Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις παρελαβα το series s.Το συνδεω στην Dell U2311H με ανταπτορα HDMI-DVI και μετα καλωδιο DVI στην οθονη.Ολα κομπλε μεχρι εδω.Για ηχο τι κανω ρε παιδια?Βαζω handsfree στο χειριστηριο και μετα απο 1 λεπτο το χειριστηριο freezαρει,δεν κανει τιποτα.Πρεπει να το κλεισω και να το ανοιξω αλλα παλι μετα απο 1 λεπτο περιπου κανει το ιδιο.Το διο κανει και με την ηχομπαρα που ειχε η οθονη οποτε δεν νομιζω να φταινε τα handsfree.Συμβαινει σε κανεναν αλλο αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

Μολις παρελαβα το series s.Το συνδεω στην Dell U2311H με ανταπτορα HDMI-DVI και μετα καλωδιο DVI στην οθονη.Ολα κομπλε μεχρι εδω.Για ηχο τι κανω ρε παιδια?Βαζω handsfree στο χειριστηριο και μετα απο 1 λεπτο το χειριστηριο freezαρει,δεν κανει τιποτα.Πρεπει να το κλεισω και να το ανοιξω αλλα παλι μετα απο 1 λεπτο περιπου κανει το ιδιο.Το διο κανει και με την ηχομπαρα που ειχε η οθονη οποτε δεν νομιζω να φταινε τα handsfree.Συμβαινει σε κανεναν αλλο αυτο?

ο adapter hdmi-dvi βγάζει κανονικά έξοδο ήχου 3.5 οπότε από εκεί πας σε ηχεία. αν δεν έχεις με έξοδο ήχου κοστίζουν γύρω στα 10€ νομίζω. 

Από το χειριστήριο κανονικά δεν πρέπει να έχεις κανένα θέμα όσο χρόνο κ αν ακούς. δοκίμασε όμως κ με άλλα ακουστικά να δεις. λογικά είναι πρόβλημα ακουστικών. 

 

Δες κ αυτό εναλλακτικά:

https://www.skroutz.gr/s/15721220/DeLock-HDMI-male-3-5mm-HDMI-Toslink-female-63276.html

βγάζει κ οπτική κ audio 3.5 έξοδο κ μετα ξανά hdmi. 

Επεξ/σία από rodosf1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

ο adapter hdmi-dvi βγάζει κανονικά έξοδο ήχου 3.5 οπότε από εκεί πας σε ηχεία. αν δεν έχεις με έξοδο ήχου κοστίζουν γύρω στα 10€ νομίζω. 

Από το χειριστήριο κανονικά δεν πρέπει να έχεις κανένα θέμα όσο χρόνο κ αν ακούς. δοκίμασε όμως κ με άλλα ακουστικά να δεις. λογικά είναι πρόβλημα ακουστικών. 

 

Δες κ αυτό εναλλακτικά:

https://www.skroutz.gr/s/15721220/DeLock-HDMI-male-3-5mm-HDMI-Toslink-female-63276.html

βγάζει κ οπτική κ audio 3.5 έξοδο κ μετα ξανά hdmi. 

 Εκανα update το χειριστηριο και τωρα ειναι κομπλε,δεν ξανα frezaρε.Απλο ανταπτορα HDMI->DVI εχω,δεν εχει ηχο.Τωρα για μερικες μερες θα κανω την δουλεια μου ετσι,με τα handsfree.Εχω παραγγειλει την Asus TUF Gaming VG27WQ1B η οποια εχει εξοδο 3.5mm λογικα θα μπορω να παρω απο εκει εξοδο για να συνδεσω 2.1 ηχεια.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, LouCi4er είπε

 Εκανα update το χειριστηριο και τωρα ειναι κομπλε,δεν ξανα frezaρε.Απλο ανταπτορα HDMI->DVI εχω,δεν εχει ηχο.Τωρα για μερικες μερες θα κανω την δουλεια μου ετσι,με τα handsfree.Εχω παραγγειλει την Asus TUF Gaming VG27WQ1B η οποια εχει εξοδο 3.5mm λογικα θα μπορω να παρω απο εκει εξοδο για να συνδεσω 2.1 ηχεια.

καλό παιχνίδι φίλε μου! εδώ είμαστε ότι θες για βοήθεια. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, skiabox είπε

Είμαι μεταξύ Borderlands 3 Season Bundle και Halo Infinite.

νομίζω διαφορετικά games, άλλωστε το δεύτερο θα μπει δωρεάν στο gamepass μεθαύριο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

νομίζω διαφορετικά games, άλλωστε το δεύτερο θα μπει δωρεάν στο gamepass μεθαύριο! 

Τελικά πήρα ένα dlc του borderlands.

Ήμουν στο pass μερικούς μήνες αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένος και τώρα είμαι μόνο στο live gold.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skiabox είπε

Τελικά πήρα ένα dlc του borderlands.

Ήμουν στο pass μερικούς μήνες αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένος και τώρα είμαι μόνο στο live gold.

ναι γούστα είναι αυτα, κ οι προσφορές οι εβδομαδιαίες του gold κάθε Τρίτη αξίζουν είναι αλήθεια. Προσωπικά έχω λιώσει το pass, μαζί με επιλεγμένες αγορές από τις εκπτώσεις του gold. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, privateer είπε

 

Οποιος ανησυχει για το μελλον του S ας δει το παραπανω βιντεο😄

Βασικά το xbox series s πρέπει να έχει δημιουργήσει πλέον τη μεγαλύτερη βάση χρηστών στον πλανήτη, οπότε όχι μόνο δεν πρέπει να φοβόμαστε κάτι αλλά μάλλον να είμαστε σίγουροι ότι το development γίνεται πλέον με requirement να είναι ικανοποιητικό σε αυτήν την κονσόλα πρώτα από όλα!

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...