Προς το περιεχόμενο

Οι τιμές των νέων MacBook με επεξεργαστή M1 στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, bioentre είπε

 

Γιατί η Apple θέλει να σε σπρώξει να αγοράσεις τα νέα μοντέλα ωστέ να αναγκαστούν και οι προγραμματιστές να σχεδιάσουν και να βελτιώσουν τις εφαρμογές τους για arm Mac. Οι τιμές αυτές θα ανέβουν σε κάποιο καιρό. 

 

Fine by me. Θα το παρω σε αυτη την γαματη τιμη και ας ανεβασουν τιμες στο μελλον. 

Δε με επηρεαζει καθολου. Αντε να μαθω να χειριζομαι λειτουργικο Apple τωρα, αν και Office χρησιμοποιω μονο στη δουλεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, dante82 είπε

Fine by me. Θα το παρω σε αυτη την γαματη τιμη και ας ανεβασουν τιμες στο μελλον. 

Δε με επηρεαζει καθολου. Αντε να μαθω να χειριζομαι λειτουργικο Apple τωρα, αν και Office χρησιμοποιω μονο στη δουλεια

Θυμάμαι κι εγώ αρκετά παλιότερα όταν έκανα την μετάβαση για καθημερινή χρήση σκεφτόμουν ακριβώς το ίδιο. Τελικά, όντας και χρόνια πλέον χρήστης Mac, η αλήθεια είναι ότι η μετάβαση είναι εύκολη. Άλλωστε όλα μία συνήθεια είναι. 

Προσωπικά θα περιμένω να δω την επόμενη ανανέωση που ακούγεται ότι θα είναι στο 2ο τρίμηνο του 21. Δεν με βιάζει άλλωστε η ανανέωση αυτήν τη στιγμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, aris_rom είπε

Θυμάμαι κι εγώ αρκετά παλιότερα όταν έκανα την μετάβαση για καθημερινή χρήση σκεφτόμουν ακριβώς το ίδιο. Τελικά, όντας και χρόνια πλέον χρήστης Mac, η αλήθεια είναι ότι η μετάβαση είναι εύκολη. Άλλωστε όλα μία συνήθεια είναι. 

Προσωπικά θα περιμένω να δω την επόμενη ανανέωση που ακούγεται ότι θα είναι στο 2ο τρίμηνο του 21. Δεν με βιάζει άλλωστε η ανανέωση αυτήν τη στιγμή. 

Χαιρομαι που το διαβαζω!

Εγω βλεπω το Mac Air στα 1100 ευρω και νομιζω οτι για τις δικες μου αναγκες ειναι το απολυτο μηχανακι (αν οντως εχει αυτο το performance που ειδα). Το μονο που κανω ειναι να το συνδεω σε ενα εξωτερικο μονιτορ το λαπτοπ που εχω τωρα.

Οπότε βλεπω benchmarks και πως τα παει απο θερμοκρασιες και χτυπαω αυτο ή το 13αρι Pro. Μακαρι να ειχα πολυτελεια χρονου να περιμενα ως το 16αρι. Αλλα και παλι μπορω να το πουλησω του χρονου.

Επεξ/σία από dante82
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Markantonis είπε

Ποια η διαφορά σε ισχύ μεταξύ Air και Pro? Ίδια μου φαίνονται εκτός της GPU. Γιατί να πάρει κάποιος το Pro δηλαδή; 

Ιδια ακριβως ειναι. Θεωρητικα το Pro θα κανει λιγοτερο throttle λογω του ανεμιστηρα, αρα θα κραταει περισσοτερη ωρα σταθερα τα max clocks.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, dante82 είπε

Ιδια ακριβως ειναι. Θεωρητικα το Pro θα κανει λιγοτερο throttle λογω του ανεμιστηρα, αρα θα κραταει περισσοτερη ωρα σταθερα τα max clocks.

Άρα δεν έχει μεγάλη διαφορά στην ουσία, και έχεις και αθόρυβο λαπτοπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Markantonis είπε

Άρα δεν έχει μεγάλη διαφορά στην ουσία, και έχεις και αθόρυβο λαπτοπ 

Kαι εγώ δεν βλέπω καμία διαφορά. 

Είχαν το 12άρι macbook για ultra portable, και το σκότωσαν για το Air το οποίο πρακτικά είναι ένα Pro πλέον.

Βλέπει κάποιος το νόημα να πάει σε Pro? Ειλικρινά δεν ξέρω.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, polaki είπε

Kαι εγώ δεν βλέπω καμία διαφορά. 

Είχαν το 12άρι macbook για ultra portable, και το σκότωσαν για το Air το οποίο πρακτικά είναι ένα Pro πλέον.

Βλέπει κάποιος το νόημα να πάει σε Pro? Ειλικρινά δεν ξέρω.. 

Μονο για επαγγελματικο video editing, οπου θα εισαι αρκετες ωρες ανοιχτος με τα προγραμματα και θα θες το ανεμιστηρακι. Επισης εχει touch bar το οποιο το κανει να φαινεται πιο Premium

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/11/2020 στις 6:21 ΜΜ, MetroStar είπε

Δε γίνεται 256 σκληρός και 8 RAM και μάλιστα shared σε αυτά τα λεφτά, απλά δε γίνεται.

Φαντάζομαι με την ίδια λογική όσες περισσότερες ρόδες έχει ένα αυτοκίνητο τόσο πιο καλό και γρήγορο είναι, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, dialteo είπε

Εμένα με ενοχλεί απίστευτα που δεν μπορείς να παραγγείλεις από Ελλάδα (επίσημο δίκτυο) με US keyboard με το οριζόντιο Enter, καθώς το ελληνικό keyboard είναι άθλιο με αυτό το όρθιο κουμπί Enter

Κανονικα μπορεις , απλα γραψε στα σχολια της παραγγελιας οτι θες το US Layout.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dante82 είπε

Μονο για επαγγελματικο video editing, οπου θα εισαι αρκετες ωρες ανοιχτος με τα προγραμματα και θα θες το ανεμιστηρακι. Επισης εχει touch bar το οποιο το κανει να φαινεται πιο Premium

ok ναι, δεν έχω και στο pro του 2016 εγώ touch bar οπότε δεν μπορώ να εκτιμήσω τί χάνω, αλλά για το video editing ok λίγους θεωρώ ότι επιρρεάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, enlightened είπε

Κανονικα μπορεις , απλα γραψε στα σχολια της παραγγελιας οτι θες το US Layout.

Δεν γίνεται , ρώτησα στην istorm. Μόνο με English international μπορούν να το φέρουν που έχει επίσης όρθιο enter. Το αμερικανικό δεν το φέρνουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, polaki είπε

Kαι εγώ δεν βλέπω καμία διαφορά. 

Είχαν το 12άρι macbook για ultra portable, και το σκότωσαν για το Air το οποίο πρακτικά είναι ένα Pro πλέον.

Βλέπει κάποιος το νόημα να πάει σε Pro? Ειλικρινά δεν ξέρω.. 

Προσωπικά με έχει βολέψει το touchbar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dialteo είπε

Δεν γίνεται , ρώτησα στην istorm. Μόνο με English international μπορούν να το φέρουν που έχει επίσης όρθιο enter. Το αμερικανικό δεν το φέρνουν 

Καλα μαλακιες σου λενε. Στειλε ενα μαιλ και μην ακους αυτα που σου λενε οι κοπελιτσες οι ανιδεες στο τηλεφωνικο κεντρο. Ο,τι layout θελεις μπορεις να αγορασεις. Ενας πελατης μου εχει αγορασει μεχρι και δανεζικο απο authorized reseller κι εμεις στην εταιρεια για αμερικανους πελατες εχουμε αγορασει παμπολλες φορες US ANSI keyboard. Ρωτα και σε αλλα μαγαζια document, isystem γιατι στην istorm την πινουν!

Επεξ/σία από enlightened
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...