Προς το περιεχόμενο

TP-Link Archer MR200 Firmware Upgrade


ernie78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Έχω έναν 4G Router από την Wind (TP-Link Archer MR200 v1).

Θέλω να τον έχω σαν backup router αλλά πλέον έχω αλλάξει πάροχο σε Vodafone.

Όπως αναμενόταν ο router δεν δέχεται την SIM από την Vodafone καθώς είναι κλειδωμένο.

Έχω ήδη προσπαθήσει με firmware από την TP-Link αλλά έχω access από το admin account μόνο και μου βγάζει error.

Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να κάνω upgrade σε κάποιο άλλο firmware (είτε TP-Link είτε third-vendor όπως OpenWRT) για να καταφέρω να τον ξεκλειδώσω?

Σας Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
3 λεπτά πριν, prometheas είπε

Μην παιδεύεστε. Αν ειναι αυτά που δινει η Wind με το Simplefi δεν ξεκλειδώνουν.. 

 

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω και ακριβώς. ο αδερφός μου το έφερε, και υποθέτω με κάποιο πακέτο θα το είχε πάρει από την wind παλιά... η v 1.0 είναι και από ότι είδα το 2016 βγήκε σαν router.
δλδ και άλλο firmware να περάσω από την tplink δεν τα πετάει όλα έξω τα της wind? (ή δεν επιτρέπει καν , να κάνω firmware update) αν και έχω πάρα πολλά χρόνια να κάνω firmware update σε router... και μετά και καλά  να βρω λέμε τώρα τι ρυθμίσεις θέλει για να κάτσει μια κάρτα της cosmote ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο μόνος τρόπος να γίνει κάτι, είναι ν' αρχίσετε τις καταγγελίες στον ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ - Ανεξάρτητη Αρχή (synigoroskatanaloti.gr)

Σε όλες τις πολιτισμένες εταιρίες, όταν παρέλθει η κανονική διάρκεια του συμβολαίου, έχεις δικαίωμα ξεκλειδώματος του Carrier Lock της συσκευής σου.

Στην αγαπημένη μας wind, απλά δεν προβλέπεται τέτοια δυνατότητα.

Λες και είναι κλεμμένα

Επεξ/σία από solution1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

καλησπέρα. να κάνω μια ερώτηση μιας και τώρα είδα το νήμα.

Στην ουσία όταν βάλετε κάρτα άλλου παρόχου πχ βοντα, τα led σηματος πανω στο μοντεμ σας δειχνουν κατι και απλα δεν κανει connect ? η δεν λαμβανει καν σημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, D@ck είπε

Στην ουσία όταν βάλετε κάρτα άλλου παρόχου πχ βοντα, τα led σηματος πανω στο μοντεμ σας δειχνουν κατι και απλα δεν κανει connect ? η δεν λαμβανει καν σημα?

... επειδη εχω καιρο να ασχοληθώ απ' οτι θυμαμε δεν σε αφήνει να προθέσεις προφιλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 02/04/2023 at 15:20, D@ck said:

καλησπέρα. να κάνω μια ερώτηση μιας και τώρα είδα το νήμα.

Στην ουσία όταν βάλετε κάρτα άλλου παρόχου πχ βοντα, τα led σηματος πανω στο μοντεμ σας δειχνουν κατι και απλα δεν κανει connect ? η δεν λαμβανει καν σημα?

δεν ξερω τι γινεται αν αλλαξεις firmware κτλ. αν σε αφηνει ή αν μπορεις να το πειραξεις απο tftp κτλ.

δηλαδη να φορτωσεις router απο tftp αφου φορτωσει ο bootloader.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...