Προς το περιεχόμενο

Συστάσεις του Υπ. Ψηφιακής Διακυβέρνησης για τη χρήση του internet εν μέσω καραντίνας


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, djdidi είπε

Πρέπει να απαιτήσουν από τους παρόχους να αναβαθμίσουν όλες τις συνδέσεις των εργαζομένων σε VDSL, απολύτως δωρεάν. Η στάνταρ 24άρα (ο Θεός να την κάνει), σηκώνει μία τηλεδιάσκεψη. Πέρα από αυτό, με τέτοιες υποδομές δεν μπορείς να περιμένεις να κυλήσουν ομαλά τηλε-εργασία και τηλε-εκπαίδευση.

Γιατί δεν το απαιτείς από τον εργοδότη σου η καλύτερα από την κυβερνηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, dimitrisgales είπε

Ο λαός 

απαιτει 

κατοσταρα 

σύνδεση 

παμε όλοι μαζί .... Ο λαός ... απαιτεί ... κατοστάρα σύνδεση ....

Πφφφφ. Ποια 100αρα ; Εδώ και 3 χρόνια έχω κολλήσει στα 100 και δεν βλέπω φως στο τούνελ. Αντε καμία 200αρα για αρχή και μετά πάμε για 1000αρα! 

25 λεπτά πριν, dimitrisgales είπε

 

Επεξ/σία από madboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον κορωνοιο που ξανά γεμίσαμε φταίμε εμείς,για το ίντερνετ αν πέσει φταίμε εμείς,το ότι είστε κυβέρνηση φταίμε εμείς!άι σιχτιρ πια!φτιάξε τις υποδομές που πρέπει κ μετά πείτε για εμάς

  • Like 12
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ότι γουστάρω θα κάνω με την σύνδεση που πληρώνω.. Και streaming και online games και όλα ταυτόχρονα ότι ώρα θέλω. Δεν θα μου κάνει κουμάντο κανείς. Ας μην μας έχωναν μέσα με το ζόρι

Στο τέλος θα το κόψουν και αυτό, εκείνες τις ώρες, αν δεν δουλεύεις

Επεξ/σία από jack124
  • Like 12
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον γενικά ανύπαρκτο σχεδιασμό της κυβέρνησης για την αντιμετώπιση του covid δεν θα μπορούσε να λείψει η επίρριψη ευθύνης σε εμάς τους πολίτες ακόμα και στο εάν σέρνετε το Internet η όχι πράγμα που έχει να κάνει ξεκάθαρα με υποδομές ιδιωτικών εταιρειών (ακόμα και ο Οτε έχει ιδιωτικοποιηθεί).

  • Like 22
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, dimitrisgales είπε

Ο λαός 

απαιτει 

κατοσταρα 

σύνδεση 

παμε όλοι μαζί .... Ο λαός ... απαιτεί ... κατοστάρα σύνδεση ....

Ο λαός απαιτεί 200άρα σύνδεση με 29,90 το μήνα

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Mpegleris είπε

Στον γενικά ανύπαρκτο σχεδιασμό της κυβέρνησης για την αντιμετώπιση του covid δεν θα μπορούσε να λείψει η επίρριψη ευθύνης σε εμάς τους πολίτες ακόμα και στο εάν σέρνετε το Internet η όχι πράγμα που έχει να κάνει ξεκάθαρα με υποδομές ιδιωτικών εταιρειών (ακόμα και ο Οτε έχει ιδιωτικοποιηθεί).

Καλέ για όλα φταίει ο κόσμος, αυτοί θέλουν το κάλο μας.. αα και μην ξεχάσω και οι νέοι που κάνουν πάρτι και φλερτάρουν μεταξύ τους λες και είναι έγκλημα 

Επεξ/σία από jack124
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε, θα ανάψουμε μια φωτιά με τα ρουτερ και θα αράξουμε δίπλα να λέμε ιστορίες και να ψήνουμε κάστανα. Όταν βγει εμβόλιο ενημερώστε μας.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, jack124 είπε

Ότι γουστάρω θα κάνω με την σύνδεση που πληρώνω.. Και streaming και online games και όλα ταυτόχρονα ότι ώρα θέλω. Δεν θα μου κάνει κουμάντο κανείς. Ας μην μας έχωναν μέσα με το ζόρι

Στο τέλος θα το κόψουν και αυτό, εκείνες τις ώρες, αν δεν δουλεύεις

Εδώ τον προηγούμενο μήνα κόπηκε το υποθαλάσσιο καλώδιο της Vodafone Τι να λέμε τώρα Μόνο οι εξωγήινοι Δεν έχουν έρθει ακόμα θα μας κόψουν και το ίντερνετ και θα πληρώνουμε και τσάμπα τη σύνδεση όπως πληρώνουμε τέλη κυκλοφορίας για τα αυτοκίνητα και απαγορεύεται Να κυκλοφορούμε  από τις 9:00 το βράδυ έως τις 6 το πρωί

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δηλαδη αντι οι εταιρειες να αναβαθμισουν τις υποδομες τους που εμεις πληρωνουμε, πρεπει εμεις οι καταναλωτες να μειωσουμε την χρηση των υπηρεσιων τους. Μαλιστα.

Εγω λεω αυριο κατα τις 12-1μμ να βαλουμε απο ενα τορρεντ να κατεβαινει, ετσι για την πλακα. Edit: Ειναι Κυριακη, ξεχαστηκα. Απο Δευτερα

Ακριβώς  αυτό , αντι οι πάροχοι να μερμνήσουν ετσι ωστε το δικτυο τους να μπορει να ανταποκριθεί ρίχνουν το μπαλάκι στους χρήστες. Σε λιγο θα μας πουν πως εμεις φταίμε που σερνεται επειδή μπαίνουμε σε σελίδες με ψυχαγωγικο περιεχομενο σε ωρες αιχμης.. Πληρώνουμε μια υπηρεσία κύριοι αμα δε μπορείτε να την παρέχετε κακως είχατε τόσους πελάτες δε σας φταιμε εμεις...

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, jack124 είπε

Ότι γουστάρω θα κάνω με την σύνδεση που πληρώνω.. Και streaming και online games και όλα ταυτόχρονα ότι ώρα θέλω. Δεν θα μου κάνει κουμάντο κανείς. Ας μην μας έχωναν μέσα με το ζόρι

Στο τέλος θα το κόψουν και αυτό, εκείνες τις ώρες, αν δεν δουλεύεις

 

Δεν σου είπε κανείς τι να κάνεις με τη σύνδεσή σου. Μια σύσταση είναι, αν θες την αγνοείς. Ψοφάτε για δράμα μερικοί...

  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Να συμπεριφερόμαστε υπεύθυνα και να εμπιστευόμαστε τις οδηγίες των επιστημόνων και του ΕΟΔΥ (Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας) "

Αφού είναι λοιπόν τόσοι επιστήμονες μαζεμένοι εκεί στα Υπουργεία και τους Οργανισμούς, ας ανατρέξουν λίγο στα βιβλία τους να μελετήσουν όλοι μαζί τί ακριβώς συμβαίνει στην ψυχολογία του ατόμου όταν πιέζεται κι ύστερα ας ξαναζυγίσουν αν είναι προτιμότερο να μας γεμίζουν το μυαλό με οδηγίες σε δεύτερο χρόνο ή να προγραμματίζουν δικές τους πράξεις σε πρώτο χρόνο.

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...