Προς το περιεχόμενο

Με M1 το νέο Mac Mini, έως τρεις φορές γρηγορότερο από το προηγούμενο μοντέλο


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλοί εδώ μέσα μαλώνουν λες και η Apple και τα Windows είναι η μάνα τους. Ούτε μετοχές να είχαν. 

Ο καθένας ας χρησιμοποιήσει ότι θέλει και τέρμα. Δικά του τα λεφτά, όπου θέλει τα πετάει. Αλλά επειδή τα πετάει κάπου δεν σημαίνει ότι εκεί είναι το απόλυτο. Και η πολύ επιμονή δείχνει ότι θέλει να κάνει justify την επιλογή του με το ζόρι. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 ώρες πριν, pao13 είπε

και η Audi τόσο πουλάει 15% επί του συνόλου τι σημαίνει ότι έχει χάλια αυτοκίνητα  ?

(άσχετο, ούτε 5% δεν πουλάει η Audi) 

Που ειδες να γραφω οτι επειδη η apple πουλαει λίγο αυτό σημαίνει οτι ειναι χαλια; 

Μια χαρά μηχανήματα είναι, απλα οι επαγγελματίες συνήθως δουλευουν με Windows. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 12/11/2020 at 08:26, alexakos89 said:

Ποιον νοιάζει η ΡΑΜ όταν το κινητό τρέχει και με 2. Ούτε καν ασχολείται κανείς.  το 6s μου παίζει με iOS 14 , 6 ετών κινητό με 2gb ram. Αντε να σε δω σε android με τελευταια εκδοση και 2gb ram να κλαψουνε μανουλες.

αυτά τα κανουν κάτι καφενειακοι τύποι που λένε έχω 11GB ram. και οταν βγαινουν συγκριτικα το κινητο με τα 4 του ριχνει στα αυτια.

Τι να τα κανείς τα φρου-φρου αν δεν μπορείς να τα στηρίξεις ?? Σας ψήνουν σε νούμερα και τσιμπάτε γατάκια.

βρε εγώ μαζί σου (έχω android 2015 με 1gb ραμ και τρέχει μια χαρά), αφού όμως δεν σας νοιάζει μην έρχεστε και μας ζαλίζετε "να απο 1 γβ πήγαμε 4, 200% αύξηση ΕΝΩ εσείς από 4-6 άρα 50%)

Btw για τα σημερινά δεδομένα, και iOS να έχεις 2GB είναι οριακά ΟΚ για smooth experience web surfing (γτ για άλλα πράγματα δεν φτάνουν). Έχουν βαρύνει αρκετά τα websites.

Επεξ/σία από NotAliki177
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, NotAliki177 είπε

μην έρχεστε και μας ζαλίζετε "να απο 1 γβ πήγαμε 4, 200% αύξηση ΕΝΩ εσείς από 4-6 άρα 50%)

Εδώ γελάμε γιατί, όπως πάντα, άλλοι ήρθαν και ξεκίνησαν τα vs...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/11/2020 στις 8:05 ΠΜ, NotAliki177 είπε

τι κάνει?

Αυτό είναι κλασική τακτική Apple. Για 2-3 χρόνια δεν δίνει τπτ, και μετά ξαφνικά δίνει και κάνουν όλοι ΟΥΑΟΥ.

Το ακριβώς αντίθετο συμβαίνει.

image.png.ec5e8e98de011769aac19bc4ce62086b.png

Κάθε χρόνο εδώ και πολλά χρόνια η Apple δίνει πολύ περισσότερα σε σχεση με την προηγουμενη χρονία απ'οτι έδινε η Intel. Κι ετσι φτανουμε ΣΥΝΟΛΙΚΑ η Intel να εχει δώσει 30% βελτιωση και η Apple 200%. Δεν εδωσε φέτος μονο κατι βελτιωμενο η Apple ενω τοσα χρονια δεν εδινε τίποτα. Καθε χρονο η βελτιωση ειναι τεραστια (πολυ μεγαλυτερη απο αυτη της Intel). Καλο ειναι να διαβαζουμε πρωτα κατι πριν το σχολιασουμε. 

 

Επεξ/σία από Choulio
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάτι λιγότερο από 1000ρικάκι είσαι κομπλέ με οθονούμπα πληκτρολόγια ποντίκια τσάτρα πάτρα

- Με αγορά άνευ ΦΠΑ...βεβαίως βεβαίως!

Πέρφεκτ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Mac Mini αυτής της γενιάς είναι τελείως άδειο μέσα. Εννοώ κυριολεκτικά, είναι άδειο μέσα. Θα μπορούσαν να το κάνουν μισό, ίσως γίνει στο επόμενο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, kifinas είπε

Το Mac Mini αυτής της γενιάς είναι τελείως άδειο μέσα. Εννοώ κυριολεκτικά, είναι άδειο μέσα. Θα μπορούσαν να το κάνουν μισό, ίσως γίνει στο επόμενο. 

Φοβόντουσαν μην φυσήξει άμα δεν ήταν με καλώδια και το πάρει ο αέρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σκέφτομαι να κάνω το βήμα και στήσω ένα σύστημα γύρω από το νέο m1 mac mini.

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει vfm περιφερειακά ; Monitor , keyboard και mouse;

Μου αρέσουν πολύ αυτά της apple αλλά προτιμώ κάτι πιο οικονομικό.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...