αν εξαιρέσεις τις ομάδες customising ROMs).

....στην συνέχεια, με το pro 6 plus τα πράγματα δεν βελτιώθηκαν ιδιαίτερα κ επέστρεψα σε OnePlus....τότε.

Αυτό που εισπράττω (στις μέρες μας) στα fora είναι ό,τι ελάχιστη βελτίωση έχει υπάρξει. Σίγουρα στην συνείδηση μου, δεν είναι απο τις επιλογές μου και σίγουρα δεν θα την πρότεινα.

Σε ευχαριστώ πολύ για τον κόπο και τον χρόνο σου!  Με έβαλες σε σοβαρές σκέψεις αν θα το παραλάβω, δεν το αγοράζω για εμένα αλλά για τον γιό μου που είναι 10 χρονών να παίζει άνετα κάποια παιχνιδάκια αρκετά <<βαριά>> και με απαιτήσεις!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...