Προς το περιεχόμενο

υπότιτλοi στον WMP


tsiv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατά την αναπαραγωγή δεξί κλικ στην εικόνα και πήγαινε Λεζάντες & Υπότιτλοι (ή κάπως έτσι).

Οι υπότιτλοι όμως είναι λίγο μικροί στο wmp. Αν θέλεις καλύτερο έλεγχο θα κατεβάσεις το DirectVobSub.

Γιατί όμως θέλεις τον wmp; Υπάρχουν πολύ καλύτεροι αναπαραγωγοί και δωρεάν. π.χ. mph-hc, mpc-be, mvp, pot player, bs player κτλ.

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, micos000 είπε

Κατά την αναπαραγωγή δεξί κλικ στην εικόνα και πήγαινε Λεζάντες & Υπότιτλοι (ή κάπως έτσι).

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για την απόκριση.

Το είχα ενεργοποιημένο αυτό και όμως δεν τους έδειχνε!

1 ώρα πριν, micos000 είπε

Οι υπότιτλοι όμως είναι λίγο μικροί στο wmp. Αν θέλεις καλύτερο έλεγχο θα κατεβάσεις το DirectVobSub.

Με το DirectVobSub δεν έγινε κάτι και τελικά τα κατάφερα με αυτόν τον οδηγό.

https://www.tsouk.gr/pos-na-valis-ypotitlous-sto-windows-media-player/

 

 

1 ώρα πριν, micos000 είπε

Γιατί όμως θέλεις τον wmp; Υπάρχουν πολύ καλύτεροι αναπαραγωγοί και δωρεάν. π.χ. mph-hc, mpc-be, mvp, pot player, bs player κτλ.

Ο βασικός μου player είναι ο vlc.

Eπειδή όμως μερικές - ελάχιστες φορές κρασάρει με μερικά αρχεία, ο WMP είναι ο μόνος που μου βγάζει πολυκάναλο ήχο μέσω spdif που ομολογώ ότι δεν το περίμενα να ακο'υσω ήχο DTS μέσω Windows Media Player της Microsoft !!!

Από τους player που μου προτείνεις κανένας δεν τα κατάφερε στον τομέα αυτό...

 

Eυχαριστώ και πάλι.:)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, tsiv είπε

Με το DirectVobSub δεν έγινε κάτι και τελικά τα κατάφερα με αυτόν τον οδηγό.

Μα και ο οδηγός που αναφέρεις το directvobsub δίνει. 🤔 Εκτός αν γενικά δεν μπορούσες να αναπαράγεις αρχεία στον wmp και χρειαζόσουν και τους codecs.

17 ώρες πριν, tsiv είπε

Από τους player που μου προτείνεις κανένας δεν τα κατάφερε στον τομέα αυτό...

Μην το λες...

spacer.png

 

Οδηγός... -> https://rubenalamina.mx/2014/03/04/bitstreaming-audio-with-media-player-classic-home-cinema/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, micos000 είπε

Μα και ο οδηγός που αναφέρεις το directvobsub δίνει. 🤔 Εκτός αν γενικά δεν μπορούσες να αναπαράγεις αρχεία στον wmp και χρειαζόσουν και τους codecs.

Κανονικά μπορούσα να αναπαράγω αρχεία και μάλιστα με ήχο DTS. Yπότιτλους δεν έδειχνε.

Με το directvobsub μόνο, υπότιτλους δεν είδα.

Κατέβασα το άλλο που λέει παρακάτω (που έχει μέσα και directvobsub και κάτι άλλα) και εμφανίστηκαν.

1 ώρα πριν, micos000 είπε

Δεν αμφιβάλλω ότι μπορεί και άλλα προγράμματα να κάνουν αυτό που θέλω αλλά αφού κάνω τη δουλειά μου με τον ενσωματωμένο τότε δεν υπάρχει λόγος κατ' εμέ να ασχοληθώ.

Σε ευχαριστώ για άλλη μία φορά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...