Προς το περιεχόμενο

Xbox Series S - Γενική Συζήτηση


ShadaTuT
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει ετοιμοπαράδοτο σε κατάστημα στον Υμηττό, στα 285 €.πρόλαβα και τσίμπησα ένα.Κωτσο,πλαισιο,και media, που πήγα σήμερα,δεν είχαν ούτε για δείγμα.

Επεξ/σία από hlias77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chek2fire είπε

Μόλις το παρέλαβα σήμερα δεν το έχω βάλει ακόμα πάνω αλλά το βραδάκι λέω να αρχίσω να το σκαλίζω. 

καλοριζικο !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, hlias77 είπε

Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει ετοιμοπαράδοτο σε κατάστημα στον Υμηττό, στα 285 €.πρόλαβα και τσίμπησα ένα.Κωτσο,πλαισιο,και media, που πήγα σήμερα,δεν είχαν ούτε για δείγμα.

Καλοριζικο....Πως???? περιμενω πως και τι να τελειωσει το "μαζωμα" που μας εχουν για να παω να το αγορασω...Εχουν ανοιξει τα μαγαζια???? μπορουμε να παμε για ψωνια??? (με καλη διαθεση ρωταω.... :) )

Επεξ/σία από spinemm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο είναι «σκρουτζομαγαζο» και στην ζούλα,στο δίνει.Τα υπόλοιπα μεγάλα είναι ανοιχτά αλλά εξυπηρετούν μόνο επαγγελματίες και κόβουν μόνο τιμολόγιο όταν αγοράζεις κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις έβαλα την κονσολίτσα. Εχει τα πάντα πάντως για media και dnla προγράμματα από τι είδα. Μια χαρά δλδ.

Tώρα να ρωτήσω τι συμβατότητα έχει σε hdmi καλώδια? γιατί θέλω στην θέση που θα το βάλω να πάρω ένα μεγαλύτερο σε μήκος hdmi 

και η φώτο από την κονσόλα

Bi5qt0i.jpg

2omeIcZ.jpg

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτες εντυπώσεις άριστες μέχρι τώρα. Είναι τελείως αθόρυβη αν και στην μαύρη ψύκτρα της είναι πάρα πολύ ζεστή. Δλδ η κονσόλα ανεβάζει θερμοκρασίες όχι αστεία. 

Tώρα για πείτε πως μπορείς να βγεις από ένα game και να το κάνεις suspend αλλά και γενικά να φύγεις από ένα game και να επιλέξεις κάποιο άλλο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπώσεις τώρα μια και ασχολήθηκα λίγο παραπάνω. Καταρχήν για να είμαι ειλικρινής το περίμενα πολύ πιο αδύναμο σε ισχύ. Σε αυτό όμως μπορείς να παίξεις όλα τα game, τις προηγούμενης γενικάς φυσικά χωρίς το παραμικρό πρόβλημα και με μια χαρά γραφικά και setting. 

Oτι game και να έχω δοκιμάσει τρέχει άψογα. 

Mετά μου αρέσει και το περιβάλλον του για τα multimedia. Εχει τα πάντα ακόμα και dnla η ακόμα και ταινίες αλλά τέτοιες υπηρεσίες μάλλον λογο region είναι απενεργοποιημένες.

Tέλος η κονσόλα εκεί στην ψύκτρα της ανεβάζει τρελές θερμοκρασίες δλδ ψήνεις άνετα ελληνικό στην χόβολη αν βάλει μπρίκι :D αλλά δεν υπάρχει καν θόρυβος δεν ξέρω αν έχει καν μέσα ανεμιστήρα.

Toυ άλλαξα και θέση για να είναι πάνω σε ups και κοντά στην άλλη κονσόλα. Μάλλον και το ps5 εκεί θα το βάλω.

SEjvzfm.jpeg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fitriolis είπε

Παιδια βλεπω οτι η κονσόλα ειναι διαθέσιμη στο you.gr. Μηπως ξερει κανεις αν οντως ειναι;

το you.gr είναι από τα πλέον αξιόπιστα καταστήματα. Δλδ επειδή έψαχνα γενικά πάντα είχε ότι είναι εξαντλημένη. Αν την έχουν βάλει διαθέσιμη πιστεύω ότι θα είναι όντος διαθέσιμη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι άλλο που μου αρέσει αρκετά είναι το suspend που κάνουν τα game και που μπορείς να πας από το ένα game στο άλλο πάρα πολύ γρήγορα. Στο serries s κάνει 2 δευτερόλεπτα. Φαντάζομαι στο μεγαλύτερο xbox θα είναι άμεσο.

Γενικά πολύ ευχαριστημένος με την αγορά και όπως έγραψα και πριν δεν περίμενα να ειχε τόσο καλή απόδοση το hardware του.

Φυσικά τα game της επόμενης γενιάς λογικά θα την ζορίζουν αλλά για τόσο απαιτητικά game έχω ήδη το pc συν το ps5.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eντάξει την έχω λιώσει την κονσόλα :P

Τekken, soulcaliber, mortal kombat σε τριπλέτα. Το δεύτερο σε online. Νομίζουν ότι είμαι και άσχετος noobas και τους ρίχνω καλό πουλί καθώς στο pc έχω ρίξει δεκάδες ώρες.

Συν ότι έχω βάλει και κάποια άλλα game που με ενδιαφέρουν και ήθελα να τα δώ.

Tώρα να γράψω όμως κάτι. Δεν είναι όλα τα game για κονσόλες όπως και να το κάνουμε. 

Δηλαδή στο nintendo είναι ξεκάθαρη η κατάσταση καθώς εκεί έχουμε αποκλειστικά game που βγαίνουν για την κονσόλα.

Eδώ στις μεγαλύτερες κονσόλες που έχουμε πολλά cross platform game βλέπεις και την αδυναμία της κονσόλας σε συγκεκριμένα gameplay.

Fps με τίποτα δεν το συζητάω καν. Eβαλα το greedfall και απλά το game είναι ραμμένο και φτιαγμένο για pc όπως και για μεγάλην μου έκπληξη και το andromeda είναι και αυτό φτιαγμένο για pc λόγο μάλλον και του fps κομματιού του. 

Από την άλλη game όπως το mirror edge είναι ξεκάθαρα game για κονσόλα αν και το πρώτο της σειράς το είχα ευχαριστηθεί μια χαρά στο pc.

Φυσικά και όλα τα αθλητικά είναι φτιαγμένα για καναπέ. 

Tέλος να πω ότι με έχει εκπλήξει ευχάριστα αυτή η κονσολίτσα και απλά πρέπει να πούμε ένα μπράβο στην microsoft γιαυτό το τεχνολογικό θαύμα για μενα.

Μου αρέσουν αυτές οι καινοτομίες που ξεφεύγουν από την πεπατημένη και με έχει ενθουσιάσει το serries s όπως και το nintendo switch.

 

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DJTaurus είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

 

 

Για να κατάφερε η EA να χωρέσει next gen γραφικά με native 4K 60fps στο Series S, ενδεχομένως να μπορέσουμε να δούμε κι άλλους τίτλους σε 4K/60. Αν και εφόσον θέλει ο developer βέβαια. Και πάνω που είχα βολευτεί με το '20 εδώ και λίγες μέρες, τώρα σκέφτομαι μήπως αγοράσω το '21 για X/S.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια μια απορία , για αλλαγή hdmi καλωδίου τελικά αξίζει; Όσο διαβάζω σε σάιτ τόσο πιο πολύ μπερδεύομαι νομιζω.Παίζω σε μια 4k τηλεόραση Hisense 58" https://www.skroutz.gr/s/24007006/Hisense-58A7100F-Smart-4K-UHD-58.html

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από Konsmal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...