Προς το περιεχόμενο

Realme C3 (3GB/64GB) @ Amazon DE 104.81€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή σχετικά πρόσφατα (3 μήνες) πήρα το συγκεκριμένο για τα παιδιά να σημειώσω τα εξής.

ΜΕΙΟΝ:

1. Λείπει Widevine L1 πιστοποίηση οπότε η max αναλυση σε Netflix ktl 480p. (Μπορεί στο επόμενο update να περιλαμβάνεται αλλά dont count on it)

2. Σε σχέση με κανονικό android δεν μπορεσα ποτέ να βρω ρύθμιση ώστε να μην φαίνεται το pattern ασφαλείας όταν το σχεδιάζω. Βεβαια επειδή το πήρα για τα παιδιά δεν έδωσα σημασία. Μπορεί όμως να λείπουν και άλλες μικρό-ρυθμίσεις από το λειτουργικό.

3. Micro USB αντί για USB-C

4. No Vo-Wifi/Vo-LTE

ΣΥΝ:

1. Έχει ανακοινωθεί ότι θα πάρει Android 11. Ακόμα περιμένω update στο Note 8T της Xiaomi και μάλιστα αυτό θα είναι Android 10 based!!!!

2. Η ευρωπαική εκδοση έχει 3πλη κάμερα....όχι τπτ φοβερό εξέχουν αρκετά 

3. Έχει ήδη μια μεβράνη προστασίας της οθόνης

4. Περιλαμβάνεται φορτιστής στην συσκευασία 2A

5. Dual SIM + Micro SD

Χωρίς να παίζω παιχνίδια η αίσθηση που μου δίνει όταν το έχω στα χέρια μου είναι ότι είναι πιο γρηγορο από το Note 8T που χρησιμοποιώ εγώ. Για πρώτη συσκευή δεν θα την πρότεινα. Θα ήθελα κάτι ολοκληρωμένο με FullHD οθόνη και NFC. Αλλά για οποιον δεν σημαίνουν κατί αυτά είναι μια ΠΟΛΥ αξιόλογη συσκευή για τα χρήματά της.

 

Επεξ/σία από Ionlab
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Ionlab είπε

Επειδή σχετικά πρόσφατα (3 μήνες) πήρα το συγκεκριμένο για τα παιδιά να σημειώσω τα εξής.

Το συγκεκριμένο παίζει συνέχεια σε αυτά τα λεφτά (κυρίως στο Ισπανικό). Εγώ το είχα πάρει κάτω από 100.

ΜΕΙΟΝ:

1. Λείπει Widevine L1 πιστοποίηση οπότε η max αναλυση σε Netflix ktl 480p. (Μπορεί στο επόμενο update να περιλαμβάνεται αλλά dont count on it)

2. Σε σχέση με κανονικό android δεν μπορεσα ποτέ να βρω ρύθμιση ώστε να μην φαίνεται το pattern ασφαλείας όταν το σχεδιάζω. Βεβαια επειδή το πήρα για τα παιδιά δεν έδωσα σημασία. Μπορεί όμως να λείπουν και άλλες μικρό-ρυθμίσεις από το λειτουργικό.

3. Micro USB αντί για USB-C

4. No Vo-Wifi/Vo-LTE

ΣΥΝ:

1. Έχει ανακοινωθεί ότι θα πάρει Android 11. Ακόμα περιμένω update στο Note 8T της Xiaomi και μάλιστα αυτό θα είναι Android 10 based!!!!

2. Η ευρωπαική εκδοση έχει 3πλη κάμερα....όχι τπτ φοβερό εξέχουν αρκετά 

3. Έχει ήδη μια μεβράνη προστασίας της οθόνης

4. Περιλαμβάνεται φορτιστής στην συσκευασία 2A

5. Dual SIM + Micro SD

Χωρίς να παίζω παιχνίδια η αίσθηση που μου δίνει όταν το έχω στα χέρια μου είναι ότι είναι πιο γρηγορο από το Note 8T που χρησιμοποιώ εγώ. Για πρώτη συσκευή δεν θα την πρότεινα. Θα ήθελα κάτι ολοκληρωμένο με FullHD οθόνη και NFC. Αλλά για οποιον δεν σημαίνουν κατί αυτά είναι μια ΠΟΛΥ αξιόλογη συσκευή για τα χρήματά της.

Ευχαριστούμε πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες! 

Όσο για την τιμή του, τέλη Αυγούστου είχε 108€ τελική τιμή στο Ισπανικό Amazon. Κάτω από 100€ δεν θυμάμαι να το είδα ποτέ, αλλά μάλλον μου ξέφυγε, γιατί θα το ανέβαζα αμέσως.

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sexymwro7 είπε

Ρε μαγκες...Τι καθεστε και κανετε αναλυσεις επι αναλυσεων με benchmark και μεγεθος ram για ενα κινητο των 105 ευρω?

1. Ειναι προσφορα? Ειναι. Αφου ειναι σε χαμηλοτερη τιμη απο τον ανταγωνισμο. Αρα καλα ποσταριστηκε.

2. Αξιζει να το παρει κανεις? Θα το κρινει μονος του συμφωνα με τις αναγκες του. Σιγουρα τα 6 και τα 8 και τα 12 gb ram ειναι καλυτερα απο τα 3. Χαιρω πολυ. Με 105 ευρω ομως τι παιρνεις? Βαλτε στο skroutz φιλτρα: smartphone, ram τουλαχιστον 3 gb, μνημη τουλαχιστον 64 gb, μπαταρια τουλαχιστον 5000 mAh και τιμη εως 105 ευρω και πειτε μας ποσα αποτελεσματα βγαζει...Spoiler alert: 0. Τα επομενα πιο φτηνα ειναι στα 115 (πες 120 με μεταφορικα) Huawei χωρις google services και στα 125 (πες 130 με μεταφορικα) Honor και Xiaomi. Αυτα να συγκρινετε μεταξυ τους. Γιατι χαιρω πολυ με 30-40-50 ευρω παραπανω παιρνεις καλυτερο κινητο. Μπορει να μην τα χουν ή να μη θελουν να τα δωσουν ολοι ομως αυτα τα χρηματα.

Και το blackview που αναφέρθηκε κοντά στα 120€ είναι άμεσα διαθέσιμο. Τα 105 είναι από τους συνήθεις ύποπτους "κατόπιν παραγγελίας".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, CaMp3on είπε

Ποια είναι τα προτεινόμενα πρόσθετα; Εννοείς adblock?

Adblock & privacy από αυτά.

https://addons.mozilla.org/el/android/search/?promoted=recommended&sort=random&type=extension

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, neosstoforum είπε

Ευχαριστούμε πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες! 

Όσο για την τιμή του, τέλη Αυγούστου είχε 108€ τελική τιμή στο Ισπανικό Amazon. Κάτω από 100€ δεν θυμάμαι να το είδα ποτέ, αλλά μάλλον μου ξέφυγε, γιατί θα το ανέβαζα αμέσως.

Αναφερόμουν σε αρχικές τιμές 98-99 είχε τον Αύγουστο και για πολύ λίγο τον Οκτώβρη. Τώρα που έχει 92 στο Γερμανικό είναι ακόμα καλύτερη τιμή. Γι' αυτό το λόγο και έκανα edit το αρχικό μου ποστ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...