Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με 860 EVO


blazar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Αγόρασα τον σκληρό του τίτλου και έχω το εξής πρόβλημα.

Ήθελα να του κάνω διαμόρφωση για να αντικαταστήσω έναν απλό δίσκο που έχει το laptop.Τον συνέδεσα σε ένα docking station (natec kangaroo) που έχω αλλά δεν τον εμφανίζει καθόλου στη διαχείριση δίσκων. Στην διαχείριση συσκευών , στις μονάδες δίσκου, φαίνεται ότι υπάρχει.

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να το λύσω;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Ξέχασα να αναφέρω ότι τον έκανα και uninstall, αλλά και πάλι δεν άλλαξε κάτι. Υπάρχει περίπτωση να είναι χαλασμένος; Μπορώ να κάνω κάτι άλλο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, blazar είπε

Καλησπέρα. Αγόρασα τον σκληρό του τίτλου και έχω το εξής πρόβλημα.

Ήθελα να του κάνω διαμόρφωση για να αντικαταστήσω έναν απλό δίσκο που έχει το laptop.Τον συνέδεσα σε ένα docking station (natec kangaroo) που έχω αλλά δεν τον εμφανίζει καθόλου στη διαχείριση δίσκων. Στην διαχείριση συσκευών , στις μονάδες δίσκου, φαίνεται ότι υπάρχει.

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να το λύσω;

Ευχαριστώ

μεσα στη διαχειριση δισκων αφου τον βλεπει πατα πανω του και δεξι κλικ  μαλλον πρεπει να τον κανεις ενεργο και να του δωσεις ενα γραμμα πχ F και αφου φανει τον κανεις οτι θες format κλπ

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/11/2020 στις 12:30 ΜΜ, Crybal είπε

Βαλε ενα προγμαμμα οπως πχ την δωρεαν εκδοση του mini tool και δες απο εκει

Ευχαριστώ πολύ. Το δοκίμασα και δυστυχώς ούτε από εκεί φαίνεται. Θα τον στείλω για αλλαγή.. 

Επεξ/σία από blazar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα φίλε μου. Καταρχάς σαν δίσκο στον βλέπει ? Εάν ναι όπως είπε πολύ σωστά ο φίλος πιο πάνω κατέβασε το mini tool σβήσε ότι partition υπάρχει μέσα (εάν έχει ) και φτιάξε έναν από την αρχή σε ntfs και δώσε και όνομα part (e,f, και τα λοιπά) εάν δεν φτιάξει και έτσι κάνε boot από στικάκι windows και στο παράθυρο με τα partition και τους δίσκους κάνε ένα partition από κει. Και εάν όχι πρέπει να το κάνεις από cmd

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, rider1611 είπε

Καλησπέρα φίλε μου. Καταρχάς σαν δίσκο στον βλέπει ? Εάν ναι όπως είπε πολύ σωστά ο φίλος πιο πάνω κατέβασε το mini tool σβήσε ότι partition υπάρχει μέσα (εάν έχει ) και φτιάξε έναν από την αρχή σε ntfs και δώσε και όνομα part (e,f, και τα λοιπά) εάν δεν φτιάξει και έτσι κάνε boot από στικάκι windows και στο παράθυρο με τα partition και τους δίσκους κάνε ένα partition από κει. Και εάν όχι πρέπει να το κάνεις από cmd

 

Λες να παλεύει ακόμα να δεί τί θέμα έχει ο δίσκος έναν μήνα μετά ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...