Προς το περιεχόμενο

CHUWI GemiBook Pro 14'' 312.5€


redrage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, tiniakos είπε

Ακολουθώ τις συμβουλές σου αλλά νομίζω καλύτερα να περιμένουμε ένα φτηνό laptop από amazon με καλύτερο επεξεργαστή από το το ρίσκο του alli. 

Γνωριζεις τι παιζει με την εγγυηση απο τα ευρωπαικα αμαζον; Για παραδειγμα αν αγορασω ενα λαπτοπ lenovo απο το γερμανικο αμαζον, σε περιπτωση προβληματος μπορω να το παω στην ελληνικη αντιπροσωπεια της lenovo;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 λεπτά πριν, geiasass είπε

Γνωριζεις τι παιζει με την εγγυηση απο τα ευρωπαικα αμαζον; Για παραδειγμα αν αγορασω ενα λαπτοπ lenovo απο το γερμανικο αμαζον, σε περιπτωση προβληματος μπορω να το παω στην ελληνικη αντιπροσωπεια της lenovo;

Γιατί να μην μπορείς; Ε.Ε. είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, geiasass είπε

Γνωριζεις τι παιζει με την εγγυηση απο τα ευρωπαικα αμαζον; Για παραδειγμα αν αγορασω ενα λαπτοπ lenovo απο το γερμανικο αμαζον, σε περιπτωση προβληματος μπορω να το παω στην ελληνικη αντιπροσωπεια της lenovo;

Lenovo P72 αγόρασα από Αμαζον.com εγώ και το συγκεκριμένο λαπτοπ καλύπτεται από παγκόσμια εγγύηση πράγμα που σημαίνει ότι αν κάτι χαλάσει, το πάω στην Ελληνική lenovo και το φτιάχνουν. Δεν ξέρω αν ισχύει για όλα τα λαπτοπ τη λενοβο όμως. Καλύτερα να ρωτήσεις στο αμαζον ή κατευθείαν την λενοβο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, geiasass είπε

Γνωριζεις τι παιζει με την εγγυηση απο τα ευρωπαικα αμαζον; Για παραδειγμα αν αγορασω ενα λαπτοπ lenovo απο το γερμανικο αμαζον, σε περιπτωση προβληματος μπορω να το παω στην ελληνικη αντιπροσωπεια της lenovo;

Είχα ακριβώς αυτή την περίπτωση και ενώ αρχικά η λενοβο Ελλάς έλεγε ότι καλύπτει το λάπτοπ για αγορά από αμαζον Γερμανίας όταν τους έστειλα τα χαρτιά άρχισαν και μου τα γύριζαν.

Μίλησα με αμαζον Γερμανίας τους εξήγησα τι συμβαίνει και μου απάντησαν ότι αν υπάρξει οποιοδήποτε πρόβλημα με το λάπτοπ για 3 χρόνια θα με καλύψουν αυτοί άσχετα με το τι θα κάνει η λενοβο.

Πεντακαθαριδης που έλεγε και μια ψυχή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Petrosmou είπε

Παιδιά όσο καλα χαρακτηριστικά και να έχει, σε 2 χρόνια ή και λιγότερο θα τα κλαίτε τα λεφτά σας. Έχοντας 2 chuwi μέχρι τώρα,  προβλήματα με φουσκωμένες μπαταρίες και στα 2 , το chassis να ανοίγει εκει που φουσκώνει η μπαταρία και το πληκτρολόγιο για πέταμα. Το customer service τους ανυπαρκτο! Μακριά και πάλι μακριά ακομα και 200 ευρω να φτάσει 

Συμφωνώ, Chuwi Hi10 Plus 10.8" σάπιο τελείως . Πότε δεν δούλεψε σωστά ούτε για τα βασικά. Μαζί με το πληκτρολόγιο (υπήρχαν προσδοκίες)ειχε κοστίσει κοντά στα 200€.

Από τις χειρότερες αγορές ever.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Seldon68 είπε

Είχα ακριβώς αυτή την περίπτωση και ενώ αρχικά η λενοβο Ελλάς έλεγε ότι καλύπτει το λάπτοπ για αγορά από αμαζον Γερμανίας όταν τους έστειλα τα χαρτιά άρχισαν και μου τα γύριζαν.

Μίλησα με αμαζον Γερμανίας τους εξήγησα τι συμβαίνει και μου απάντησαν ότι αν υπάρξει οποιοδήποτε πρόβλημα με το λάπτοπ για 3 χρόνια θα με καλύψουν αυτοί άσχετα με το τι θα κάνει η λενοβο.

Πεντακαθαριδης που έλεγε και μια ψυχή.

Και να στο κάλυπτε η Lenovo στην Ελλάδα θα προτιμούσα να το στείλω στο Amazon. Έχω ακούσει τα χειρότερα για την εξυπηρετηση του service της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/11/2020 στις 5:08 ΜΜ, zacharis1955 είπε

Με ~342 € που θα σου έλθει τελικά δεν θα βρεις ΠΟΤΕ και ΠΟΥΘΕΝΑ καλύτερο!

https://www.hellasphone.gr/index.php?route=product/product&product_id=43921010

https://www.hellasphone.gr/index.php?route=product/product&product_id=43917468

Κομπλέ με λιγότερα από 400 €! Με αυτά τα λεφτά ξέρεις τι παίρνεις από την Ελληνική αγορά?

Φίλε μου κάτω από 400 ευρώ δεν κατάφερα να το ρίξω. Εσύ πως το έφτασες 342;

Πως σου φαίνεται σαν κατασκευή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, desertman είπε

Φίλε μου κάτω από 400 ευρώ δεν κατάφερα να το ρίξω. Εσύ πως το έφτασες 342;

Πως σου φαίνεται σαν κατασκευή; 

Δοκίμασε να το ρίξεις προσθέτοντας στο καλάθι σου αυτό: https://www.amazon.com/SanDisk-Ultra-Transfer-Speeds-s-SDCZ48-032G-UAM46/dp/B00KYK2AKO, έχει δουλέψει πάρα πολλές φορές...

Αποστολή με AmazonGlobal Expedited Shipping και πληρωμή σε $$

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Δοκίμασε να το ρίξεις προσθέτοντας στο καλάθι σου αυτό: https://www.amazon.com/SanDisk-Ultra-Transfer-Speeds-s-SDCZ48-032G-UAM46/dp/B00KYK2AKO, έχει δουλέψει πάρα πολλές φορές...

Αποστολή με AmazonGlobal Expedited Shipping και πληρωμή σε $$

Με τι πληρωνεις δολαρια η ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...