Προς το περιεχόμενο

Αναστολή εργασίας και επίδομα


Μάκαρος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κανείς αν για την αναστολή Δεκεμβρίου, πρέπει να κάνουμε ξανά αίτηση; Επίσης με τις υπολειπόμενες άδειες (σχεδόν 10 ημέρες) τι δικαιούται κάποιος εφόσον δεν μπορεί να τις πάρει λόγω αναστολής; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν άλλαξε. Είχαν πει ότι ΙΣΩΣ ξεκίναγαν από χτες το απόγευμα αλλά τπτ.Το 11 με 12 ίσχυε κ παραμένει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Μάκαρος είπε

Οχι δεν εχει αναφερθει ποτε οτι θα εμπαιναν ως τις 11

Ειμαι πολυ σιγουρος οτι ειδα αρθρο που ελεγε οτι θα εχουν ολοκληρωθει εως τις 11.

 

Αποφευγω αρθρα απο σαπιες σελιδες,αλλα δε θυμαμαι ποια σελιδα ηταν ακριβως.

EDIT

Aπο το CNN :

 

"Χωρίς καθυστέρηση θα γίνουν οι πληρωμές των αναστολών συμβάσεων εργασίας για τον μήνα Δεκέμβριο.

Ειδικότερα, ο υπουργός Εργασίας Γιάννης Βρούτσης ανέφερε πως οι πληρωμές των αναστολών συμβάσεων των πληττόμενων και των κλειστών επιχειρήσεων για το μήνα Δεκέμβριο πρόκειται να πραγματοποιηθούν μέσα στις 12 πρώτες ημέρες του Ιανουαρίου και όχι νωρίτερα."

Επεξ/σία από StamTheMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Ειμαι πολυ σιγουρος οτι ειδα αρθρο που ελεγε οτι θα εχουν ολοκληρωθει εως τις 11.

 

Αποφευγω αρθρα απο σαπιες σελιδες,αλλα δε θυμαμαι ποια σελιδα ηταν ακριβως.

EDIT

Aπο το CNN :

 

"Χωρίς καθυστέρηση θα γίνουν οι πληρωμές των αναστολών συμβάσεων εργασίας για τον μήνα Δεκέμβριο.

Ειδικότερα, ο υπουργός Εργασίας Γιάννης Βρούτσης ανέφερε πως οι πληρωμές των αναστολών συμβάσεων των πληττόμενων και των κλειστών επιχειρήσεων για το μήνα Δεκέμβριο πρόκειται να πραγματοποιηθούν μέσα στις 12 πρώτες ημέρες του Ιανουαρίου και όχι νωρίτερα."

 

Το δα και εγω αυτο αλλα τι εννοει χωρις καθυστερηση ? Στην αρχη ειπε οτι θα πληρωθουν ολοι μεχρι τις 31 δεκεμβριου μετα το αλλαξε και ειπε τις πρωτες 5 μερες του 2021 και τωρα ξανα στις 11-12 του μηνος λενε ..Μου θυμιζει ολο αυτο ιστορια μαιου που ειχαν αλλαξει 3 φορες την ημερα πληρωμης 

Δεν φτανει οτι με τα 534 ευρω δεν μπορεις να ζησεις τα καθυστερουν και ολας ενω ο κοσμος τα εχει αναγακη .

Επεξ/σία από Mobid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mobid είπε

 

Το δα και εγω αυτο αλλα τι εννοει χωρις καθυστερηση ? Στην αρχη ειπε οτι θα πληρωθουν ολοι μεχρι τις 31 δεκεμβριου μετα το αλλαξε και ειπε τις πρωτες 5 μερες του 2021 και τωρα ξανα στις 11-12 του μηνος λενε ..Μου θυμιζει ολο αυτο ιστορια μαιου που ειχαν αλλαξει 3 φορες την ημερα πληρωμης 

Δεν φτανει οτι με τα 534 ευρω δεν μπορεις να ζησεις τα καθυστερουν και ολας ενω ο κοσμος τα εχει αναγακη .

θα πανε στα παιδια μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια μπηκα αναστολη Δεκέμβριο αλλα ο λογιστης εκανε την αιτηση 4 Ιανουαριου. Εντομεταξυ Ιανουαριο δουλευω κανονικα. Η αναστολη ηταν μονο για ενα μηνα. Θα τα παρω τα χρηματα ή επειδη αργησαμε να κανουμε τν αιτηση παει? Γνωριζει κανεις?

Επεξ/σία από Scorpion_rx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα τα 534 μπηκαν πριν απο λιγο. Το κομματι του δωρου Χριστουγεννων που αντιστοιχει στον Δεκεμβριο, ξερουμε ποτε θα μπει ? Γτ οτι εχω διαβασει λεει για Ιανουαριο μεν αλλα δεν εχω βρει καποια συγκεκριμενη ημερομηνια

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Μάκαρος είπε

Εμενα τα 534 μπηκαν πριν απο λιγο. Το κομματι του δωρου Χριστουγεννων που αντιστοιχει στον Δεκεμβριο, ξερουμε ποτε θα μπει ? Γτ οτι εχω διαβασει λεει για Ιανουαριο μεν αλλα δεν εχω βρει καποια συγκεκριμενη ημερομηνια

Την επόμενη εβδομάδα διάβασα πιθανον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...