Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

49 λεπτά πριν, mordillo είπε

Σε ευχαριστώ! Θα κοιτάξω να ρωτήσω κι εκεί.

αν θες να παίξεις offline δεν θέλει gamepass. Αν θέλεις να παίξεις online games που δεν είναι ελεύθερα θέλει συνδρομή gold. αν θες να παίξεις παιχνίδια ελεύθερα πχ fortnite, rocket league κλπ θες απλά ενα xbox. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοιο θα περίμενα κι εγώ αλλά σύμφωνα με το screenshot που ανέβασα παραπάνω, λέει ότι θέλει συνδρομή για να παίξει στην κονσόλα, καταλαβαίνω εγώ κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως είναι από τα game που παίζουν αφού πρώτα συνδεθούν στο σερβερ της εταιρείας κ θέλουν gold για πρόσβαση στο δίκτυο παιχνιδιών. έτσι είναι κ τα παιχνίδια της ubisoft πχ ghost recon breakpoint κλπ. 

η εικόνα εννοεί συνδρομή live gold. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mordillo είπε

Άρα καλά κατάλαβα; Αγοράζεις το παιχνίδι αλλά θέλει επιπλέον και συνδρομή;

υπάρχει περίπτωση να το λέει έτσι με το σκεπτικό ότι για να απολαύσεις το game θες κ την multi-player εμπειρία κ υπάρχει κ αυτό που σου λέω εγώ να θέλει σύνδεση στο server της εταιρείας του game. θα το ψάξω να σου πω αν βρω κάτι. 

update : το game αυτό χρησιμοποιεί το Rockstar game launcher και σε Xbox κ ps θέλει συνδρομή για online gaming. αν πέσει πχ το ίντερνετ σε πετάει εκτός ενώ παίζεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο ps5 πάντως λέει μόνο για το online ότι θέλει ps plus μόλις το κοίταξα. Στο Xbox όντως λέει ότι χρειάζεσαι gold για να παίξετε αυτό το παιχνιδι. Μάλλον λάθος έχουν κάνει στο store. Κοίταξα και στις 2 κονσόλες

Edit

Μόλις βρήκα αυτό άρα δεν χρειάζεται :

No, you do not require Xbox Live Gold to play offline. The single player story is entirely offline so there is no need to have Gold membership to play that. If you ever want to play online, however, you will need a Gold account. 

Επεξ/σία από aekoupoli
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση για αγορά παιχνιδιών στο xbox series s.

Ποιος είναι ο πιο οικονομικός τρόπος/ site? ? 

Έχω φυσικά ήδη το gamepass αλλά με ενδιαφέρουν κάποια παιχνίδια που είναι εκτός gamepass όπως nba2k κτλ. 

Κοιτάζω και τα αγοράζω από το store?  Από CD keys? Υπάρχουν physical  copies code in box οπως στο switch? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, imr είπε

Ερώτηση για αγορά παιχνιδιών στο xbox series s.

Ποιος είναι ο πιο οικονομικός τρόπος/ site? ? 

Έχω φυσικά ήδη το gamepass αλλά με ενδιαφέρουν κάποια παιχνίδια που είναι εκτός gamepass όπως nba2k κτλ. 

Κοιτάζω και τα αγοράζω από το store?  Από CD keys? Υπάρχουν physical  copies code in box οπως στο switch? 

Ο περισσότερο οικονομικός είναι να παρακολουθείς τις προσφορές είτε στο store, που βγαίνουν συχνά, πχ κάθε Τρίτη, είτε μέσω των κλειδαδικων, eneba, cdkeys κλπ. 

Χρήσιμο θα σου φανεί ιδιαίτερα το allkeyshop που με αναζήτηση πχ "Assasin's Creed Odyssey xbox" θα βρεις την φθηνότερη τιμή. Προσέχεις εννοείται το region να είναι global ή EU, αλλιώς κάνεις κάποια "κολπάκια" για ενεργοποίηση κωδικού από άλλη περιοχή. 

πχ εχω πάρει το ΝΒΑ2Κ20 λίγους μήνες μετά την κυκλοφορία του στα.. 2.99€ (δεν έκανα λάθος ναι, σχεδόν 3€), Assasin's Creed Origins στα 8-8.5€  κ άλλα όμορφα και νόμιμα. 

Αν θες κάτι συγκεκριμένο πες ή στείλε μου pm να το δούμε που παίζει τώρα. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

Ο περισσότερο οικονομικός είναι να παρακολουθείς τις προσφορές είτε στο store, που βγαίνουν συχνά, πχ κάθε Τρίτη, είτε μέσω των κλειδαδικων, eneba, cdkeys κλπ. 

Χρήσιμο θα σου φανεί ιδιαίτερα το allkeyshop που με αναζήτηση πχ "Assasin's Creed Odyssey xbox" θα βρεις την φθηνότερη τιμή. Προσέχεις εννοείται το region να είναι global ή EU, αλλιώς κάνεις κάποια "κολπάκια" για ενεργοποίηση κωδικού από άλλη περιοχή. 

πχ εχω πάρει το ΝΒΑ2Κ20 λίγους μήνες μετά την κυκλοφορία του στα.. 2.99€ (δεν έκανα λάθος ναι, σχεδόν 3€), Assasin's Creed Origins στα 8-8.5€  κ άλλα όμορφα και νόμιμα. 

Αν θες κάτι συγκεκριμένο πες ή στείλε μου pm να το δούμε που παίζει τώρα. 

Ευχαριστώ!

Μόλις αγοράσω το κευ απλά το περνάω https://redeem.microsoft.com/ εδώ σωστά? 

 

Επίσης μπορώ να περάσω και κωδικούς για xbox one? 

Επεξ/σία από imr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, imr είπε

Ευχαριστώ!

Μόλις αγοράσω το κευ απλά το περνάω https://redeem.microsoft.com/ εδώ σωστά? 

 

Επίσης μπορώ να περάσω και κωδικούς για xbox one? 

Και στα 2 που ρώτησες η απάντηση είναι ναι. Όλα καλά. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, imr είπε

Ερώτηση για αγορά παιχνιδιών στο xbox series s.

Ποιος είναι ο πιο οικονομικός τρόπος/ site? ? 

Έχω φυσικά ήδη το gamepass αλλά με ενδιαφέρουν κάποια παιχνίδια που είναι εκτός gamepass όπως nba2k κτλ. 

Κοιτάζω και τα αγοράζω από το store?  Από CD keys? Υπάρχουν physical  copies code in box οπως στο switch? 

https://www.xbox.com/pt-br/games/store/nba-2k22-para-xbox-one/9n9pdb02qd7t 48 ευρώ έχει στο βραζιλιάνικο store 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...