Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ψαχνω στο internet τα διάφορα pass.

Μπορώ να εγκαταστήσω στην κονσόλα για αρχή μονο το EA play;

Το Fifa 21 στα game pass ειναι διαθέσιμο μόνο στο ultimate και όχι στο απλό game pass;

Γενικά το απλό με το ultimate έχουν διαφορετικά παιχνίδια;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα θελω να κάνω μερικές ερωτήσεις γιατί είμαι καινούργιος σε αυτά.Ηθελα να αγοράσω XBOX Series X απλά βλέπω ότι δεν υπάρχει πουθενά.Και είπα μήπως πάω σε series S.Δυο είναι τα πράγματα που με προβληματίζουν.Ο αποθηκευτικός χώρος και η ανάλυση.Πρωτον πόσα παιχνίδια δηλαδή περίπου θα χωράει (τύπου fifa,nba ξέρω γω).Και σχετικά με την ανάλυση έχω μια 4K 55" θα έχω θέμα με την ανάλυση στη τηλεόραση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, xrismakk είπε

Καλημέρα θελω να κάνω μερικές ερωτήσεις γιατί είμαι καινούργιος σε αυτά.Ηθελα να αγοράσω XBOX Series X απλά βλέπω ότι δεν υπάρχει πουθενά.Και είπα μήπως πάω σε series S.Δυο είναι τα πράγματα που με προβληματίζουν.Ο αποθηκευτικός χώρος και η ανάλυση.Πρωτον πόσα παιχνίδια δηλαδή περίπου θα χωράει (τύπου fifa,nba ξέρω γω).Και σχετικά με την ανάλυση έχω μια 4K 55" θα έχω θέμα με την ανάλυση στη τηλεόραση;

Aπο οτι εχω διαβάσει χωράει απο 7 εως 10 παιχνίδια. Επισης διαβάζω οτι τα παιχνιδΙα εχουν λιγοτερη χωρητικότητα απο οτι στο x.

Για το θεμα της αναλυσης δεν ξερω γιατο δεν εχω 4k τηλεόραση. 

 

Εγώ σημερα αγόρασα την κονσόλα και αύριο θα την στήσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/8/2021 στις 1:50 ΜΜ, Stama είπε

Ψαχνω στο internet τα διάφορα pass.

Μπορώ να εγκαταστήσω στην κονσόλα για αρχή μονο το EA play;

Το Fifa 21 στα game pass ειναι διαθέσιμο μόνο στο ultimate και όχι στο απλό game pass;

Γενικά το απλό με το ultimate έχουν διαφορετικά παιχνίδια;

 

 

ναι μπορεις να βαλεις μονο EA Play ξεχωριστα αν θες.

το EA Play ειναι διαθεσιμο και στο ultimate gamepass, οχι στο απλο.

Το απλο gamepass κ το ultimate δεν εχουν διαφορετικα παιχνιδια στo πακετο της microsoft για την κονσολα, με εξαιρεση μονο τα παιχνιδια του EA Play. Το Ultimate επισης σου δινει και Xbox Live Gold (δλδ η συνδρομη για να παιζεις online multiplayer αν θες), XCloud (να μπορεις να παιζεις streaming πολλα παιχνιδια μεσω cloud σε αλλες συσκευες οπως κινητα αλλά και προσβαση στο Gamepass στο PC για να παιζεις και στο PC σου (κ εχει κ παιχνιδια το PC που δεν εχει η κονσολα προφανως). 

Γενικα αν παιζεις μονο single player παιχνιδια κ δε σε νοιαζει PC, streaming, multiplayer και EA Play, βαζεις απλο gamepass.
Αν θες να παιζεις μονο παιχνιδια της EA και οχι online, βαζεις μονο EA Play.
Αν θες λιγο απολα, βαζεις Gamepass Ultimate. Δες λιγο στο αναλογο thread οδηγιες για το πως με 80-90Ε βαζεις ultimate για 3 χρόνια και ξεσκας :) 

 

  

6 ώρες πριν, xrismakk είπε

Καλημέρα θελω να κάνω μερικές ερωτήσεις γιατί είμαι καινούργιος σε αυτά.Ηθελα να αγοράσω XBOX Series X απλά βλέπω ότι δεν υπάρχει πουθενά.Και είπα μήπως πάω σε series S.Δυο είναι τα πράγματα που με προβληματίζουν.Ο αποθηκευτικός χώρος και η ανάλυση.Πρωτον πόσα παιχνίδια δηλαδή περίπου θα χωράει (τύπου fifa,nba ξέρω γω).Και σχετικά με την ανάλυση έχω μια 4K 55" θα έχω θέμα με την ανάλυση στη τηλεόραση;

εξαρταται απο το παιχνιδι. υπαρχουν παιχνιδια οπως CoD που πιανουν 100giga και παιχνιδια που πιανουν 10-20-30-40gb. Εξαρταται πολυ λοιπον απο το τι παιζεις. 

Για την αναλυση, δε θα εχεις "θεμα", κανονικα θα παιζει η κονσολα. Απλα δε θα εκμεταλεύεσαι την 4k τηλεοραση σου γιατι η κονσολα αυτη ειναι φτιαγμενη για 1080p κυριως οποτε ειναι λιγο κριμα για την τηλεοραση. 

 

Επεξ/σία από Skywalker333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

ναι μπορεις να βαλεις μονο EA Play ξεχωριστα αν θες.

το EA Play ειναι διαθεσιμο και στο ultimate gamepass, οχι στο απλο.

Το απλο gamepass κ το ultimate δεν εχουν διαφορετικα παιχνιδια στo πακετο της microsoft για την κονσολα, με εξαιρεση μονο τα παιχνιδια του EA Play. Το Ultimate επισης σου δινει και Xbox Live Gold (δλδ η συνδρομη για να παιζεις online multiplayer αν θες), XCloud (να μπορεις να παιζεις streaming πολλα παιχνιδια μεσω cloud σε αλλες συσκευες οπως κινητα αλλά και προσβαση στο Gamepass στο PC για να παιζεις και στο PC σου (κ εχει κ παιχνιδια το PC που δεν εχει η κονσολα προφανως). 

Γενικα αν παιζεις μονο single player παιχνιδια κ δε σε νοιαζει PC, streaming, multiplayer και EA Play, βαζεις απλο gamepass.
Αν θες να παιζεις μονο παιχνιδια της EA και οχι online, βαζεις μονο EA Play.
Αν θες λιγο απολα, βαζεις Gamepass Ultimate. Δες λιγο στο αναλογο thread οδηγιες για το πως με 80-90Ε βαζεις ultimate για 3 χρόνια και ξεσκας :) 

 

  

εξαρταται απο το παιχνιδι. υπαρχουν παιχνιδια οπως CoD που πιανουν 100giga και παιχνιδια που πιανουν 10-20-30-40gb. Εξαρταται πολυ λοιπον απο το τι παιζεις. 

Για την αναλυση, δε θα εχεις "θεμα", κανονικα θα παιζει η κονσολα. Απλα δε θα εκμεταλεύεσαι την 4k τηλεοραση σου γιατι η κονσολα αυτη ειναι φτιαγμενη για 1080p κυριως οποτε ειναι λιγο κριμα για την τηλεοραση. 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ. Ήσουν απολύτως σαφής και μου τα ξεκαθάρισες .

Απλά μια επισήμανση από ότι βλέπω στο site της Microsoft πλέον οι 12 μήνες gold μετατρεπονται σε 4 μήνες μόλις ultimate εκτός και αν δεν κατάλαβα καλά.

Και παλι σε ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Stama είπε

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ. Ήσουν απολύτως σαφής και μου τα ξεκαθάρισες .

Απλά μια επισήμανση από ότι βλέπω στο site της Microsoft πλέον οι 12 μήνες gold μετατρεπονται σε 4 μήνες μόλις ultimate εκτός και αν δεν κατάλαβα καλά.

Και παλι σε ευχαριστώ 

Μετατρέπονται σε 4 μήνες μόνο αν έχεις ενεργή ultimate συνδρομή και βάλεις gold μετά. Αν βάλεις πρώτα gold και μετά ultimate μετατρέπεται όλη η συνδρομή και η gold σε ultimate 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον πρώτη ημερα με άριστες εντυπώσεις. Είπαμε δεν εχω 4k tv.

Χειριστήριο βολικό με πολύ καλή απόκριση.

Με 309 ευρώ φαίνεται να ειναι το απολυτο vfm για νέας γενιάς κονσόλα.

Το κολπο με το game pass δούλεψε. Ευχαριστώ. 

Μια ερώτηση έχω ακόμη. 

Ποια ρυθμιση στην κονσόλα απενεργοποιεί το on line παιχνίδι;

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Stama είπε

Λοιπον πρώτη ημερα με άριστες εντυπώσεις. Είπαμε δεν εχω 4k tv.

Χειριστήριο βολικό με πολύ καλή απόκριση.

Με 309 ευρώ φαίνεται να ειναι το απολυτο vfm για νέας γενιάς κονσόλα.

Το κολπο με το game pass δούλεψε. Ευχαριστώ. 

Μια ερώτηση έχω ακόμη. 

Ποια ρυθμιση στην κονσόλα απενεργοποιεί το on line παιχνίδι;

 

Το 43€ 1 χρόνο εννοείς φίλε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Stama είπε

Ναι αυτό εννοώ 

Ωραία, εγώ δυστυχώς έβαλα το 1€ ένα μήνα ultimate και τώρα λογικά θα ξανα βάλω καινούργιο λογαριασμό μέσα στην κονσόλα για να το κάνω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vasilis panagiwtidis είπε

Ωραία, εγώ δυστυχώς έβαλα το 1€ ένα μήνα ultimate και τώρα λογικά θα ξανα βάλω καινούργιο λογαριασμό μέσα στην κονσόλα για να το κάνω.. 

Δεν χρειάζεται καινούργιος λογαριασμός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Nnoutas είπε

Δεν χρειάζεται καινούργιος λογαριασμός 

Με τον παλιό πως γίνετε αφήνω να μου τελειώσει η ULTIMATE βάζω Gold με τα και μετά μπορώ με ένα ευρώ να γίνει ULTIMATE? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, vasilis panagiwtidis είπε

Μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο; 

Διάβασε το θέμα "Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold". Τα εξηγεί όλα στην πρώτη σελίδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...