Προς το περιεχόμενο

Αγορα νεου κινητου εως 200 ευρω


AliasAndrew

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας. Φιλικο μου προσωπο ενδιαφερεται για νεο τηλεφωνο ως 200. Και λιγο λιγοτερα να ειναι ακομη καλυτερα. Εχει ενα samsung a5 νομιζω, 5ετιας. Θα της προτεινα το δικο μου (mi a3) αλλα τα λιγα μαγαζια που το εχουν το εχουν αυξησει στο θεο. Δεν εχει τιποτα φοβερες απαιτησεις, καλες καμερες, αξιοπρεπη cpu και τουλαχιστον 64 GB χωρο. Εχει ψαξει κανεις τελευταια τα κινητα της κατηγοριας αυτης? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πρόταση είναι το redmi note 8 ή redmi note 8Τ (γύρω στα 150€) που έχουν τον ίδιο επεξεργαστή με το Mi A3  (το 8 έχει notification led αλλά δεν έχει NFC, ενώ το 8Τ είναι ακριβώς το ίδιο απλά δεν έχει led αλλά έχει NFC). Επίσης υπάρχει και το Realme 5i ακόμα πιο κάτω σε τιμή με ίδιο επεξεργαστή (γύρω στα 130€). Το Realme έχει από τι θυμάμαι λίγο κατώτερη κάμερα, αλλά ένας συμφουρίτης μου είπε πως μια χαρά είναι οι φωτογραφίες. Όπως έχεις παρατηρήσει, το Α3 σου τα πάει μια χαρά με τον επεξεργαστή αυτό, οπότε αυτά τα κινητά είναι κάποιες προτάσεις (από τι κατάλαβα χρειάζεται ποιοτικό και όσο πιο οικονομικό κινητό γίνεται, για αυτό προτείνω αυτά τα μοντέλα, περίμενε και τις προτάσεις των άλλων καθώς έχω λίγο καιρό να ασχοληθώ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, AliasAndrew είπε

Γεια σας. Φιλικο μου προσωπο ενδιαφερεται για νεο τηλεφωνο ως 200. Και λιγο λιγοτερα να ειναι ακομη καλυτερα. Εχει ενα samsung a5 νομιζω, 5ετιας. Θα της προτεινα το δικο μου (mi a3) αλλα τα λιγα μαγαζια που το εχουν το εχουν αυξησει στο θεο. Δεν εχει τιποτα φοβερες απαιτησεις, καλες καμερες, αξιοπρεπη cpu και τουλαχιστον 64 GB χωρο. Εχει ψαξει κανεις τελευταια τα κινητα της κατηγοριας αυτης? Ευχαριστω

Redmi note 8 pro . Ως τα 200 δεν έχει αντίπαλο για μένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά δεν ξέρω τι παίζει με την gcam του 8 pro. Άκουσα πως την βελτίωσαν από την προηγούμενη, αλλά δεν ξέρω πόσο.

Πάντως αν θέλει το καλύτερο στα 200, υπάρχει στα 207€ το Poco X3. Ότι πιο κορυφαίο έχει βγει σε αυτήν την τιμή. Αλλά αν θέλει απλά ένα καλό κινητό, χωρίς θέματα και καλή κάμερα δεν χρειάζεται να δώσει τόσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vargas είπε

Redmi note 8 pro . Ως τα 200 δεν έχει αντίπαλο για μένα

Φίλε μέχρι πριν λίγο καιρό θα συμφωνούσα απόλυτα αλλά όταν βρίσκεις στα 207€ το poco x3 σίγουρα δεν έχει αντίπαλο αυτο σε αυτά τα λεφτά..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, kp1 είπε

Φίλε μέχρι πριν λίγο καιρό θα συμφωνούσα απόλυτα αλλά όταν βρίσκεις στα 207€ το poco x3 σίγουρα δεν έχει αντίπαλο αυτο σε αυτά τα λεφτά..

Εντάξει μεταξύ αυτών των δύο παίζεται με μικρές διαφορές.  Απλά το poco είναι πιο φρέσκο . Απλα το rn8 pro έχει πουλήσει τρέλα και η  mtk έχει κάνει σοβαρή δουλειά . 

 

12 ώρες πριν, GeorgeR1_700 είπε

Απλά δεν ξέρω τι παίζει με την gcam του 8 pro. Άκουσα πως την βελτίωσαν από την προηγούμενη, αλλά δεν ξέρω πόσο.

Πάντως αν θέλει το καλύτερο στα 200, υπάρχει στα 207€ το Poco X3. Ότι πιο κορυφαίο έχει βγει σε αυτήν την τιμή. Αλλά αν θέλει απλά ένα καλό κινητό, χωρίς θέματα και καλή κάμερα δεν χρειάζεται να δώσει τόσα.

Eχει έρθει η pixel x cam η οποία είναι πραγματικά άψογη .χωρίς κολλήματα κλπ

Επεξ/σία από vargas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vargas είπε

Εντάξει μεταξύ αυτών των δύο παίζεται με μικρές διαφορές.  Απλά το poco είναι πιο φρέσκο . Απλα το rn8 pro έχει πουλήσει τρέλα και η  mtk έχει κάνει σοβαρή δουλειά . 

Eχει έρθει η pixel x cam η οποία είναι πραγματικά άψογη .χωρίς κολλήματα κλπ

Η εικόνα στο βράδυ έχει φτιάξει ή το θέμα με το πιξελιασμα παραμένει όπως φαίνεται και στο βίντεο? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GeorgeR1_700 είπε

Η εικόνα στο βράδυ έχει φτιάξει ή το θέμα με το πιξελιασμα παραμένει όπως φαίνεται και στο βίντεο? 

 

🌜🌜

 

Neon lights

Για βίντεο δεν ξέρω για φωτό παιζει πολύ καλά η pixel x cam

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/11/2020 στις 10:21 ΜΜ, AliasAndrew είπε

Γεια σας. Φιλικο μου προσωπο ενδιαφερεται για νεο τηλεφωνο ως 200. Και λιγο λιγοτερα να ειναι ακομη καλυτερα. Εχει ενα samsung a5 νομιζω, 5ετιας. Θα της προτεινα το δικο μου (mi a3) αλλα τα λιγα μαγαζια που το εχουν το εχουν αυξησει στο θεο. Δεν εχει τιποτα φοβερες απαιτησεις, καλες καμερες, αξιοπρεπη cpu και τουλαχιστον 64 GB χωρο. Εχει ψαξει κανεις τελευταια τα κινητα της κατηγοριας αυτης? Ευχαριστω

Στα εως 200 ευρω η κορυφαια επιλογη ειναι το redmi note 8 pro.....Εναλακτικη και ακομη καλυτερη επιλογη το p40 lite απο το οποιο ομως λειπουν τα google services....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση :) 

Δεν το περίμενα να είναι τόσο καλός ο mediatek, σε σημείο που περιμένω το καινούργιο redmi note 10 , που φήμες λένε θα έχει mtk.παλι ..για να δούμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vargas είπε

Δεν το περίμενα να είναι τόσο καλός ο mediatek, σε σημείο που περιμένω το καινούργιο redmi note 10 , που φήμες λένε θα έχει mtk.παλι ..για να δούμε

Εγώ ήξερα πως είναι καλός τότε, τον πρώτο καιρό που κυκλοφόρησε. Το θέμα ήταν η κάμερά του, τώρα που έφτιαξε όλα οκ :) 

3 λεπτά πριν, vargas είπε

περιμένω το καινούργιο redmi note 10

Εσύ είσαι τρελός χαχα, από Mi A3, πήγες στο 8 pro αν θυμάμαι σωστά, και τώρα πας για το N 10. Άσε τίποτα και για μας 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...