Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 4x, black screen


Freegamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tο κινητο ειναι το Xiaomi redmi note 4x snapdragon

Εδω και λιγες μερες (μετα που κατεβασα το microG, το youtube Vanced και ανοιξα developers option)(δεν ξερω αν εχουν σημασια αυτα ) εχει αρχισει το κινητο και ετσι στο ασχετο μου κλεινει την οθονη, τα κουμπια δουλευουν κανονικα και ειναι ενεργο απο πισω (πχ αμα πατησω να σταλθει μνμα ή γραψω κατι αυτο στελνεται κανονικα), αυτο κραταει απο 5δευτερολεπτα εως και μεχρι να αρχισει να τρωει σφαλιαρες (που περα απο τα αστεια εχω δει οτι ξεκολαει αλλα ξερω επισης οτι δεν ειναι λυση αυτο). Εχω κανει reboot, εχω ψαξει στο νετ, εχω ψαξει γενικα τις ρυθμισεις μπαταριας-οθονης ακομα και developer's αλλα τιποτα. Εχει κανεις να προτεινει κατι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Freegamer είπε

Εκανα ακομα και εργοστασιακες ρυθμισεις και ακομα τιποτα

Μάλλον χάλασε η πλακέτα και θα πρέπει να πάρεις άλλο κινητό.Δεν αξίζει η επισκευή του εκτός αν φτιάχνεται πολύ φθηνά.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο πολυ ψαξιμο διαβασα σε ενα post στο reddit οτι ενας τυπας ειχε το ιδιο προβλημα και εβαλε custom rom που παρολο που στην αρχη εδειχνε να δουλευει μετα απο λιγο καιρο το πηγε σε ειδικο και του ειπε ακριβως αυτο που ειπες, οτι εχει ζημια η motherboard....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...