Προς το περιεχόμενο

Rotate video στο viber.


Petros_Tsiou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Μπορώ να κάνω rotate το βίντεο που βλέπω στην desktop εφαρμογή του viber? Η ιστορία έχει ως εξής. Χρησιμοποιώ την dslr canon που έχω με το canon webcam utility σαν webcam και ενώ σε zoom, cisco webex κλπ δουλεύει οκ, σε viber μου βγάζει το βίντεο 180 μοίρες. Θέλω είτε να διορθώσω την εικόνα που στέλνω (που μου φαινεται πιο δύσκολο) είτε αν υπάρχει κάποιος τρόπος να γυρίσει το βίντεο ο συνομιλητής μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοκουλό ακούγεται.. Όσο καιρό χρησιμοποιώ Viber πάντως δεν έχω δει τέτοια επιλογή. Τί έχεις δοκιμάσει μέχρι στιγμής? Αν και για Skype, δες εδώ μήπως σε βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τελείως κουλό. Δεν βρήκα κι εγώ κάποια επιλογή στο viber.. Τώρα το γιατί να δίνει ανάποδα την εικόνα η dslr εξαρχής αυτό κι αν είναι κουλό. Θα τσεκάρω αυτό που έστειλες θενξ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Petros_Tsiou είπε

Ναι τελείως κουλό. Δεν βρήκα κι εγώ κάποια επιλογή στο viber.. Τώρα το γιατί να δίνει ανάποδα την εικόνα η dslr εξαρχής αυτό κι αν είναι κουλό. Θα τσεκάρω αυτό που έστειλες θενξ..

Όταν λές ανάποδα, εννοείς ότι το κεφάλι σου είναι προς τα κάτω, ή ότι σε δείχνει mirrored?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, mitsuyoshi είπε

Όταν λές ανάποδα, εννοείς ότι το κεφάλι σου είναι προς τα κάτω, ή ότι σε δείχνει mirrored?

Εννοώ ότι το κεφάλι μου είναι κατω όπως το είπες.. στο zoom για παραδειγμα έχει επιλογή να κάνεις rotate την εικόνα που στέλνεις από την κάμερα. Αν και εκεί πηγαίνει κανονικά η εικόνα και δεν χρειάζεται.. Στο viber δεν βρήκα κάτι. έκανα κι ένα firmware update στην κάμερα που υπήρχε αλλά τζιφος... Έκανα και μία επανεγκατάσταση το viber και το eos utility και πάλι τίποτα. Πολύ περίεργο πράγμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...