Προς το περιεχόμενο

Meizu 16 (6GB/64GB) @ Techstores 160€ [ΤΕΛΟΣ]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το note 8 εδώ και αρκετό καιρό, και αν εξαιρέσω το ότι τελικά θα μείνει στο Android 8 ενώ είχε ανακοινωθεί πώς θα αναβαθμιστεί σε 10, δεν έχω κανένα παράπονο. Οθόνη, μπαταρία, κάμερα, είναι άψογα για την κατηγορία τιμής. Χρησιμοποιώ εννοείται mobile banking εφαρμογές και γενικότερα τα πάντα εκτός από παιχνίδια, χωρίς κανένα πρόβλημα. Οπότε αν κάποιος δεν έχει θέμα με την έλλειψη ενημερώσεων, είναι μία χαρά τα Meizu 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, ORFEAS1979 είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για τον κόπο και τον χρόνο σου!  Με έβαλες σε σοβαρές σκέψεις αν θα το παραλάβω, δεν το αγοράζω για εμένα αλλά για τον γιό μου που είναι 10 χρονών να παίζει άνετα κάποια παιχνιδάκια αρκετά <<βαριά>> και με απαιτήσεις!!!

Ξέχασε το για παιχνίδι, με αυτήν την τραγική μπαταρία θα είναι όλη μέρα με τον φορτιστή αγκαλιά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά μόλις βγήκα από το techstores στο Μοσχάτο. (Μου είχε έρθει πριν ένα δίωρο sms για παραλαβή). 

Το κινητό είναι το απλό 16 (16Χ) με τον 710. Ισχύει το M872H, είναι λάθος τα χαρακτηριστικά στο site τους.

Μου έφερε το κουτί και το επαλήθευσα και από τα unboxings που είδα στο youtube. Μπροστά το κουτί σκέτο "16" και πίσω 100% ότι έλεγε το 16(Χ).

16(Χ) 710: 

16th 845:

 

 

Επεξ/σία από thanos_gr
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, thanos_gr είπε

Παιδιά μόλις βγήκα από το techstores στο Μοσχάτο. (Μου είχε έρθει πριν ένα δίωρο sms για παραλαβή). 

Το κινητό είναι το απλό 16 (16Χ) με τον 710. Ισχύει το M872H, είναι λάθος τα χαρακτηριστικά στο site τους.

Μου έφερε το κουτί και το επαλήθευσα και από τα unboxings που είδα στο youtube. Μπροστά το κουτί σκέτο "16" και πίσω 100% ότι έλεγε το 16(Χ).

16(Χ) 710: 

16th 845:

Ευχαριστούμε πολύ, ακυρώνω και εγώ. Δεν αξίζει πιστεύω με αυτόν τον επεξεργαστή, ειδικά μετά από όσα γραφτήκαν και για τα υπόλοιπα θέματα που έχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, thanos_gr είπε

Παιδιά μόλις βγήκα από το techstores στο Μοσχάτο. (Μου είχε έρθει πριν ένα δίωρο sms για παραλαβή). 

Το κινητό είναι το απλό 16 (16Χ) με τον 710. Ισχύει το M872H, είναι λάθος τα χαρακτηριστικά στο site τους.

Μου έφερε το κουτί και το επαλήθευσα και από τα unboxings που είδα στο youtube. Μπροστά το κουτί σκέτο "16" και πίσω 100% ότι έλεγε το 16(Χ).

16(Χ) 710: 

16th 845:

Το αγορασες τελικα?Αν ναι πες μου εντυπωσεις πως το βλεπεις απο οθνονη,ποιοτητα κατασκευης κλπ. Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, gustom2008 είπε

Το αγορασες τελικα?Αν ναι πες μου εντυπωσεις πως το βλεπεις απο οθνονη,ποιοτητα κατασκευης κλπ. Ευχαριστω!

Όχι, δεν το αγόρασα. Δεν ξέρω αν αξίζει σε αυτά τα χρήματα, αλλά εγώ σίγουρα δεν θα τα έδινα. Δεν μπήκα καν σε δίλημμα.
Κινητό του 2018, λογισμικό της Meizu, μικρή μπαταρία, snapdragon 710, δεν μου φαίνεται και πολύ ελκυστικό πακέτο ακόμη και για 160€.

Θα μου πεις τόσο διαφορετικό ήταν το 16th; Η απάντηση είναι ότι το 16th τουλάχιστον είχε τον 845 (σημαντική διαφορά για εμένα σε σχέση με τον 710), και επίσης το 16th το είχα παρακολουθήσει από την αρχή και ήξερα τι να περιμένω, αλλά το 16Χ, όχι. Δεν ξέρω από που ακόμα μπορεί να έχει "κόψει" (cut corners) η Meizu. Πχ όσον αφορά την οθόνη, μπορεί να έχουν ίδιο μέγεθος, ανάλυση κτλ, αλλά δε σημαίνει ότι είναι το ίδιο panel.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα το παραλαβω τελικα.Σε αυτα τα χρηματα με samsung amoled panel και καμερα με ois και laser autofocus και 6 gb ram δεν βρισκω κατι καλυτερο.Για δευτερη συσκευη θα ειναι.Επειδη εχω προβλημα με τα ματια θελω καλη οθονη.Απο Δευτερα ειδομεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/11/2020 στις 3:46 ΠΜ, thanos_gr είπε

Όχι, δεν το αγόρασα. Δεν ξέρω αν αξίζει σε αυτά τα χρήματα, αλλά εγώ σίγουρα δεν θα τα έδινα. Δεν μπήκα καν σε δίλημμα.
Κινητό του 2018, λογισμικό της Meizu, μικρή μπαταρία, snapdragon 710, δεν μου φαίνεται και πολύ ελκυστικό πακέτο ακόμη και για 160€.

Θα μου πεις τόσο διαφορετικό ήταν το 16th; Η απάντηση είναι ότι το 16th τουλάχιστον είχε τον 845 (σημαντική διαφορά για εμένα σε σχέση με τον 710), και επίσης το 16th το είχα παρακολουθήσει από την αρχή και ήξερα τι να περιμένω, αλλά το 16Χ, όχι. Δεν ξέρω από που ακόμα μπορεί να έχει "κόψει" (cut corners) η Meizu. Πχ όσον αφορά την οθόνη, μπορεί να έχουν ίδιο μέγεθος, ανάλυση κτλ, αλλά δε σημαίνει ότι είναι το ίδιο panel.

Ανοιξατε την συσκευασια για να δειτε τι επεξεργαστη φοραει ή το εγραφε πανω στο κουτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, gustom2008 είπε

Εγω θα το παραλαβω τελικα.Σε αυτα τα χρηματα με samsung amoled panel και καμερα με ois και laser autofocus και 6 gb ram δεν βρισκω κατι καλυτερο.Για δευτερη συσκευη θα ειναι.Επειδη εχω προβλημα με τα ματια θελω καλη οθονη.Απο Δευτερα ειδομεν.

Αν έχεις προβλήματα με τα μάτια μακριά από amoled ,  είναι η καταστροφή των ματιών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, chios είπε

Αν έχεις προβλήματα με τα μάτια μακριά από amoled ,  είναι η καταστροφή των ματιών

τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα....... πάω να ρωτήσω κάνα ταξιτζή να δω αν αληθεύει.😉

Is LCD or OLED better for eyes?

The study in general also points that the OLED displays are quite safer than the LCD panels. Even Samsung demonstrated a ‘healthier’ Bio-Blue OLED display in 2015. It claimed that their OLED emits only 6 percent blue light compared to 32 percent in regular smartphone OLEDs and 66 percent in LCDs.

Επεξ/σία από aristidis540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κάνει παραγγελία κι εγώ το συγκεκριμένο κινητό αλλά το ακύρωσα τηλεφωνικά , μιας και δεν είναι στα χαρακτηριστικά που αναφέρονται στην ιστοσελίδα τους. Μου είπαν να μου το αφήσουν στα 135 ευρώ και θα τους απαντήσω τη Δευτέρα. 

Αξίζει στα 135;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Rred7 είπε

Είχα κάνει παραγγελία κι εγώ το συγκεκριμένο κινητό αλλά το ακύρωσα τηλεφωνικά , μιας και δεν είναι στα χαρακτηριστικά που αναφέρονται στην ιστοσελίδα τους. Μου είπαν να μου το αφήσουν στα 135 ευρώ και θα τους απαντήσω τη Δευτέρα. 

Αξίζει στα 135;

Κοιτώντας τα χαρακτηριστικά του αξίζει 100%. Full HD AMOLED οθόνη ούτε στα 160€ δεν βρίσκεις. Και ο επεξεργαστής είναι αρκετά καλός. Το μόνο που θα με προβλημάτιζε θα ήταν το λειτουργικό και η έλλειψη ενημερώσεων. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...