Προς το περιεχόμενο

iPhone 12 mini: Προβλήματα με την οθόνη κλειδώματος αναφέρουν οι χρήστες


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα...

Σήμερα παρέλαβα το δικό μου iPhone 12 Mini...Με το που το άνοιξα δοκίμασα και εγώ να δω αν έχει το πρόβλημα...ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΟ ΕΙΧΕ...
Λέω το είχε γιατί με το που έκανα το update 14.2.1 όλα παίζουν ΝΕΡΑΚΙ!!!

Αυτό προς ενημέρωση φίλων που διστάζουν να το αγοράσουν!!! 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 λεπτά πριν, gagarin είπε

Καλησπέρα...

Σήμερα παρέλαβα το δικό μου iPhone 12 Mini...Με το που το άνοιξα δοκίμασα και εγώ να δω αν έχει το πρόβλημα...ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΟ ΕΙΧΕ...
Λέω το είχε γιατί με το που έκανα το update 14.2.1 όλα παίζουν ΝΕΡΑΚΙ!!!

Αυτό προς ενημέρωση φίλων που διστάζουν να το αγοράσουν!!! 

Φίλε μου και επειδή θα το τσιμπήσω και εγώ θα ήθελα μόνο να μας πεις για την μπαταρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, AtiX είπε

Φίλε μου και επειδή θα το τσιμπήσω και εγώ θα ήθελα μόνο να μας πεις για την μπαταρία...

Το πήρα το μεσημέρι σήμερα....Δεν νομίζω να είμαι κατάλληλος αυτή τη στιγμή...
Σε μια εβδομάδα...θα επανέλθω φίλε μου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gagarin είπε

Το πήρα το μεσημέρι σήμερα....Δεν νομίζω να είμαι κατάλληλος αυτή τη στιγμή...
Σε μια εβδομάδα...θα επανέλθω φίλε μου!!!

Εννοείτε φίλε μου, αναμένουμε όταν έχεις πλήρη εικόνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτες εντυπώσεις...

Αρχικά να πώ ότι το iPhone 12 mini το περίμενα αρκετα χρόνια από την  apple...(οχι σαν μοντελο αλλα σαν form factor κινητο) εχουν περάσει αρκετά μηλοφωνα απο τα χέρια μου(3g-3gs-4s-5-7) και τα τελευταια χρόνια είχα απογοητευτεί με τις γκουμούτσες που έβγαζε...(ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΓΟΥΣΤΟΥ μην αρχισουμε τα σχολια εισαι ασχετος δεν ξερεις κλπ κλπ...σιγουρα μπορει να μην ξερω αλλα στα δικα μου χερια/ματια δεν μου αρεσει το ειδος phablet)...

Στα του κινητού...
Αυτό που καίει το ευρύ κοινό...ΜΠΑΤΑΡΙΑ...με μέτρια χρήση - βαρια πιστευω βγαζει μια μέρα (πρωι με βραδυ οχι 24ωρο)...αυτή τη περίοδο λόγο δουλειάς μιλάω παρά πολύ και σημερα από το πρωί(7:00) που ήταν στο 85% το βράδυ(20:00) ήταν 37% με παρα πολλα λεπτά ομιλίας συνδεδεμένο το κινητό με Apple Watch - AirPods και χρήση οταν ηθελα δεδομενα κυριως με wifi...

Φωτογραφική....ΔΕΝ ΞΕΡΩ...δεν προλαβαίνω δυστυχώς να βγάλω και να την δοκιμάσω...μόλις χαλαρώσει το πράγμα θα ασχοληθώ...

Επιδοσεις...έρχομαι από το iPhone 7 και η ταχύτητα είναι χαοτική...το Face ID ταχυτατο...η αποκριση στις εφαρμογές...ΟΛΑ ΣΦΑΙΡΑ!!!!

Οθόνη...ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ...η πυκνότητα των pixels 477 λογο μεγέθους οθόνης το απογειώνουν,οι γωνιες θεασης ειναι απιστευτες και τα χρωματα φοβερα...

Ηχεία...Δεν το δοκίμασα αλλά θεωρώ ότι είναι δυνατότερα από αυτό που είχα...(θα κάνω κ σύγκριση με της γυναίκας μου το iPhone 11 και θα σας πω)

To καλύτερο το αφήνω στο τέλος...ΧΕΙΡΙΣΜΟΣ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΧΕΡΙ!!!

Αρνητικά...

-Τιμή ότι και να λέμε παίδες ειναι πολλά τα χρηματα για ένα κινητό...αν αναλογιστείς ότι στα 200 ευρώ πάνω αγοράζεις ένα από τα τελευταία Macbook...

- Ότι δεν έχει φορτιστή μέσα(αγόρασα έναν anker 20w) ελεος δινεις 870ευρω και δεν βαζουν ενα μπριζακι λιανικης αξιας 25ευρω...τι να πω..;

Αυτά ελπίζω να μη σας κούρασα....

Επεξ/σία από gagarin
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια απορία?Τώρα σε αυτή τη κατάσταση που ζούμε όλοι.

Όσοι το έχετε πάρει ,το παραγγείλατε μέσω ιντερνετ και εκείνη τη στιγμή ήρθατε σε επαφή με τη συσκευή?

Θέλω να το πάρω,αλλα θα ήθελα πρώτα(αν και είμαι σίγουρος ότι θα είναι υπέροχο),να το δω,πιασω στα χερια μου σε κάποιο εκθεσιακό.

Γνωρίζει κανεις τίποτα σε Αθηνα,που και πως μπορώ να το δω/πιασω πρώτα?

Επεξ/σία από monotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, monotis είπε

Μια απορία?Τώρα σε αυτή τη κατάσταση που ζούμε όλοι.

Όσοι το έχετε πάρει ,το παραγγείλατε μέσω ιντερνετ και εκείνη τη στιγμή ήρθατε σε επαφή με τη συσκευή?

Θέλω να το πάρω,αλλα θα ήθελα πρώτα(αν και είμαι σίγουρος ότι θα είναι υπέροχο),να το δω,πιασω στα χερια μου σε κάποιο εκθεσιακό.

Γνωρίζει κανεις τίποτα σε Αθηνα,που και πως μπορώ να το δω/πιασω πρώτα?

Σε κάποιο κατάστημα κινητής θα μπορούσες να το δεις δια ζώσης...αυτή την περίοδο είναι ανοιχτά αλλά από ότι ξέρω γίνεται χαμός...
Προσωπικά είδα αρκετά βιντεάκια του YouTube...είχα iPhone 7  και είδα την σύγκριση με το SE 2 που είναι ίδιο...και κατέληξα πολύ εύκολα...ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ...
Στα αρνητικά...το έκανα παραγγελία 24/11 και το κινητό ήρθε 30/11 από μεγάλη αλυσίδα ηλεκτρικών...γίνεται ένας χαμός με τις κούριερ...δεν φταίει το κατάστημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλημερα, εχει κανεις το τηλεφωνο?

βλεπω οτι εχει ενα προβλημα στο touch η οθονη, γενικα πχ χρειαζεται να πατησω κατι 2 3 φορες μεχρι να παρει το input η οθονη...το εχει παρατηρησει κανεις αλλος? Μαλλον δεν ειμαι ο μονος, και καποιος αλλος μου ανεφερε το ιδιο θεμα...Σημειωτεον, η δικη μου συσκευη δεν ειχε προβλημα με την οθονη και τη θηκη πριν το update...δυστυχως φοβαμαι οτι οντως καποιο hardware προβλημα παιζει με το dititizer και η apple θα κανει την παπια...

 

@billdanos εχεις δει καπου το θεμα να μαζευτουμε ολοι εμεις οι haters που τολμαμε να δουμε κατι που δεν εχει πετυχει καλα η apple σαν προβλημα και οχι σαν feature? οχι τπτ αλλο, μπας και παρουμε καμμια λυση (η μπας και μας λυπηθει η μαμα apple και απλα μας κανει την τιμη να ασχοληθει με τα προβληματα που νομιζουμε οτι εχουμε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, hakunamatata said:

παιδια καλημερα, εχει κανεις το τηλεφωνο?

βλεπω οτι εχει ενα προβλημα στο touch η οθονη, γενικα πχ χρειαζεται να πατησω κατι 2 3 φορες μεχρι να παρει το input η οθονη...το εχει παρατηρησει κανεις αλλος? Μαλλον δεν ειμαι ο μονος, και καποιος αλλος μου ανεφερε το ιδιο θεμα...Σημειωτεον, η δικη μου συσκευη δεν ειχε προβλημα με την οθονη και τη θηκη πριν το update...δυστυχως φοβαμαι οτι οντως καποιο hardware προβλημα παιζει με το dititizer και η apple θα κανει την παπια...

 

@billdanos εχεις δει καπου το θεμα να μαζευτουμε ολοι εμεις οι haters που τολμαμε να δουμε κατι που δεν εχει πετυχει καλα η apple σαν προβλημα και οχι σαν feature? οχι τπτ αλλο, μπας και παρουμε καμμια λυση (η μπας και μας λυπηθει η μαμα apple και απλα μας κανει την τιμη να ασχοληθει με τα προβληματα που νομιζουμε οτι εχουμε).

Πάρε Android! Και "καθάρισες"! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Πάρε Android! Και "καθάρισες"! 😛 

Όπλο είσαι ρε αλάνι!

 

πες τώρα εσυ που τα ψηφίζεις που θα μπούμε να κλαφτουμε μπάσκετ και μας πετάξει κάνα κοκαλάκι η αππλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, hakunamatata είπε

Όπλο είσαι ρε αλάνι!

 

πες τώρα εσυ που τα ψηφίζεις που θα μπούμε να κλαφτουμε μπάσκετ και μας πετάξει κάνα κοκαλάκι η αππλε

Γιατί δεν πας απλά στο service? Τι, φοβάσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, hakunamatata said:

Όπλο είσαι ρε αλάνι!

 

πες τώρα εσυ που τα ψηφίζεις που θα μπούμε να κλαφτουμε μπάσκετ και μας πετάξει κάνα κοκαλάκι η αππλε

Απορώ γιατί το ψάχνεις online και δεν κάνεις το ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ: Έχεις μια νέα συσκευή που μόλις αγόρασες και σου παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα! Την πας πίσω ASAP για να γίνει έλεγχος και αν έχει θέμα να στην αντικαταστήσουν! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Γιατί δεν πας απλά στο service? Τι, φοβάσαι?

Το παραμύθι το έχω ξαναδεί, θα βγάλουμε sw update όποτε περίμενε, η δεν βλέπουμε κάποιο πρόβλημα με τη συσκευή κλπ κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, hakunamatata είπε

Το παραμύθι το έχω ξαναδεί, θα βγάλουμε sw update όποτε περίμενε, η δεν βλέπουμε κάποιο πρόβλημα με τη συσκευή κλπ κλπ κλπ

Οκ μου φαίνεται λογικό... Μια που τα λέμε, τώρα τελευταία έχω κάτι ενοχλήσεις στον θώρακα μήπως ξέρεις κανένα φόρουμ να πάω να ρωτήσω τι έχω? Μην μου πεις να πάω σε γιατρό, θα μου πει να κάνω εξετάσεις κλπ κλπ κλπ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, AtiX είπε

Οκ μου φαίνεται λογικό... Μια που τα λέμε, τώρα τελευταία έχω κάτι ενοχλήσεις στον θώρακα μήπως ξέρεις κανένα φόρουμ να πάω να ρωτήσω τι έχω? Μην μου πεις να πάω σε γιατρό, θα μου πει να κάνω εξετάσεις κλπ κλπ κλπ...

 

τρομερο, πως δε το σκεφτηκα? βεβαια το αντιστοιχο θα μπορουσε να ειναι οτι εχεις φτερνισμα, οποτε να σου πει καποιος, κανει εισαγωγη στο νοσοκομειο για καμμια βδομαδα, για να σου πουν περιμενε, θα περασει με το update της εποχης...

 

οποτε ναι, καλα τα λετε, να παω στο service για κατι που παρατηρω μετα απο ωρες λειτουργιας σποραδικα, να κρατησουν το κινητο καμμια βδομαδα για να μου πουν οτι δεν εχει κατι και αν εχει θα λυθει στο επομενο update 🙏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...