Προς το περιεχόμενο

Νέες λεπτομέρειες για τον Snapdragon 875 ήρθαν στην επιφάνεια


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Δες καλύτερα. Στον δεύτερο γύρο τρως σφαλιάρες. Οι μισές εφαρμογές/παιχνίδια έχουν κλείσει με την διπλάσια μνήμη. Αλλά δεν περίμενα να γράψεις κάτι αντικειμενικό.

Αντικειμενικά και ενημερωτικά ότι πρόγραμμα θες να παραμείνει στην μνήμη το κλειδώνεις εκεί, πιθανολογώ ότι το έχουν κάνει έτσι για να έχεις την πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας που έχει, αλλά και σαν ελάττωμα να το δούμε... αντικειμενικά καμία συσκευή που μου δείχνεις δεν είναι κοντά στην τιμή του ποκο! Οπότε τι το αντικειμενικό έχει η συγκεκριμένη σύγκριση? Άσε που δεν έχουν νόημα αυτές οι συζητήσεις ξανά και ξανά, άμα δεν έχω εγώ πρόβλημα με τα συγκεκριμένα κινητά κι εσείς με τα άλλα τότε τι το συζητάμε? Ξεκινήσατε εδω να μας πείτε ότι ο καινούργιος sd δεν πιανει τον τελευταίο bionic, ε και? Να πληρώσω κάτι που δεν χρειάζομαι τρείς και τέσσερις φορές πάνω? Ευχαριστώ δεν θα πάρω, πάρτε εσείς που σας αρέσει, αλλά μην τρίβεστε στην γλίτσα του τσοπάνη, δεν σας παίρνει στον τομέα τιμή/απόδοση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, JcD είπε

Αντικειμενικά και ενημερωτικά ότι πρόγραμμα θες να παραμείνει στην μνήμη το κλειδώνεις εκεί, πιθανολογώ ότι το έχουν κάνει έτσι για να έχεις την πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας που έχει, αλλά και σαν ελάττωμα να το δούμε... αντικειμενικά καμία συσκευή που μου δείχνεις δεν είναι κοντά στην τιμή του ποκο! Οπότε τι το αντικειμενικό έχει η συγκεκριμένη σύγκριση? Άσε που δεν έχουν νόημα αυτές οι συζητήσεις ξανά και ξανά, άμα δεν έχω εγώ πρόβλημα με τα συγκεκριμένα κινητά κι εσείς με τα άλλα τότε τι το συζητάμε? Ξεκινήσατε εδω να μας πείτε ότι ο καινούργιος sd δεν πιανει τον τελευταίο bionic, ε και? Να πληρώσω κάτι που δεν χρειάζομαι τρείς και τέσσερις φορές πάνω? Ευχαριστώ δεν θα πάρω, πάρτε εσείς που σας αρέσει, αλλά μην τρίβεστε στην γλίτσα του τσοπάνη, δεν σας παίρνει στον τομέα τιμή/απόδοση. 

Α τώρα κλειδώνουμε εφαρμογές στο παρασκήνιο για να μένουν ανοιχτές, ε; Όταν τα έγραφα πριν μερικούς μήνες όμως αυτά, στέλνατε απορημενες φατσούλες στα posts μου οι Tsaomi fans.

Δεν με νοιάζει προσωπικά ποιο SOC είναι πιο ισχυρό, ούτε με νοιάζει αν τα iPhones είναι καλύτερα των Androids.

Φυσικά πουθενά δεν αναφερθηκα εάν αξίζει να δώσεις παραπάνω λεφτά η λιγότερα για να κάνεις την δουλειά σου. Αυτά μονίμως εσείς οι τσαομάδες τα αναπαράγετε, νομίζοντας ότι με αυτό το επιχείρημα κάτι λέτε. Αλλά δεν λέτε τίποτα στην ουσία. Απλά κλαίγεστε σαν Καζαντίδηδες.

Δεν τρίβομαι πουθενά προσωπικά. Εσείς με τα Loco σας τρίβεστε σε γκλιτσες για να αποδείξετε σε όλους τους άλλους ότι αγοράσατε το καλύτερο. Συγγνώμη δηλαδή που δε σας ρωτάμε τι θα αγοράσουμε εμείς και με πόσα θα το αγοράσουμε. Συγγνώμη που δε θέλουμε Tsaomi, Moko και covidοκινεζικα προϊόντα με iOS wannabe λογισμικο.

Επεξ/σία από Vaiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, JcD είπε

Δλδ αν το ποκο μου δεν πάρει σε τρία χρόνια από τώρα υποστήριξη σε τι έχω χάσει ακριβώς?

Έχω πληρώσει το ένα τρίτο προς ένα τέταρτο της τιμής μιας συσκευής με bionic και παρόμοια λοιπά χαρακτηριστικά όπως μέγεθος και τεχνολογία οθόνης.

Στα τρία χρόνια η μπαταρία και των δύο θα έχει πέσει έτσι κι αλλιως και θα θέλω άλλη συσκευή. 

Αν στα 3χρονια σου εχει πεσει η μπαταρια,πας σε ενα επισημο service,βαζεις αλλη καινουργια μπαταρια(σου δινουν και 6μηνες εγγυηση)και συνεχιζεις να χαιρεσαι την συσκευη σου.Η αν σου παρουσιασει προβλημα στην οθονη.

Στο poco/loco/moco απο Κινα ή ακομα και απο amazon,δεν παιζει κατι τετοιο. Η ανοιγεις το κινητο και βαζεις αλλη μπαταρια ή οθονη μονος σου ή βαφτο μπλε και στην ανακυκλωση. Βεβαια για ποιο λογο να ασχοληθεις με αλλαγη μπαταριας ή οθονη σε συσκευη που δεν υποστηριζεται πλεον καθολου??Γιαυτο στα 3χρονια το poco Θα θελει αλλαγη,ενω το φετινο πχ iphone οχι.

Δες για παραδειγμα το Iphone X του 2017. 3ετων συσκευη αλλα εγω μια χαρα βλεπω τον κοσμο να τα δουλευει ακομα.

Παιρνει ακομα day one(αγνωστη λεξη σε xiaomi αυτη) οτι Update βγει και θα συνεχιζει να υποστηριζεται για τουλαχιστον 2χρονια ακομα,απο ταχυτητα παει σφαιρα,ποιοτητα κατασκευης κορυφαια,και εχει και features που το poco f2pro του 2020 δεν εχει οπως στερεο ηχεια,ip68,ασυρματη φορτιση.

Οι υπολοιπες Android ναυαρχιδες του 2017 κλασσικα ειναι εξαφανισμενες οπως το S8/Note8 που ειναι ηδη 2 εκδοσεις Android πισω. 

Α και που εισαι μιας και ανεφερεσαι στο poco,πηρε ακομα Android 11 ή ειναι στο περιμενε?Α ναι στο περιμενε ειναι,2.5μηνες μετα.

Καλο και χρυσο το poco,αλλα δεν γερναει καλα σε βαθος χρονου απλα με ενα Snap865. Παιζουν και αλλα πραγματα ρολο σε μια ναυαρχιδα απο το αν φοραει snap865 ή Bionic.

 

 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, alexakos89 said:

Δεν θα σε φάμε.. Θα σε βγάλουμε από το club μας.. Δεν γινεται να λες κατι αρνητικο εσυ για την ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ 🤣😂

εγω ειμαι πιστος στην apple αλλα οχι σαν φαν μποι ,  με εχουν βολεψει πολυ καποια προιοντα και για αυτο μενω σε iphone

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Εντωμεταξύ έχει συγκριτικά με Pixel 5 και Oneplus 8T και iPhone 12 Pro, όπου σε εκείνα δεν κλείνουν οι εφαρμογες στον δευτερο γύρο. όχι για να μην μας λένε για Τσαόμι και μελομακάρονα.

Και το Pixel 5 με υποδυέστερο SOC του Moco, Koco δεν κάνει reload.

Και κάπου εδώ καταρρίπτεται ο μύθος του spec sheet και διαφαίνεται πόσο πόσο πολύ σημασία έχει το software της κάθε συσκευής. 

Και φυσικά αυτή η διαχείριση ram υπάρχει και σε μεγαλύτερα xiaomi.

Και μην ακούσω πληρωνω τα μισά , κρατάω τις μισές εφαρμογές ε 😅

Επεξ/σία από Runman
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Runman είπε

Και κάπου εδώ καταρρίπτεται ο μύθος του spec sheet και διαφαίνεται ποσό ποσό πολύ σημασία έχει το software της κάθε συσκευής. 

Και φυσικά αυτή η διαχείριση ram υπάρχει και σε μεγαλύτερα xiaomi.

Και μην ακούσω πληρωνω τα μισά , κρατάω τος μισές εφαρμογές ε 😅

Ε ναι βάζω κλειδαριές σε όλες τις εφαρμογές για να μένουν ανοιχτές και να μην χάνω notifications. Ο ορισμός του Τσαομί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Runner25 είπε

εγω ειμαι πιστος στην apple αλλα οχι σαν φαν μποι ,  με εχουν βολεψει πολυ καποια προιοντα και για αυτο μενω σε iphone

Ναι βρε για πλακα το λεω.. Μην το παίρνεις τοις μετρητοίς 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν στα 3χρονια σου εχει πεσει η μπαταρια,πας σε ενα επισημο service,βαζεις αλλη καινουργια μπαταρια(σου δινουν και 6μηνες εγγυηση)και συνεχιζεις να χαιρεσαι την συσκευη σου.Η αν σου παρουσιασει προβλημα στην οθονη.

Στο poco/loco/moco απο Κινα ή ακομα και απο amazon,δεν παιζει κατι τετοιο. Η ανοιγεις το κινητο και βαζεις αλλη μπαταρια ή οθονη μονος σου ή βαφτο μπλε και στην ανακυκλωση. Βεβαια για ποιο λογο να ασχοληθεις με αλλαγη μπαταριας ή οθονη σε συσκευη που δεν υποστηριζεται πλεον καθολου??Γιαυτο στα 3χρονια το poco Θα θελει αλλαγη,ενω το φετινο πχ iphone οχι.

Δες για παραδειγμα το Iphone X του 2017. 3ετων συσκευη αλλα εγω μια χαρα βλεπω τον κοσμο να τα δουλευει ακομα.

Παιρνει ακομα day one(αγνωστη λεξη σε xiaomi αυτη) οτι Update βγει και θα συνεχιζει να υποστηριζεται για τουλαχιστον 2χρονια ακομα,απο ταχυτητα παει σφαιρα,ποιοτητα κατασκευης κορυφαια,και εχει και features που το poco f2pro του 2020 δεν εχει οπως στερεο ηχεια,ip68,ασυρματη φορτιση.

Οι υπολοιπες Android ναυαρχιδες του 2017 κλασσικα ειναι εξαφανισμενες οπως το S8/Note8 που ειναι ηδη 2 εκδοσεις Android πισω. 

Α και που εισαι μιας και ανεφερεσαι στο poco,πηρε ακομα Android 11 ή ειναι στο περιμενε?Α ναι στο περιμενε ειναι,2.5μηνες μετα.

Καλο και χρυσο το poco,αλλα δεν γερναει καλα σε βαθος χρονου απλα με ενα Snap865. Παιζουν και αλλα πραγματα ρολο σε μια ναυαρχιδα απο το αν φοραει snap865 ή Bionic.

Για 300-400 ευρώ θα κάθομαι να αλλάζω μπαταρίες? Μα τι λέτε? Τι ταλαιπωρία έχει τραβήξει μία συσκευή 3 χρόνων για να κάθομαι να ασχολούμαι ακόμα? Κι αν την ξεχάσω στο καπό του αυτοκινήτου και φύγω? Αν μου το κλέψουν? Να κλαίω 300 ή 1300 πως το βλέπεις? Βλέπω το iphoneX, τι να δω? Έχω ir και headphone jack, έχω ολόκληρο display δίχως τρύπες και σεμεδάκια, εκεί είναι το κώλυμα στα 2-3 παραπάνω έξτρα που δίνει ο ένας ή ο άλλος? Έχω 30w φόρτιση -με φορτιστή ε. Δεν θέλω οι συσκευές μου να γερνάνε, θέλω να αλλάζουν, στο update να δικαιολογήσω την διαφορά χρημάτων της συσκευής? Τουλάχιστον πείτε για την κάμερα, εκεί πες να έκανε 200 ευρώ ακριβότερο ένα iphone, και μάθετε επιτέλους τον όρο vfm. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, JcD είπε

Για 300-400 ευρώ θα κάθομαι να αλλάζω μπαταρίες? Μα τι λέτε? Τι ταλαιπωρία έχει τραβήξει μία συσκευή 3 χρόνων για να κάθομαι να ασχολούμαι ακόμα? Κι αν την ξεχάσω στο καπό του αυτοκινήτου και φύγω? Αν μου το κλέψουν? Να κλαίω 300 ή 1300 πως το βλέπεις? Βλέπω το iphoneX, τι να δω? Έχω ir και headphone jack, έχω ολόκληρο display δίχως τρύπες και σεμεδάκια, εκεί είναι το κώλυμα στα 2-3 παραπάνω έξτρα που δίνει ο ένας ή ο άλλος? Έχω 30w φόρτιση -με φορτιστή ε. Δεν θέλω οι συσκευές μου να γερνάνε, θέλω να αλλάζουν, στο update να δικαιολογήσω την διαφορά χρημάτων της συσκευής? Τουλάχιστον πείτε για την κάμερα, εκεί πες να έκανε 200 ευρώ ακριβότερο ένα iphone, και μάθετε επιτέλους τον όρο vfm. 

Όλα τείνουν να γίνουν portless σε λίγο καιρό (ίσως με το iPhone 13) κι εσείς ασχολείστε ακόμα με τα audio jacks. Έχετε μείνει στην εποχή του χαλκού. Δεν υποστηρίζω την αφαίρεση του φορτιστή, αλλά όλα πλέον εκεί θα πάνε. Ασύρματα όλα!

Το Poco Loco κάνει 300€ από το skroutz; Με 1 χρόνο εγγύηση; Γιατί εγώ θυμάμαι έφτανε τα 600 όταν παρουσιάστηκε.

Μόνο η κάμερα είναι τα επιπλέον 200€; ip68; Ασύρματη φόρτιση; Ποιότητα κατασκευής; Αναβαθμίσεις λογισμικού; Κάποιος που θέλει να αλλάξει συσκευή μετά από 4 χρόνια χρήσης, μπορεί κάλλιστα να την δώσει σε κάποιον φίλο η συγγενικό πρόσωπο που την έχει ανάγκη και να υποστηρίζεται ακόμη. Το Moko που θα το δώσεις μετά τα δύο χρόνια; Στην θεία σου που ασχολείται όλο το 24ωρο με το XDA να του περνάει lineage OS;

Όσο για το vfm δεν τα ξέρεις καλά. Vfm μπορεί να υποστηρίξει κάποιος ότι είναι και μια συσκευή των 700€, έναντι μιας των 1000+€. Vfm δεν σημαίνει απαραίτητα 200-300€. Και σε τελευταία ανάλυση, δεν ζητάνε όλοι το vfm. 

Επεξ/σία από Vaiosss
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην λέμε πολύ τα ίδια και τα ίδια... εγώ θέλω να δώσω 100 για δύο χρόνια ο άλλος θέλεις να δώσεις 50 για ένα και κάποιος άλλος 200 για πέντε... στο τέλος όλοι μας τα ίδια χρήματα θα δώσουμε και ελπίζω την ίδια ευχαρίστηση να αποκτήσουμε από τις αγαπημένες συσκευές...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μην λέμε πολύ τα ίδια και τα ίδια... εγώ θέλω να δώσω 100 για δύο χρόνια ο άλλος θέλεις να δώσεις 50 για ένα και κάποιος άλλος 200 για πέντε... στο τέλος όλοι μας τα ίδια χρήματα θα δώσουμε και ελπίζω την ίδια ευχαρίστηση να αποκτήσουμε από τις αγαπημένες συσκευές...

Buy nice or buy twice που λεν και στο χωριό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Όλα τείνουν να γίνουν portless σε λίγο καιρό (ίσως με το iPhone 13) κι εσείς ασχολείστε ακόμα με τα audio jacks. Έχετε μείνει στην εποχή του χαλκού. Δεν υποστηρίζω την αφαίρεση του φορτιστή, αλλά όλα πλέον εκεί θα πάνε. Ασύρματα όλα!

Μάστορα άσχετα με το θέμα, υπάρχουμε κι εμείς που τα χρησιμοποιούμε αυτά, χαλκός χαλκός τι να κάνουμε δλδ, ψέματα να πω, εμένα με βολεύει καλύτερα το ενσύρματο ακουστικό στην καθημερινότητα μου, στο γυμναστήριο τα βάζω τα ασύρματα αλλά στην καθημερινότητα το μέγεθος που πιάνουν στην τσέπη τα ενσύρματα εν σχέση με τις θήκες φόρτισης βολεύουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JcD είπε

Μάστορα άσχετα με το θέμα, υπάρχουμε κι εμείς που τα χρησιμοποιούμε αυτά, χαλκός χαλκός τι να κάνουμε δλδ, ψέματα να πω, εμένα με βολεύει καλύτερα το ενσύρματο ακουστικό στην καθημερινότητα μου, στο γυμναστήριο τα βάζω τα ασύρματα αλλά στην καθημερινότητα το μέγεθος που πιάνουν στην τσέπη τα ενσύρματα εν σχέση με τις θήκες φόρτισης βολεύουν. 

Άρα όταν θα σου αφαιρέσει όλες τις θύρες μελλοντικά η Τσαόμι, δε θα αγοράσεις και θα πεις εγώ βολεύομαι καλύτερα με καλώδια να κρέμονται από εδω κι από εκεί.

Εδώ θα είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JcD είπε

Μάστορα άσχετα με το θέμα, υπάρχουμε κι εμείς που τα χρησιμοποιούμε αυτά, χαλκός χαλκός τι να κάνουμε δλδ, ψέματα να πω, εμένα με βολεύει καλύτερα το ενσύρματο ακουστικό στην καθημερινότητα μου, στο γυμναστήριο τα βάζω τα ασύρματα αλλά στην καθημερινότητα το μέγεθος που πιάνουν στην τσέπη τα ενσύρματα εν σχέση με τις θήκες φόρτισης βολεύουν. 

Γιατι τα ασυρματα ακουστικα δεν μπορεις να τα βαλεις στην τσεπη σου ακομα και χωρις την θηκη φορτισης?Και σιγα και το μεγαλο μεγεθος που πιανει η θηκη φορτισης ασυρματων ακουστικων οπως τα galaxy buds,τα pixel ή τα airpods που χωρανε και στην μικρη τσεπη του τζιν.

Ελα τωρα,δικαιολογιες για γελια ειναι αυτα.

1 λεπτό πριν, Vaiosss είπε

Άρα όταν θα σου αφαιρέσει όλες τις θύρες μελλοντικά η Τσαόμι, δε θα αγοράσεις και θα πεις εγώ βολεύομαι καλύτερα με καλώδια να κρέμονται από εδω κι από εκεί.

Εδώ θα είμαστε.

Τι εννοεις οταν. Μονο τα  poco εχουν θυρα ακουστικων. Στις αλλες ναυαρχιδες η Xiaomi την εχει βγαλει απο το Mi6 του 2017.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Γιατι τα ασυρματα ακουστικα δεν μπορεις να τα βαλεις στην τσεπη σου ακομα και χωρις την θηκη φορτισης?Και σιγα και το μεγαλο μεγεθος που πιανει η θηκη φορτισης ασυρματων ακουστικων οπως τα galaxy buds,τα pixel ή τα airpods που χωρανε και στην μικρη τσεπη του τζιν.

Ελα τωρα,δικαιολογιες για γελια ειναι αυτα.

Τι εννοεις οταν. Μονο τα  poco εχουν θυρα ακουστικων. Στις αλλες ναυαρχιδες η Xiaomi την εχει βγαλει απο το Mi6 του 2017.

Πραγματικά όμως. Όχι επειδή τα έχω στην κατοχή μου τα Pixel buds 2, αλλά εκτός ότι θεωρώ ότι έχουν την πιο καλή θήκη, σε μέγεθος δεν ενοχλεί πουθενά. Μικρότερη και από αβγό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...