Προς το περιεχόμενο

[ΣΚΟΥΠΑ ΡΟΜΠΟΤ] Roborock S5 Max, 291,99€ @ Aliexpress Πολωνική Αποθήκη


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Αγόρασα τον Αύγουστο απο Ali την συγκεκριμένη σκούπα στα 348. Ήρθε με προβληματική μπαταρία. 

Εγγύηση δεν υπάρχει. Υποστήριξη δεν υπάρχει ούτε απο xiaomi, roborock, τον πωλητή, κλπ. Τον πωλητή Elive Store δεν τον ενδιέφερε. Το dispute μια ταλαιπωρία που έκλεισε πριν μια βδομάδα με την επιστροφή 40 ευρώ για αγορά μπαταρίας. Ακόμα ταλαιπωρούμε. Αυτή ήταν και η τελευταία φορά που αγοράζω οτιδήποτε αξίας από Ali. Δεν θα το συναίστηνα σε κανέναν...........

Τλκ για να βρω την ζημιά αγόρασα και δεύτερη απο Ελλάδα την ίδια. Στο τέλος πλήρωσα τα διπλά δλδ ..επαιρνα irobot!!! Την δεύτερη την έκανα δώρο σε συγγενή μου. 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 185
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγψ δεν εχω καταλαβει με τα χαλια τι γινεται. ανεβαινουν και σε χαλια αυτες? σκεφτομουν να παρω καποια στιγμη μια τετοια αλλα το χειμωνα στρωνω το σπιτι.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, emperor4her είπε

Εγψ δεν εχω καταλαβει με τα χαλια τι γινεται. ανεβαινουν και σε χαλια αυτες? σκεφτομουν να παρω καποια στιγμη μια τετοια αλλα το χειμωνα στρωνω το σπιτι.. 

εννοειται οτι αναλογα με το μοντέλο καθαριζουν και χαλιά

19 λεπτά πριν, takss είπε

Καλησπέρα,

Αγόρασα τον Αύγουστο απο Ali την συγκεκριμένη σκούπα στα 348. Ήρθε με προβληματική μπαταρία. 

Εγγύηση δεν υπάρχει. Υποστήριξη δεν υπάρχει ούτε απο xiaomi, roborock, τον πωλητή, κλπ. Τον πωλητή Elive Store δεν τον ενδιέφερε. Το dispute μια ταλαιπωρία που έκλεισε πριν μια βδομάδα με την επιστροφή 40 ευρώ για αγορά μπαταρίας. Ακόμα ταλαιπωρούμε. Αυτή ήταν και η τελευταία φορά που αγοράζω οτιδήποτε αξίας από Ali. Δεν θα το συναίστηνα σε κανέναν...........

Τλκ για να βρω την ζημιά αγόρασα και δεύτερη απο Ελλάδα την ίδια. Στο τέλος πλήρωσα τα διπλά δλδ ..επαιρνα irobot!!! Την δεύτερη την έκανα δώρο σε συγγενή μου. 

Κάθε αγορά απο έξω είναι με ρίσκο και ολοι το ξέρουμε. Ταλαιπωρήθηκες αρκετά αλλά στο τέλος έγινε αυτό που έπρεπε. Ελπίζω να μην έχω και εγώ παρόμοια προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, emperor4her είπε

Εγψ δεν εχω καταλαβει με τα χαλια τι γινεται. ανεβαινουν και σε χαλια αυτες? σκεφτομουν να παρω καποια στιγμη μια τετοια αλλα το χειμωνα στρωνω το σπιτι.. 

Ναι κανονικά. Μπορείς ακόμη να βάλεις στην συγκεκριμένη να μη σφουγκαριζει εκεί που δεν θέλεις που αλλά πιο φτηνά μοντέλα δεν το εχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Xorxhs! είπε

εννοειται οτι αναλογα με το μοντέλο καθαριζουν και χαλιά

 

Μόλις τώρα, ultimamage είπε

Ναι κανονικά. Μπορείς ακόμη να βάλεις στην συγκεκριμένη να μη σφουγκαριζει εκεί που δεν θέλεις που αλλά πιο φτηνά μοντέλα δεν το εχουν

ευχαριστω για την απαντηση

Αναφερομαι στα ακριβα μοντελα, οπως S5 max ή ακομη και s6. 

δεν εννοω να ειναι ολο το σπιτι μοκετα, εννοω τα κλασικα χαλια ή τυπου shaggy. ανεβαινουν πανω? δηλαδη καποιος που δεν ειναι υποχονδριος με την καθαριοτητα αλλα θεει ενα καθαρο σπιτι θα μπορουσε να αντικαταστησει την παραδοσιακη σκουπα με μια τετοια? 

Επεξ/σία από emperor4her
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, emperor4her είπε

ευχαριστω για την απαντηση

Αναφερομαι στα ακριβα μοντελα, οπως S5 max ή ακομη και s6. 

δεν εννοω να ειναι ολο το σπιτι μοκετα, εννοω τα κλασικα χαλια ή τυπου shaggy. ανεβαινουν πανω? δηλαδη καποιος που δεν ειναι υποχονδριος με την καθαριοτητα αλλα θεει ενα καθαρο σπιτι θα μπορουσε να αντικαταστησει την παραδοσιακη σκουπα με μια τετοια? 

Ναι σου κάνει, απλά τα μικρά χαλάκια θα τα παίρνει παραμάσχαλα :) Θα πρέπει αυτά να τα απομακρύνεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Xorxhs! είπε

Ναι σου κάνει, απλά τα μικρά χαλάκια θα τα παίρνει παραμάσχαλα :) Θα πρέπει αυτά να τα απομακρύνεις

Η αν δεν τα μετακινεις τα βάζεις σε no zone για να μην έχεις το βάλε βγάλε.

Γενικά θεματακι έχουν όλες με τα κρόσσια και μικρά χαλακια και κουρτίνες.

Επεξ/σία από ultimamage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν τα κατάφερα να φτάσω σε αυτή την τιμή παρόλο που πήρα και τα κουπόνια σύμφωνα με τις οδηγίες.

Μου βγαίνει τελική 326 και δεν δουλεύει και ο κωδικούς του πρώτου Post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sveltos είπε

Εγώ πάντως δεν τα κατάφερα να φτάσω σε αυτή την τιμή παρόλο που πήρα και τα κουπόνια σύμφωνα με τις οδηγίες.

Μου βγαίνει τελική 326 και δεν δουλεύει και ο κωδικούς του πρώτου Post

Ε, ναι. Τελείωσε. Άργησες. Την επόμενη φορά.

Στο λέει και το κουπόνι: limited offer no longer available. Υπομονή μέχρι τη Black Friday.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου και την αγόρασα στα 360 απο σκρουτζομαγαζο ... επεσε σιγά σιγά ας ελπίσουμε σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά να ισχύει τουλάχιστον η 'εγγύση' του μαγαζιου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Billator είπε

Αγόρασα ένα Poco F2 pro από Πολωνία σου αναφέρω επειδή στάλθηκε από Ευρώπη το Aliexpress υποχρεώνει 2 χρόνια εγγύηση, στης Κίνα παρέχετε 1 χρόνο εγγύηση.
Και μιλάμε για τον ίδιο πωλητή. Μικρή διαφορά και πάλι μιας και στα 2 ο πωλητής αναλαμβάνει την εγγύηση με ότι σημαίνει αυτό.

Αν αγοράζεις χρόνια από Aliexpress θα έβλεπες ότι δεν τους νοιάζει να εξαφανίζονται από την μία μέρα στην άλλη πωλητές με εκατοντάδες χιλιάδες αξιολογήσεις ανά χρόνο.

Εγγύηση μέσω Aliexpress δεν έχει η Ελλάδα γενικότερα, μακάρι να είχε έστω και σε συγκεκριμένες κατηγορίες:P
https://service.aliexpress.com/page/knowledge?pageId=37&category=1000022004&knowledge=1060015098&language=en

Μια στιγμή. Δηλαδή πες εξαφανίζεται ο Πωλητής που πήρες το poco σου και εσυ χρειάζεσαι after sales support μετά από 6 μήνες. Τότε πρακτικά τί θα γίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, Greg9 είπε

Μια στιγμή. Δηλαδή πες εξαφανίζεται ο Πωλητής που πήρες το poco σου και εσυ χρειάζεσαι after sales support μετά από 6 μήνες. Τότε πρακτικά τί θα γίνει?

Άστα λα βιστα μπέιμπι! 😛

Αγόρασα με δική μου ευθύνη, κ επειδή γλίτωνα πολλά (ήταν 50$ λιγότερο σε σχέση με το banggood  ή 100+€ λιγότερο σε σχέση με την Ελλάδα) απλά πήρα το ρίσκο. 

Αλλά κ να μην εξαφανιστεί o πωλητής πάλι αμφιλεγόμενη για μένα είναι η ύπαρξη after sale μετά πχ από 6 μήνες. 

 

Επεξ/σία από Billator
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, neosstoforum είπε

Αν και δεν είναι μεγάλη η διαφορά, με κουπόνι καταστήματος -17.38€ και HOTUKDALS20 βγαίνει στα 288.69€. Χθες μάλιστα ήταν ακόμα φθηνότερα (284.28€ για την ακρίβεια) λόγω του ότι υπήρχε η δυνατότητα αποστολής από την Τσεχία με δωρεάν μεταφορικά. Βέβαια και τώρα είναι πολύ καλή η τιμή.

edit: Έληξε το κουπόνι.

Τελικά δουλεύει και πάλι αυτό που είχα περιγράψει νωρίτερα

1390291139_(17).png.94badf04bf12f5d46db9170c40a78ec4.png.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BrocasHelm είπε

Η προηγούμενη (s5) ήταν το best seller μοντέλο για ρομποτικές σκούπες, και ακόμα και σήμερα είναι το μέτρο σύγκρισης για όλα τα μοντέλα που βγαίνουν. Αυτή έχει ελάχιστες βελτιώσεις (όπως και η s6 που βγήκε), οπότε παραμένει ένα από τα κορυφαία μοντέλα. Μόνο προσοχή σε αυτές αν έχετε μαύρα χαλιά, παίζει να τα βλέπει ως κενό ο αισθητήρας οπότε όταν στρώσετε βάλτε λίγο χαρτί άσπρο να τους μπλοκάρετε (αρκεί να μην έχετε σκαλιά και φάει τούμπα η σκούπα).

Όσο για τα ανταλλακτικά οι τιμές είναι χώμα, χτες παρήγγειλα με κουπόνι από aliexpress 1 κεντρική βούρτσα, 2 βουρτσάκια, 2 φίλτρα και πινελάκι και το άλλο το πλαστικό το χτενάκι, 7 κομμάτια συνολικά, και μου βγήκε συνολικά στο εξωφρενικό ποσό των 2.68 ευρώ (κι ας έρθουν σε 2 μήνες).

Για εγγύηση φυσικά μην περιμένετε πολλά. Αλλά και από σκρουτζομάγαζο στην Ελλάδα να πάρετε την roborock, δεν υποστηρίζεται επίσημα αφού δεν έχει αντιπροσωπεία (σε αντίθεση με τις σκούπες xiaomi), οπότε πάλι Κίνα θα καταλήξει η σκούπα για να φτιαχτεί.

Ποια είναι δηλαδή τα ανταλλακτικά που πρέπει να έχουμε καβάτζα? Μπορίς να δώσεις λινκ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...