Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, skritikos είπε

Σωστά το θέτεις και όντως μπορεί να καλύψει σε μεγάλο βαθμό τις ανάγκες των περισσοτέρων. Δυστυχώς αρκετοί παλεύουν με τα ovrclocking και τα fps στα PC γιατί είναι κι αυτό μια μορφή εθισμού. Και παραμένουν στο PC κι ας θες 700+ για μια μέτρια GPU πλέον.

Θέλω πολύ να δω ένα γράφημα πωλήσεων Series S, X και PS5, αν και από όσο θυμάμαι η MS δεν δίνει νούμερα πωλήσεων.

 

Σε απόλυτο αριθμό δεν μας λένε νομίζω κάτι οι πωλήσεις καθότι άλλο βιοτικό επίπεδο έχει η Ιαπωνία κ η Αμερική πχ κ αλλο εμείς. Κ σίγουρα άλλο ποσοστό διείσδυσης κάθε εταιρεία στο εκεί κοινό. 

Βλέποντας όμως τη τσέπη ενός κατόχου Series S στην Ελλάδα, βλέπεις ότι έχει μέσα χρήμα για οτιδήποτε άλλο σε αντίθεση με άλλες επιλογές. Με τους εδώ μισθούς κ φόρους είναι ευκαιρία στον gamer για διασκέδαση τελευταίου τύπου. Συν ότι εύκολα παίζει η ο κονσόλα από psp, snes, Gameboy Advance, GameCube, PS2 κ Wii, οπότε ουσιαστικά παίζεις οτιδήποτε από όλες τις προηγούμενες γενιές συν το backwards compatibility με 360 κ One που ξέχασα να αναφέρω. Απόλυτο Value for money,εως και... ληστεία το λες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, rodosf1 είπε

Σε απόλυτο αριθμό δεν μας λένε νομίζω κάτι οι πωλήσεις καθότι άλλο βιοτικό επίπεδο έχει η Ιαπωνία κ η Αμερική πχ κ αλλο εμείς. Κ σίγουρα άλλο ποσοστό διείσδυσης κάθε εταιρεία στο εκεί κοινό. 

Βλέποντας όμως τη τσέπη ενός κατόχου Series S στην Ελλάδα, βλέπεις ότι έχει μέσα χρήμα για οτιδήποτε άλλο σε αντίθεση με άλλες επιλογές. Με τους εδώ μισθούς κ φόρους είναι ευκαιρία στον gamer για διασκέδαση τελευταίου τύπου. Συν ότι εύκολα παίζει η ο κονσόλα από psp, snes, Gameboy Advance, GameCube, PS2 κ Wii, οπότε ουσιαστικά παίζεις οτιδήποτε από όλες τις προηγούμενες γενιές συν το backwards compatibility με 360 κ One που ξέχασα να αναφέρω. Απόλυτο Value for money,εως και... ληστεία το λες. 

Από περιέργεια θα ήθελα τα νούμερα. Κάτι μου λέει πως είναι πιο πάνω σε πωλήσεις και από τα 2 στο σύνολο των χωρών.

Δεν είναι μόνο η Ελλάδα σε αυτά τα οικονομικά χάλια, αλλά ένα μεγάλο ποσοστό του πλανήτη. Κι εκεί το Series S πέτυχε διάνα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, skritikos είπε

Από περιέργεια θα ήθελα τα νούμερα. Κάτι μου λέει πως είναι πιο πάνω σε πωλήσεις και από τα 2 στο σύνολο των χωρών.

Δεν είναι μόνο η Ελλάδα σε αυτά τα οικονομικά χάλια, αλλά ένα μεγάλο ποσοστό του πλανήτη. Κι εκεί το Series S πέτυχε διάνα.

 

ακριβώς. Είναι gaming for the masses η κίνηση του S. κ δεν έχει αντίπαλο σε οικονομικά μεγέθη. Προσωπικά τη θεωρώ μια από τις καλύτερες επιλογές μου σε θέμα κόστους κ απόδοσης κ προσφέρει αυτό που υπόσχεται κ με το πολύ παραπάνω. εξτρα διασκέδαση με ταχύτητα, ποιότητα, οικονομικά, ολα σε ένα! Πρώτη φορά σε κονσόλα τελευταίας γενιάς τέτοιο πακετάκι τόσο γρήγορα από το launch date. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/8/2021 στις 1:12 ΜΜ, rodosf1 είπε

ακριβώς. Είναι gaming for the masses η κίνηση του S. κ δεν έχει αντίπαλο σε οικονομικά μεγέθη. Προσωπικά τη θεωρώ μια από τις καλύτερες επιλογές μου σε θέμα κόστους κ απόδοσης κ προσφέρει αυτό που υπόσχεται κ με το πολύ παραπάνω. εξτρα διασκέδαση με ταχύτητα, ποιότητα, οικονομικά, ολα σε ένα! Πρώτη φορά σε κονσόλα τελευταίας γενιάς τέτοιο πακετάκι τόσο γρήγορα από το launch date. 

Πάντως αρχίζω να βλέπω να μην αναφέρεται όταν  βλέπουμε next-gen games στο YouTube.Γιατί άραγε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 28/8/2021 στις 2:11 ΜΜ, skiabox είπε

Πάντως αρχίζω να βλέπω να μην αναφέρεται όταν  βλέπουμε next-gen games στο YouTube.Γιατί άραγε;

Series X|S βλέπω τις αναφορές ή σκέτο Series. Είναι δεδομένη η υποστήριξη για χρόνια στη γενιά συνολικά. Και πάει μια χαρά ομολογώ το S. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος κι εγώ εδώ και 2 μέρες του S γενικά η μετάβαση απο playstation σε XBOX είναι απίστευτη το game pass δεν υπάρχει δε ξέρω τι να πρωτο κατεβάσω κατέβασ τα πιο mainstream και προσπαθώ να τα παίξω όλα ξεκίνσησα RDR online επειδη δυστηχώς φεύγει την Δευτέρα αλλά έχω απίστευτη περιέργεια και για τα άλλα σκέφτομαι για έναν εξωτερικό δίσκο για να έχω μόνο μεταφορά στην κονσόλα και να μην περιμένω να κατεβαίνουν τα παιχνίδια αν κάποιος έχει κάποια πρόταση? και γενικά η μεταφορά στην κονσόλα ενώςπαιχνιδιού πάνω κάτω πόσο κρατάει?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DimitriosT86 είπε

Κάτοχος κι εγώ εδώ και 2 μέρες του S γενικά η μετάβαση απο playstation σε XBOX είναι απίστευτη το game pass δεν υπάρχει δε ξέρω τι να πρωτο κατεβάσω κατέβασ τα πιο mainstream και προσπαθώ να τα παίξω όλα ξεκίνσησα RDR online επειδη δυστηχώς φεύγει την Δευτέρα αλλά έχω απίστευτη περιέργεια και για τα άλλα σκέφτομαι για έναν εξωτερικό δίσκο για να έχω μόνο μεταφορά στην κονσόλα και να μην περιμένω να κατεβαίνουν τα παιχνίδια αν κάποιος έχει κάποια πρόταση? και γενικά η μεταφορά στην κονσόλα ενώςπαιχνιδιού πάνω κάτω πόσο κρατάει?

καλορίζικο. Έχω εγώ 1ΤΒ κ είναι για εμένα υπέρ αρκετό το 1,5 συνολικά. Η μεταφορά είναι πολύ γρήγορη με USB 3, ελάχιστα λεπτά κρατάει στα μεγάλα games, στα άλλα σφαίρα. 

To gamepass έχει άπειρα για χρόνια να παίζεις!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

καλορίζικο. Έχω εγώ 1ΤΒ κ είναι για εμένα υπέρ αρκετό το 1,5 συνολικά. Η μεταφορά είναι πολύ γρήγορη με USB 3, ελάχιστα λεπτά κρατάει στα μεγάλα games, στα άλλα σφαίρα. 

To gamepass έχει άπειρα για χρόνια να παίζεις!! 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε εσύ ποιον σκληρό δίσκο έχεις πάρει; το USB 3 κάνει την διαφορά; ή αν είναι απλός ή ssd; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DimitriosT86 είπε

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε εσύ ποιον σκληρό δίσκο έχεις πάρει; το USB 3 κάνει την διαφορά; ή αν είναι απλός ή ssd; 

εναν της Western Digital απλό εχω πάρει. γενικά όλοι πια είναι USB 3 οι δίσκοι οι εξωτερικοί. Αν είναι ssd είναι ακόμα πιο γρήγορα αλλά δεν με πειράζει κ έτσι μια χαρά είναι. 

Χρόνο να έχουμε να παίξουμε ολα αυτά τα games! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το χειριστήριο τελικά είμαι πλέον άνετος.Το φοβόμουν πολύ μιας και παλιά οι παιχνιδομηχανές είχανε έναν απλό σταυρό για χειριστηριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skiabox είπε

Με το χειριστήριο τελικά είμαι πλέον άνετος.Το φοβόμουν πολύ μιας και παλιά οι παιχνιδομηχανές είχανε έναν απλό σταυρό για χειριστηριο.

Πόσο παλιά. Από νιντεντο εποχή (1992?) που δεν είχαν ανακαλυφθεί ούτε οι σκανδαλες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Πόσο παλιά. Από νιντεντο εποχή (1992?) που δεν είχαν ανακαλυφθεί ούτε οι σκανδαλες;

Είμαι παλαίουρας μην το ψάχνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, skiabox είπε

Είμαι παλαίουρας μην το ψάχνεις.

Βρε και εγώ αλλά επειδή οδήγησα κορολα του '86 δεν μου κάνει εντύπωση κορολα του 2019 που φτιάχνεις τους καθρέφτες με κουμπί πια. Αυτό μου έκανε εντύπωση στο σχόλιο σου 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Nnoutas είπε

Υπάρχει τρόπος να συνδέσω πληκτρολόγιο και ποντίκι με bluetooth στη συσκευή; 

Αποτι διαβαζω, το πληκτρολόγιο και το ποντίκι πρεπει να διαθετουν bluetooth usb dongle

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...