Προς το περιεχόμενο

One UI 3.0: Η Samsung μας ξεναγεί στο νέο περιβάλλον χρήσης


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, fytotech είπε

Σε όλα τα site τεχνολογίας, λένε πως όλοι πια περιμένουν τα updates της Samsung, αντί της Google, για να δουν κάτι διαφορετικό και μετά η Google, παίρνει τις καλύτερες αλλαγές της Samsung και τις εφαρμόζει στο Google.

Στο iOS μόλις μπήκαν Widgets, το 2020.

Αλλά εσύ βλέπεις τα ακριβώς αντίθετα.

Εντάξει. Να έχουμε ο καθένας την άποψή του. Μην κάνουμε το άσπρο μαύρο όμως. Δηλαδή κάπου ένα έλεος.

 

1 ώρα πριν, ritualistic είπε

Ως πρωην χρηστης Android και νυν χρηστης ΙOS συνεχιζει να μου φαινεται dated οσον αφορα το οπτικο κομματι το Οne, και κατα τη γνωμη μου η Samsung εχει μεινει αρκετα πισω στην flagship κατηγορια.

Συνδυαστικα αυτα τα 2 για μενα, δεν δικαιολογουν τα χρηματα που ζηταει σαν αρχικη τιμη στις συσκευες της πλεον. 

ελεος μαλιστα...

αν οπτικα σου φαινεται updated to one apo ios υπαρχει το ρητο περι ορεξεως.

βεβαια τα widgets εμπιπτουν στην κατηγορια λειτουργιων και οχι γραφιστικης αποψης (ελεος ?), και θα συμφωνησω οτι ηταν μια ευχαριστη προσθηκη.

τωρα το αν η google παιρνει τις καλυτερες αλλαγες της samsung η το αντιθετο, ειναι ασχετο με το αν το τελικο προιον της Samsung θεωρειται πια vfm στην αρχικη του τιμη.

  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, steliosgripoulas είπε

Κατα το 2024 ισως

Δεν πειράζει ρε man μου, έτσι κι αλλιώς μια χαρά είμαι και τώρα με το τέρας...................................!!

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Ενω τα χρηματα που ζηταει η apple δικαιολογουνται

δε με ενδιαφερει να κανω την κουβεντα apple vs samsung, δεν ειμαι apple-biased, xρησιμοποιουσα και χρησιμοποιω και τα 2 λειτουργικα (ios/android) σε flagship κινητα τους εδω και χρονια.

το αν δικαιολογουνται σαν τιμη επειδη εσενα η εμενα η σε αλλο κοσμο φαινονται υπερκοστολογημενα ειναι διαφορετικο θεμα.

το θεμα ειναι τι παιρνεις με ενα  Samsung Galaxy, ποσο κοστιζει τωρα και ποσο σε 3 χρονια και αντιστοιχα το ιδιο με ενα κινητο με Ιos.

Aν θεωρεις οτι ειναι στο ιδιο επιπεδο, νο προμπλεμ προχωραμε 

Επεξ/σία από ritualistic
  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ritualistic είπε

δε με ενδιαφερει να κανω την κουβεντα apple vs samsung, δεν ειμαι apple-biased, xρησιμοποιουσα και χρησιμοποιω και τα 2 λειτουργικα (ios/android) σε flagship κινητα τους εδω και χρονια.

το αν δικαιολογουνται σαν τιμη επειδη εσενα η εμενα η σε αλλο κοσμο φαινονται υπερκοστολογημενα ειναι διαφορετικο θεμα.

το θεμα ειναι τι παιρνεις με ενα  Samsung Galaxy, ποσο κοστιζει τωρα και ποσο σε 3 χρονια και αντιστοιχα το ιδιο με ενα κινητο με Ιos.

Aν θεωρεις οτι ειναι στο ιδιο επιπεδο, νο προμπλεμ προχωραμε 

Ναι και λοιπον? Και εγω χρησιμοποιω και τα 2(iOS, android). Το one δεν ειναι σε καμια περιπτωση dated, το iOS ειναι dated και πολλα χρονια πισω, μην λεμε οτι θελουμε.

Τωρα για τις τιμες που λες δεν με πολυενδιαφερει γτ ζω Σουηδια, τελειωνει το συμβολαιο και το στελνω πισω οποτε δεν εχω αποψη σε αυτο.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ritualistic είπε

Ως πρωην χρηστης Android και νυν χρηστης ΙOS συνεχιζει να μου φαινεται dated οσον αφορα το οπτικο κομματι το Οne, και κατα τη γνωμη μου η Samsung εχει μεινει αρκετα πισω στην flagship κατηγορια.

Συνδυαστικα αυτα τα 2 για μενα, δεν δικαιολογουν τα χρηματα που ζηταει σαν αρχικη τιμη στις συσκευες της πλεον. 

 

Είσαι χρήστης ios αλλά φαίνεται dated το one ui. Suuuuure

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Είσαι χρήστης ios αλλά φαίνεται dated το one ui. Suuuuure

καποιο λογο θα ειχα να κανω τετοια αλλαγη αλλα ναι εσυ ξερεις καλυτερα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ritualistic είπε

ελεος μαλιστα...

αν οπτικα σου φαινεται updated to one apo ios υπαρχει το ρητο περι ορεξεως.

βεβαια τα widgets εμπιπτουν στην κατηγορια λειτουργιων και οχι γραφιστικης αποψης (ελεος ?), και θα συμφωνησω οτι ηταν μια ευχαριστη προσθηκη.

τωρα το αν η google παιρνει τις καλυτερες αλλαγες της samsung η το αντιθετο, ειναι ασχετο με το αν το τελικο προιον της Samsung θεωρειται πια vfm στην αρχικη του τιμη.

Αν νομίζεις ότι τα widgets είναι απλά για... λειτουργίες, συγνώμη αλλά έχεις βαθιά μεσάνυχτα. 

Ψάξε για το KLWP και μετά έλα πες πάλι για το... βαρετό οπτικό θέαμα στο Android. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Αν νομίζεις ότι τα widgets είναι απλά για... λειτουργίες, συγνώμη αλλά έχεις βαθιά μεσάνυχτα. 

Ψάξε για το KLWP και μετά έλα πες πάλι για το... βαρετό οπτικό θέαμα στο Android. 

αν βγεις στον δρομο τωρα και ρωτησεις 100 ανθρωπους με android/ios τηλεφωνα και 2 απο αυτους ξερουν εστω και στο περιπου τι ειναι το KLWP,  στειλε μου την διευθυνση σου να σου στειλω σουβλακια 😄

σε ευχαριστω για την προσπαθεια να μου αλλαξεις γνωμη αλλα it is what it is.

η σχεδον απολυτη πλειοψηφια του κοσμου ουτε ξερει ουτε ασχολειται ουτε και θελει να ασχοληθει με το customization του android.

στην τελικη δεν χρειαζεται να μου την πεσετε οι android φανς, oυτε το Ios εξυμνησα ουτε μιλαω σαν αυθεντια.

λεω την γνωμη μου σαν ενας ανθρωπος που τα εχει χειριστει και χειριζεται και τα 2 λειτουργικα γιατι η σχεδον απολυτη πλειοψηφια του κοσμου δεν εχει κανει ουτε αυτο, αλλα φυσικα εχει αποψη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Makis101 είπε

Δεν πειράζει ρε man μου, έτσι κι αλλιώς μια χαρά είμαι και τώρα με το τέρας...................................!!

Ότι έχεις εσύ το 2020 οι άλλοι θα το πάρουν το 2024 σε features  σε κάτι miui, emui και iOS...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Ότι έχεις εσύ το 2020 οι άλλοι θα το πάρουν το 2024 σε features  σε κάτι miui, emui και iOS...

Ότι να'ναι, το 2020

Επεξ/σία από inec
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ritualistic είπε

καποιο λογο θα ειχα να κανω τετοια αλλαγη αλλα ναι εσυ ξερεις καλυτερα  :)

To τι επιλογές κάνεις ειναι δικό σου θέμα. Αποκάλεσες το One UI, dated. Τελευταία φορά που το τσέκαρα, dated σημαίνει "ξεπερασμένος", "παρωχημένος", "παλιομοδίτικος". Το να αποκαλείς dated ενα UI που αλλάζει συνέχεια προς το καλύτερο, εχει features που το Android προσθέτει μετά απο μια 3ετια και το iPhone μετα απο μια 5ετια, επειδη πήγες στο iPhone με τα ίδια icons σε 4x7 (αν θυμαμαι) διαταξη εδω και 12 χρονια τότε τι να πω. Καλά εκανες και αλλαξες. Μην γράφεις ομως ανοησίες

  • Like 8
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ritualistic είπε

ελεος μαλιστα...

αν οπτικα σου φαινεται updated to one apo ios υπαρχει το ρητο περι ορεξεως.

βεβαια τα widgets εμπιπτουν στην κατηγορια λειτουργιων και οχι γραφιστικης αποψης (ελεος ?), και θα συμφωνησω οτι ηταν μια ευχαριστη προσθηκη.

τωρα το αν η google παιρνει τις καλυτερες αλλαγες της samsung η το αντιθετο, ειναι ασχετο με το αν το τελικο προιον της Samsung θεωρειται πια vfm στην αρχικη του τιμη.

Το άσχετο είναι αυτό που λες εδώ για vfm, που δεν κολλάει πουθενά με την αρχική σου πρόταση, που δείχνει πόσο εκτός πραγματικότητας είσαι.

Κάνεις δεν έβαλα τον παράγοντα κόστος. Μιλάμε για τα updates κι η Samsung κάνει πλέον τα πιο σημαντικά updates κατά γενική ομολογία.

Επίσης, γράφεις σε τεχνολογικό forum. Αν έξω δεν ξέρουν να κάνουν customise το Android, δε λέει τίποτα. Εδώ η συντριπτική πλειοψηφία ξέρει.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fytotech είπε

Επίσης, γράφεις σε τεχνολογικό forum. Αν έξω δεν ξέρουν να κάνουν customise το Android, δε λέει τίποτα. Εδώ η συντριπτική πλειοψηφία ξέρει.

Καλα μην παίρνεις και όρκο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

To τι επιλογές κάνεις ειναι δικό σου θέμα. Αποκάλεσες το One UI, dated. Τελευταία φορά που το τσέκαρα, dated σημαίνει "ξεπερασμένος", "παρωχημένος", "παλιομοδίτικος". Το να αποκαλείς dated ενα UI που αλλάζει συνέχεια προς το καλύτερο, εχει features που το Android προσθέτει μετά απο μια 3ετια και το iPhone μετα απο μια 5ετια, επειδη πήγες στο iPhone με τα ίδια icons σε 4x7 (αν θυμαμαι) διαταξη εδω και 12 χρονια τότε τι να πω. Καλά εκανες και αλλαξες. Μην γράφεις ομως ανοησίες

Dated οπτικα ειπα... στα δικα μου ματια οσον αφορα το γραφιστικο κομματι μου φαινεται ξεπερασμενο. Μου επιτρεπεις η απαγορευεται να θιξουμε το λειτουργικο σου ;

34 λεπτά πριν, fytotech είπε

Το άσχετο είναι αυτό που λες εδώ για vfm, που δεν κολλάει πουθενά με την αρχική σου πρόταση, που δείχνει πόσο εκτός πραγματικότητας είσαι.

Κάνεις δεν έβαλα τον παράγοντα κόστος. Μιλάμε για τα updates κι η Samsung κάνει πλέον τα πιο σημαντικά updates κατά γενική ομολογία.

Επίσης, γράφεις σε τεχνολογικό forum. Αν έξω δεν ξέρουν να κάνουν customise το Android, δε λέει τίποτα. Εδώ η συντριπτική πλειοψηφία ξέρει.

Εγω εβαλα τον παραγοντα κοστος στην αρχικη μου τοποθετηση και σχολιασες πανω σε αυτο κ συνεχιζεις να σχολιαζεις...

Ειπες η Σαμσουνγκ κανει πλεον τα πιο σημαντικα updates ? Στα ποσα χρονια σταματας να τα παιρνεις αυτα τα σημαντικοτατα updates ? Γελανε κ οι τοιχοι...

Κ στην τελικη ενταξει... αμα ξερει η πλειοψηφια του ινσομνια να παραμετροποιει το android, λυθηκε το θεμα θα σταματησουν να πουλανε στα μη μελη!

Επεξ/σία από ritualistic
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...