Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, MrLifeguard είπε

Μετα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα σε αυτες τις δυο επιλογες. Η χρηση θα ειναι γενικη και gaming καποιες φορες με Xbox Series S. Οι τιμες ειναι ιδιες, στρογγυλα στα 275 ευρω.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/benq/ex2780q

https://www.rtings.com/monitor/reviews/aoc/cq27g2

Η BenQ στα σημεια φαινεται να ειναι καλυτερη.

Θα έμενα μακριά από VA panel σε χαμηλού κόστους οθόνες. IPS for President! Οπότε από τις 2 σίγουρα την BenQ.

Προσωπικά όπως έγραψα και πριν λίγες μέρες, θα πήγαινα στην Dell 27 DGFA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, divnt είπε

Παιδιά πιστέυετε όσο οδεύουμε προς τις γιορτές Χριστουγέννων κλπ υπάρχει περίπτωση να πέσει η τιμή, ή σε καμιά black friday, ή έτσι όπως είναι τα πράγματα ούτε καν;

Ποσο να πέσει? 245 το είχε το Amazon.de πρόσφατα. Το γερμανικό Microsoft store μέχρι προχτές το είχε 265

53 λεπτά πριν, divnt είπε
Επεξ/σία από leo066
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bundle με games, 2nd controller για το S παίζει ναι. Για εμάς που είμαστε ήδη κάτοχοι έρχονται προσφορές Νοεμβρίου σε   games στο store κ καπάκι εορταστικές για κατόχους συνδρομής Gold /Ultimate. 

By the way, δεν ανακοινώθηκαν ακόμα τα Games with gold Νοεμβρίου, άργησαν παραπάνω από ότι συνήθως. Άραγε να αναμένεται κάτι ιδιαίτερο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά  μια ερώτηση θέλω να σας κάνω. Μπορώ να πάρω το παιχνίδι από Αργεντινή με VPN και να το ενεργοποιήσω πάλι με VPN στον λογαριασμό του xbox μου και να το παίζω κανονικά; έτσι ώστε να γλυτώσω κάποια χρήματα; 

https://www.eneba.com/xbox-the-witcher-3-wild-hunt-goty-xbox-one-xbox-live-key-argentina

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vasilis panagiwtidis είπε

Καλησπέρα παιδιά  μια ερώτηση θέλω να σας κάνω. Μπορώ να πάρω το παιχνίδι από Αργεντινή με VPN και να το ενεργοποιήσω πάλι με VPN στον λογαριασμό του xbox μου και να το παίζω κανονικά; έτσι ώστε να γλυτώσω κάποια χρήματα; 

https://www.eneba.com/xbox-the-witcher-3-wild-hunt-goty-xbox-one-xbox-live-key-argentina

όχι μέσω eneba, η τεχνική είναι με gift card κ vpn μετά αλλά πλέον δεν υποστηρίζει εισαγωγή gift cards σε τέτοιες χώρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

όχι μέσω eneba, η τεχνική είναι με gift card κ vpn μετά αλλά πλέον δεν υποστηρίζει εισαγωγή gift cards σε τέτοιες χώρες. 

Είσαι σίγουρος; έχω έναν φίλο που λέει πωσ γίνεται. Για αυτό ρωτάω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vasilis panagiwtidis είπε

Είσαι σίγουρος; έχω έναν φίλο που λέει πωσ γίνεται. Για αυτό ρωτάω. 

υπάρχουν οδηγοί κατά καιρούς αλλά γενικά η αγορά από άλλο region παραβιάζει τα terms of service κ ρισκάρεις να γίνει ban το account από τη Microsoft κ έτσι να χάσεις τα... παντα. Έχει γίνει ναι και σε Έλληνες χρήστες. 

Οπότε με καθε μέθοδο θα ήμουν προσεκτικός γενικά. 

Οι οδηγοί πολλές φορές γίνονται outdated κ δεν ισχύουν μετά από κάποιο καιρό γιατί αλλάζει κάτι, πχ τελευταία άλλαξε δομή το Microsoft store κ δεν υποστηρίζει αγορά με gift cards Brazilian, Argentina κλπ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rodosf1 είπε

υπάρχουν οδηγοί κατά καιρούς αλλά γενικά η αγορά από άλλο region παραβιάζει τα terms of service κ ρισκάρεις να γίνει ban το account από τη Microsoft κ έτσι να χάσεις τα... παντα. Έχει γίνει ναι και σε Έλληνες χρήστες. 

Οπότε με καθε μέθοδο θα ήμουν προσεκτικός γενικά. 

Οι οδηγοί πολλές φορές γίνονται outdated κ δεν ισχύουν μετά από κάποιο καιρό γιατί αλλάζει κάτι, πχ τελευταία άλλαξε δομή το Microsoft store κ δεν υποστηρίζει αγορά με gift cards Brazilian, Argentina κλπ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, leo066 είπε

 

Δηλαδή εάν το αγοράσω κανονικά και το εξαργύρωσω με αργεντίνικο vpn στην Microsoft δεν θα δουλέψει; πρέπει να κάνω εκείνα τα συγκεκριμένα βήματα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είναι απαραιτήτως η καλύτερη ιδέα, η Microsoft δεν έχει απαγορεύσει τον λογαριασμό κανενός για την αλλαγή της περιοχής του Xbox. Η Microsoft είπε ότι αυτή τη στιγμή δεν σκέφτεται να επιβάλει απαγορεύσεις σε χρήστες που προέρχονται σαφώς από μια περιοχή, αλλά η κονσόλα τους έχει ρυθμιστεί σε διαφορετική.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/11/2021 στις 6:40 ΜΜ, rodosf1 είπε

υπάρχουν οδηγοί κατά καιρούς αλλά γενικά η αγορά από άλλο region παραβιάζει τα terms of service κ ρισκάρεις να γίνει ban το account από τη Microsoft κ έτσι να χάσεις τα... παντα. Έχει γίνει ναι και σε Έλληνες χρήστες. 

Οπότε με καθε μέθοδο θα ήμουν προσεκτικός γενικά. 

Οι οδηγοί πολλές φορές γίνονται outdated κ δεν ισχύουν μετά από κάποιο καιρό γιατί αλλάζει κάτι, πχ τελευταία άλλαξε δομή το Microsoft store κ δεν υποστηρίζει αγορά με gift cards Brazilian, Argentina κλπ. 

Δεν ισχύει έχω πάρει πάνω από 10 παιχνίδια Αργεντινή και τα χω κανονικά στον λογαριασμό μου! 

Επίσης δημοσίευσα κάτι παρακάτω το τι λέει η ίδια η microsoft! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μείναμε που μείναμε 3 και ο κούκος άμα άρχιζε τα μπαν, πάει.

Εδώ μια νύξη έκανε το Netflix για τον διαμοιρασμό λογαριασμού και έφαγε κράξιμο, πάμε όλοι Disney ή κάτι τέτοιο και να δεις για πότε το πήρε πίσω.

Η Nintendo με πρωτιές ναι θα μπορούσε να κάνει τέτοια, έχει λαό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν γίνει ban πάντως, ότι και να λέμε κ οποία στιγμή θέλει κόβει την ενεργοποίηση από άλλο region. Τα terms of service επίσης ειναι ξεκάθαρα για τα region, αυτή είναι κ η επίσημη θέση της MS.

Υγ. δεν είμαι υπάλληλος της εταιρείας για να ξέρω τι κ πως θα το κάνει κ απλά ανέφερα το κατά την εκτίμηση μου ρίσκο με βάση τους όρους και το ότι έχουν γίνει ban λογαριασμοί με ενεργοποίηση από αλλα region. Επιβεβαίωση για τα ban θα βρείτε στις σχετικές ομάδες για xbox χρήστες στα social. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ κυρίως θέλω να μάθω αν μπορώ να πάρω παιχνίδια από Αργεντινή και να τα ενεργοποιήσω μέσο vpn και να παίζουνε.. Αυτό με ενδιαφέρει εμένα. Τώρα αν είναι παράνομο η οχι αφήστε το ο καθένας αναλαμβάνει τις ευθύνες του. Γίνεται αυτό που ρώτησα τελικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 hours ago, rodosf1 said:

Επιβεβαίωση για τα ban θα βρείτε στις σχετικές ομάδες για xbox χρήστες στα social. 

Θες να δώσεις μερικά λινκς;

Είμαι σε πάνω από 20 gaming groups στο fb που αφορούν σε όλες τις κονσόλες και στο PC και δεν έχω διαβάσει πουθενά για αποκλεισμό λογαριασμού  επειδή είχε ενεργοποιημένα games από διαφορετικό region. Ούτε σε XBOX, ούτε πουθενά αλλού.

Μήπως μπερδεύεσαι με game serials που μπορεί να γίνουν withdrawn επειδή αγοράστηκαν με κλεμμένη πιστωτική και μετά επαναπωλήθηκαν στα γνωστά sites; Ναι, αυτό μπορεί να γίνει, αλλά ban σε account ούτε εκεί έχει πέσει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...