Προς το περιεχόμενο

[ΣΚΟΥΠΑ ΡΟΜΠΟΤ] Roborock S5 Max, 291,99€ @ Aliexpress Πολωνική Αποθήκη


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Heartl3ss21 είπε

Παιδιά περίμενα μήνες αυτή τη στιγμή. Ζαχάρωνα πολύ καιρό την συγκεκριμένη σκούπα και ήρθε επιτέλους η στιγμή να την χτυπήσω. Όμως δεν έχω αγοράσει ξανά από κινέζικο κατάστημα και φοβάμαι λίγο μήπως κάτι πάει στραβά ή αργήσει.

Οπότε το δίλημμα μου είναι το εξής, να δώσω 3 εκατοστάρικα και να το πάρω από Aliexpress, είναι ασφαλές και γρήγορο; Εγγύηση τι παίζει;

Ή απλά να δώσω 370 και να το πάρω απο Ελλάδα άμεσα, χωρίς αναμονές και με εγγύηση από το κατάστημα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Θα έλεγα να μην ξεκινήσεις με τέτοια αγορά από Κίνα χωρίς να έχεις προηγούμενη εμπειρία.

Άρχισε να αγοράζεις από Κίνα φθηνότερα πράγματα για να αποκτήσεις αίσθηση χρόνων παράδοσης, επικοινωνίας μαζί τους κλπ

Το Aliexpress είναι πλατφόρμα σαν το ebay. Στο κομμάτι της συναλλαγής είναι απόλυτα αξιόπιστο. Στο κομμάτι της εγγύησης ισχύει ότι προσφέρει ο εκάστοτε πωλητής. Το διαβάζεις στη σελίδα του προϊόντος ή του πωλητή. Βασικός κανόνας είναι όμως ότι έχεις από πολύ περιορισμένη έως καθόλου εγγύηση, με  λίγες εξαιρέσεις.

Επεξ/σία από imvrios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 185
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Craven είπε

καλά 334 την βρίσκεις και Ελλάδα (κάθε 2-3 μέρες τοσο πέφτει και ξαναπηγαίνει στα 357.. πριν 2-3 μέρες ήταν τόσο από αρκετά καταστήματα πχ).

Δεν ξέρω πόσο νόημα έχει σε τέτοια τιμή να μπλέκεις.

Δε μένω Ελλάδα. Ολλανδία - Γερμανία δε μπορώ να τη βρω κάτω από 360.

Άρα λέτε δε θα πέσει πάλι κάτω από 300 στο Ali.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, imvrios είπε

Εδώ αναλυτική σύγκριση. Η Roborock είναι σαφώς καλύτερη σκούπα με μεγάλη υπεροχή στο σφουγγάρισμα, no mop zones και όχι θέματα με leaking. Άλλο αν για τις ανάγκες κάποιου η και η STYJ02YM επαρκεί: https://smartrobotreviews.com/comparisons/roborock-s5-max-vs-xiaomi-mijia-styj02ym.html

Φίλε imvrios, επειδή είσαι από τα άτομα που έχουν δώσει διαπιστευτήρια εδώ μέσα και εμπιστεύομαι την άποψη σου, λόγω του ότι παράγγειλα την Xiaomi Mop Pro στα 255€ από Γερμανό και θα έρθει αύριο κιόλας, θα ήθελα αν έχεις την καλοσύνη να μου λεγες την γνώμη σου σχετικά με το πόσο καλύτερη θα ήταν η s5 max σαν επιλογή vs Xiaomi Mop pro. Αν μπορείς με βαθμολογία για να καταλάβω ποσοτικοποιημένα τι θα χάσω με την κατώτερη επιλογή. Πχ αν η s5 max παίρνει 9 στο σφουγγάρισμα (με άριστα το 10),η xiaomi τι βαθμό παίρνει. Βαθμολογία σε 4-5 τομείς που θεωρείς πως διαφέρουν (σκούπισμα, χρόνος, κτλ). 

Η μόνη εμπειρία που έχω είναι ένα ολόχαζο ρομποτάκι της ariette. 

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Φίλε imvrios, επειδή είσαι από τα άτομα που έχουν δώσει διαπιστευτήρια εδώ μέσα και εμπιστεύομαι την άποψη σου, λόγω του ότι παράγγειλα την Xiaomi Mop Pro στα 255€ από Γερμανό και θα έρθει αύριο κιόλας, θα ήθελα αν έχεις την καλοσύνη να μου λεγες την γνώμη σου σχετικά με το πόσο καλύτερη θα ήταν η s5 max σαν επιλογή vs Xiaomi Mop pro. Αν μπορείς με βαθμολογία για να καταλάβω ποσοτικοποιημένα τι θα χάσω με την κατώτερη επιλογή. Πχ αν η s5 max παίρνει 9 στο σφουγγάρισμα (με άριστα το 10),η xiaomi τι βαθμό παίρνει. Βαθμολογία σε 4-5 τομείς που θεωρείς πως διαφέρουν (σκούπισμα, χρόνος, κτλ).

Δυστυχώς την S5 Max την έχω δει μόνο σε reviews, έτσι δε μπορώ να βοηθήσω στη σύγκριση. Έχουν γράψει όμως παραπάνω χρήστες και των δύο συσκευών. Τα σχόλια έχοντας εμπειρία με την STYJ02YM  τα βρίσκω ακριβή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ribo7 είπε

Δε μένω Ελλάδα. Ολλανδία - Γερμανία δε μπορώ να τη βρω κάτω από 360.

Άρα λέτε δε θα πέσει πάλι κάτω από 300 στο Ali.

Θα πάει κάτω από τα 300 με κουπόνια λογικά. Αλλά για αυτά θέλει υπομονή να δούμε τι θα βγάλουν. Αν όντως σε ενδιαφέρει, ειδικά αφού είναι μεγάλη αγορά και τα κουπόνια του ali είναι στα ΧΧΧ παραγγελία, Χ έκπτωση (συνήθως κάπου στο 10-12%), ίσως να αξίζει να δεις στην εφαρμογή κλπ μην έχει τίποτα χαζοtasks να τα μαζέψεις, για να σου κάτσει το μεγάλο κουπόνι. Αν πχ στα 300 έχει -35 ευρώ, και δίνει και το κατάστημα ένα -15 ευρώ, πάει στα 280 πχ. Και φυσικά κοιτάς και για τους κωδικούς που θα βγάλει το aliexpress που δεν είναι για άπειρες χρήσεις, μην πετύχεις κάτι ακόμα καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μοναδικό πλεονέκτημα που έχει η mi mop pro είναι τα δύο χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας στην Ελλάδα, από εκεί και πέρα υστερεί σε πολλά σημεία. Έχει αρκετά αναλυτικά reviews και των δύο συσκευών στο ιντερνέτ. Αν δεν έχει αλλάξει αυτό, όταν αγόρασα την s5 max η mi mop pro δεν υποστήριζε αποθήκευση χάρτη για πολλαπλούς ορόφους για εμένα αύτο ήταν πρόβλημα. Γενικά, το software της roborock είναι πολύ καλό. Σαν σκούπα κάνει πολύ καλή δουλειά αλλά δεν μπορώ να την συγκρίνω με την Mi mop pro καθώς δεν την έχω δουλέψει. Πριν αγοράσω είχα δει και εγώ τα reviews και συγκριτικά που κυκλοφορούν στο internet. 

Επεξ/σία από takss
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, takss είπε

Αν δεν έχει αλλάξει αυτό, όταν αγόρασα την s5 max η mi mop pro δεν υποστήριζε αποθήκευση χάρτη για πολλαπλούς ορόφους για εμένα αύτο ήταν πρόβλημα. 

Νομίζω αυτό άλλαξε με πρόσφατο firmware update. Κάποιος κάτοχος να επιβεβαιώσει, διότι όντως είναι πολύ βασικό μείον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, BrocasHelm είπε

Θα πάει κάτω από τα 300 με κουπόνια λογικά. Αλλά για αυτά θέλει υπομονή να δούμε τι θα βγάλουν. Αν όντως σε ενδιαφέρει, ειδικά αφού είναι μεγάλη αγορά και τα κουπόνια του ali είναι στα ΧΧΧ παραγγελία, Χ έκπτωση (συνήθως κάπου στο 10-12%), ίσως να αξίζει να δεις στην εφαρμογή κλπ μην έχει τίποτα χαζοtasks να τα μαζέψεις, για να σου κάτσει το μεγάλο κουπόνι. Αν πχ στα 300 έχει -35 ευρώ, και δίνει και το κατάστημα ένα -15 ευρώ, πάει στα 280 πχ. Και φυσικά κοιτάς και για τους κωδικούς που θα βγάλει το aliexpress που δεν είναι για άπειρες χρήσεις, μην πετύχεις κάτι ακόμα καλύτερο.

Ok παιδιά, ρίξτε καμιά ενημέρωση από ποιο κατάστημα Ali σας βγαίνει φθηνότερα και σας φαίνεται αξιόλογο. Thx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ribo7 είπε

Ok παιδιά, ρίξτε καμιά ενημέρωση από ποιο κατάστημα Ali σας βγαίνει φθηνότερα και σας φαίνεται αξιόλογο. Thx

Το κατάστημα στο αρχικό link φαίνεται μια χαρά. Το θέμα είναι να βγουν τα κουπόνια που θα ρίξουν την τιμή 30-35 ευρώ. Πιστεύω στις επόμενες μέρες θα εμφανιστούν εδώ ή σε άλλα γειτονικά sites.

Ως τώρα βλέπω αυτά:

  • BLACKFRIDAY420  -4$ από 20$
  • AECZARNY3  -3$ από 30$
  • ALIOKAZJE3  -3$ από 30$
  • BLACKFRIDAY305  -5$ από 50$
  • ALIEXPRESSBF7  -7$ από 50$
  • ALIEXPRESSBF9  -9$ από 90$
  • ALIEXPRESSBF12  -12$ από 110$

Βέβαια ελπίζουμε σε μεγαλύτερα ποσά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Ψάχνω εδώ και 2 μήνες μια συμφέρουσα προσφορά για το εν λόγω μοντέλο και μάλλον βρέθηκε. Θεωρώ ότι μιλάμε για την πιο vfm robot vacuum. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί δεν δέχεται κανένα από τα κουπόνια της φωτογραφίας ή γενικά άλλα promo codes, στην οποία λέει €280 Black Friday Deal? Δεν μπορώ να φτάσω με τίποτα τη συγκεκριμένη τιμή. Τα μόνα κουπόνια που δέχεται είναι 2 x $8 για κάθε $150 αγορών. Κάποιος τα φώτα του παρακαλώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dBpanos είπε

Καλημέρα σε όλους. Ψάχνω εδώ και 2 μήνες μια συμφέρουσα προσφορά για το εν λόγω μοντέλο και μάλλον βρέθηκε. Θεωρώ ότι μιλάμε για την πιο vfm robot vacuum. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί δεν δέχεται κανένα από τα κουπόνια της φωτογραφίας ή γενικά άλλα promo codes, στην οποία λέει €280 Black Friday Deal? Δεν μπορώ να φτάσω με τίποτα τη συγκεκριμένη τιμή. Τα μόνα κουπόνια που δέχεται είναι 2 x €6.75 για κάθε €126.54 αγορών. Κάποιος τα φώτα του παρακαλώ;

Χθες ήταν η φθηνότερη τιμή, 306€. Ειδικά για Πολωνία είναι ένα επιπλέον κουπόνι που τη ρίχνει στα 291€. 

Αν δώσουν κάτι μέχρι την Παρασκευή, θα το ανεβάσω. Η αρχική προσφορά του θέματος ήταν για την 11/11 και έχει λήξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, imvrios είπε

Χθες ήταν η φθηνότερη τιμή, 306€. Ειδικά για Πολωνία είναι ένα επιπλέον κουπόνι που τη ρίχνει στα 291€. 

Αν δώσουν κάτι μέχρι την Παρασκευή, θα το ανεβάσω. Η αρχική προσφορά του θέματος ήταν για την 11/11 και έχει λήξει. 

Καλημέρα 

ποιο είναι το κουπόνι που την κατεβάζει στα 291 ??

δεν το βρίσκω πουθενά 

(τα 280 που αναφέρει δυστυχώς δεν είναι για Ελλάδα - δεν ισχύει το κουπόνι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, xristos_2011 είπε

Καλημέρα

ποιο είναι το κουπόνι που την κατεβάζει στα 291 ??

δεν το βρίσκω πουθενά

(τα 280 που αναφέρει δυστυχώς δεν είναι για Ελλάδα - δεν ισχύει το κουπόνι)

Είναι το FEST2311 αλλά όπως είπα δουλεύει μόνο για Πολωνία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AI1 είπε

den douleuei re file auto. gia dwse perissoteres plirofories please. kanoume kati lathos? exw balei polonia ennoeitai.

Epishs kati teleutaio gnwrizei kaneis poso kairo kanei na erthei i en logw skoupa?

Έχω γράψει ήδη δύο φορές και τώρα τρίτη ότι είναι μόνο για Πολωνία. Οι υπόλοιποι πατάτε στο get coupons κάτω από την τιμή, πατάτε όσες φορές σας επιτρέπει στο πρώτο κουπόνι και παίρνετε και ότι άλλα κουπόνια βρίσκετε διαθέσιμα (ότι γράφω και στο αρχικό post). Χθες όταν το δοκίμασα έριξα την τιμή στα 306€.

Αν δώσουν κάτι άλλο μέχρι την Παρασκευή, θα το αναφέρω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, imvrios είπε

[...] Οι υπόλοιποι πατάτε στο get coupons κάτω από την τιμή, πατάτε όσες φορές σας επιτρέπει στο πρώτο κουπόνι και παίρνετε και ότι άλλα κουπόνια βρίσκετε διαθέσιμα (ότι γράφω και στο αρχικό post). Χθες όταν το δοκίμασα έριξα την τιμή στα 306€. [...]

Να αναφέρω εδώ ότι ακολούθησα τη διαδικασία με το Get Coupons, μέσω της οποίας πήρα 100 κουπόνια των $2 τα οποία όμως χρησιμοποιούνται σε συγκεκριμένες αγορές. Δεν μπορούν να εξαργυρωθούν στη σκούπα. Επίσης κανένα promo code από αυτά που είδα εδώ δεν μου δούλεψε. Πρακτικά, το μόνο κουπόνι που δουλεύει είναι αυτό που γράφει στο Ali για $8 ανά $150 αγορών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...