Προς το περιεχόμενο

Quidco: 11% cashback για Αliexpress [ΤΕΛΟΣ]


thanos_gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Δεν μου έχει τύχει ποτέ να βγάλει διαφορετικό ποσό. Μόνο μια φορά δεν πέρασε η συναλλαγή γιατί είχα ήδη βάλει το προϊόν στο καλάθι χωρίς το link του topcashback αλλά επειδή ολοκλήρωσα την συναλλαγή μέσα από το topcashback άνοιξα case και μου έστειλαν τα χρήματα. 

Έχεις δίκαιο είδα ότι το Aliexpress μπήκε ξανά στα καταστήματα που μπορείς να κάνεις claim. Απλά να έχεις κατα ότι για περίπου 1,5 χρόνο δεν το δέχονταν. Δεν στο λέω τυχαία γιατί την έπαθα σε 4+ παραγγελίες, και εγώ μόνο από topcashback αγόραζα μέχρι που μου ακύρωναν. Ειδικά μία περίοδο έκαναν decline το 50% των cashback.

 


Screenshot_44.png.27b9b3105015cb06a9ea13f2a0b07b63.png

Screenshot_45.png.71a753ecf83dcb51c3c2297062870aa7.png

Ενώ το Quidco ήταν πάντα σπαθί στο 99% των περιπτώσεων και έκαναν πάντα x2 pricematch όταν topcashback είχε μεγαλύτερο ποσοστό. Και για αυτό κατέληξα σχεδόν όλες τις αγορές να χρησιμοποιώ το quidco.

 
Screenshot_43.png.d7eeea7792d6c6e6d5fb2608b8c234c9.png
8 λεπτά πριν, kakofonixx είπε

αυτά τα σαιτ πως δουλεύουν?

χρησιμοποιείς κάποιο affiliate δικό τους, μέσα από την εφαρμογή τους, και μοιραζόμαστε το κέρδος?

δουλεύει και στο banggood?

Ναι παίρνουν κάποιο ποσοστό και αυτοί αλλά και πάλι στο 90% των περιπτώσεων το cashback που δίνουν είναι μεγαλύτερο από αυτό που μπορείς να βρεις μόνος σου αν κάνεις δικά σου affiliate.
Ισχύει και στο banggood κανονικά ναι. 

Επεξ/σία από Billator
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, supermarioarv είπε

εγω εκανα αγορα απο το αλι και δεν μου εμφανιζει τιποτα ....

εκανα κατι λαθος?

Addblock, ή λόγω cookies. Μπορεί να κάνεις σε 1-2 μέρες claim.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μόνο για σήμερα από Ali 1.84€ + 3,73€ = ~5,57€ cashback (με τη σημερινή ισοτιμία) για αγορές 17,13€ + 33,98€ αντίστοιχα. 

Βέβαια η πληρωμή στο paypal account θα αργήσει κάποιους μήνες αλλά δεν κακό, μάζευε και ας είναι και ρόγες που λέει η παροιμία. :D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, mikegad είπε

Τι παραπάνω προσφέρει το premium από το basic;

Αν κάνεις συχνά online αγορές συμφέρει το premium, αν όχι τόσο συχνά τότε μείνε στο basic. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ζω λίγο επικίνδυνα, διαπιστωσα ότι με το που ανοιξεις το quidco και μετά σε πετάξει στο browser, μπορείς επι τοπου να ανοιξεις το app και να κανεις τις αγορες (to android app δινει παντα καλυτερες τιμες επίσης). Αλλά θελει επι τόπου, προσοχή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Greg9 είπε

Επειδή ζω λίγο επικίνδυνα, διαπιστωσα ότι με το που ανοιξεις το quidco και μετά σε πετάξει στο browser, μπορείς επι τοπου να ανοιξεις το app και να κανεις τις αγορες (to android app δινει παντα καλυτερες τιμες επίσης). Αλλά θελει επι τόπου, προσοχή.

Πράγματι τα app των καταστημάτων δίνουν σχεδόν πάντα λίγο χαμηλότερες τιμές, επειδή όμως έχω χάσει 2-3 φορές αγορές μέσω του κινητού και μετά έμπλεξα με claims, δεν το χρησιμοποιώ και παίζω σίγουρα μέσω desktop.

Άλλωστε στις 99% των περιπτώσεων οι διαφορές στην τιμή μέσω app είναι κάποια δέκατα του ευρώ, σπάνια πάνω από ευρώ (σε ψιλοπράγματα), σε ακριβότερα και πάλι όχι κάτι το ιδιαίτερο. 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Αν κάνεις συχνά online αγορές συμφέρει το premium, αν όχι τόσο συχνά τότε μείνε στο basic. 

Με την εγγραφή μου, με έβαλε απευθείας στο premium χωρίς να το επιλέξω.

Απλά την διαφορά που έχουν δεν κατάλαβα, πχ το premium δίνει μεγαλύτερα ποσοστά έκπτωσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mikegad είπε

Με την εγγραφή μου, με έβαλε απευθείας στο premium χωρίς να το επιλέξω.

Απλά την διαφορά που έχουν δεν κατάλαβα, πχ το premium δίνει μεγαλύτερα ποσοστά έκπτωσης;

Σε κάποιες συγκεκριμένες περιπτώσεις δίνει κάποια υψηλά cashback που δεν δίνει η basic. 

Στο τέλος του χρόνου όμως θα σου πάρει πίσω ένα ποσό, όταν είχα εγώ premium ήταν κάπου 5-6 λίρες, τώρα δεν ξέρω πόσο είναι.

Εγώ είχα premium και τώρα είμαι με basic πάντως. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποιες μικροαγορες που έκανα τις αναγνώρισε πολυ γρήγορα και θα μου πιστωθει το ποσό. Έκανα και μια αγορά πιο μεγάλης αξίας (280€) και δεν έχει έρθει ακόμα ειδοποίηση από χθες,ούτε φαίνεται αναγνωρισμενη συναλλαγή στην εφαρμογή. Θα πρέπει να κάνω κάτι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ktiniatros81 είπε

Σε κάποιες μικροαγορες που έκανα τις αναγνώρισε πολυ γρήγορα και θα μου πιστωθει το ποσό. Έκανα και μια αγορά πιο μεγάλης αξίας (280€) και δεν έχει έρθει ακόμα ειδοποίηση από χθες,ούτε φαίνεται αναγνωρισμενη συναλλαγή στην εφαρμογή. Θα πρέπει να κάνω κάτι; 

Kαι μένα σήμερα δεν έχει φανεί κάτι σε αγορά αρκετά μεγάλου ποσού σε κινητό. Αν δεν φανεί μέχρι αύριο θα προβώ σε claim.

Αν από χτες δεν σου έχει φανεί τότε κάνε claim. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος που έχει κάνει την διαδικασία τι βάζω στο order number; Το order id του ali; Στο amount βάζω το ποσό που πλήρωσα σε δολάρια ή πρέπει να το μετατρέψω σε λίρες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...