Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, DimitriosT86 είπε

Ευχαριστώ πολύ παιδιά θα μιλήσω μαζί τους το μεσημέρι είτε τηλεφωνικά είτε με τσατ για να δω τις λεπτομέρειες όντως ένα κοντρόλ έχω αν μπορέσουν να μου φέρουν άλλο θα είναι πολύ καλά. 

για δεύτερο καβατζα έχει ενα πολύ καλό ενσύρματο της Spartan για xbox, οικονομικό γύρω στο 20-25€ νομίζω και αξίζει αν το δουλέψεις! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, DIOMIDIS_GR είπε

Το έχουν αντικαταστήσει σε μένα εκτός εγγύησης μετά από συνομιλία στο chat της ms.

Εχω το ιδιο θεμα, που βρισκεται το chat της MS;  Δεν μπορω να το βρω με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, xaralas είπε

Εχω το ιδιο θεμα, που βρισκεται το chat της MS;  Δεν μπορω να το βρω με τιποτα.

2111813880 κάλεσε και θα σε καλέσουν αυτοί σε 2 λεπτά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xaralas είπε

Εχω το ιδιο θεμα, που βρισκεται το chat της MS;  Δεν μπορω να το βρω με τιποτα.

Στο site της ms. https://support.xbox.com/en-US/contact-us/emerald

Επεξ/σία από DIOMIDIS_GR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα προσπάθησα να έρθω σε επαφή με το support για το θέμα του control αλλά και από το τηλ και ηλεκτρονικά με παρέπεμπαν σε toutorial και οδηγίες δεν μπόρεσα να μιλήσω με κάποιον για το θέμα θα πάω απο κωτσόβολο να ρωτήσω μήπως υπάρχει κάποια λύση μέσω αυτών απλά είχα διαβάσει πολύ καλά λόγια για το support και μου κάνει εντύπωση και ευτυχώς δεν έχει τόσο μεγάλο θέμα και μπορώ και παίζω σε διαφορετική περίπτωση θα ήμουν δεμένος διότι δεν έχω άλλο control.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DimitriosT86 είπε

Παιδιά καλησπέρα προσπάθησα να έρθω σε επαφή με το support για το θέμα του control αλλά και από το τηλ και ηλεκτρονικά με παρέπεμπαν σε toutorial και οδηγίες δεν μπόρεσα να μιλήσω με κάποιον για το θέμα θα πάω απο κωτσόβολο να ρωτήσω μήπως υπάρχει κάποια λύση μέσω αυτών απλά είχα διαβάσει πολύ καλά λόγια για το support και μου κάνει εντύπωση και ευτυχώς δεν έχει τόσο μεγάλο θέμα και μπορώ και παίζω σε διαφορετική περίπτωση θα ήμουν δεμένος διότι δεν έχω άλλο control.

ζήτησε κλήση από εδώ :

https://support.xbox.com/el-GR/contact-us

 

θα σε καλέσουν αυτοί ή κάνεις chat. 

τσεκαρισμενο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

ζήτησε κλήση από εδώ :

https://support.xbox.com/el-GR/contact-us

 

θα σε καλέσουν αυτοί ή κάνεις chat. 

τσεκαρισμενο

Πατάω επικοινωνία βάζω κάποιες επιλογές και μου βγάζει για αυτο το θέμα δεν μπορει να γίνει επικοινωνια με τηλεφωνο ή τσατ τι να πω δεν ξέρω τι δεν κανω καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, DimitriosT86 είπε

Πατάω επικοινωνία βάζω κάποιες επιλογές και μου βγάζει για αυτο το θέμα δεν μπορει να γίνει επικοινωνια με τηλεφωνο ή τσατ τι να πω δεν ξέρω τι δεν κανω καλα

επιλέγεις 

1. Υλικό και Δίκτυο

2. Το χειριστήριο δεν λειτουργεί σωστά 

3. επιλέγεις κονσόλα που έχεις 

θα σου βγάλει επιλογή κλήσης ή Chat. τωρα προφανώς είναι κλειστά, λέει ώρες στη σελίδα που ποσταρα πριν. Νμζω 9-21.00

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

επιλέγεις 

1. Υλικό και Δίκτυο

2. Το χειριστήριο δεν λειτουργεί σωστά 

3. επιλέγεις κονσόλα που έχεις 

θα σου βγάλει επιλογή κλήσης ή Chat. τωρα προφανώς είναι κλειστά, λέει ώρες στη σελίδα που ποσταρα πριν. Νμζω 9-21.00

 

Σε ευχαριστώ θα το δω αύριο το πρωι να είσαι καλά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, DimitriosT86 είπε

Παιδιά καλησπέρα προσπάθησα να έρθω σε επαφή με το support για το θέμα του control αλλά και από το τηλ και ηλεκτρονικά με παρέπεμπαν σε toutorial και οδηγίες δεν μπόρεσα να μιλήσω με κάποιον για το θέμα θα πάω απο κωτσόβολο να ρωτήσω μήπως υπάρχει κάποια λύση μέσω αυτών απλά είχα διαβάσει πολύ καλά λόγια για το support και μου κάνει εντύπωση και ευτυχώς δεν έχει τόσο μεγάλο θέμα και μπορώ και παίζω σε διαφορετική περίπτωση θα ήμουν δεμένος διότι δεν έχω άλλο control.

Να η διαδικασία που έκανα εγώ

Πατάς το πρώτο αποτέλεσμα 

Μετά πας λίγο κάτω και κανείς είσοδο 

Μετά ξανά πας κάτω και βάζεις το serial number του χειριστηρίου 

Και θα σε κατευθύνει αυτό 

Σε περίπτωση που δεν ξέρεις τι να κάνεις μετά στείλε ένα μήνυμα με screenshot την σελίδα γιατί δεν θυμάμαι μετά που σε βγάζει , πάντως είναι αρκετά ευκολο. 

Θα πρέπει να βάλεις στοιχεία διεύθυνση κλπ και να στείλεις το controller Γερμανία και μετά από δύο περίπου βδομάδες θα έχεις ένα refurbished.

 

313887510_Screenshot_20220513-073341_SamsungInternet.jpg.67bc077754f1ef921014df6e0bfb1434.jpg

7 ώρες πριν, rodosf1 είπε

επιλέγεις 

1. Υλικό και Δίκτυο

2. Το χειριστήριο δεν λειτουργεί σωστά 

3. επιλέγεις κονσόλα που έχεις 

θα σου βγάλει επιλογή κλήσης ή Chat. τωρα προφανώς είναι κλειστά, λέει ώρες στη σελίδα που ποσταρα πριν. Νμζω 9-21.00

 

Και μέσω τσατ ή κλήσης θα σε παραπέμψουν να το κάνεις μόνος σου από ότι θυμάμαι πρόσφατα που το έκανα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Να η διαδικασία που έκανα εγώ

Πατάς το πρώτο αποτέλεσμα 

Μετά πας λίγο κάτω και κανείς είσοδο 

Μετά ξανά πας κάτω και βάζεις το serial number του χειριστηρίου 

Και θα σε κατευθύνει αυτό 

Σε περίπτωση που δεν ξέρεις τι να κάνεις μετά στείλε ένα μήνυμα με screenshot την σελίδα γιατί δεν θυμάμαι μετά που σε βγάζει , πάντως είναι αρκετά ευκολο. 

Θα πρέπει να βάλεις στοιχεία διεύθυνση κλπ και να στείλεις το controller Γερμανία και μετά από δύο περίπου βδομάδες θα έχεις ένα refurbished.

 

313887510_Screenshot_20220513-073341_SamsungInternet.jpg.67bc077754f1ef921014df6e0bfb1434.jpg

Και μέσω τσατ ή κλήσης θα σε παραπέμψουν να το κάνεις μόνος σου από ότι θυμάμαι πρόσφατα που το έκανα.

προσοχή διεύθυνση κ στοιχεία στα αγγλικά, γιατί έρχεται από Γερμανία το νέο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Να η διαδικασία που έκανα εγώ

Πατάς το πρώτο αποτέλεσμα 

Μετά πας λίγο κάτω και κανείς είσοδο 

Μετά ξανά πας κάτω και βάζεις το serial number του χειριστηρίου 

Και θα σε κατευθύνει αυτό 

Σε περίπτωση που δεν ξέρεις τι να κάνεις μετά στείλε ένα μήνυμα με screenshot την σελίδα γιατί δεν θυμάμαι μετά που σε βγάζει , πάντως είναι αρκετά ευκολο. 

Θα πρέπει να βάλεις στοιχεία διεύθυνση κλπ και να στείλεις το controller Γερμανία και μετά από δύο περίπου βδομάδες θα έχεις ένα refurbished.

 

313887510_Screenshot_20220513-073341_SamsungInternet.jpg.67bc077754f1ef921014df6e0bfb1434.jpg

Και μέσω τσατ ή κλήσης θα σε παραπέμψουν να το κάνεις μόνος σου από ότι θυμάμαι πρόσφατα που το έκανα.

Ευχαριστώ θα το κάνω μόλις πάω σπίτι το μεσημέρι αν χρειαστώ κάτι ίσως ξανά ενοχλήσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχει κάποιο πρόβλημα το store γιατί δεν μου δείχνει με τίποτα την κατηγορία των backwards compatible games; Και παλιότερα το έκανε αυτό αλλά αν έβγαινες και ξανά έμπαινες και ήταν ανάδρομος ο Ερμής στα έδειχνε. 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, joker80 είπε

Έχει κάποιο πρόβλημα το store γιατί δεν μου δείχνει με τίποτα την κατηγορία των backwards compatible games; Και παλιότερα το έκανε αυτό αλλά αν έβγαινες και ξανά έμπαινες και ήταν ανάδρομος ο Ερμής στα έδειχνε. 😁

συγκεκριμένα; Εμένα ότι ψάχνω το δείχνει κανονικά. Στο μενού εννοείς σαν κατηγορία μήπως; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...