Προς το περιεχόμενο

Vodafone VDSL - Αποχώρηση και πιθανό πρόστιμο (?)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Πρόσφατα έχω το εξής θέμα. Αν έχετε λίγο χρόνο παρακαλώ διαβάστε το.

 

Είχα σταθερό/ίντερνετ σε Cosmote εδώ και χρόνια. Έληξε το συμβόλαιο και περίμενα καμιά καλή προσφορά από Cosmote αλλά δεν μου έδιναν, οπότε πήγα σε Vodafone αφού είχε φθηνότερα πακέτα. Αλλά αν μου έκανε καμιά αντιπροσφορά η Cosmote ίσως την προτιμούσα.

Πήγα σε ένα κατάστημα Vodafone και έδωσα ταυτότητα κλπ για να κάνω αίτηση για internet με 50αρα ταχύτητα VDSL, αλλά δεν ξέραμε αν την δεχτούν από τα κεντρικά ή όχι γιατί εκεί που μένω μου είχανε πει ότι μπορεί να μην πιάνω VDSL οπότε θα περιμέναμε αν δούμε αν πάρω έγκριση ή όχι.

Να τονίσω ότι ΔΕΝ υπέγραψα συμβόλαιο ούτε τίποτα, αφού δεν ήξερα αν όντως πάρω έγκριση ή όχι.

Πέρασε 1+ μήνας και ακόμα τίποτα, μέχρι που ξαφνικά είδα μέσω του Vodafone site την πορεία αίτησης ότι ήταν στο στάδιο 2 από 4 (!).  Χωρίς να λάβω κάποια ειδοποίηση. Την ίδια μέρα είχα αντιπροσφορά από Cosmote την οποία και δέχτηκα αφού ήταν πάρα πολύ καλή.

Τότε σχεδόν αμέσως μίλησα με Vodafone στο online chat και τους είπα θέλω να γίνει διακοπή της αίτηση/έγκρισης μιας που θα έπαιρνα την προσφορά της Cosmote. Μου είπανε ότι δεν γίνεται , διότι άρχισε και προχωράει η αίτηση και επιπλέον είχα ήδη υπογράψει. Ενώ δεν είχα βάλει ούτε υπογραφή, ούτε είχα δει κάποιο συμβόλαιο ούτε τίποτα.

Μίλησα με το κατάστημα και τους είπα να την διακόψουν, αλλά τελικά δεν μπόρεσαν, με αποτέλεσμα να περάσει η 50αρα και να είμαι επίσημα στην Vodafone.

Την ίδια μέρα με πήρε τηλ η Cosmote και μου είπε ότι είδε πως πήγα σε Vod, οπότε μου έδωσε ακόμα καλύτερο πακέτο, με δωροεπιταγές κλπ, οπότε το δέχτηκα και υπέγραψα τα χαρτιά που μου έστειλε μέσω μείλ, τα οποία υπέγραψα  και έστειλα άμεσα. Στην ουσία έκανα συμβόλαιο με Cosmote.

 

Ρωτάω τα εξής: 

Θα φάω πρόστιμο από Vodafone μιας που έφυγα και έκανα συμβόλαιο σε Cosmote? 

Από την στιγμή  που η Vodafone μου έκανε συμβόλαιο από μόνη της χωρίς να υπογράψω κάτι, δεν είναι παράνομο?  (μου είπανε υπάλληλοι της Vod ότι όταν κάνω αίτηση με ταυτότητα κλπ, σημαίνει αυτόματα και συμβόλαιο, άσχετα αν δεν υπέγραψα). Μου ακούγεται τραγικό.

 

Υ.Σ. Ακόμα δεν έχω λάβει το ρούτερ της Vodafone, με αποτέλεσμα  να μην έχω σταθερό τηλ εδώ και μέρες. Όχι ότι θα το χρειαστώ μιας που θα πάω Cosmote όπου νά'ναι, αλλά με έχουνε αφήσει ξεκρέμαστο χωρίς να με ειδοποιήσουν καν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αν είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις υπογράψει τίποτα, την επόμενη φορά που θα σε πάρουν, ζήτα όνομα και πες ότι σε αυτόν/αυτήν που θα σε πάρει ότι θα πας στην αστυνομία και θα κάνεις καταγγελία για πλαστογραφία. Είναι ποινικό αδίκημα και η δίωξη είναι αυταπάγγελτη!

Ετσι θα είναι υποχρεωμένοι άν έχουν συμβόλαιο να το εμφανίσουν, αλλιώς να εξαφανιστούν.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σωστό αυτό που λες, αλλά το παλικάρι που μου έκανε την αίτηση είναι ψιλο γνωστός και μου είπε ότι θα χάσει την δουλειά του αν κάνω κάτι τέτοιο και τον λυπάμαι. Διότι μίλησα στο τηλ μαζί του και του είπα πως έχει η κατάσταση. Οπότε αν γίνεται θέλω να αποφύγω κάτι τέτοιο.

Όταν τον ρώτησα περί αυτού δεν βγάλαμε άκρη, παρά μόνο διαμάχες/απειλές εκ μέρους του. Είχε τρομάξει φαίνεται. Αλλά και πάλι προτιμώ να λυθεί το θέμα χωρίς να χάσει την δουλειά του αλλά από την  άλλη δεν θέλω να πληρώσω πρόστιμο. Μετά αφού μιλήσαμε σχετικά με το θέμα, είπε ότι έστειλε αίτηση στα κεντρικά ότι ξέρω γω αργήσανε να μου δώσουν έγκριση και δεν πρέπει να φάω πρόστιμο και κάτι τέτοια, δεν έβγαλα άκρη.

 

Γιατί το έκανε άραγε? Έβαλε αυτός υπογραφή ή είναι πολιτική της εταιρίας να ενεργούν έτσι?

11 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Δηλαδή καταχωρήθηκε αίτηση χωρίς να υπογράψεις?

Ναι. Έγινε η αίτηση και μετά από 1 μήνα άρχισε να προχωράει από μόνη της με αποτέλεσμα να με βάλουν στο VDSL.

Δεν υπέγραψα τίποτα. Υπέθεσα ότι μόλις εγκρίνουν την αίτηση, θα με πάρουν τηλ να πάω να υπογράψω το συμβόλαιο. Το οποίο και δεν συνέβη. 

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Glikos είπε

Σωστό αυτό που λες, αλλά το παλικάρι που μου έκανε την αίτηση είναι ψιλο γνωστός και μου είπε ότι θα χάσει την δουλειά του αν κάνω κάτι τέτοιο και τον λυπάμαι. Διότι μίλησα στο τηλ μαζί του και του είπα πως έχει η κατάσταση. Οπότε αν γίνεται θέλω να αποφύγω κάτι τέτοιο.

Όταν τον ρώτησα περί αυτού δεν βγάλαμε άκρη, παρά μόνο διαμάχες/απειλές εκ μέρους του. Είχε τρομάξει φαίνεται. Αλλά και πάλι προτιμώ να λυθεί το θέμα χωρίς να χάσει την δουλειά του αλλά από την  άλλη δεν θέλω να πληρώσω πρόστιμο. Μετά αφού μιλήσαμε σχετικά με το θέμα, είπε ότι έστειλε αίτηση στα κεντρικά ότι ξέρω γω αργήσανε να μου δώσουν έγκριση και δεν πρέπει να φάω πρόστιμο και κάτι τέτοια, δεν έβγαλα άκρη.

Γιατί το έκανε άραγε? Έβαλε αυτός υπογραφή ή είναι πολιτική της εταιρίας να ενεργούν έτσι?

Ναι. Έγινε η αίτηση και μετά από 1 μήνα άρχισε να προχωράει από μόνη της με αποτέλεσμα να με βάλουν στο VDSL.

Δεν υπέγραψα τίποτα. Υπέθεσα ότι μόλις εγκρίνουν την αίτηση, θα με πάρουν τηλ να πάω να υπογράψω το συμβόλαιο. Το οποίο και δεν συνέβη. 

Δεν θα χάσει την δουλειά του, απλά δεν θα πάρει το μπόνους λογικά :P 

Είμαι 99% σίγουρος πως πατάει πάνω στην καλοσύνη σου.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου βγάλουν κόστος πες του να σου δώσει τα χρήματα να το πληρώσεις. Αλλιώς εγγραφή καταγγελία στη vodafone, Αν δεν απαντήσουν εντός 10 ημερών προχωράς σε καταγγελία ΕΕΤΤ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, HateMe είπε

Δεν θα χάσει την δουλειά του, απλά δεν θα πάρει το μπόνους λογικά :P 

Είμαι 99% σίγουρος πως πατάει πάνω στην καλοσύνη σου.

Έχει παιδιά, γι'αυτό διστάζω να τον καταγγείλω επίσημα. Στην περίπτωση που απολυθεί. Τώρα αν μου πουλάει φούμαρα δεν ξέρω με σιγουριά. Πιθανό να παίρνει bonus και να πουλάει παραμύθι. Πάντως στο τηλ ήταν φοβισμένος και σε μια φάση άρχισε τις απειλές, του στυλ ''αν με καταγγείλεις θα σε βρω από κοντά'' και τέτοια γελοία πράγματα. Για γέλια η κατάσταση.

Να περιμένω τηλ από Vod όποτε/αν μου ρίξουν πρόστιμο ή να ρίξω καταγγελία στα κεντρικά και ότι γίνει? Ή μήπως στην ΕΕΤΤ?

2 λεπτά πριν, kallonos είπε

Αν σου βγάλουν κόστος πες του να σου δώσει τα χρήματα να το πληρώσεις. Αλλιώς εγγραφή καταγγελία στη vodafone, Αν δεν απαντήσουν εντός 10 ημερών προχωράς σε καταγγελία ΕΕΤΤ.

Ενδιαφέρον η λύση αυτή. Σε πόσο καιρό συνήθως έρχεται το πρόστιμο?

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Glikos είπε

Έχει παιδιά, γι'αυτό διστάζω να τον καταγγείλω επίσημα. Στην περίπτωση που απολυθεί. Τώρα αν μου πουλάει φούμαρα δεν ξέρω με σιγουριά. Πιθανό να παίρνει bonus και να πουλάει παραμύθι. Πάντως στο τηλ ήταν φοβισμένος και σε μια φάση άρχισε τις απειλές, του στυλ ''αν με καταγγείλεις θα σε βρω από κοντά'' και τέτοια γελοία πράγματα. Για γέλια η κατάσταση.

Να περιμένω τηλ από Vod όποτε/αν μου ρίξουν πρόστιμο ή να ρίξω καταγγελία στα κεντρικά και ότι γίνει? Ή μήπως στην ΕΕΤΤ?

Ενδιαφέρον η λύση αυτή. Σε πόσο καιρό συνήθως έρχεται το πρόστιμο?

Με το που αποχωρήσεις ανάλογα τον κύκλο τιμολόγησης θα έρθει το κόστος (αν για παράδειγμα σε βάλουν να βγαίνει ο λογαριασμός κάθε 15 του μήνα και φύγεις τώρα στις 15 του επόμενου μήνα θα σου ερθει ο λογαριασμός).

Όταν κάνεις αίτημα να φύγεις θα σου δώσει η voda Το vdsl με 23€ όποτε εκεί μπορεί να μείνεις και να λυθούν ολα; 😂😂

Αν με Ρωτάς εμένα τι θα έκανα. 

Αρχικά θα έκανα τηλεφωνικό παράπονο (σε κάθε εταιρία υπάρχει τμήμα παραπονων) ανέφερε το πρόβλημα σου και επεσήμανε ότι αν χρεωθείς κάτι θα διαφυγεις σε εγγραφή καταγγελία στην ΕΕΤΤ (ρωτά σε πόσες μέρες να περιμένεις απάντηση). Αν δεν σου απαντήσουν προχωράς σε εγγραφο παραπονο μέσω mail Στο customer care. Αν δεν σου απαντήσουν εντός 10 ημερών κάνεις καταγγελία σε ΕΕΤΤ με όλο το ιστορικο των επικοινωνιών και των εγγράφων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, kallonos είπε

Με το που αποχωρήσεις ανάλογα τον κύκλο τιμολόγησης θα έρθει το κόστος (αν για παράδειγμα σε βάλουν να βγαίνει ο λογαριασμός κάθε 15 του μήνα και φύγεις τώρα στις 15 του επόμενου μήνα θα σου ερθει ο λογαριασμός).

Όταν κάνεις αίτημα να φύγεις θα σου δώσει η voda Το vdsl με 23€ όποτε εκεί μπορεί να μείνεις και να λυθούν ολα; 😂😂

Αν με Ρωτάς εμένα τι θα έκανα. 

Αρχικά θα έκανα τηλεφωνικό παράπονο (σε κάθε εταιρία υπάρχει τμήμα παραπονων) ανέφερε το πρόβλημα σου και επεσήμανε ότι αν χρεωθείς κάτι θα διαφυγεις σε εγγραφή καταγγελία στην ΕΕΤΤ (ρωτά σε πόσες μέρες να περιμένεις απάντηση). Αν δεν σου απαντήσουν προχωράς σε εγγραφο παραπονο μέσω mail Στο customer care. Αν δεν σου απαντήσουν εντός 10 ημερών κάνεις καταγγελία σε ΕΕΤΤ με όλο το ιστορικο των επικοινωνιών και των εγγράφων. 

Στην Cosmote πήγα ήδη, αφού τους έστειλα τα χαρτιά με υπογραφή. Μου έκαναν πολύ καλή προσφορά. Περιμένω από βδομάδα να με φέρουν στο δίκτυο τους.

Το θέμα είναι το τυχόν πρόστιμο όταν φύγω από Vod και η πιθανόν λαμογιά του υπαλλήλου εκείνου.

Δεν έχω κανένα έγγραφο/συμβόλαιο της Vodafone, το οποίο είναι και το πιο παράδοξο της υπόθεσης. Ούτε καν το ρούτερ τους.

Θα περιμένω τηλ από Vod σχετικά με το πρόστιμο, αν δεν με πάρουν σύντομα θα τους κάνω ένα τηλ. Από κει και πέρα όπως ειπώθηκε από σένα και τους παραπάνω, θα προβώ σε καταγγελία αργά ή γρήγορα. Τώρα στην περίπτωση που δεν έρθει πρόστιμο ακόμα καλύτερα.

Θενξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Glikos είπε

Έχει παιδιά, γι'αυτό διστάζω να τον καταγγείλω επίσημα. Στην περίπτωση που απολυθεί. Τώρα αν μου πουλάει φούμαρα δεν ξέρω με σιγουριά. Πιθανό να παίρνει bonus και να πουλάει παραμύθι. Πάντως στο τηλ ήταν φοβισμένος και σε μια φάση άρχισε τις απειλές, του στυλ ''αν με καταγγείλεις θα σε βρω από κοντά'' και τέτοια γελοία πράγματα. Για γέλια η κατάσταση.

Να περιμένω τηλ από Vod όποτε/αν μου ρίξουν πρόστιμο ή να ρίξω καταγγελία στα κεντρικά και ότι γίνει? Ή μήπως στην ΕΕΤΤ?

Ενδιαφέρον η λύση αυτή. Σε πόσο καιρό συνήθως έρχεται το πρόστιμο?

Πας καλά; Σε απειλεί στο τηλ και θες να του κάνεις και την χάρη; 
ΠΕΘΑΝΕ ΤΟΝ ΡΕ που θα σε απειλήσει κιόλας το λαμόγιο. 
Στανταράκι το έκανε επίτηδες για να πάρει μπόνους και τώρα πάει να βγει και από πάνω. 

Μη τον αφήσεις, εκτός αν φοβάσαι που και πάλι.. ΜΗ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΙΣ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HateMe είπε

Πας καλά; Σε απειλεί στο τηλ και θες να του κάνεις και την χάρη; 
ΠΕΘΑΝΕ ΤΟΝ ΡΕ που θα σε απειλήσει κιόλας το λαμόγιο. 
Στανταράκι το έκανε επίτηδες για να πάρει μπόνους και τώρα πάει να βγει και από πάνω. 

Μη τον αφήσεις, εκτός αν φοβάσαι που και πάλι.. ΜΗ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΙΣ.

Δεν είναι ότι φοβάμαι, χεσμένο τον έχω, απλά σκέφτομαι την περίπτωση που μια στις 1000 όντως απολυθεί. Όχι για αυτόν, για τα παιδιά του.

Όσο περισσότερο σκέφτομαι την συζήτηση που είχα μαζί του στο τηλ, τόσο περισσότερα κενά βρίσκω στα λεγόμενα του. Αναλήθειες γενικά. Οπότε τείνω να πιστεύω ότι ήθελε να βγάλει κέρδος παρά να με βοηθήσει. Θα μιλήσω πάλι μαζί του κάποια στιγμή από βδομάδα και αν δεν υπάρχει καμιά εξέλιξη θα αναφέρω το συμβάν σε Vodafone / ΕΕΤΤ και από κει και πέρα ας κόψει τον λαιμό του. Δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσω αν μου έρθει πρόστιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Glikos είπε

Δεν είναι ότι φοβάμαι, χεσμένο τον έχω, απλά σκέφτομαι την περίπτωση που μια στις 1000 όντως απολυθεί. Όχι για αυτόν, για τα παιδιά του.

Όσο περισσότερο σκέφτομαι την συζήτηση που είχα μαζί του στο τηλ, τόσο περισσότερα κενά βρίσκω στα λεγόμενα του. Αναλήθειες γενικά. Οπότε τείνω να πιστεύω ότι ήθελε να βγάλει κέρδος παρά να με βοηθήσει. Θα μιλήσω πάλι μαζί του κάποια στιγμή από βδομάδα και αν δεν υπάρχει καμιά εξέλιξη θα αναφέρω το συμβάν σε Vodafone / ΕΕΤΤ και από κει και πέρα ας κόψει τον λαιμό του. Δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσω αν μου έρθει πρόστιμο.

Απλά να έχεις στο μυαλό σου πως έβαλε την υπογραφή σου κάπου που δεν ήθελες.

Χωρίς υπογραφή, συμβόλαιο ΔΕΝ. 

Ποιος ξέρει σε πόσους ακόμα το έχει κάνει. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, HateMe είπε

Απλά να έχεις στο μυαλό σου πως έβαλε την υπογραφή σου κάπου που δεν ήθελες.

Χωρίς υπογραφή, συμβόλαιο ΔΕΝ. 

Ποιος ξέρει σε πόσους ακόμα το έχει κάνει. 

Τσόγλανος εντελώς. Από την μια μου είχε πει στο τηλ ότι αυτός έβαλε την υπογραφή, από την άλλη ότι το συμβόλαιο ισχύει από την στιγμή που έκανα την αίτηση και δεν χρειάζεται υπογραφή. Τρέχα γύρευε.

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Glikos είπε

Τσόγλανος εντελώς. Από την μια μου είχε πει στο τηλ ότι αυτός έβαλε την υπογραφή, από την άλλη ότι το συμβόλαιο ισχύει από την στιγμή που έκανα την αίτηση και δεν χρειάζεται υπογραφή. Τρέχα γύρευε.

Μην τον αφήσεις ρε φιλε! είναι κρίμα. Για μένα στρίμωξε τον,  κάνε παράπονα για τη vodafone και θήξε αυτό το κατάστημα, θα φανεί ποιος το έχει κάνει. Εχω φίλους και μια πρώην που δουλεύουνε στη Βονταφον, εννοειται τους πρίζουν να γράψουν κοσμο και πιάσουν στόχο, και ναι μου έχουν ζητήσει να με γράψουν και εμένα. Αλλά αυτό από το υπογράφω για σενα απέχει..

 

Αν φοβάσαι για τη σωματική σου ακεραιότητα πανε στους μπατσους και ανέφερε οτι θες να καταθέσεις την υποψία σου για αυτό το άτομο, οτι σε απείλησε. Οχι οτι θες να κάνεις καταγγελία αλλά να είναι γραμμένο.

 

Οσον αφορά τη δουλειά του και τα παιδιά του. Είμαι σίγουρος υπάρχουν πολλοί ακόμη φουκαριάρηδες πατεράδες, δέκα φορές πιο τίμιοι από αυτόν αλλά δεν έχουν εργασία. Κάτι χάνεις κάτι κερδίζεις στη ζωή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, georgeps21 είπε

Μην τον αφήσεις ρε φιλε! είναι κρίμα. Για μένα στρίμωξε τον,  κάνε παράπονα για τη vodafone και θήξε αυτό το κατάστημα, θα φανεί ποιος το έχει κάνει. Εχω φίλους και μια πρώην που δουλεύουνε στη Βονταφον, εννοειται τους πρίζουν να γράψουν κοσμο και πιάσουν στόχο, και ναι μου έχουν ζητήσει να με γράψουν και εμένα. Αλλά αυτό από το υπογράφω για σενα απέχει..

Αν φοβάσαι για τη σωματική σου ακεραιότητα πανε στους μπατσους και ανέφερε οτι θες να καταθέσεις την υποψία σου για αυτό το άτομο, οτι σε απείλησε. Οχι οτι θες να κάνεις καταγγελία αλλά να είναι γραμμένο.

Οσον αφορά τη δουλειά του και τα παιδιά του. Είμαι σίγουρος υπάρχουν πολλοί ακόμη φουκαριάρηδες πατεράδες, δέκα φορές πιο τίμιοι από αυτόν αλλά δεν έχουν εργασία. Κάτι χάνεις κάτι κερδίζεις στη ζωή.

Δεν με επηρεάζουν οι απειλές που μου έκανε, ίσα ίσα τις βρήκα γελοίες. Τώρα αν το συνεχίσει και δεν βάζει μυαλό ίσως το αναφέρω στην αστυνομία, απλά για να είμαι καλυμμένος νομικά.

Με στράβωσε  όμως που έλεγε ύποπτα πράγματα. Από την μια λέει ότι αυτός έβαλε υπογραφή, από την άλλη ότι όταν είχα πάει για να κάνω αίτηση για να δω αν δέχομαι εκεί που μένω την 50αρα ταχύτητα, σημαίνει και καλά αυτόματο συμβόλαιο χωρίς υπογραφή.

Δεν έχει λογική εντελώς. Η αίτηση εγκρίθηκε ξαφνικά μετά από καιρό και χωρίς να με ειδοποιήσει κανείς, προχώρησαν σε συμβόλαιο χωρίς την παρουσία/υπογραφή μου και με βάλανε στο δίκτυο τους. Κανονικά έπρεπε να μου παρουσιάσουν συμβόλαιο πρώτα και να υπογράψω. Αυτό είναι άθλιο. 

Δεν θα το αφήσω έτσι, θα πληρώσει την μαλακία του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...