Προς το περιεχόμενο

Νέο Xiaomi Mi Box 4S Pro με υποστήριξη 8K


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, chris_g92 είπε

Στις lg πλέον έχει youtube, netflix, Amazon prime video,apple tv,twitch,disney + , spotify. Είναι αρκετά για να μην χρειαστείς έξτρα συσκευή πιστεύω

Αυτά τα έχεις και στο mi Box αλλά κάποιοι λένε ότι χρειάζονται παραπάνω για αυτό και δεν τους κάνουν οι μνήμες του!

Άσε που καμια Smart δεν έχει παραπάνω μνήμη ούτως ή άλλως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, billdanos είπε

Αν είναι σαν το S που μετά από ελάχιστη χρήση σέρνονται όλα και θέλει restart κάθε τόσο για να στρώσει, όχι ευχαριστώ! Ακόμη και η πρώτη έκδοση του nvidia shield είναι έτη φωτός μπροστά σε απόδοση και σταθερότητα! :) 

Αλήθεια τώρα, έχεις Mi Box S και σέρνεται μετά από ελάχιστη χρήση? Να το πας πίσω έχεις προβληματικό, εδώ τρέχουν όλα απροβλημάτιστα 24/7 με ένα κάρο εφαρμογές επάνω.

Ήμαρτον!

49 λεπτά πριν, panagi0tisgr είπε

Λες και το box s παιζει 4κ...χαχαχαχα

1080 σε kodi και αυτο με πολλα σπασιματα

 

Μάγκες κάτι λάθος κάνετε. Όποτε θέλετε PM για καφέ σπίτι μου να δούμε καμμιά ταινιούλα στα 4Κ έτσι για χαβαλέ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dchatz είπε

Απλετος χώρος τεράστιας χωρητικότητας 16GB για την αποθήκευση ατελειώτων ωρών 8K περιεχομένου.

Τα android tv box για κατανάλωση on line περιεχομένου είναι φτιαγμένα και όχι για media center... προσωπικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και σε αυτό το κομμάτι μιας και οπότε χρειάστηκε να κατεβάσω μια σειρά χρησιμοποίησα ένα φλασάκι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δύο Mii BoX και τα μηχανάκια για online streaming υλικού (Netflix κυρίως) είναι μιά χαρά με 0 προβλήματα.

Σε Kodi η εμπειρία σε 1080p στη συντρηπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων είναι άριστη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, vasvas100 είπε

Τραβάτε πάρτε εσείς που παραπονιέστε για τη ραμ κινεζακι με 4k ram και κανα rk chip τύπου 3118 να το κάνετε επαγωγική εστία να ψήνετε καφέ. Και αφήστε τη xiaomi να παίξει μπαλίτσα με Google widevine level 1 Netflix certified και YouTube 4k  να πιάνει κότσο τους άσχετους. 4 gb ραμ για να φορτώσετε το βαρύτερο kodi build που θα βρείτε έτοιμο σεταριμενο αν και στην ουσία δύο τρία addons χρειάζεστε. Και μετά όλοι μαζί στα φόρουμ. Γιατί μου δείχνει μπλε οθόνη, γιατί βλέπω ταινία κολλάει η σβήνει, ψάχνω ρομ και δε βρίσκω, από που κάνει reset το ρημάδι. Αυτά 😀

πες τα ρε φιλε που καθονται και συζητανε με τις ωρες που θα κανουν τρυπες να παιρνει αερα και πως θα βιδωσουν επανω ανεμιστηρακια. εχω mibox 3 και mibox s και δεν κολλανε πουθενα .το mibox 3 μολις πηρε update σε 9 μετα απο τοσα χρονια και πεταει.ΕΠΙΣΗΜΟ UPDATE!!

Επεξ/σία από stelioz78
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα δεν το έχεις όση μνήμη και να έχει το μηχάνημα κάτι θα κάνεις για να μην λειτουργεί σωστά, άμα ξέρεις πως να χειριστείς ότι έχεις σου και 512Mb αρκούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dchatz είπε

Απλετος χώρος τεράστιας χωρητικότητας 16GB για την αποθήκευση ατελειώτων ωρών 8K περιεχομένου.

Η μνημη ειναι για αποθηκευση εφαρμογων και ειναι μια χαρα. Τι ακριβως σκοπευεις να βαλεις πανω?

Δεν ειναι για αποθηκευση ταινιων και data!!!

Για αυτο κοτσαρεις ενα σκληρο εξωτερικο δισκο ή το USB stick και εισαι καλυμενος.

Να ξερουμε τι ειναι η συσκευη που σχολιαζουμε....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για εσάς που παραπονιέστε  για τον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης μάλλον δεν έχετε πιάσει mi box γιατί άνετα σεταρετε ένα usbακι να το βλέπει internal storage. Και για το φίλο που θέλει να στριμαρει 4k στο kodi πρώτα να δει αν μπορεί η γραμμή και ο παροχος του addon κ μετά το κουτί 

Επεξ/σία από vasvas100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα χρηματα του ειναι μια χαρα 50ε+   μη λεμε για ραμ κτλ ενα κινητο εχει μεχρι 1300ε ,λει καποιος σε 3 χρονια θα σερνεται βρε παιδες μετα απο 3 χρονια θα εχει βγει καινουργιο κ θα εχουμε αλλαξει κινητο με 10λασια χρηματα πεταξετο κ παρε ενα αλλο αν δε σου κανει τοτε 50ε οσο εχει τεσπα ,παιζει 8κ(εδω δε εχουμε 4κ αλλα δεν ειναι μονο για ελλαδα)  μερικοι το θελουν για απλα πραγματα εγω εχω ενα χ95 με 1 ραμ κ παιζει σφαιρα κοdi  κτλ  ....εχει διαφορετικη λειτουργεια ενα μποξ απο ενα κινητο....να συνφωνησω για ethernet ,usb θυρα ..(εχω παρει κ σεταρει 3 xiaomi box για φιλους μια χαρα ειναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, nicsid είπε

Πάντως ότι και να πείτε ως κάτοχος Xiaomi mi box 4 έχω να πω ότι ούτε κολλάει ούτε lag έχει ακόμα και εάν ανοίξεις αρκετές εφαρμογές. Λειτουργεί απροβλημάτιστα και κάνει αυτό που υπόσχεται σε αρκετά τίμια τιμή.

Αυτό ακριβώς, ούτε κολλάει ούτε lag... προφανώς κρίνουν από τα specs που φαινονται και είναι λίγα.

Επειδή είχα και H96 και X96 και τα δυο 4αρια, το mi box καλύτερο και ας είναι 2αρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 hours ago, sv398 said:

Αλήθεια τώρα, έχεις Mi Box S και σέρνεται μετά από ελάχιστη χρήση? Να το πας πίσω έχεις προβληματικό, εδώ τρέχουν όλα απροβλημάτιστα 24/7 με ένα κάρο εφαρμογές επάνω.

Ήμαρτον!

Μάγκες κάτι λάθος κάνετε. Όποτε θέλετε PM για καφέ σπίτι μου να δούμε καμμιά ταινιούλα στα 4Κ έτσι για χαβαλέ.

Είναι το δεύτερο S που αλλάζω και παρουσιάζει τα ίδια θέματα απόδοσης όσο παραμένει χωρίς restart ανά τακτά διαστήματα και έχει και αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά με το WiFi 5Ghz που έχω στο σπίτι. Και αυτά αντικατέστησαν το προηγούμενο mi box που πρώτα μουλάρωσε με το Netflix και στη συνέχεια πέθανε οριστικά μια μέρα που δεν ξεκίνησε ποτέ ξανά (green screen). 

Ευτυχώς τα έχω για δοκιμές μόνο μιας και τα βασικά χρέη media player τα εκτελεί το shield εδώ και χρόνια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, billdanos είπε

Είναι το δεύτερο S που αλλάζω και παρουσιάζει τα ίδια θέματα απόδοσης όσο παραμένει χωρίς restart ανά τακτά διαστήματα και έχει και αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά με το WiFi 5Ghz που έχω στο σπίτι. Και αυτά αντικατέστησαν το προηγούμενο mi box που πρώτα μουλάρωσε με το Netflix και στη συνέχεια πέθανε οριστικά μια μέρα που δεν ξεκίνησε ποτέ ξανά (green screen). 

Ευτυχώς τα έχω για δοκιμές μόνο μιας και τα βασικά χρέη media player τα εκτελεί το shield εδώ και χρόνια... 

Για το πρώτο που είχες δεν μπορώ να σου πω τίποτα, μιας και το δικό μου ακόμα ζει. Αλλά μένει ανοιχτό για εβδομάδες με συνεχή χρήση απόγευμα και βράδυ και δεν δείχνει σημάδια "κόπωσης" με Netflix, Prime Video, Youtube και Kodi σε συνεχείς εναλλαγές (και διάσπαρτα NFL Pass και Spotify).

Επίσης δεν μου έβγαλε ποτέ πρόβλημα με updates αλλά κάνω factory reset πριν και μετά κάθε μεγάλο update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...