Προς το περιεχόμενο

Xmax 250 κάνει για delivery ???


xanidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην ομάδα όπως γράφω και στον τίτλο , λόγο της κατάστασης με τον ιό έχω ξεμείνει από δουλειά και σκέφτηκα delivery με το xmax 250 που διαθέτω . Το πρόβλημα μου είναι ότι ανησυχώ μήπως πάρω το μοτέρ στα χέρια . Όποιος ξέρει σχετικά είτε από προσωπική του πείρα θα το εκτιμούσα . Ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει beverly σε ντελίβερι. Οπότε why not ; Ρωτάς τον μηχανικό σου γιατί θα τον βλέπεις συχνά για τα σέρβις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο χέρι δεν θα το πάρεις, yamaha είναι αλλά θα έχεις αυξημένο κόστος και φθορές σε σχέση με ένα παπάκι, ίσως και διπλάσιο κόστος συνολικά. Για προσωρινά ειναι λύση, αν το κάνεις για μήνες καλύτερα να αγοράσεις ένα παπάκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, δεν θα το πρότεινα. Ως κάτοχος σκούτερ θα σου πω ότι ,μόνο το service που θα χρειαστεί η μετάδοση (ιμάντες,μπίλιες,κλπ)  ενός σκούτερ μετά από Χ χιλιόμετρα είναι τουλάχιστον διπλάσιο από το αντίστοιχο ενός παπιου(πχ αλυσιδογραναζα κλπ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις συμβουλές ρώτησα τον μηχανικό μου τον οποίο έχω εδώ και 10 χρόνια και μου είπε το εξής , κάνει αλλά όπως αρκετοί αναφέρατε είναι μεγάλο το κόστος συντήρησης οπότε το καθιστά ασύμφορο σε σχέση με ένα παπί ας πούμε . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν πάθει ζημιά το Xmax σου παίζει να κάτσει και 4 μέρες (δηλ χάνεις 4 μεροκάματα + κόστος επισκευής) ενώ αν είναι κάνα παπί τύπου astrea, supra σε μισή ώρα είναι έτοιμο ότι και να πάθει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

καλημερα στην παρεα αν και πολυ αργα θα ηθελα να πω και εγω την γνωμη μου πανω στο θεμα της διανομης με σκουτερ.εχω κανει διανομη με παπακι και ομολογω δεν μπορουσα να φτιαξω την μεση και τον πισινο μου απο την κουραση που εχει το παπι.εχω κανει με xmax και χαιρομουν να ειμαι στο δρομο.ξεκουραση ασφαλεια και προστασια που σου παρεχει το σκουτερ σε σχεση με το παπακι.τωρα για το κοστος των σερβις χαλαλι για τον λογο οτι γυρνουσα ξεκουραστος στο σπιτι μου χωρις πονους.αυτη ειναι η γνωμη μου.ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, koursaros9 είπε

καλημερα στην παρεα αν και πολυ αργα θα ηθελα να πω και εγω την γνωμη μου πανω στο θεμα της διανομης με σκουτερ.εχω κανει διανομη με παπακι και ομολογω δεν μπορουσα να φτιαξω την μεση και τον πισινο μου απο την κουραση που εχει το παπι.εχω κανει με xmax και χαιρομουν να ειμαι στο δρομο.ξεκουραση ασφαλεια και προστασια που σου παρεχει το σκουτερ σε σχεση με το παπακι.τωρα για το κοστος των σερβις χαλαλι για τον λογο οτι γυρνουσα ξεκουραστος στο σπιτι μου χωρις πονους.αυτη ειναι η γνωμη μου.ευχαριστω

Το σερβις ειναι το λιγοτερο το πιο σημαντικο ειναι η βενζινη..

Τα μοναδικα σκουτερ που αξιζουν για διανομη ειναι τα 125/150 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οτι κανει κάνει αλλά θα πληρώνεις αρκετά χοντρά για service και προφανος ακομη ποιο χοντρά για της βενζινες  του (δεν ειναι παπάκι που όλα ειναι τζάμπα ακομη και αλλαγη κινητήρα

σε γενικές γραμμές για διανομές αξίζει μεχρι 125 και καποια 150 και προφανώς τα ηλεκτρικά (αρκει να εχεις 2 μπαταριες )

Επεξ/σία από Black Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...