Προς το περιεχόμενο

iPhone 12 mini: Προβλήματα με την οθόνη κλειδώματος αναφέρουν οι χρήστες


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, tilaverboy είπε

Τι ανάκληση δηλαδή θα ήθελες να γίνει; Αυτοκίνητο έχεις; Αν έχει βγάλει η εταιρία ανάκληση αυτοκινήτου θες να μου πεις ότι θα το πας τρακαρισμένο και είναι υποχρεωμένοι να στο αλλάξουν;

 

Αν μια εταιρεία έχει βγάλει ανάκληση για κάποιο πρόβλημα στο κινητήρα και τους πας με σπασμένο στο στήριγμα του καφέ φυσικά και περιμένω να το αλλάξουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, bioentre είπε

H συσκευή "refubrished" που πήρα ήταν άψογη. 100% μπαταρία που παρέμενε και μετά από heavy use και βασικά δεν πρέπει να ήταν καν refubrished γιατί έψαξα με βάση το serial ημερομηνία παραγωγής. Γενικά αν μιλάμε για κανούριο μοντέλο δύσκολα να πάρεις refubrished, αλλά σε ιστορμ σε ειδικές παραγγελίες Mac δυο φορές μου έχουν φέρει γρατζουνισμένο μέσα στο κουτί του... Πάντως το κύριο πρόβλημα ειδικά με τους νέους επεξεργαστές είναι η ασφάλεια των δεδομένων των χρηστών όπως έχει βουήξει και ο κόσμος με όσα έγιναν αυτή την εβδομάδα... 

Τα apple refurbished έρχονται με νέα μπαταρία, νέο εξωτερικό περίβλημα, έλεγχο ποιότητας και έχει νέο αναγνωριστικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Είναι υψηλότερες οι τιμές σε σχέση με τα μεταχειρισμένα σε αγγελίες σωστά;

Υπάρχει η επιλογή αγορά σε αυτές τις τιμές απο Ελλάδα από την Apple;Δεν έχουν τελωνείο απο USA;

Η Apple στην Αμερική μετά από ένα χρονικό διάστημα πουλάει συσκευές refurbished σε χαμηλότερες τιμές, τώρα σε σχέση με τα μεταχειρισμένα δεν ξέρω σε τι διαφορά τιμής παίζουν...

Από Ελλάδα δεν μπορείς να αγοράσεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 hours ago, praktor_007 said:

ποιοτικος ελεγχος απο τα lidl

Παρ’ όλα αυτά, όλοι ελπίζουν το πρόβλημα να αφορά το λογισμικό ώστε η Apple να κυκλοφορήσει γρήγορα μία ενημέρωση.

δεν μπορουμε να αναψουμε και κανενα κερακι με τις απαγορευσεις

 

7 hours ago, Arkin said:

Πολιτική από τα lidl. Θεωρώ απαράδεκτο να περνεις νέο κινητό να έχει θέμα από το εργοστάσιο και να σου δίνουν ανακατασκευής. Η χειρότερη εγγύηση που θα μπορούσε να έχει ένα προϊόν. 

 

Σιγά βρε γκουρμεδιάρηδες που μου ψωνίζετε μόνο από Delicatessen! 😛 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολα δειχνουν πως ειναι προβλημα hardware δυστυχως. Κριμα πραγματικα, ημουν ετοιμος να παρω τη συσκευη και διαβασα αυτα...τραγικο πραγματικα, πρεπει να περιμενω να δω ποτε θα λυθει το θεμα...

Παντως για την ιστορια ειδα το κινητο απο κοντα και επαθα πλακα με το μεγεθος, ειναι πραγματικα πολυ μικρο αλλα η οθονη ειναι αρκετα μεγαλη. Σε διαστασεις ειναι σαν τα κινητα των 4,5 ιντσων που ειχαμε παλιοτερα, και η οθονη ειναι σαν τα κινητα με τις 5,5 ιντσες. Ελπιζω να ακολουθησουν και αλλοι κατασκευαστες, τα κινητα εχουν γινει πλεον παραλογα μεγαλα

Επεξ/σία από hakunamatata
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
23 minutes ago, hakunamatata said:

Ολα δειχνουν πως ειναι προβλημα hardware δυστυχως. Κριμα πραγματικα, ημουν ετοιμος να παρω τη συσκευη και διαβασα αυτα...τραγικο πραγματικα, πρεπει να περιμενω να δω ποτε θα λυθει το θεμα...

Παντως για την ιστορια ειδα το κινητο απο κοντα και επαθα πλακα με το μεγεθος, ειναι πραγματικα πολυ μικρο αλλα η οθονη ειναι αρκετα μεγαλη. Σε διαστασεις ειναι σαν τα κινητα των 4,5 ιντσων που ειχαμε παλιοτερα, και η οθονη ειναι σαν τα κινητα με τις 5,5 ιντσες. Ελπιζω να ακολουθησουν και αλλοι κατασκευαστες, τα κινητα εχουν γινει πλεον παραλογα μεγαλα

Πότε προλάβαμε κιόλας και βγάλαμε συμπεράσματα για hardware πρόβλημα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, billdanos είπε

Πότε προλάβαμε κιόλας και βγάλαμε συμπεράσματα για hardware πρόβλημα?

Οταν ακουμπας με το δακτυλο σημειο του σασι και το προβλημα της οθονης λυνεται, αυτο σημαινει οτι η κοινη γειωση του σασι ειναι στον αερα και οταν το πιανεις με το χερι γειωνεται απο το δαχτυλο σου στη γη. Οποιος εχει βασικες γνωσεις ηλεκτρονικων καταλαβαινει. Εκπροσωπος τυπου της apple εισαι και προβληματιζεσαι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, hakunamatata είπε

Οταν ακουμπας με το δακτυλο σημειο του σασι και το προβλημα της οθονης λυνεται, αυτο σημαινει οτι η κοινη γειωση του σασι ειναι στον αερα και οταν το πιανεις με το χερι γειωνεται απο το δαχτυλο σου στη γη. Οποιος εχει βασικες γνωσεις ηλεκτρονικων καταλαβαινει. Εκπροσωπος τυπου της apple εισαι και προβληματιζεσαι ?

Όχι άλλα ξέρεις τώρα κάθε χρόνο, από το 4 και μετά, ακούμε τα ίδια και τα ίδια και στο τέλος αποδεικνύεται οτι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
17 minutes ago, hakunamatata said:

Οταν ακουμπας με το δακτυλο σημειο του σασι και το προβλημα της οθονης λυνεται, αυτο σημαινει οτι η κοινη γειωση του σασι ειναι στον αερα και οταν το πιανεις με το χερι γειωνεται απο το δαχτυλο σου στη γη. Οποιος εχει βασικες γνωσεις ηλεκτρονικων καταλαβαινει. Εκπροσωπος τυπου της apple εισαι και προβληματιζεσαι ?

Γίνομαι αυτόματα εκπρόσωπος τύπου όταν απλά περιμένω πρώτα την επίσημη τοποθέτηση στο «πρόβλημα»? Αν είναι πρόβλημα σε συγκεκριμένες συσκευές αυτές θα αντικατασταθούν. Αυτό δεν το κάνει γενικευμένο hardware πρόβλημα σε όλες τις συσκευες μιας και τότε θα είχαμε αναφορές από όλους όσους το αγόρασαν! 

Παρόλα αυτά, δεν θα γίνω εγώ εμπόδιο στις σκέψεις και τα συμπεράσματά σας... Και εγώ έχω αποκλείσει πολλές συσκευές για ψυχολογικούς προσωπικούς μου λόγους ενώ οι ίδιες ήταν μια χαρά! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, AtiX είπε

Όχι άλλα ξέρεις τώρα κάθε χρόνο, από το 4 και μετά, ακούμε τα ίδια και τα ίδια και στο τέλος αποδεικνύεται οτι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα...

 

 

 

ξεκαθαρα κανενα προβλημα, φαινεται οτι η κοπελα απλως δεν το κραταει σωστα (ναι, αν το δεις ετσι, τοτε δεν υπαρχει καποιο προβλημα)

8 λεπτά πριν, billdanos είπε

Γίνομαι αυτόματα εκπρόσωπος τύπου όταν απλά περιμένω πρώτα την επίσημη τοποθέτηση στο «πρόβλημα»? Αν είναι πρόβλημα σε συγκεκριμένες συσκευές αυτές θα αντικατασταθούν. Αυτό δεν το κάνει γενικευμένο hardware πρόβλημα σε όλες τις συσκευες μιας και τότε θα είχαμε αναφορές από όλους όσους το αγόρασαν! 

Παρόλα αυτά, δεν θα γίνω εγώ εμπόδιο στις σκέψεις και τα συμπεράσματά σας... Και εγώ έχω αποκλείσει πολλές συσκευές για ψυχολογικούς προσωπικούς μου λόγους ενώ οι ίδιες ήταν μια χαρά! :) 

 

 

Τα προβληματα δεν ειναι ον-οφ, οι κατασκευες εχουν συγκεκριμενες ανοχες στις οποιες τα στανταρ της παραγωγης ειναι αποδεκτα. Οταν κατι λοιπον βρισκεται σε συγκεκριμενο επιπεδο ανοχων, παρουσιαζει θεματα, αλλες συσκευες που δεν ειναι σε αυτο το ευρος δεν θα τα παρουσιασουν. Επισης, ειδικα αν μιλαμε για την apple, σπανιως παραδεχονται τις κατασκευαστικες τους πατατες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@hakunamatata μακάρι να μην ισχύει αυτό που περιγράφεις και να είναι στο 95% των γνωστών apple "προβλημάτων" που εμφανίζονται σε κάθε λανσάρισμα συσκευής από τύπους που θέλουν κλικς...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
17 minutes ago, hakunamatata said:

ξεκαθαρα κανενα προβλημα, φαινεται οτι η κοπελα απλως δεν το κραταει σωστα (ναι, αν το δεις ετσι, τοτε δεν υπαρχει καποιο προβλημα)

Τα προβληματα δεν ειναι ον-οφ, οι κατασκευες εχουν συγκεκριμενες ανοχες στις οποιες τα στανταρ της παραγωγης ειναι αποδεκτα. Οταν κατι λοιπον βρισκεται σε συγκεκριμενο επιπεδο ανοχων, παρουσιαζει θεματα, αλλες συσκευες που δεν ειναι σε αυτο το ευρος δεν θα τα παρουσιασουν. Επισης, ειδικα αν μιλαμε για την apple, σπανιως παραδεχονται τις κατασκευαστικες τους πατατες

Έχουμε λεπτομέρειες για το τι screen protector έβαλε η «κοπέλα» στη συσκευή της? Τα videos στο YouTube τα λαμβάνουμε όλα υπόψη σαν επιστημονικές δοκιμές που δεν δέχονται αμφισβήτηση? 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, billdanos είπε

Έχουμε λεπτομέρειες για το τι screen protector έβαλε η «κοπέλα» στη συσκευή της? Τα videos στο YouTube τα λαμβάνουμε όλα υπόψη σαν επιστημονικές δοκιμές που δεν δέχονται αμφισβήτηση? 😛 

δηλαδη τι screen protector πιστευεις οτι μπορει να εβαλε που να δημιουργησε αυτο το προβλημα? ωρες ωρες δε μπορω να καταλαβω μερικοι γιατι ειστε τοσο φανατισμενοι με τις εταιριες και στηριζετε τυφλα, ριχνοντας παντα το φταιξιμο στους αλλους, οι οποιοι στην τελικη πληρωνουν για τη συσκευη. Εσυ δηλαδη λες η κοπελα να θελει απλα να κανει μηνυσεις στην αππλε?

 

παρε αλλο ενα βιντεο εδω χωρις την θηκη, σε απλο τραπεζι και χωρις προστασια οθονης.

 

 

Βεβαια με το σκεπτικο σου, δεν ξερουμε τι ειχε το τραπεζι απο κατω, δεν ξερουμε πως ηταν το μαγνητικο πεδιο της γης στη συγκεκριμενη περιοχη, οπως επισης και η θεση των πλανητων εκεινη την ωρα. Εναλλακτικα, οπως ολα δειχνουν, καποια γειωση ειναι στον αερα ενω δεν θα επρεπε να ειναι, και για κατασκευαστικους λογους, εμφανιστηκε σε καποια μοντελα. Οπως ειπα και πιο πριν, ειμαι τρομερα εκνευρισμενος με ενα τοσο ηλιθιο προβλημα, παλι απο την apple, διοτι περιμενω χρονια μια συσκευη κανονικου μεγεθους και οχι tablet για να κανω καθημερινα τη δουλεια μου. Την Παρασκευη πηγα, ειδα τη συσκευη, και ενω ημουν ετοιμος να παραγγειλω το μαυρο χρωμα που δεν υπηρχε ετοιμοπαραδοτο (παραδοξως), αρχισα να διαβαζω και να βλεπω αυτα τα θεματα παλι, και τωρα πρεπει να περιμενω μεχρι να βρεθει η οποια λυση (η οποια ειμαι βεβαιος, θα ειναι να παρεις συσκευη απο τις νεοτερες παρτιδες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, gagarin είπε

Ότι και να είναι όπως καλά είπε φίλος πιο πάνω δεν αγοράζεις ποτέ συσκευές day one...Ας κάνουν οι άλλοι τα τέστ!!!
Επίσης δεν ξέρω αλλά νομίζω το doa της apple είναι 3 μέρες(απάτη όταν οι αλλοι δίνουν 7)...ΑΡΑ αγορά μόνο Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη...γιατί μετράει ημερολογιακά...

Προσωπικά θα το πάρω γιατί είναι το κινητό που περίμενα χρόνια!!!Μικρό και στο οικοσύστημα!!!

Ξέρεις ότι αν το έκαναν όλοι αυτό δεν θα υπήρχε κανένας να κάνει τα τεστ ε;

15 ώρες πριν, bioentre είπε

Δυστυχώς το service Apple σε ιστορμ είναι πολύ κακό. Επίσης σε όλο το κόσμο δίνεις από όνομα μέχρι και διεύθυνση για να γίνει το σερβις και γίνεται καταχώρηση αυτών των στοιχείων στο σύστημα της Apple μαζί με τα serials των δυο συσκευών (καινούριας και refubrished). Στο εξωτερικό μάλιστα ζητάνε και ταυτότητα, ενώ φάνηκαν αυτή την εβδομάδα και τα παρατράγουδα της εταιρείας που νοιάζεται για την άσφάλεια των προσωπικών μας δεδομένων: https://9to5mac.com/2020/11/13/apple-server-outage-reveals-mac-privacy-concerns/

Χαρακτηριστικά σε ιστορμ έχω ζητήσει αντίγραφο των προσωπικών στοιχείων που έχει στείλει το ιστορμ στην Apple σχετικά με αντικατάσταση συσκευής και αρνήθηκαν να μου δώσων λέγοντας πως ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΜΟΥ είναι ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΗΣ APPLE

H συσκευή "refubrished" που πήρα ήταν άψογη. 100% μπαταρία που παρέμενε και μετά από heavy use και βασικά δεν πρέπει να ήταν καν refubrished γιατί έψαξα με βάση το serial ημερομηνία παραγωγής. Γενικά αν μιλάμε για κανούριο μοντέλο δύσκολα να πάρεις refubrished, αλλά σε ιστορμ σε ειδικές παραγγελίες Mac δυο φορές μου έχουν φέρει γρατζουνισμένο μέσα στο κουτί του... Πάντως το κύριο πρόβλημα ειδικά με τους νέους επεξεργαστές είναι η ασφάλεια των δεδομένων των χρηστών όπως έχει βουήξει και ο κόσμος με όσα έγιναν αυτή την εβδομάδα... 

Παίρνεις φοβερή συσκευή χωρίς τα bugs των άλλων, αλλά έχεις 16-core machine learning να προβλέπει τι θες να πληκτρολογήσεις και data leak ως premium feature. Αλλά αν θέλεις κάτι smooth δεν υπάρχουν εναλλακτικές

Απορώ αν διαβάζεις τα link που βάζεις. Εχει γινει update εχει απαντησει η εταιρια για το θεμα με τα data leaks. 

 Ως προς τα δεδομένα που αναφέρεις από ιστορμ αν έχεις τέτοια απάντηση γραπτά στειλτο όπως είσαι στην Ανεξαρτητη αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων κάνοντας καταγγελία. Θα ασχοληθούν αμέσως αν όντως ισχύει αυτο που γράφεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...