Προς το περιεχόμενο

iPhone 12 mini: Προβλήματα με την οθόνη κλειδώματος αναφέρουν οι χρήστες


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, hakunamatata είπε

βλεπω οτι εχει ενα προβλημα στο touch η οθονη, γενικα πχ χρειαζεται να πατησω κατι 2 3 φορες μεχρι να παρει το input η οθονη...το εχει παρατηρησει κανεις αλλος? Μαλλον δεν ειμαι ο μονος, και καποιος αλλος μου ανεφερε το ιδιο θεμα...Σημειωτεον, η δικη μου συσκευη δεν ειχε προβλημα με την οθονη και τη θηκη πριν το update...δυστυχως φοβαμαι οτι οντως καποιο hardware προβλημα παιζει με το dititizer και η apple θα κανει την παπια...

Και στο δικό μου 12 pro μπορώ να πώ οτι κάποιες φορές έχει δυσκολία το touch, ειδικά στις πάνω γωνίες, εκεί που βγάζει το βελάκι για back.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, hakunamatata είπε

 

τρομερο, πως δε το σκεφτηκα? βεβαια το αντιστοιχο θα μπορουσε να ειναι οτι εχεις φτερνισμα, οποτε να σου πει καποιος, κανει εισαγωγη στο νοσοκομειο για καμμια βδομαδα, για να σου πουν περιμενε, θα περασει με το update της εποχης...

 

οποτε ναι, καλα τα λετε, να παω στο service για κατι που παρατηρω μετα απο ωρες λειτουργιας σποραδικα, να κρατησουν το κινητο καμμια βδομαδα για να μου πουν οτι δεν εχει κατι και αν εχει θα λυθει στο επομενο update 🙏

Και εδώ είναι που πρέπει ένας ειδικός να δώσει μια απάντηση μιας και εγώ δεν μπορώ.. ίσως κάποιος τεχνικός με εξειδίκευση στο να καταλαβαινει τις συσκευές που δεν λειτουργούν σποραδικά μέσα σε πέντε λεπτά...

Σε κάτι που με αφορά, σαν συσκευη, τι λέει? Θέλω να την αγοράσω και μόνο η μπαταρία με ανησυχεί, χρήση μέτρια... να σκεφτείς τώρα με το Samsung Α40 βγάζω άνετα την μια μερα μίας και γυρίζω κοντά στο 40% στο σπίτι...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, hakunamatata said:

Το παραμύθι το έχω ξαναδεί, θα βγάλουμε sw update όποτε περίμενε, η δεν βλέπουμε κάποιο πρόβλημα με τη συσκευή κλπ κλπ κλπ

Ωραια. Άρα παραμένω στην πρώτη μου συμβουλή: πάρε Android! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Ωραια. Άρα παραμένω στην πρώτη μου συμβουλή: πάρε Android! :) 

Ρε μπιλντανο αγορι μου, ειλικρινα ξεκολλα

Εχω και android εχω και iphone και μπορω να παρω οτι γουσταρω και οσα γουσταρω γιατι δε βγαζω 900ε το μηνα, οποτε δε χρειαζεται να φανατιζομαι με καμμια μπουρδα για να νιωθω καπως ξεχωριστος...οταν ξυπνησεις, τα ξαναλεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, hakunamatata said:

Ρε μπιλντανο αγορι μου, ειλικρινα ξεκολλα

Εχω και android εχω και iphone και μπορω να παρω οτι γουσταρω και οσα γουσταρω γιατι δε βγαζω 900ε το μηνα, οποτε δε χρειαζεται να φανατιζομαι με καμμια μπουρδα για να νιωθω καπως ξεχωριστος...οταν ξυπνησεις, τα ξαναλεμε.

Τέλεια. Όταν ξυπνήσεις κι εσυ, πέρνα απο ένα εξουσιοδοτημένο κέντρο για να δουν τη συσκευή σου...

Εναλλακτικά, μπορείς και να την ξεματιάσεις! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, AtiX είπε

Και εδώ είναι που πρέπει ένας ειδικός να δώσει μια απάντηση μιας και εγώ δεν μπορώ.. ίσως κάποιος τεχνικός με εξειδίκευση στο να καταλαβαινει τις συσκευές που δεν λειτουργούν σποραδικά μέσα σε πέντε λεπτά...

Σε κάτι που με αφορά, σαν συσκευη, τι λέει? Θέλω να την αγοράσω και μόνο η μπαταρία με ανησυχεί, χρήση μέτρια... να σκεφτείς τώρα με το Samsung Α40 βγάζω άνετα την μια μερα μίας και γυρίζω κοντά στο 40% στο σπίτι...

 

 

Η συσκευη ειναι αντικειμενικα καλη. Σουπερ γρηγορο, αλλα εχει αυτο το θεμα με την οθονη στην αφη, που απ οτι βλεπω ειναι τελικα αρκετα διαδεδομενο και αυτο δεν ειναι καλο. Τωρα στα της μπαταριας, αυτο ειναι υποκειμενικο, αλλα η μπαταρια του, για μενα τουλαχιστον, εχω να πω πως ειναι πραγματικα καλη!

Με 5g συνδεση μονιμα ανοιχτη (και πιανω 5g εδω που ειμαι) θα ελεγα οτι πιανεις ανετα 5-6 ωρες οθονη σε browsing, σποραδικα βιντεοκλησεις κλπ κλπ κλπ. Οποτε αν κανεις φυσιολογικη χρηση, θα ελεγα οτι δεν θα εχεις κανενα προβλημα. Η μπαταρια, για ios, ειναι αρκετη. Ενα android θα γονατισε σιγουρα, αλλα σε αυτα βαζουν ετσι κ αλλιως τερατωδεις μπαταριες οποτε η αυτονομια τους ειναι στο θεο ετσι κ αλλιως.

Γενικα αν θες μια μικρη συσκευη, οπως ειχα γραψει και πριν το παρω, το κινητο ειναι unicorn, δεν υπαρχει κατι αλλο αυτη τη στιγμη. Θα σου ελεγα να περιμενεις ομως, γιατι το θεμα με το touch πιστευω θα λυθει σιωπηλα σε επιπεδο hardware σε επομενες παρτιδες.

Επεξ/σία από hakunamatata
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...