Προς το περιεχόμενο

[ΣΚΟΥΠΑ ΡΟΜΠΟΤ] Roborock S5 Max, 291,99€ @ Aliexpress Πολωνική Αποθήκη


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

55 λεπτά πριν, jaguar13 είπε

Ο μόνος λόγος που δίστασα να την χτυπήσω ήταν ότι ήταν από πωλητή του AliExpress και φοβήθηκα την εγγύηση, γιατί είσαι στο έλεος του κάθε πωλητή ουσιαστικά. Να μου πεις και εδώ δεν ξέρεις πως θα σε καλύψει το κάθε μαγαζάκι, δεκτό. Οπότε αναμένουμε την επόμενη προσφορά.

α) ο μόνος λόγος που δεν την πήρα ήταν γιατί δεν πρόλαβα 

β) προτιμώ πωλητή από ALI με 260χ followers  παρά μαγαζί ενός χρόνου από skroutz χωρις φυσικη παρουσία που δεν σηκώνουν τηλεφωνο (μιλάω για το προηγούμενο post και προσπαθούσα να μάθω τι εγγύηση δίνουν )  = μιλάω πάντα για τις δικές μου προτιμήσεις 

Επεξ/σία από xristos_2011
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 185
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επειδη την εχω και εγω στο ρανταρ οσο πλησιαζει η Black Friday, θελω να ρωτησω αν την εχει συνδεσει καποιος σε Mi Home σε Ευρωπαικο server. Ειναι global version ή θα εχω θεματα με τους servers? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, xristos_2011 είπε

Καλησπέρα 

έχει παραλάβει κάποιος ?? 

ρωτάω γιατί έλεγε Estimated Delivery: 3-7 days

Aν παει συμφωνα με τις συνηθεις αποστολες απο Τσεχια  με dhl ,μενει ο αριθμος αποστολης 5 μερες στην περιοχη  Feucht, Germany και γινεται η παραδοση την ιδια ,η την επομενη ημερα που θα μπει Ελλαδα, θα παραλαβω αυριο μαλλον .

Sa, 14.11.2020, 07:14, Feucht, Germany

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, takinio είπε

Aν παει συμφωνα με τις συνηθεις αποστολες απο Τσεχια  με dhl ,μενει ο αριθμος αποστολης 5 μερες στην περιοχη  Feucht, Germany και γινεται η παραδοση την ιδια ,η την επομενη ημερα που θα μπει Ελλαδα, θα παραλαβω αυριο μαλλον .

Sa, 14.11.2020, 07:14, Feucht, Germany

ευχαριστώ 

για να δούμε τι στέλνει ο πώλητής , γιατί βλέπω πολύ σκούπα να παίζει από ALI  και Ευρώπη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, s2117 είπε

Παιδιά, ξέρετε αν σε αυτήν υπάρχει επιλογή για απενεργοποίηση cliff sensors? Γιατί στο χοντρό χαλί μου, η essential σταματάει συνέχεια 

Σελοτέιπ με άσπρο χαρτί κολλημένο στους sensors και δεν θα σταματάει πλέον. Το θέμα δεν είναι το πόσο χοντρό είναι το χαλί, αλλά ότι είναι σκούρο χρώμα. Το ίδιο έχω κι εγώ με την απλή S5, όπου είναι μαύρο στα χαλιά δεν πηγαίνει. Πλέον όταν στρώνω βάζω αυτά και την άνοιξη τα βγάζω. Όλο τον χειμώνα πέρυσι δεν είχα θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BrocasHelm είπε

Σελοτέιπ με άσπρο χαρτί κολλημένο στους sensors και δεν θα σταματάει πλέον. Το θέμα δεν είναι το πόσο χοντρό είναι το χαλί, αλλά ότι είναι σκούρο χρώμα. Το ίδιο έχω κι εγώ με την απλή S5, όπου είναι μαύρο στα χαλιά δεν πηγαίνει. Πλέον όταν στρώνω βάζω αυτά και την άνοιξη τα βγάζω. Όλο τον χειμώνα πέρυσι δεν είχα θέμα.

το δοκίμασα και με άσπρο χαρτί και με αλουμινόχαρτο, αλλά τζίφος. Επιμένει να καθαρίσω τους σένσορες :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, xristos_2011 είπε

Καλησπέρα 

έχει παραλάβει κάποιος ?? 

ρωτάω γιατί έλεγε Estimated Delivery: 3-7 days

Εγώ παρέλαβα τη Δευτέρα αλλά είμαι Γερμανία. Η σκούπα πολύ καλή αλλά δεν έχω δοκιμάσει σφουγγάρισμα.

Επεξ/σία από KyuJutsu
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βαριέμαι να λέω τα ίδια πράγματα...

Οι φίλοι που λένε για το aliexpress όταν θα πάθουν θα μάθουν... Πραγματικά δεν υπάρχει καμία προστασία ως προς τον καταναλωτή, δεν δεσμεύονται από το Ευρωπαϊκό δίκαιο, δεν υπάρχει D.O.A. επτά ημερών, δεν υπάρχει εγγύηση, και δεν υπάρχει καμία υποστήριξη ούτε από τον πωλητή καθώς και από την ίδια την roborock. Εγώ πλέον προτιμώ να δώσω 50 ευρώ παραπάνω και να αγοράσω από Ελλάδα. Ειδικά για ένα τόσο μεγάλο πακέτο που ακόμα και αν δεχθεί ο πωλητής την επιστροφή αυτή θα είναι ασύμφορη, γύρω στα 60 ευρώ. Όταν παρήγγειλα δεν πίστευα ότι θα λάμβανα ελλαττωματικό προϊόν. Έχω αναφέρει σε προηγούμενο post την εμπειρία μου. 

 

 

Επεξ/σία από takss
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, takss είπε

Βαριέμαι να λέω τα ίδια πράγματα...

Οι φίλοι που λένε για το aliexpress όταν θα πάθουν θα μάθουν... Πραγματικά δεν υπάρχει καμία προστασία ως προς τον καταναλωτή, δεν δεσμεύονται από το Ευρωπαϊκό δίκαιο, δεν υπάρχει D.O.A. επτά ημερών, δεν υπάρχει εγγύηση, και δεν υπάρχει καμία υποστήριξη ούτε από τον πωλητή καθώς και από την ίδια την roborock. Εγώ πλέον προτιμώ να δώσω 50 ευρώ παραπάνω και να αγοράσω από Ελλάδα. Ειδικά για ένα τόσο μεγάλο πακέτο που ακόμα και αν δεχθεί ο πωλητής την επιστροφή αυτή θα είναι ασύμφορη, γύρω στα 60 ευρώ. Όταν παρήγγειλα δεν πίστευα ότι θα λάμβανα ελλαττωματικό προϊόν. Έχω αναφέρει σε προηγούμενο post την εμπειρία μου. 

πραγματικά έχεις κουράσει. Ήσουν μια περίπτωση προβληματική που σου πήρε χρόνο αλλά τελικά δεν έχασες τα χρήματα σου, απλά ταλαιπωρήθηκες. Αυτό δε συνέβη σε δεκάδες αλλους που έχουν παραλάβει και τη χαίρονται. Αύριο παραλαμβάνω και εγώ. Προσωπικά γλίτωσα 80ευρώ min

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως τα μεταφορικά σε περίπτωση επιστροφής λόγω ελαττωματικού προϊόντων έχουν ανέβει αρκετά και για τα κιλά που ζυγίζει το πακέτο ένα 40-50 είναι αυτό που γλυτώνεις στην ουσία .από εκεί και πέρα εγώ είμαι platinum στο ali ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το dispute τους και 9 στις 10 φορές έπαιρνα τα χρήματα μου πίσω από εκεί και πέρα εγώ προσωπικά προτίμησα να την αγοράσω από ελλάδα καλά ας έδωσα ένα 70 Άρι έξτρα η απόφαση αυτή έγκειται στον καθέναν και το κατά πόσο αν λέω αν τύχει ελαττωματικό προϊόν να έχει τεράστιο χρόνο αναμονής για να μπορέσει να βρει το δίκιο του θα το βρει εν τέλει αλλά θα περιμένει χωρίς να έχει προϊόν στα χέρια του για αρκετό καιρό  ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα το δούμε πρώτα τι προσφορές θα βγούνε Ελλάδα και τι προσφορές από Κίνα και ο καθένας θα πάρει από κει που πιστεύει ότι είναι καλύτερα γι αυτόν.... 

Το θέμα είναι να βγάλουν προσφορές γιατί και εγώ τη θέλω...... 

 

 

 

Επεξ/σία από igrasias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Xorxhs! είπε

πραγματικά έχεις κουράσει. Ήσουν μια περίπτωση προβληματική που σου πήρε χρόνο αλλά τελικά δεν έχασες τα χρήματα σου, απλά ταλαιπωρήθηκες. Αυτό δε συνέβη σε δεκάδες αλλους που έχουν παραλάβει και τη χαίρονται. Αύριο παραλαμβάνω και εγώ. Προσωπικά γλίτωσα 80ευρώ min

Δύο μηνύματα έχω γράψει φίλε μου.. αν σε κούρασα! Προσωπικά δεν έχω κανένα όφελος, φαντάζομαι ότι οι περισσότεροι αν όχι όλοι εδώ δεν έχουν κάποιο συμφέρον όταν μοιράζονται την εμπειρία και την γνώση τους! Σωστά, αυτό δεν συμβαίνει σε όλους... Είναι να μη σου τύχη! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα Σάββατο με DHL, προσεγμένη συσκευασία. Την εγκατέστησα σε λιγα λεπτά, την άφησα να φορτίσει όλο το βράδυ και σήμερα τη δοκίμασα. Η σκούπα κάνει φοβερή δουλειά ακόμα και με καλώδια που έχω δεξια και αριστερά. Επιτέλους έλυσα το πρόβλημα σκουπισμα, ελπίζω και σφουγγάρισμα! Υπενθυμίζω ότι αγοράστηκε στα 285 ευρώ. Ελπίζω για όσους δεν πρόλαβαν να την ξαναβγάλει σε τιμή κάτω απο τα 300.

lazy mode on

Επεξ/σία από Xorxhs!
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...