Προς το περιεχόμενο

Vodafone VDSL - Αποχώρηση και πιθανό πρόστιμο (?)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Glikos είπε

Δεν έχω κάποιο συμβόλαιο μαν, δεν πήρα κανένα χαρτί..

Αλλά θενξ για την συμβουλή.

Δεν είπα ότι πήρες κάποιο χαρτί, είπα να το πάρεις τώρα. Πρεπει (ειναι νόμος) να έχεις ένα αντίγραφο (σε όλες τις συμβάσεις ισχύει)... Αν δεν μπορούν να στο στείλουν, δεν το έχουν , αρα δεν ισχύει τίποτα, κάνεις καταγγελία στη vodafone και δεν ενοχλείς και τον υπάλληλο. Αν το έχουν (δηλαδή το υπέγραψε γαι σενα ο γνωστός σου), τότε ακολουθείς την παραπάνω διαδικασία.

Αν δεν κάνεις κάτι..θα είσαι στο περίμενε συνεχώς...ΚΑΝΕΙΣ δεν θα σου δώσει τα δικαιώματα σου αν εσύ δεν τα εξασκείς... 

Επειδή βλέποντας το συμβόλαιο που σου πρόσφερε η COSMOTE μου φαίνεται εξωπραγματικό πάντως (4 μήνες δωρεαν και 200 ευρώ για 29 ευρώ πάγιο)...τους κλέβεις πραγματικά τωρα... Θεωρώ ότι η COSMOTE μεσω εσού κάνει γυμνάσια στη Vodafone... Get the Big Picture... αν συμβαίνει αυτό φίλε ...μπορεί και να την πάτησες χοντρά, γιατι θα χρησιμοποιήσουν την λαχτάρα σου (όπως και οποιουδήποτε ανάλογου καταναλωτή) - για φθηνή υπηρεσία, ως εφαλτήριο για μια μεταξύ τους διαμάχη και εσύ είσαι στη μέση.

Οπότε πρόσεχε τι υπογράφεις, ποιους εμπιστεύεσαι (πως έδωσες τόσα στοιχεία σε έναν που απλά λες γεια) και να ζητάς πάντα αποδείξεις!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

νομίζω τα έχεις μπερδέψει λίγο, απο τη στιγμή που κάνεις την αίτηση σου έστω και τηλεφωνικά και δίνεις τα στοιχεία σου , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να υπογράψεις τίποτα και πουθενά.έχεις 14 ημέρες να προβείς σε ακύρωση , μετά απο αυτό το διάστημα πληρώνεις το πρόστιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Molpadia είπε

νομίζω τα έχεις μπερδέψει λίγο, απο τη στιγμή που κάνεις την αίτηση σου έστω και τηλεφωνικά και δίνεις τα στοιχεία σου , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να υπογράψεις τίποτα και πουθενά.έχεις 14 ημέρες να προβείς σε ακύρωση , μετά απο αυτό το διάστημα πληρώνεις το πρόστιμο.

Το αυτο.....που ανεφερα σε προηγουμενο σχολιο...προφανως μαλλον δεν το ηξερε το παιδι και τωρα τα εκανε χειροτερα αποδεχομενος την προσφορα της κοσμοτε ,το εχω πει και αλλες φορες πριν παμε να κανουμε καποια συναλλαγη ενημερωνομαστε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά τα πράγματα...

Ακόμα και εάν υπόγραψες δεν έχει σημασία. Με λίγα λόγια όλα τα πρόστιμα που βγάζουν και σου στέλνει η εκάστοτη

εταιρία από την στιγμή που φεύγεις και πας σε άλλη είναι ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΤΙΚΑ σύμφωνα με τον ΕΕΤΤ.

Αυτό που υποχρεούται να πληρώσει ο τέως πελάτης είναι τα πάγια. Όλα τα πρόστιμα που στελνονται είναι παράνομα και οι εταιρίες

το ξέρουν αλλά δεν μπορουν να σας κάνουν και τίποτα ακόμα και εάν σας πάρουν τηλέφωνο

από δήθεν δικηγορικό γραφείο για να σας απειλήσουν.  

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...