Προς το περιεχόμενο

[ΣΚΟΥΠΑ ΡΟΜΠΟΤ] Roborock S5 Max, 291,99€ @ Aliexpress Πολωνική Αποθήκη


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 185
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, mc01319 είπε

Μου ήρθε σήμερα από Πολωνία με DHL. Παραγγελία 11/11. Άργησε λίγο αλλά όλα ΟΚ τελικά..

Θεωρητικά μπορείς να ανοίξεις dispute γιατί ξεπέρασε τις 15 ημέρες, έστω κατά μία. Τουλάχιστον με τον seller (roborock global store) που προτίμησα εγώ προ ολίγου και έκανα παραγγελία, έχω τη δυνατότητα. 

FYI, με το κουπόνι 2020FRIDAY και πληρωμή μέσω revolut, βγήκε τελική €304. Not bad. Για €40 διαφορά (αν υπολογίσουμε και μεταφορικά και ενδεχομένως αντικαταβολή, γιατί δεν είναι από τους γνωστούς) με τον φθηνότερο skroutz, ο οποίος επιβεβαιωμένα δεν την έχει άμεσα διαθέσιμη, σαφώς και αξίζει τον κόπο.

Επεξ/σία από dBpanos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mc01319 είπε

Μου ήρθε σήμερα από Πολωνία με DHL. Παραγγελία 11/11. Άργησε λίγο αλλά όλα ΟΚ τελικά..

Παρολο που δεν εχουμε παραγγειλει το ιδιο πραγμα, αλλα επειδη και εγω περιμενω κατι απο ali, Αποθήκη πολωνίας με τον ίδιο τρόπο μεταφοράς. όταν σου έδειξε στο https://global.cainiao.com/  ότι έφτασε ελλάδα μετά από ποσες μερες έβγαλες άκρη ή ενημερώθηκες απο DHL? Εγώ είμαι σε μια τετοια φάση . Μίλησε με DHL και δεν εβγαλα άκρη, και δεν ξερω σε ποια εταιρια να το αναζητησω, ενώ έχω λάβει και εγώ ότι έχει έρθει και να το κάνω pick up

 

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, tzagaritos είπε

Παρολο που δεν εχουμε παραγγειλει το ιδιο πραγμα, αλλα επειδη και εγω περιμενω κατι απο ali, Αποθήκη πολωνίας με τον ίδιο τρόπο μεταφοράς. όταν σου έδειξε στο https://global.cainiao.com/  ότι έφτασε ελλάδα μετά από ποσες μερες έβγαλες άκρη ή ενημερώθηκες απο DHL? Εγώ είμαι σε μια τετοια φάση . Μίλησε με DHL και δεν εβγαλα άκρη, και δεν ξερω σε ποια εταιρια να το αναζητησω, ενώ έχω λάβει και εγώ ότι έχει έρθει και να το κάνω pick up

Screenshot_2.png

 

Φίλε μου, 7 ημέρες, όπως βλέπεις παρακάτω

Screenshot_20201127-223242_AliExpress.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, mc01319 είπε

Φίλε μου, 7 ημέρες, όπως βλέπεις παρακάτω

Screenshot_20201127-223242_AliExpress.jpg

Ευχαριστω πολύ για την Απάντηση
και απο τοτε που μπηκε ελλαδα μεχρι να παραλάβεις δεν είχες καμια ενημερωση απο κάπου ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tzagaritos είπε

Ευχαριστω πολύ για την Απάντηση
και απο τοτε που μπηκε ελλαδα μεχρι να παραλάβεις δεν είχες καμια ενημερωση απο κάπου ε?

Να απαντήσω, αν κ να είμαστε εντελώς off topic. Καμία ενημέρωση μέχρι που χτύπησε σήμερα το κουδούνι από DHL

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

Αρχικα να πω οτι ηθελε update και δεν το εκανα,διοτι διαβασα οτι εχει καποια θεματα.

Προσπαθω μεσω της εφαρμογης της roborock,να ορισω ,no go zone, αλλα ενω μου βγαζει την επιλογη , να γινει save ,δεν πατιεται του κουμπι .

Δοκιμασα να αλλαξω ονομασια ,γιατι ειχα στα Ελληνικα  τον χαρτη αλλα και παλι δεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόση ώρα περίπου κάνει για μια πλήρη φόρτιση? Δεν βρήκα κάπου να το λέει στις οδηγίες.

Επίσης, όσοι αγοράσατε από τον πωλητή Ali (Gohyo Lifestyle Store) του link στο πρώτο ποστ, πως κατοχυρώνουμε τα 3 χρόνια εγγύηση? Σας είχε καμιά απόδειξη η συσκευασία? Εμένα όχι, αλλά ούτε και στο λογαριασμό μου στο Ali βλέπω κάποιο αρχείο.

Ποιο app προτιμάτε? Roborock ή το Xiaomi Mi Home? (υπάρχει άλλο νήμα να ρωτάμε?)

Επεξ/σία από ribo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Απ ότι καταλαβαίνω όλοι παραλάβατε μέσω DHL. Εμένα Παρασκευή, αυθημερον με την παραγγελία, έγινε η αποστολή και σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση ότι είναι Ελλάδα. Το tracking number του ΑΕ έχει καμία σχέση με τη DHL για να βγάλω άκρη και να το πάρω μια ώρα νωρίτερα; 

7 ώρες πριν, ribo7 είπε

Ποιο app προτιμάτε? Roborock ή το Xiaomi Mi Home? (υπάρχει άλλο νήμα να ρωτάμε?)

Όλα τα reviews μιλάνε υπέρ  του Roborock app και λογικό το βρίσκω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dBpanos είπε

Καλημέρα. Απ ότι καταλαβαίνω όλοι παραλάβατε μέσω DHL. Εμένα Παρασκευή, αυθημερον με την παραγγελία, έγινε η αποστολή και σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση ότι είναι Ελλάδα. Το tracking number του ΑΕ έχει καμία σχέση με τη DHL για να βγάλω άκρη και να το πάρω μια ώρα νωρίτερα; 

Όλα τα reviews μιλάνε υπέρ  του Roborock app και λογικό το βρίσκω. 

Καλημερα, 

αν βαλεις τον αριθμο αποστολης στην dhl ,αφου εχει μπει Ελλαδα, θα σου βγαλει αλλον αριθμο αποστολης ,μολις το παραλαβει το Ελληνικο υποκαταστημα ,θα φανει και καπου θα γραφει αναζητηση στην dhl της χωρας σου.

Σε ολες τις παραγγελιες μου με dhl ,οταν μπει Ελλαδα ερχεται αμεσα ,την ιδια η την επομενη ,μπορει και σημερα να παραλαβεις ,

ασχετα τι λεει για την εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης,οποτε δεν εχει νοημα να το παραλαβεις μονο σου.

Αυτα απο προσωπικη εμπειρια παντα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, takinio είπε

Καλημερα, 

αν βαλεις τον αριθμο αποστολης στην dhl ,αφου εχει μπει Ελλαδα, θα σου βγαλει αλλον αριθμο αποστολης ,μολις το παραλαβει το Ελληνικο υποκαταστημα ,θα φανει και καπου θα γραφει αναζητηση στην dhl της χωρας σου.

Σε ολες τις παραγγελιες μου με dhl ,οταν μπει Ελλαδα ερχεται αμεσα ,την ιδια η την επομενη ,μπορει και σημερα να παραλαβεις ,

ασχετα τι λεει για την εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης,οποτε δεν εχει νοημα να το παραλαβεις μονο σου.

Αυτα απο προσωπικη εμπειρια παντα.

 

Από το ΑΕ βλέπω έναν 11ψήφιο αριθμό αποστολής που λειτουργεί αποκλειστικά στο Global Order Tracking του Cainiao.

Όταν κάνω αναζήτηση με αυτόν στο dhl.gr δεν έχω αποτελέσματα. Μέσω τηλεφωνικού κέντρου δεν μπορώ να εξυπηρετηθώ γιατί οι επιλογές είναι για 10, 12 ή >12 ψηφία σε αριθμούς αποστολών.

Πού θα εμφανιστεί το νέο tracking number? Στη σελίδα παραγγελίας του ΑΕ;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, dBpanos είπε

Από το ΑΕ βλέπω έναν 11ψήφιο αριθμό αποστολής που λειτουργεί αποκλειστικά στο Global Order Tracking του Cainiao.

Όταν κάνω αναζήτηση με αυτόν στο dhl.gr δεν έχω αποτελέσματα. Μέσω τηλεφωνικού κέντρου δεν μπορώ να εξυπηρετηθώ γιατί οι επιλογές είναι για 10, 12 ή >12 ψηφία σε αριθμούς αποστολών.

Πού θα εμφανιστεί το νέο tracking number? Στη σελίδα παραγγελίας του ΑΕ;

Ευχαριστώ.

Δεν θα εμφανιστεί νέο tracking number φίλε μου. Κάνε λίγη υπομονή, από τη στιγμή που έχει μπει Ελλάδα, το πολύ σε 7 ημέρες θα παραλάβεις. Θα επικοινωνήσει μαζί σου η DHL για την παραλαβή,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ribo7 είπε

Πόση ώρα περίπου κάνει για μια πλήρη φόρτιση? Δεν βρήκα κάπου να το λέει στις οδηγίες.

Επίσης, όσοι αγοράσατε από τον πωλητή Ali (Gohyo Lifestyle Store) του link στο πρώτο ποστ, πως κατοχυρώνουμε τα 3 χρόνια εγγύηση? Σας είχε καμιά απόδειξη η συσκευασία? Εμένα όχι, αλλά ούτε και στο λογαριασμό μου στο Ali βλέπω κάποιο αρχείο.

Καμιά απάντηση στα παραπάνω?

Επίσης, πως την πρωτολειτουργήσατε? Την βάλατε να κάνει Cleaning, εφτιαξε τον χάρτη και τον σώσατε? Ή πρώτα φτιάξατε το χάρτη από Settings > Map Manage > Create map και μετά τη βάλατε να σκουπίσει? Φαντάζομαι δε θα έχει διαφορά σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...