Προς το περιεχόμενο

Ξεκινημα σε κατασκευη ιστοσελιδας


hfaistos37

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα  ενδιαφέρομαι να φτιάξω μια προσωπική ιστοσελίδα για εκπαιδευτικούς σκοπούς και είμαι εντελως άσχετος.

 

τα Βηματα που έχω κανει μεχρι τωρα είναι

 

1.αγορα domain για 2 χρόνια          

2.   αγορα   web host για ένα μηνα    με cpanel

 3.συνδεση ip  domain me web host            

 

4.  Στο whois με βγάζει σαν.

WHOIS vsimosis.eu Domain: vsimosis.eu Script: LATIN Ιδιοκτήτης domain name: (Μη διαθέσιμο) Visit www.eurid.eu for webbased WHOIS. Τεχνικά θέματα: Οργανισμός: Enartia S.A. Γλώσσα: el Email: [email protected] Εταιρία μέσω της οποίας έγινε η κατοχύρωση: Όνομα: Papaki.com Website: https://www.papaki.com/ Name servers: dns1.papaki.gr Keys: flags:KSK protocol:3 algorithm:RSA_SHA256 pubKey:AwEAAbSJyx7GSQ39qov8zuFAOupQ6wKD1WPln8OoL/k3wawOgnbu4DXzPW2/MZfM4F+ePD3TSda6W1vPtMxkhAD4aLGPvOYEhqgpE1+rv4LjYJXujnszpMez46/Y01neNiOuGogvK+lA577t3oYLjfQTbRL23zXaHxcDZ67fxjJdlMUbGdgqJC6EGmyNCPzYqB4jKK9X8vhFDbEm4QfaU7aHpakQVZfxmtjPIfDz14MtqRdreQuT4XzRDjkN0F3SYioGB90eeC61EIFHv38VDab3zYpAAfulNc5TetlgyrbLzex0GN/e8GY29+0g+JoX6CEQ+l5fc4+0b7mg9QqFDIMCBRs= Please visit www.eurid.eu for more info.
Ο ιδιοκτήτης του domain name έχει επιλέξει να μην εμφανίζονται τα στοιχεία του στα αποτελέσματα αναζήτησης whois.

5 . προσπαθώ να συνδεθώ στο control panel του cpanel αλλα κάτι  έχω κάνει λάθος πριν.

 

όποιος μπορει να με ξεμπλοκάρει τον ευχαριστώ

Επεξ/σία από hfaistos37
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαθέτω παραπάνω λεφτά τώρα . εαν παίξει η ιστοσελίδα θα την κρατίσω

εγω βασικά κατωχιρωσα το domain           vsimosis.eu         sto papaki.gr   4 ευρώ

βρηκα web host  cpanel             me  15 euro

 

νομίζω οτι συνδεσα σωστα το web host με το  domain μου

 

και δεν ξέρω εαν ακομα ενημερωνονται οι dns  και δεν με αφινει να κανω log in στο cpanel control panel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, hfaistos37 είπε

Καλησπέρα  ενδιαφέρομαι να φτιάξω μια προσωπική ιστοσελίδα για εκπαιδευτικούς σκοπούς και είμαι εντελως άσχετος.

 

τα Βηματα που έχω κανει μεχρι τωρα είναι

 

1.αγορα domain για 2 χρόνια          

2.   αγορα   web host για ένα μηνα    με cpanel

 3.συνδεση ip  domain me web host            

 

4.  Στο whois με βγάζει σαν.

WHOIS vsimosis.eu Domain: vsimosis.eu Script: LATIN Ιδιοκτήτης domain name: (Μη διαθέσιμο) Visit www.eurid.eu for webbased WHOIS. Τεχνικά θέματα: Οργανισμός: Enartia S.A. Γλώσσα: el Email: [email protected] Εταιρία μέσω της οποίας έγινε η κατοχύρωση: Όνομα: Papaki.com Website: https://www.papaki.com/ Name servers: dns1.papaki.gr Keys: flags:KSK protocol:3 algorithm:RSA_SHA256 pubKey:AwEAAbSJyx7GSQ39qov8zuFAOupQ6wKD1WPln8OoL/k3wawOgnbu4DXzPW2/MZfM4F+ePD3TSda6W1vPtMxkhAD4aLGPvOYEhqgpE1+rv4LjYJXujnszpMez46/Y01neNiOuGogvK+lA577t3oYLjfQTbRL23zXaHxcDZ67fxjJdlMUbGdgqJC6EGmyNCPzYqB4jKK9X8vhFDbEm4QfaU7aHpakQVZfxmtjPIfDz14MtqRdreQuT4XzRDjkN0F3SYioGB90eeC61EIFHv38VDab3zYpAAfulNc5TetlgyrbLzex0GN/e8GY29+0g+JoX6CEQ+l5fc4+0b7mg9QqFDIMCBRs= Please visit www.eurid.eu for more info.
Ο ιδιοκτήτης του domain name έχει επιλέξει να μην εμφανίζονται τα στοιχεία του στα αποτελέσματα αναζήτησης whois.

5 . προσπαθώ να συνδεθώ στο control panel του cpanel αλλα κάτι  έχω κάνει λάθος πριν.

 

όποιος μπορει να με ξεμπλοκάρει τον ευχαριστώ

Γιατί δεν στέλνεις στο support να σε εξυπηρετήσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, elpenor είπε

Στα .gr site δεν γυρίζουν οι DNS το ΣΚ.

Είναι σίγουρο? 

Εφόσον τις πήρε και τις δύο υπηρεσίες από τον ίδιο μεταπωλητή δεν θα έπρεπε να είναι εντάξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kormos είπε

Είναι σίγουρο? 

Εφόσον τις πήρε και τις δύο υπηρεσίες από τον ίδιο μεταπωλητή δεν θα έπρεπε να είναι εντάξει?

Ναι είναι σίγουρο. Μέσα στην όλη διαδικασία μπαίνει Ελληνική υπηρεσία που βρίσκεται στην Κρήτη και το ΣΚ δεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, elpenor είπε

Ναι είναι σίγουρο. Μέσα στην όλη διαδικασία μπαίνει Ελληνική υπηρεσία που βρίσκεται στην Κρήτη και το ΣΚ δεν.

Εντάξει, ευχαριστώ για την πληροφορία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/11/2020 στις 9:59 ΠΜ, filip123go είπε

Γιατί web host μόνο για 1 μήνα;

Το cPanel αρκετά αξιόπιστο πάντως.! Που αγόρασες web host?

μια ερώτηση γίνετε να φτιάξω απλή ιστοσελίδα με joomla και xammp και να βγαίνει online ?

μέχρι να πληρωθώ και να φτιάξω σε web host μετα!

Επεξ/σία από hfaistos37
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, hfaistos37 είπε

μια ερώτηση γίνετε να φτιάξω απλή ιστοσελίδα με joomla και xammp και να βγαίνει online ?

μέχρι να πληρωθώ και να φτιάξω σε web host μετα!

Ngrok

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

thanks .

 

μια ερώτηση σε 24mbps adsl και εαν πληρώσω dynamic ip  me raspberry pi 4 b 4gb με centos 7, θα μπορώ να φιλοξενίσω ιστοσελίδα η θα σέρνετε τελειως ?

Γιατι θέλω μεν να πειραματιστώ με raspberry pi 4 b αλλα δεν θέλω να πληρώσω πολλά λεφτά για συνδεση 50mbps και στατική αρχικά. 

Επεξ/σία από hfaistos37
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...