Προς το περιεχόμενο

[BT Ακουστικά] Tronsmart Onyx Ace TWS 17,13€ @ ALIEXPRESS (Polish warehouse)


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, tsourisg1 είπε

Θα συμφωνήσω απόλυτα και θα προσθέσω στην ίδια τιμή (80€) τα edifier nb2. Είναι in ear σε αντίθεση με τα freebuds  3. 

Τα edifier nb2 δεν τα ξέρω. Δεν με ενδιαφέρει η απόδοση σε μουσική. Βασικό και κύριο χαρακτηριστικό είναι να με ακούν καλά και να έχει ένταση να ακούω και εγώ καλα. Είναι σημαντικη και η ένταση και το σωστό  Noise canceling γιατί δουλευω σε εργοτάξιο. Τα edifier nb2 τι λένε? Έχω την εντύπωση πως δεν θα είναι καλύτερα σε noice canceling και ένταση. Ή μήπως είναι? Προτιμώ να μην είναι in ear γιατι είμαι πιο ασφαλής έτσι στην δουλειά.

Δεν δίνω βέβαια πάνω από 80€ γιατί προτιμώ να βγάλω το κινητό από την τσέπη και να μιλησω εάν είναι να μου κοστίσει άλλο ένα κινητό μια τέτοια αγορά.

 

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Επειδή το έχω ψάξει πολύ το θέμα τελικά κανενα φθηνό σετακι δεν θα σε ικανοποιήσει.

Ή πιο φθηνή και αξιόλογη λύση λέγεται Huawei Freebuds 3. Απλα περιμενω να δω σε τι τιμή θα παίξουν σε Black Friday. Εάν ακούσετε καμία προσφορά, κουπόνι κλπ σφυρατε.

Μην δίνεις κι εσύ έτσι από εδώ και εκεί χρήματα. Στο τέλος βγαίνει πιο ακριβά από το να είχα πάρει εξ αρχής κάτι καλό. Γ

Μεγάλη αλήθεια έγραψες. 

Προσπαθώντας να κάνουμε οικονομία πάμε και αγοράζουμε σαβούρες, που αν παίρναμε από την αρχή ένα αξιοπρεπές σετ, παίζει να μας ερχόταν και φθηνότερα. 

BTW, τα τσίμπησα τα tronsmart. 😝

Επεξ/σία από stivaks72
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, SeNNinhA είπεΤα edifier nb2 δεν τα ξέρω. Δεν με ενδιαφέρει η απόδοση σε μουσική. Βασικό και κύριο χαρακτηριστικό είναι να με ακούν καλά και να έχει ένταση να ακούω και εγώ καλα. Είναι σημαντικη και η ένταση και το σωστό  Noise canceling γιατί δουλευω σε εργοτάξιο. Τα edifier nb2 τι λένε? Έχω την εντύπωση πως δεν θα είναι καλύτερα σε noice canceling και ένταση. Ή μήπως είναι? Προτιμώ να μην είναι in ear γιατι είμαι πιο ασφαλής έτσι στην δουλειά.

Δεν δίνω βέβαια πάνω από 80€ γιατί προτιμώ να βγάλω το κινητό από την τσέπη και να μιλησω εάν είναι να μου κοστίσει άλλο ένα κινητό μια τέτοια αγορά.

Από τα freebuds 3i που έχω τα θεωρώ καλύτερα, άρα πιστεύω εφάμιλλα των freebuds 3. Αν δεν θέλεις in ear όμως τα προσπερνάς. Εμένα αυτό που μου αρέσει πέρα από την ποιότητά τους είναι το κράτημα στο αυτί και το design τους. Για καθαρά ομιλία όμως το έχω ξαναγράψει εδώ μέσα, όσο καλό και να είναι ένα tws ακουστικό δεν θα φτάσει ποτέ ένα plantronics voyager edge. Ταπεινή μου άποψη που όμως βασίζεται σε δοκιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, tsourisg1 είπε

Από τα freebuds 3i που έχω τα θεωρώ καλύτερα, άρα πιστεύω εφάμιλλα των freebuds 3. Αν δεν θέλεις in ear όμως τα προσπερνάς. Εμένα αυτό που μου αρέσει πέρα από την ποιότητά τους είναι το κράτημα στο αυτί και το design τους. Για καθαρά ομιλία όμως το έχω ξαναγράψει εδώ μέσα, όσο καλό και να είναι ένα tws ακουστικό δεν θα φτάσει ποτέ ένα plantronics voyager edge. Ταπεινή μου άποψη που όμως βασίζεται σε δοκιμές.

Τα συμπαθώ τα Plantronics αν και δεν είναι πια όπως παλιά σε ποιότητα. Το Edge πολλές φορές έφτασα στο τσακ να το πάρω αλλά είναι πολύ μεγάλο. Δεν είναι? Ειδικά τώρα που δεν το βρίσκεις με την θήκη αλλά χωρίς αυτή δεν ξέρεις που να το χώσεις. Σε γραφείο ειναι οκ. Αλλά εγώ σε εργοτάξιο είναι θέμα να το ψάχνω σε τσέπες. Ότι κερδίζω από το hands free το χανω. Είχα το Marque 2 και ήμουν ευχαριστημένος γενικά αλλά μου έκανε αρκετές φορές από ένα σημείο και μετά μικροφωνισμους. Άκουγα και τον εαυτό μου μαζί με τον συνομιλητη μου και δεν μπορούσα να μιλήσω στην πράξη. Μου το άλλαξαν αλλα το ίδιο πρόβλημα είχα και το νέο. Δεν ξέρω γιατί. Λέω να περιμένω καμία προσφορά στα 60-70€ για τα freebuds 3 που έχουν 14mm drives (τα edifier έχουν 10mm) άρα και αναμενόμενα μεγαλυτερη ένταση.

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μεγάλο σαφώς και τελικά αυτός είναι και σημαντικός λόγος που σε ακούνε σωστά διότι το μικρόφωνο φτάνει πιο κοντά στο στόμα. Εννοείται ότι καλό είναι αυτό που καλύπτει τις ανάγκες του καθενός. Εμένα ας πούμε τα ακουστικά ψείρες δεν με βολεύουν γιατί κινούμαι στο δρόμο και δεν μπορώ να τα ψάχνω. Επίσης δεν με βολεύουν τύπου freebuds 3 γιατί περπατώντας έχω την αίσθηση ότι θα μου πέσουν (έχει συμβεί με τα tronsmart του τίτλου). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tsourisg1 είπε

Είναι μεγάλο σαφώς και τελικά αυτός είναι και σημαντικός λόγος που σε ακούνε σωστά διότι το μικρόφωνο φτάνει πιο κοντά στο στόμα. Εννοείται ότι καλό είναι αυτό που καλύπτει τις ανάγκες του καθενός. Εμένα ας πούμε τα ακουστικά ψείρες δεν με βολεύουν γιατί κινούμαι στο δρόμο και δεν μπορώ να τα ψάχνω. Επίσης δεν με βολεύουν τύπου freebuds 3 γιατί περπατώντας έχω την αίσθηση ότι θα μου πέσουν (έχει συμβεί με τα tronsmart του τίτλου). 

Δεν είναι τόσο θέμα το in ear για εμενα. Ούτως ή άλλως μόνο το ένα φοράω σε κλήσεις. Απλά μπαίνει πιο εύκολα και γρήγορα οταν δεν είναι in ear. Η ένταση το ήχου στο ακουστικό και η ποιότητα ομιλίας στον συνομιλητη μου με νοιάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stivaks72 είπε

Μεγάλη αλήθεια έγραψες. 

Προσπαθώντας να κάνουμε οικονομία πάμε και αγοράζουμε σαβούρες, που αν παίρναμε από την αρχή ένα αξιοπρεπές σετ, παίζει να μας ερχόταν και φθηνότερα. 

BTW, τα τσίμπησα τα tronsmart. 😝

μεγάλη αλήθεια αυτό με τις πολλές αγορές... είμαι ήδη στα 40 ευρω....  αγορές 

Στις 12/11/2020 στις 2:37 ΜΜ, metalmike είπε

αυτά δεν έχουν καν διπλό μικρόφωνο.... γιατί να σε ακουν καλά?

Ολοι οι σύγχρονοι κατασκευαστές έχουν από 2 ως 3 μικρόφωνα ανά ακουστικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, tsourisg1 είπε

Από τα freebuds 3i που έχω τα θεωρώ καλύτερα, άρα πιστεύω εφάμιλλα των freebuds 3. Αν δεν θέλεις in ear όμως τα προσπερνάς. Εμένα αυτό που μου αρέσει πέρα από την ποιότητά τους είναι το κράτημα στο αυτί και το design τους. Για καθαρά ομιλία όμως το έχω ξαναγράψει εδώ μέσα, όσο καλό και να είναι ένα tws ακουστικό δεν θα φτάσει ποτέ ένα plantronics voyager edge. Ταπεινή μου άποψη που όμως βασίζεται σε δοκιμές.

Να ρωτήσω κάτι για το οποίο δεν είναι σίγουρος;
Τα  Freebuds 3i είναι ουσιαστικά τα Freebuds 3 απλά με in ear σχεδιασμό και μικρότερη μπαταρία; Ή γενικότερα τα  Freebuds 3 είναι καλύτερα (κυρίως στο ANC τους);
Το ρωτάω διότι με ψήνουν τα Freebuds 3 αλλά δυστυχώς κανένα ακουστικό δεν κάθεται στα δικά μου αυτιά αν δεν είναι in ear.

Edit: αν δεν κάνω λάθος τα 3 έχουν 14mm drivers + dedicated bass tube, ενώ τα 3i 10mm dynamic driver.

Επεξ/σία από stark
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όχι τα freebuds 3 εχουν και ένα μηχανισμό που ελέγχουν αν μιλάς..... 

Δηλαδή δύο μικρόφωνα και ένα bone αισθητήρα  

 

Επεξ/σία από coyote2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, stark είπε

Να ρωτήσω κάτι για το οποίο δεν είναι σίγουρος;
Τα  Freebuds 3i είναι ουσιαστικά τα Freebuds 3 απλά με in ear σχεδιασμό και μικρότερη μπαταρία; Ή γενικότερα τα  Freebuds 3 είναι καλύτερα (κυρίως στο ANC τους);
Το ρωτάω διότι με ψήνουν τα Freebuds 3 αλλά δυστυχώς κανένα ακουστικό δεν κάθεται στα δικά μου αυτιά αν δεν είναι in ear.

Edit: αν δεν κάνω λάθος τα 3 έχουν 14mm drivers + dedicated bass tube, ενώ τα 3i 10mm dynamic driver.

Όπως το είπες. Είναι η Light έκδοση. Μικρότεροι drivers = λιγότερη ένταση σίγουρα. Λένε ότι και το ANC δεν είναι στα ίδια ακριβώς επίπεδα. Γενικά λένε για ένα κλικ παρακάτω. Ίσως όχι τόσο σημαντικό για πολλούς.

Εσύ ίσως είσαι και για τα edifier nb2 που ο φίλος πάρα πάνω λέει ότι είναι κάτι ανάμεσα στα freebuds 3 και 3i

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Όπως το είπες. Είναι η Light έκδοση. Μικρότεροι drivers = λιγότερη ένταση σίγουρα. Λένε ότι και το ANC δεν είναι στα ίδια ακριβώς επίπεδα. Γενικά λένε για ένα κλικ παρακάτω. Ίσως όχι τόσο σημαντικό για πολλούς.

Εσύ ίσως είσαι και για τα edifier nb2 που ο φίλος πάρα πάνω λέει ότι είναι κάτι ανάμεσα στα freebuds 3 και 3i

Μετά από την απογοήτευση με τα Honor Choice στο θέμα ομιλία (με λίγο αέρα δεν σε ακούνε σχεδόν καθόλου) πλέον είμαι πολύ επιφυλακτικός με τα TWS. 
Επίσης (γενικότερα μιλώντας) 7mm driver ήταν κακή επιλογή και δεν ξανα-αγγίζω γιατί και η μουσική εμπειρία υποβαθμίζεται. Από 10 μη πω 14 και πάνω. 

Επεξ/σία από stark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτείνω sabbat  e12 ultra 

Έχω και τα onyx και τα creative outlier αλλά τα sabbat είναι κορυφή ειδικά για μουσική

Τώρα για ομιλία τα πράγματα με τα tws είναι δύσκολα λόγω απόστασης μικροφώνου.

Εάν κάποιος θέλει για ομιλία καλύτερα να πάει σε λύση neckband, που έχουν καλύτερη απόδοση  σε αυτό το τομεα

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι τα παραγγείλατε σας τα έστειλαν? Εμένα μέχρι σήμερα δεν τα είχαν στείλει και το μεσημέρι μου έστειλαν μήνυμα οτι δεν είναι διαθέσιμα και αν μπορώ να τους κάνω extend το processing time σε 14 μέρες για να προλάβουν να στοκάρουν. Μιας και δεν τα βιάζομαι δέχτηκα και έκανα extend, και μου έστειλαν νεο μήνυμα ότι δεν έχουν καθόλου το συγκεκριμένο μοντέλο και αν θέλω να μου στείλουν στη θέση τους τα Tromsmart Spunky Beat. Τους είπα ότι θέλω το αρχικό μοντέλο που παρήγγειλα αλλιώς να ακυρώσω και τώρα μου λένε οτι τα έχουν αλλά σε άλλο χρώμα... 

Αρχίζει να βρωμάει fail η υπόθεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει ότι μας τα έχει στείλει

στο tracking λέει ότι είναι έτοιμα 

 

  1. Το πακέτο έχει αποσταλεί

    2020-11-12 13:28:42

  2. Leave the warehouse

    2020-11-12 13:28:42

  3. Package finished

    2020-11-12 13:28:42

  4. Product sorting is completed

    2020-11-12 11:59:30

  5. Order received successfully

    2020-11-12 00:37:43

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ζηταν να μου στείλουν αλλο μοντελο, συγκεκριμένα μου γραφουν :

Dear customer, would you mind changing the black Ace earphone to Beat Earphone

δεν μπορεσα να βρω ποιο μοντελο μου προτείνουν, ειναι αυτο; 

https://www.skroutz.gr/s/21420873/Tronsmart-Spunky-Beat-Μαύρο.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...