Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Malthador είπε

Θες να δώσεις μερικά λινκς;

Είμαι σε πάνω από 20 gaming groups στο fb που αφορούν σε όλες τις κονσόλες και στο PC και δεν έχω διαβάσει πουθενά για αποκλεισμό λογαριασμού  επειδή είχε ενεργοποιημένα games από διαφορετικό region. Ούτε σε XBOX, ούτε πουθενά αλλού.

Μήπως μπερδεύεσαι με game serials που μπορεί να γίνουν withdrawn επειδή αγοράστηκαν με κλεμμένη πιστωτική και μετά επαναπωλήθηκαν στα γνωστά sites; Ναι, αυτό μπορεί να γίνει, αλλά ban σε account ούτε εκεί έχει πέσει ποτέ.

από social είχα βρει αναφορές από μέλη σε ελληνικές ομάδες xbox fans, δεν θυμάμαι ομως ακριβώς ποιοι ποσταραν, πιθανόν να ήταν κ θέμα κλειδιών με κλεμμένη κάρτα κλπ. Η MS πάντως λέει τα ακόλουθα σε επίσημη απάντηση:

 

IMG_20211111_143640.jpg

Επεξ/σία από rodosf1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, rodosf1 said:

από social είχα βρει αναφορές από μέλη σε ελληνικές ομάδες xbox fans, δεν θυμάμαι ομως ακριβώς ποιοι ποσταραν, πιθανόν να ήταν κ θέμα κλειδιών με κλεμμένη κάρτα κλπ. Η MS πάντως λέει τα ακόλουθα σε επίσημη απάντηση:

 

IMG_20211111_143640.jpg

Ο Xbox Ambassador δεν είναι κάτι περισσότερο από elevated user, στα fora του Xbox. Απέχει πολύ από «επίσημη» απάντηση αυτό το post.

Μην αγχώνεσαι, δεν πρόκειται να φας ban στο account σου αν ενεργοποιήσεις κλειδί από άλλο region, δεν έχει γίνει ποτέ κάτι τέτοιο σε καμία πλατφόρμα (για λόγους που έχουμε εξηγήσει πολλές φορές) και θεωρώ εξόχως απίθανο να συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο. Αλλά αυτή είναι μόνο η προσωπική μου άποψη μόνο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jokul7 είπε

Αν έχεις συγγενείς στη χώρα από την οποία αγοράζεις δεν τρως ban.

Ίσως και αν έχεις και γκόμενα από εκεί, αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

O bily Gates μου είπε πως αν έχω πάνω από 3 γκόμενες στην Αργεντινή και αγοράζω games από εκεί δεν θα μου κλείσει ποτέ τον λογαριασμό μου! 

😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, rodosf1 είπε

απίστευτο παιχνίδι και η κονσόλα βγάζει τα Λ7 της με το παραπάνω! 

Είναι πραγματικά ότι καλύτερο έχει βγει ποτέ σε  ραλλακι . Και το man eater δεν είναι κακό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, vargas είπε

Τι παιχνιδάρα το horizon 5 να ναι καλά το xbox pass

 

15 ώρες πριν, rodosf1 είπε

απίστευτο παιχνίδι και η κονσόλα βγάζει τα Λ7 της με το παραπάνω! 

 

6 ώρες πριν, vargas είπε

Είναι πραγματικά ότι καλύτερο έχει βγει ποτέ σε  ραλλακι . Και το man eater δεν είναι κακό.

Θα συμφωνήσω μαζί σας έχω ξετρελαθεί και με το παιχνίδι αυτό κάθε αυτό αλλά και με τα γραφικά και ας είναι και απο το S είναι φοβερό καλά όσο για το game pass έχω σωθεί τόσα χρόνια είμασταν στην sony και παίζαμε με το σταγονόμετρο διότι όλα έπρεπε να αγοραστούν και όταν πέφταμε και σε καμία φόλα κλαίγαμε τσέκαρα και ξανά τσέκαρα τα παιχνίδια μην τα αγοράσω τζάμπα, όπως επίσης εγώ σαν gamer ήμουν μονοδιάστατος μόνο ποδοσφαιράκι, μπασκετάκι κάνα gta αυτά δεν τολμούσα για κάτι άλλο μην δεν μου αρέσει μην δεν διασκεδάσω μην δεν τα καταφέρω τώρα κατεβάζω τα πάντα και οτι κάτσει και πιστέψτε με πολλά παιχνίδια δεν έπαιζε να τα αγοράσω αν δεν ήταν στο game pass.

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι που προσπαθώ να καταλάβω;

Στο xbox για να παίξεις το Red Dead Redemption 2 πρέπει να έχεις και pass; (δεν μιλάω για online)

Δηλαδή και το αγοράζεις και θέλει και συνδρομή; 😟

Σκεφτόμαι να αγοράσω ενα series s αλλά αν αυτό ισχύει με ξενέρωσε λιγάκι..

 

Untitled-1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι όλα τα παιχνίδια στο δωρεάν game pass, υπάρχει xbox store που πληρώνεις (όπως στο PS) και το αποκτάς μονιμα, δες με gift card να το παρεις φθηνοτερα από άλλων χωρών xbox store

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, δεν μιλάω για δωρεάν στο game pass. Να το αγοράσω θέλω, θα πρέπει να εχω παράλληλα όμως και ενεργό game pass; Κοίτα μια το screenshot που έβαλα στο προηγούμενο σχόλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...