Προς το περιεχόμενο

Το PS5 θα πωλείται μόνο online κατά το λανσάρισμα, επιβεβαιώνει η Sony


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Σε αυτό δεν φταίει η Sony απλά έκανες pre-order "απο τα lidle" (μεταφορικά μιλώντας) απο ελληνικό κατάστημα με άλλα λόγια. 

Οι σοβαρές επιχειρήσεις κανονίζουν το stock για το launchdate και δίνουν pre-order μόνο σε αριθμό που αντιστοιχεί με τον αριθμό που κανόνισαν να τους στείλει η Sony 

Πχ κανονίσανε 500 κονσόλες να τους δώσει η Sony 12 του μηνός ; 500 pre-order θα δεχτούν μόνο. 

(γιαυτό και βλέπεις όλα τα pre-order τόσο απο την sony όσο και απο άλλα σοβαρά μαγαζιά του εξωτερικού να έχουν κλείσει και να μην δέχονται άλλες παραγγελίες... ) 

Τα μαγαζάκια εδώ στην ελλάδα έχουν ελληνοpreorder δηλαδή 0 απόθεμα δώσε μας τα λεφτά σου απο τώρα και όοοοταν βρούμε εύκαιρη παλέτα θα σου δώσουμε ένα....  

Δεν έχουν τιποτα δηλαδή στις αποθήκες καμιά συμφωνία και μετράνε πόσα φράγκα βγάλανε... μετα (και ενώ τα επενδύουν ενδιάμεσα όσο καιρό κάθονται και είσαι εσύ στο περίμενε) με δεμένο τον γάιδαρο ξέρουν ότι έχουμε πχ 50000 ευρώ (με 500 πες την κονσόλα για εύκολο υπολογισμό ) άρα 100 κονσόλες θα παραγγείλουμε κάποια στιγμή απο την Sony.. τι στο δυάλο μέχρι τα Χριστούγεννα βαριά βαριά Γενάρη να μην βρεθεί καμιά διαθέσιμη παλέτα των 100; τόσους προμηθευτές ξέρουμε.. θα βρούμε ! :P <==Ελληνοpreorder

"Μεγάλη" αλυσίδα στην ελλάδα έχει pre-order ακόμη ανοιχτό παρατήρησα την στιγμή που γίγαντες όπως το amazon gamestop κτλ έχουν κλειδώσει τα pre-order προ πολλού... ότι και καλά κανένας δεν παράγγειλε PS5 στην ελλάδα και τους έμεινε μπόλικο απόθεμα :P  ή δεσμεύσανε περισσότερες κονσόλες απο την sony σε σύγκριση με το amazon :P 

Μα τι λέμε, paper launches. Λανσαρίσματα προϊόντων στα χαρτιά, χωρίς ικανοποιητικά αποθέματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, petasis είπε

Μα τι λέμε, paper launches. Λανσαρίσματα προϊόντων στα χαρτιά, χωρίς ικανοποιητικά αποθέματα.

Άλλο το ότι το εξαντλήθηκαν τα αποθέματα (και ότι κάποιοι ταμ ταμ ταμ ταμ ταμ ταμ ταραραμ στην ελλάδα απλά μαζεύουν τα λεφτά του κοσμάκη για μούφα προ παραγγελία  βασιζόμενοι απλά κυριολεξία της λέξεις γιατί όταν δίνεις τα λεφτά σου μπροστά προ παραγγέλνεις άσχετο αν αυτοί δεν έχουν στοκ- )  και άλλο paper launch 

 

όσοι κάνανε κανονικό Pre-order δηλαδή στις περισσότερες χώρες εκτός της ελλάδας θα πάρουν την κονσόλα 12 του μηνός ή κάπου εκεί (καθαρά και μόνο λόγο χρόνου αποστολής απο το κατάστημα στο σπίτι τους) 

 

Η sony πούλησε σε 12 ώρες περισσότερες προ παραγγελίες PS5 σε σχέση με τις προ παραγγελίες του PS4 για 2 εβδομάδες. 

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:XVllR7p4nHAJ:https://www.ign.com/articles/ps5-pre-order-figures-jim-ryan+&cd=10&hl=en&ct=clnk&gl=gr

 

Αυτό σημαίνει ότι στην χειρότερη έχει την ίδια διαθεσιμότητα με το PS4  

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία, αν έχει μιλήσει κανείς με κατάστημα . Εγώ έχω βάλει να το παραλαβω από κατάστημα. Public. Τώρα που έκλεισαν τι γίνεται ? Πρέπει να τους καλέσω να αλλάξω στοιχεία ? Πώς γίνεται τώρα η φάση ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμός θα γίνει πάλι με τους περισσότερους να περιμένουν αρκετό καιρό μέχρι να παραλάβουν. Υπομονή στους εργαζόμενους που θα ακούνε τα βρισίδια.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chris_g92 είπε

Απορία, αν έχει μιλήσει κανείς με κατάστημα . Εγώ έχω βάλει να το παραλαβω από κατάστημα. Public. Τώρα που έκλεισαν τι γίνεται ? Πρέπει να τους καλέσω να αλλάξω στοιχεία ? Πώς γίνεται τώρα η φάση ? 

 

Κοίτα εγώ σε παραγγελία που έκανα από Κωτσόβολο για άσχετο προϊόν και είχα βάλει παραλαβή από το κατάστημα, μου είπαν ότι μόλις παραλάβουν το προϊόν θα με ενημερώσουν για να μου το φέρουν σπίτι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, chris_g92 είπε

Απορία, αν έχει μιλήσει κανείς με κατάστημα . Εγώ έχω βάλει να το παραλαβω από κατάστημα. Public. Τώρα που έκλεισαν τι γίνεται ? Πρέπει να τους καλέσω να αλλάξω στοιχεία ? Πώς γίνεται τώρα η φάση ? 

Πήρα χθες τηλέφωνο και στο κατάστημα και στα κεντρικά του public. Τους έδωσα την διεύθυνση του σπιτιού για να το φέρουν αλλά υποτίθεται περιμένουμε να επικοινωνήσουν και αυτοί μαζί μας. Το βλέπω μέσα στην βδομάδα ή την εβδομάδα της κυκλοφορίας να τους ξαναπαίρνω εάν δεν με έχουν ενημερώσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μας κανουν πλακα φερανε λιγα τεμαχια τα πουλησανε και περιμενουν προπαραγγελιες με πληρωμη ,γιατι η εισαγωγη απο το εξωτερικο πληρωνετε μετρητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε βουρδουλιες που θέλετε μερικοί, παρκάρετε τα λεφτά σε μεγάλες αλυσίδες και μετά έρχεστε στα φόρουμ να βρείτε λύση. Στα τηλεφωνικά κέντρα να τους πριζετε όχι εδώ για τις σποφασεις σας, περιμένω να γελάσω με το black Friday φέτος. Τα καταστήματα με τις 30+ μέρες έχουν στηθεί και περιμένουν τα ωραία σας λεφτακια λογικά προς τα Χριστούγεννα θα δούμε τα γνωστά θέματα εξαπάτησης πλήρωσα με κατάθεση κτλ κτλ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, v2020 είπε

Α ρε βουρδουλιες που θέλετε μερικοί, παρκάρετε τα λεφτά σε μεγάλες αλυσίδες και μετά έρχεστε στα φόρουμ να βρείτε λύση. Στα τηλεφωνικά κέντρα να τους πριζετε όχι εδώ για τις σποφασεις σας, περιμένω να γελάσω με το black Friday φέτος. Τα καταστήματα με τις 30+ μέρες έχουν στηθεί και περιμένουν τα ωραία σας λεφτακια λογικά προς τα Χριστούγεννα θα δούμε τα γνωστά θέματα εξαπάτησης πλήρωσα με κατάθεση κτλ κτλ

 

 

H BF έγινε Ελλάδα προχθές 6/11 που στήθηκαν όλα τα ζωάδια σε ουρές να ψωνίσουν, λίγο πριν ξεκινήσει το 2ο lockdown της πανδημίας. Μεθαύριο μην περιμένεις τίποτα από εδώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...