Προς το περιεχόμενο

Αναστολή εργασίας και επίδομα


Μάκαρος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Scorpion_rx είπε

Παιδια μπηκα αναστολη Δεκέμβριο αλλα ο λογιστης εκανε την αιτηση 4 Ιανουαριου. Εντομεταξυ Ιανουαριο δουλευω κανονικα. Η αναστολη ηταν μονο για ενα μηνα. Θα τα παρω τα χρηματα ή επειδη αργησαμε να κανουμε τν αιτηση παει? Γνωριζει κανεις?

Νομιζω μεχρι τις 5 ή τις 7 μπορούσαν να γίνουν οι δηλώσεις. Λογικά έχεις προλάβει.

 

1 ώρα πριν, Μάκαρος είπε

Εμενα τα 534 μπηκαν πριν απο λιγο. Το κομματι του δωρου Χριστουγεννων που αντιστοιχει στον Δεκεμβριο, ξερουμε ποτε θα μπει ? Γτ οτι εχω διαβασει λεει για Ιανουαριο μεν αλλα δεν εχω βρει καποια συγκεκριμενη ημερομηνια

Εμένα μου μπήκε ένα πολύ μικρό ποσό αμέσως μετά το δώρο, την ιδια μέρα. Μου έκανε εντύπωση γιατί ήξερα ότι τον Ιανουάριο όπως λες θα παίρναμε τα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, DeineL Vian είπε

Εμένα μου μπήκε ένα πολύ μικρό ποσό αμέσως μετά το δώρο, την ιδια μέρα. Μου έκανε εντύπωση γιατί ήξερα ότι τον Ιανουάριο όπως λες θα παίρναμε τα υπόλοιπα.

Τον Ιανουαριο θα πληρωθει το δωρο που αντιστοιχει απο το κρατος για οσους ηταν σε αναστολη το Δεκεμβριο. Για την αναστολη των προηγουμενων μηνων πληρωθηκε το Δεκεμβρη, την ιδια μερα που το εβαλαν και οι εργοδοτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Μάκαρος είπε

Τον Ιανουαριο θα πληρωθει το δωρο που αντιστοιχει απο το κρατος για οσους ηταν σε αναστολη το Δεκεμβριο. Για την αναστολη των προηγουμενων μηνων πληρωθηκε το Δεκεμβρη, την ιδια μερα που το εβαλαν και οι εργοδοτες

Μπήκε από τον εργοδότη, μπήκε από το κράτος και στο καπάκι ένα 30ευρω από το κράτος πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DeineL Vian είπε

Μπήκε από τον εργοδότη, μπήκε από το κράτος και στο καπάκι ένα 30ευρω από το κράτος πάλι.

Τι να σου πω, δεν ξερω. Εμενα μια εφαπαξ πληρωμη εγινε. Μηπως σου περασαν λαθος ποσο στην αρχη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το κατάλαβαν στο καπάκι? Χλωμό. Εγώ πάντως λέω να μην περιμένω κάποια μικροπληρωμη τώρα κ να θεωρήσω ότι με εξόφλησε το κράτος 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AntiCambeR είπε

Πόσο είναι το ποσό του μηνιαίου επιδόματος; Εξαρτάται απο τον μισθό;

Το επιδομα αναστολης εργασιας ? Οχι δεν παει με βαση τον μισθο σου. 534 ειναι για ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2021 στις 4:09 ΜΜ, DeineL Vian είπε

Νομιζω μεχρι τις 5 ή τις 7 μπορούσαν να γίνουν οι δηλώσεις. Λογικά έχεις προλάβει.

 

Εμένα μου μπήκε ένα πολύ μικρό ποσό αμέσως μετά το δώρο, την ιδια μέρα. Μου έκανε εντύπωση γιατί ήξερα ότι τον Ιανουάριο όπως λες θα παίρναμε τα υπόλοιπα.

Στις 5 καναμε την δηλωση. Ποο μακαρι πραγματικα. Εντομεταξυ παρακατω στα σχολια διαβασα οτι οσοι ηταν σε αναστολη τον Δεκέμβρη δικαιουνται και το δωρο των χριστουγεννων απ το κρατος. Ισχυει σιγουρα αυτο? Υπαρχει περιπτωση να μν παρω τα χρηματα της αναστολης κ να παρω το δωρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Scorpion_rx είπε

Στις 5 καναμε την δηλωση. Ποο μακαρι πραγματικα. Εντομεταξυ παρακατω στα σχολια διαβασα οτι οσοι ηταν σε αναστολη τον Δεκέμβρη δικαιουνται και το δωρο των χριστουγεννων απ το κρατος. Ισχυει σιγουρα αυτο? Υπαρχει περιπτωση να μν παρω τα χρηματα της αναστολης κ να παρω το δωρο?

Τα 2 αυτα δεν συνδεονται καπως. Το δωρο θα το παρεις, αλλα αναλογει μονο στο μηνα του Δεκεμβριου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Guys, η πληρωμή του Δεκεμβρίου για όσους ήταν σε αναστολή ήδη από τον Νοέμβριο μπήκε κανονικά την Τρίτη; Ή πρώτα παίρνουν όσοι μπήκαν πρώτη φορά σε αναστολή τον Δεκέμβριο;

Επεξ/σία από MakeGreeceSexyAgain
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, MakeGreeceSexyAgain είπε

Guys, η πληρωμή του Δεκεμβρίου για όσους ήταν σε αναστολή ήδη από τον Νοέμβριο μπήκε κανονικά την Τρίτη; Ή πρώτα παίρνουν όσοι μπήκαν πρώτη φορά σε αναστολή τον Δεκέμβριο;

Αν δεν κανω λαθος ολοι μαζι πληρωθηκαν. Εγω για παραδειγμα ειναι η 2η φορα που μπηκα σε αναστολη απο τον Νοεμβριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Μάκαρος είπε

Αν δεν κανω λαθος ολοι μαζι πληρωθηκαν. Εγω για παραδειγμα ειναι η 2η φορα που μπηκα σε αναστολη απο τον Νοεμβριο. 

Σε ευχαριστώ, αλλά δεν το κατάλαβα. Τι εννοείς 2η φορά; Βγήκες και ξαναμπήκες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, MakeGreeceSexyAgain είπε

Σε ευχαριστώ, αλλά δεν το κατάλαβα. Τι εννοείς 2η φορά; Βγήκες και ξαναμπήκες;

Ναι. 1η φορα ημουν απο Απριλιο εως μεσα Μαιου και η 2η τωρα απο Νοεμβριο εως και γω δεν ξερω ποτε. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Μάκαρος είπε

Ναι. 1η φορα ημουν απο Απριλιο εως μεσα Μαιου και η 2η τωρα απο Νοεμβριο εως και γω δεν ξερω ποτε. 

Αααα οκ κατάλαβα! Επομένως μπήκαν τα χρήματα της αναστολής του Δεκεμβρίου, σωστά; Δε χρειάστηκε να κάνεις ξανά αίτηση συγκεκριμένα για τον Δεκέμβριο η κάτι τέτοιο.

Σόρρυ αν είναι προσωπική η ερώτηση. Εάν δε θες δεν απαντάς. :) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MakeGreeceSexyAgain είπε

Αααα οκ κατάλαβα! Επομένως μπήκαν τα χρήματα της αναστολής του Δεκεμβρίου, σωστά; Δε χρειάστηκε να κάνεις ξανά αίτηση συγκεκριμένα για τον Δεκέμβριο η κάτι τέτοιο.

Σόρρυ αν είναι προσωπική η ερώτηση. Εάν δε θες δεν απαντάς. :) 

 

Ναι μπηκαν αρχες της βδομαδας.

Αιτηση οχι δεν χρειαστηκε να ξανακανω. Αιτηση κανεις μονο την 1η φορα που βγαινεις σε αναστολη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...