Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εν αναμονή PS5 με παραγγελία από Κώτσο τέλος Οκτώβριου κατάλαβα ότι δεν παίζει να μου έρθει πριν το Πάσχα και μετά και να έρθει θα έχει ανοίξει εστίαση-μπαρ διασκέδαση κτλπ και πιο μετά μέχρι Σεπτέμβριο θα λείπω καλοκαίρι διακοπές με αποτέλεσμα να μη το αγγίξω. Ήθελα κονσόλα να περάσω τους επόμενους μήνες και έτσι πήρα το Series S...το έχω εδώ και 5 μέρες και έχω να πω τα καλύτερα...ότι πιο value for money υπάρχει στο gaming πιστεύω. 

Το Game Pass καταπληκτικό με ποικιλία που ικανοποιεί απόλυτα τα γούστα μου...ταχύτατος σκληρός...με δεδομένο οτι next-gen παιχνίδια δεν πρόκεται να αρχίσουν να βγαίνουν πριν τα μέσα του 2022 δεν νιώθω ότι χάνω το παραμικρό και παίζω όλα τα last-gen. 

Έχει ξεκινήσει την απόσβεση και θα μείνει και χρόνια σαν 2η κονσόλα μετά λογω του game pass που θα μου σώσει πολλά λεφτά από αγορές πολλών παιχνιδιών που θες να τα παίξεις αλλά δεν θες να τα πληρώσεις γιατί μαζεύονται αρκετά λεφτά αγοράζοντας τα. 

Το προτείνω ανεπιφύλακτα. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος ειναι ο ιδανικος συνδυασμος, ΧSS με GP, οτι πιο VFM υπαρχει. Και αργοτερα παιρνεις και ενα PS5 για τα exclusives. Μακαρι να καταλαβει ο κοσμος, ποσο καλη ειναι αυτη η προταση της ΜΣ.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα, διαβάζοντας αυτό το νήμα "ψήθηκα" και πήρα το S. Άριστη επιλογή και πολύ τίμια για τον 1 μήνα που το δουλεύω. Με GamePass είναι απόλαυση!

Μια ερώτηση, παρόλο που ο εσωτερικός SSD μέχρι στιγμής μου φτάνει (4-5 παιχνίδια έχω μέσα), ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει άλλη λύση επέκτασης του αποθηκευτικού χώρου χωρίς να πρέπει να δώσει κανείς 220€ για το expansion storage της MS-Seagate?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, journeyman77 said:

καλημέρα, διαβάζοντας αυτό το νήμα "ψήθηκα" και πήρα το S. Άριστη επιλογή και πολύ τίμια για τον 1 μήνα που το δουλεύω. Με GamePass είναι απόλαυση!

Μια ερώτηση, παρόλο που ο εσωτερικός SSD μέχρι στιγμής μου φτάνει (4-5 παιχνίδια έχω μέσα), ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει άλλη λύση επέκτασης του αποθηκευτικού χώρου χωρίς να πρέπει να δώσει κανείς 220€ για το expansion storage της MS-Seagate?

H άλλη λύση είναι μεταφορά των games σε εξωτερικό σκληρό με την διαφορά ότι από εκεί δεν θα μπορείς να τα τρέξεις. Έτσι όμως δεν θα χρειάζεται να τα ξανακατεβάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gRim είπε

H άλλη λύση είναι μεταφορά των games σε εξωτερικό σκληρό με την διαφορά ότι από εκεί δεν θα μπορείς να τα τρέξεις. Έτσι όμως δεν θα χρειάζεται να τα ξανακατεβάσεις.

Last-Gen θα μπορει να τα τρεξει κα-νο-νι-κο-τα-τα ;) 

Μονο τα next-gen απαιτουν εκκινηση απο τον SSD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλή εξέλιξη αυτή. Ωστόσο λογικά πας σε SSD και όχι μηχανικό (ή δεν παίζει ρόλο)?

Επίσης, τι γίνεται με τα saves? Αν το φορτώσεις ξανά, επανέρχονται?

Τέλος ποια διαδικασία ακολουθείς για να μεταφέρεις από τον internal ssd στον εξωτερικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2021 στις 2:12 ΠΜ, KilliK είπε

αυτος ειναι ο ιδανικος συνδυασμος, ΧSS με GP, οτι πιο VFM υπαρχει. Και αργοτερα παιρνεις και ενα PS5 για τα exclusives. Μακαρι να καταλαβει ο κοσμος, ποσο καλη ειναι αυτη η προταση της ΜΣ.

αυτό έκανα ακριβώς και δεν το έχω μετανιώσει. Για το serries s δεν περίμενα ειλικρινά να ήταν ένα τόσο δυνατό μηχάνημα. Eίναι νομίζω η καλύτερη πρόταση τιμής με αυτά που προσφέρει μαζί με το nintendo switch καθώς ενώ στο serries s έχουμε μεγάλη επεξεργαστική ισχύ στο switch έχεις και την φορητότητα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι το έχει ο Κώτσος στα 309 και σκέφτομαι μήπως πάρω την δεύτερη κονσόλα μου μετά το PS1, βαράει και λίγο ο καταναλωτισμός λόγω καραντίνας :P Είναι λέτε αρκετά αδύναμο όμως; Θέλω να πω σε 1-2 χρόνια από τώρα θα είναι εντάξει ή θα έχει μεγάλη διαφορά από το Χ και θα φαίνεται αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Βλέπω ότι το έχει ο Κώτσος στα 309 και σκέφτομαι μήπως πάρω την δεύτερη κονσόλα μου μετά το PS1, βαράει και λίγο ο καταναλωτισμός λόγω καραντίνας :P Είναι λέτε αρκετά αδύναμο όμως; Θέλω να πω σε 1-2 χρόνια από τώρα θα είναι εντάξει ή θα έχει μεγάλη διαφορά από το Χ και θα φαίνεται αυτό;

πιο αδυναμο απο το X ειναι σιγουρα. αλλά δε το λες "αδυναμο". Αν δεν εχεις τηλεόραση 4κ, τοτε πιστευω οτι θα εισαι σουπερ για πολυ καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

πιο αδυναμο απο το X ειναι σιγουρα. αλλά δε το λες "αδυναμο". Αν δεν εχεις τηλεόραση 4κ, τοτε πιστευω οτι θα εισαι σουπερ για πολυ καιρο.

Ωραία θα το σκεφτώ, θα μελετήσω και τι games υπάρχουν. Επίσης, έχω το controller από το one S που το χρησιμοποιώ στο PC. Αυτό θα παίζει στο Series S;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Ωραία θα το σκεφτώ, θα μελετήσω και τι games υπάρχουν. Επίσης, έχω το controller από το one S που το χρησιμοποιώ στο PC. Αυτό θα παίζει στο Series S;

ναι παιζει κανονικοτατα. Και εγω εχω 1 παλιο controller του Xbox One και παιζει διχως κανενα θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...