Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα εχθες αγορασα και εγω την κονσολα και την εχω λατρεψει ως κατοχος και του ps5 disc εχω να πω οτι αν ειχα παρει εξαρχης την μικρη αυτη κονσολα δεν θα κοιτουσα  για play 5 . το μοναδικο μειονεκτημα της κονσολας αυτης για εμενα ειναι ο σπαστικος κλικι θορυβος του χειρηστηριου ...

συνδεδεμενα και τα 2 μηχανηματα σε οθονη 4κ 58 αρα 120ηz δεν εχω αντιληφθει καμια διαφορα στα γραφικα .. το ιδιο smooth και γρηγορες  σε ολα τα παιχνιδια... οποτε μονο στα χαρτια υπερτερει σημερα 2021 το ps5, σε βαθος χρονου δεν το ξερω αλλα σιγουρα για την επομενη τριετια πιστευω αυτο το μικρο μαραφετακι θα αντεξει.

Μόλις τώρα, Sakm είπε

καλησπερα εχθες αγορασα και εγω την κονσολα και την εχω λατρεψει ως κατοχος και του ps5 disc εχω να πω οτι αν ειχα παρει εξαρχης την μικρη αυτη κονσολα δεν θα κοιτουσα  για play 5 . το μοναδικο μειονεκτημα της κονσολας αυτης για εμενα ειναι ο σπαστικος κλικι θορυβος του χειρηστηριου ...

συνδεδεμενα και τα 2 μηχανηματα σε οθονη 4κ 58 αρα 120ηz δεν εχω αντιληφθει καμια διαφορα στα γραφικα .. το ιδιο smooth και γρηγορες  σε ολα τα παιχνιδια... οποτε μονο στα χαρτια υπερτερει σημερα 2021 το ps5, σε βαθος χρονου δεν το ξερω αλλα σιγουρα για την επομενη τριετια πιστευω αυτο το μικρο μαραφετακι θα αντεξει.

ερωτηση , πριν εναμιση χρονο  ειχα εξαργυρωσει το game pass με ενα ευρω και μου εγινε 12 μηνο λογω το ιτι ειχα και συνδρομη τωρα αμα βαλω νεα συνδρομη και ξανα το game pass με 10 ευρω θα ξαναγινει χρονος η εληξε αυτη η προσφορα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@Sakm Θα το χτυπήσω και εγώ από βδομάδα μάλλον.

Δεν μου λες το hdmi καλώδιο που έχει μέσα η συσκευασία είναι αρκετά μακρύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, skiabox είπε

@Sakm Θα το χτυπήσω και εγώ από βδομάδα μάλλον.

Δεν μου λες το hdmi καλώδιο που έχει μέσα η συσκευασία είναι αρκετά μακρύ;

1.5 μέτρο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν παιχνίδια που έχουν αγοραστεί για άλλη πλατφόρμα (π.χ Borderlands 3 από Epic Platform για mac) μπορούν να παιχτούν στο xbox ή πρέπει να το ξανα αγοράσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, skiabox είπε

Ξέρει κανείς αν παιχνίδια που έχουν αγοραστεί για άλλη πλατφόρμα (π.χ Borderlands 3 από Epic Platform για mac) μπορούν να παιχτούν στο xbox ή πρέπει να το ξανα αγοράσεις;

Πρεπει να το ξαναγορασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Πρεπει να το ξαναγορασεις.

Ευτυχώς βλέπω υπάρχουν κλειδαράδικα με πολύ καλές τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, skiabox είπε

Ξέρει κανείς αν παιχνίδια που έχουν αγοραστεί για άλλη πλατφόρμα (π.χ Borderlands 3 από Epic Platform για mac) μπορούν να παιχτούν στο xbox ή πρέπει να το ξανα αγοράσεις;

Πολλά παιχνίδια τα αγοράζεις στο xbox ή και στο PC και παίζουν και στα δύο.

Να κοιτάς για το λογότυπο:

image.png.14d191276a4c0305c1ec86be79a2aeac.png

 

Προφανώς αυτό αφορά το MS STORE/XBOX APP ON PC.

Προσωπικά ανακάλυψα ότι πολλά παιχνίδια που είχα στο xbox μπορούσα να τα κάνω install στο PC και τούμπαλιν.

👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok έφυγε η παραγγελία για την κονσόλα.

Σας ευχαριστώ όλους για τις πολύτιμες απαντήσεις!

Πιο πολύ για να παίζω borderlands 3 την πήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/5/2021 στις 10:11 ΜΜ, skiabox είπε

Σε ακουστικά είμαι μεταξύ CoolerMaster MH752 και CoolerMaster MH751

Πάρε τα 751, το DAC των 752 καθώς και το ψευτο-surround τους είναι πεταμένα λεφτά, το 20άρικο διαφορά πάνε δώσ'το σε κανα' game/τσιγάρα/τσίχλες/κάλτσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, red1 είπε

Πάρε τα 751, το DAC των 752 καθώς και το ψευτο-surround τους είναι πεταμένα λεφτά, το 20άρικο διαφορά πάνε δώσ'το σε κανα' game/τσιγάρα/τσίχλες/κάλτσες

Α δηλαδή όλο το υπόλοιπο ακουστικό είναι το ίδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από ένα μήνα άνοιξα πάλι τη κονσόλα να παίξω λίγο μέχρι να βγει το Mass Effect. Κατέβασα το Outer Worlds να το δοκιμάσω. Είδα το cinematic, ξεκίνησε το game, προχώρησα περίπου 8 δευτερόλεπτα, 30 fps, uninstall.

Δεύτερο game που την πατάω έτσι μετά το The Surge 2. Τι ωραίo είναι αυτό το BC του XSS. Πολύ καλή υλοποίηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...